Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod jumo » 27 Nov 2007 14:17 pm

No vsetko drzi tip top a akva netecie - tuk, tuk, tuk....
Ale vidim to tak ze si jedneho dna aj tak kupim nove....
A na tie rohy som z vonkajsej strany nalepil take okrasne listy, aby som sa na to nemusel pozerat :-)
Obrázok používateľa
jumo
 
Príspevky: 68
Obrázky: 12
Založený: 16 Dec 2004 13:51 pm

Reklama

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod xitanaf » 17 Jan 2008 12:04 pm

Nechcem zakladat new temu ale chcem sa opýtať či ste už niekto, ak ano ako riešili problem s netesniacim spojom na akvarku?
Zakladam kamoške male akvarko 35x28x25, včera som ho osadil napustil vodou a ráno zistil, že asi v polovici výšky z jedneho miesta presakuje voda. Zobral som teda sanitárny silikon (iba ten som mal doma) a spoj z vonkajsej strany zalepil. nie som si vsak istý či také riešenie bude postačujuce.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod Norman » 17 Jan 2008 13:54 pm

kup v akvaristike taku malu tubicku akvasilikonu za 15 SK (velkost cca ako sekundove lepidlo), spust vodu pod to miesto, nechaj oschnut, odmasti a "premazni" to trochu zvnutra. Zvonka to nie je nic moc, chvilku to moze udrzat ale pre istotu to zalep zvnutra.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod PableS » 06 Okt 2018 08:08 am

Zdravim.

Chcel by som si precitat Vas nazor. Akvarko 100*40*60 (DxŠxV), 8mm sklo... Na spodu v spoji sa vytvorila takmer po celej dlzke ,,vlasocnica" . Nemyslim teraz ten osvetleny rez co je uplne na hrane, ale nad nim, to co je v cervenom ramiku. Po dne su samozrejme kolom dokola vystuhy, takisto su nalepene aj zvisle vystuhy vo vsetkych rohoch, na vrchu su dve pozdlzne plus jedna priecna vystuha. Je to dost zle viditelne, ale asi to tam pri napustani nebolo. Mam sa niecoho obavat, alebo staci sledovat co to bude robit ?

Je to dost zle viditelne, najme pod urcitym uhlom, ale ako pisem je to takmer po celom spodnom spoji. Neviem ci to bude na mobiloch dobre vidno, mozno trocha pozoomovat ... Vypustat to sa mi fakt nechce, uz som si uzil svoje s predchadzajucim...

Vdaka za nazory.
Prílohy
.jpg
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod PableS » 08 Okt 2018 07:11 am

Nema nikto skusenost s niecim takym ? Viem ze foto nic moc, ked sa ale rozklikne je to celkom vidno.
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod Azaza3l » 08 Okt 2018 19:42 pm

Ak na to pozeráš z predu tak je to vidno alebo len pod určitým uhlom? Či to nie je odraz vnútornej hrany.
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod PableS » 08 Okt 2018 21:13 pm

Lepsie je to vidno pod urcitym uhlom, ale je to vidno aj z predu ked sa na to zadivam. Podla mna je to v silikone, ale nie su to jednotlive trhliny, ale ide to suvislo po celom spodku. Bol mi povedany nazor ze je to z toho ako tahal silikon sklenar, a ze sa to stava, ale neviem no. Je nad tym vystuha, ale znepokojuje ma trocha ze je to uplne na spodu, v pevnostnom spoji. A neviem ci je mozne aby to nieco urobilo, alebo sa to stava a nemusim sa obavat... Ja uz z toho mam akurat nervy, lebo predchadzajuce akvarko bolo 2x reklamovane koli trhlinam v silikone.. aj ked netieklo no ale bola to asi otazka casu...
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod Azaza3l » 08 Okt 2018 22:38 pm

Na foto to vyzerá ako mm puklina v 16mm spojí, to je nič. Ja som mal 6mm bublinu v 8mm spoji a držalo, ale to už je extrém tak som to demontoval. Ak to máš v záruke tak napíš výrobcovi /predajcovi,mozes to reklamovať. Ak nie tak ostáva len sledovať či sa nezvatsuje. Veľké množstvo akvárií má nejaké vady v spojoch, to je hold údel nás detailistov že ich vidíme, iný ich nevidia a radujú sa z akvária :)
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozlepuje sa mi akvarium? (foto)

Odoslaťod PableS » 09 Okt 2018 07:16 am

Sak tento detailizmus ma raz znici :o .. Uz som ho reklamoval dvakrat.a toto je ulne nove. Uz fakt na to nemam nervy vsetko odznova. Len predtym tam boli trhliny jednotlivo, a to uz bolo o inom... Mne ide len o to ci to vydrzi. Pokial ano riesit to uz nebudem....
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.