BOJOVNICA SAMCEK



Všetko okolo akvarijných rýb

BOJOVNICA SAMCEK

Odoslaťod xaritko » 04 Okt 2018 18:44 pm

Zdravim, prosim poradte mi co moze byt s mojou bojovnicou. Fakt si uz neviem rady. Je to samcek, a pred casom mu zacalo ubudat z chvostovej plutvy, ma aj dost vypukle ocka a na chvostovej plutve nejaky povlak (vid. obrazok). Skusal som Eshu 2000 po dobu 4 dni ale bez vysledkov (pouzivam vsak aj Tetra Aqua safe tak neviem ci aj to neak nemalo vplyv na ucinok lieciva), je stale skryty, niekedy lezi naboku a nepohne sa len ked sa ho dotknem prstom. Potravu prijma ale len ked mu to dam priamo pred papulku aj to zje velmi malo a hned sa zas skryje. Vobec sa nepresuva po akvariu. Akvarium je 20 litrove a teraz je tam len on a jeden prisavnik. Mal som tam bojovnicu samicku ale dal som ju radsej do druheho. Su tam len zive rastliny a na dne skalky, teplotu mam konstantne na 26 stupnov, filter vonkajsi. Prosim, ak niekto z vas vie co by to mohlo byt, dajte mi vediet. Dakujem.
Prílohy
43156484_476492179519259_8054385232847044608_n.jpg
xaritko
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Okt 2018 18:32 pm

Reklama

Re: BOJOVNICA SAMCEK

Odoslaťod matus.galan » 04 Okt 2018 23:34 pm

Ahoj, chyba ti niekolko zakladnych info

1. Ako dlho je to akva zabehnute
2. Mas na akva krycie sklo?
3. Aka je teplota vzduchu v miestnosti?
4. Ako casto menis vodu?
5. Cim krmis?
6. Ako dlho mas toho samceka a odkial?
7. Co ten prisavnik v tom akva?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: BOJOVNICA SAMCEK

Odoslaťod xaritko » 05 Okt 2018 11:25 am

akva mam cca pol roka, je zakryte foliou, teplota v izbe je cca 23 stupnov, vodu zvyknem menit 1x za tyzden 50%, krmim sera granulkami cervenymi, potom mam aj neake sede z thajska, susene krevetky a patentky susene. samceka mam tiez zhruba pol roka a prisavnik je uplne v pohode nevadia si vzajomne. a vdaka za odpoved ;)
xaritko
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Okt 2018 18:32 pm

Re: BOJOVNICA SAMCEK

Odoslaťod johny350 » 05 Okt 2018 20:37 pm

Vyzerá to na bakteriálny rozpad plutví. Staršie ryby majú oslabenú imunitu a lahšie chytia choroby. Hovoríš že máš bojovnicu pol roka. Tieto ryby sa zvyknú dožívať okolo dvoch rokov. Predávať sa začínajú medzi 3-6 mesiacmi. Kľudne mohol pol roka trčať niekde medzi chovňou a akvaristikou pol roka, prípadne ho niekto vlastnil a vrátil do akvaristiky atď a ty si ho mohol kúpiť keď mal rok, teraz má rok a pol a začína sa to naňom podpisovať. Podľa toho čo píšeš to nevyzerá na zanedbanie z tvojej strany. Ďalšia vec, ako dlho máš prísavníka? Ak krátko, mohol priniesť nejakú chorobu so sebou. Posledná vec čo mi napadá je tá fólia. Bojovnice dýchajú atmosferický vzduch, teda potrebujú mať k nemu prístup. Ak ho nemá dostatok, môže trpieť chronickou hypoxiou a tá tiež mohla znížiť imunitu. Bolo by dobré aby akvárko nebolo uzavreté na 100% ale nechaj časť hladiny odokrytú aby sa ku hladine dostával čerstvý vzduch. Na bakteriálny rozpad plutiev niekedy pomáha metylénová modrá, prípadne zastruhnutie plutví, ale do toho by som sa nepúšťal. Takže skús tú metylénovú modrú, meniť radšej 20% vody 2x týždenne, nová voda by mala odpovedať teplotou starej vode. Taktiež môžeš prikúriť na 28 stupňov. Možno sa z toho pozbiera. Ak je to staroba tak možno aj nie, treba sa nato pripraviť. Btw. prísavník do tak malého akvária nie je dobrá voľba. Ak bojovník zomrie, skús zaniesť prísavníka do akvaristiky a vymeniť ho za novú bojovnicu.
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: BOJOVNICA SAMCEK

Odoslaťod xaritko » 06 Okt 2018 12:17 pm

Vdaka za rady, velmi si to cenim. Ako si spominal aj tu starobu, tak ono by to tiez mohlo byt, lebo ja ho mam od kamarata, ktory uz rusil akva a ten ho uajne mal uz doma pol roka. Takze ked hovoris ze sa zacinaju predavat kolo 3-6 mes. + pol roka unho a pol u mna tak je to cca rok a pol. Ale kazdopadne skusim aj s tou foliou neak poriesit aby to nebolo uplne prekryte. Prisavnika som tam dal cca po mesiace ako som dostal bojovnicu ale doteraz sa na nej nic zvlastne neprejavovalo. Budem ako hovoris teda menit len 20% vody 2x tyzdenne a vyskusam i tu metylenovu modru. Len teraz som tam dal sera baktopur direkt, tretinu tabletky tak este vyckam dva dni. myslis ze to je tiez na BRP? Ja sa do tychto veci moc nevyznam nikdy predtym som akva nemal ani neplanoval keby som toho bojovnika nedostal ale uz som si ho oblubil a viem len co som doteraz nacital takto po forach. Este raz vdaka za odpoved.
xaritko
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Okt 2018 18:32 pm

Re: BOJOVNICA SAMCEK

Odoslaťod johny350 » 06 Okt 2018 14:43 pm

Nie je začo, rád poradím ak sa dá :) bactopur direct obsahuje nifurpirinol, čo je antibiotikum/ antiparazitikum podobné metronidazolu, v testoch na zebričkách dokonca účinnejšie. U ľudí sa metronidazol využíva na liečbu infekcií spôsobených anaeróbnymi baktériami a na liečbu parazitických ochorení spôsobených pásomnicami, motolicami a inými. Baktérie spôsobujúce bakteriálny rozpad plutví sú najmä vibrio, aeromonas a pseudomonas. Prvé dve sú fakultatívne anaeróbne, posledná je aeróbna. Takže ak sú na vine prvé dve, tak bactopur direct zaberie, ak pseudomonas, tak nezaberie.
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.