Filter pre 112l akva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Filter pre 112l akva

Odoslaťod NamelessGhoul » 25 Sep 2018 22:48 pm

Zdravím. Práve pomaham bratrancovi s výberom akvária techniky a založenia akva. Chcel by som sa poradiť s vami aký by bol najvhodnejší filter pre 112l akvárium? Ideálne vonkajší filter, podmienka pre filter je aby bol čo najtichší keďže akvárium sa bude nachádzať v spálni. Ďakujem za rady :)
NamelessGhoul
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Mar 2018 22:54 pm

Reklama

Re: Filter pre 112l akva

Odoslaťod matus.galan » 26 Sep 2018 20:06 pm

Musis dat viac info lebo objem je jedna vec, druha vec je co tam budes mat. Ine je ak tam bude malawi a ine ak tam budu same zivorodky.

Takze napis o tom co sa do toho akva planuje, nie len osadka ale aj ci budu zive rastliny atd a podla toho sa da nieco konkretnejsie poradit.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter pre 112l akva

Odoslaťod snajprik » 27 Sep 2018 15:05 pm

K hlučnosti bývam vo veľmi tichej štvrti keď všetko vypnem mam v izbe 0-2dB
Po zapnutí filtrácie 4W čerpadla v 600L akvarku mi to stupne na 8dB, po zapnutí interného filtra EIHEM 5.5W v 300L akva mi to skočí na 21dB a po zapnutí externého filtra jedného s najtichších na trhu od JBL 11W mi to narastie na 38dB cca 0,3m od neho merane.
Veľmi závisí v akej oblasti bývaš napríklad v práci mam externý filter čo je asi najhlučnejší na trhu, doma ma s neho skoro porazilo ale v práci ho nepočuť, lebo okolitý šum v kancelárii je kolo 50dB a proste je väčší ako hluk filtra.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.