Odloviť alebo to nechať tak?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod anabela » 26 Jún 2003 10:56 am

Pred desiatimi dňami som si všimla, že samička ps.elongatus "neon spot" je tehotná. Zdržiava sa na najtmavšom mieste akva, takmer bez pohybu, neprijíma potravu.
Neviem ale či ju mám odloviť, nemám zvlášť záujem odchovávať, ale samec ju neustále agresívne atakuje, je mi jej ľúto...
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Reklama

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod gabriela » 26 Jún 2003 11:06 am

velmi tomu nerozumiem, ale nemoze byt chora?
(Vodnatielka, vnutorne parazity) - rybka neprijima potravu, skryva sa a je nadmerne nafuknuta...
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod anabela » 26 Jún 2003 11:26 am

Nie je nafúknutá.
Je to cichlida, tým že je tehotná, som mala na mysli, že drží vajíčka v hrdelnom vaku(preto ani neprijíma potravu)...
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod gabriela » 26 Jún 2003 11:43 am

No aha :)
Ja som vravela ze sa v tom nevyznam.
Ani s takymito rybkami nemam skusenosti, tak ti skor poradia ini.
Pri odloveni je vzdy nebezpecenstvo ze rybka bude zle znasat zmenu.
Mozno, ak by sa dalo oddelit ju priamo v akvariu sietkou alebo sklennou prepazkou. Mas s chovom skusenosti alebo toto je prvy krat?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod canart » 26 Jún 2003 12:25 pm

Ak je v akva dostatok ukrytov a je dostatocne velke, netreba odlovovat samicu, ak teda nemas zaujem o odchov. Ona si ich pravdepodobne aj tak ustrazi a mozno odchovas mlade, ani nebudes vediet ako. Par jedincov sa sem-tam niekde zatula, kde ich nikto nechyti a postupne rastu.
Jedine, ak by bolo akva mensie a bolo by tam malo ryb, mohol by ju samec zranit. V tom pripade by som ju asi odlovil.

To Gabriela: S prelovenim samice nie je problem, znasaju to bez problemov. Niekedy mozu zozrat ikry alebo mlade, ktore maju v papuli, ale vacsinou je to O.K.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod anabela » 26 Jún 2003 13:46 pm

V tom je práve problém, ukryť sa má kde, takých miest je tam habadej, ale ona sa stále tvrdošíjne vždy vráti na to isté miesto... neviem fakt čo tam má :shock:
To gabriela: asi ju naozaj skúsim oddeliť nejakou sieťkou, lebo to vyzerá, že sa radšej nechá uštvať, ako by sa niekde skryla
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod canart » 26 Jún 2003 14:06 pm

anabela napísal:asi ju naozaj skúsim oddeliť nejakou sieťkou, lebo to vyzerá, že sa radšej nechá uštvať, ako by sa niekde skryla

Neviem, ci je to dobry napad. Zbytocne sa budu stresovat ostatne ryby v akva. Neboj sa , vsetko bude v poriadku. Kolko ryb ja v akva?
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod anabela » 26 Jún 2003 14:45 pm

Sú tam: 6x Labidochromis caeruleus, 2x Cyrtocara moorii, 3x Ps. elongatus "neon sppot", 3x Ancistrus dolichopterus, 2x Ps. kingsizei(?), 6x Tetra neónová
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod skala » 30 Jún 2003 11:19 am

Ak chces narusit jej teritoriu, zmen dekoraciu, premiestni kamen, alebo pridaj novy. Ona zmeni spravanie, ale prezije to. Inak dokaze drzat v papuli aj 6 tyzdnov. Inak pocuvni canarta.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod canart » 30 Jún 2003 13:32 pm

No, veru tych elongatusov tam mas malo (a ak mas nahodou 2 samcov, tak sa ani necudujem :D ), preto Ti stale dobiedza samec do samice, aj ked ma ikry v papulke. Riesenim je aj to, co napisal skala.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod anabela » 30 Jún 2003 15:23 pm

To Canart: Dík, vieš, kupovala som ich s tým, že sú to dve samice a jeden samec. Ale neviem, neviem... tá jedna "samica (tá čo nie je v tom) nakoniec možno bude aj samec. Správa sa dosť teritoriálne, aj sa dosť často vyfarbuje a bojuje so samcom.
Aj tá tehotná sa však občas (nie tak často) vyfarbila.
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod skala » 30 Jún 2003 15:31 pm

Ak mas dvoch samcov a tak malo ryb, zbav sa ho. Ak su to 2 samce urcite sa budu bit hlava nehlava. A samicu si budu vsimat menej
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod anabela » 06 Aug 2003 12:40 pm

Vážení priatelila,
ukončím túto tému tým, ako to všetko nakoniec dopadlo.
1. samica to takmer neprežila-nakoniec som ju musela odloviť, jeden bok mala úplne akoby oholený a prišla takmer o všetky plutvy,vrátane chvostovej, takže ani nemohla poriadne plávať (z toho vyplýva, že z malých rybiek nebolo nič :( )
2. tá druhá samička je naozaj samička, okrem toho som dokúpila dve nové a zdá sa, že samec sa upokojil :lol:

Dnes je už samička v poriadku, všetko, čo jej chýbalo jej dorástlo, je celkom ako nová :P

A mám veľkúúúúú radosť zo samičky ps. kingsizei, ktorá pred týždňom priviedla na svet cca 12 potomkov (toľko sa mi podarilo narátať, možno ich je aj viac)
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod Kopkin » 29 Okt 2003 12:34 pm

Zdravim,mám v 220 l.akvarku 2cyphotilapiu frontosu, 6 pseudotr.auratus, 6 capotea tetrazona, 14 prisavnikov a samicka pseud.auratus drzi v papuli vajicka.Ukryva sa za filtrom, aj ked ukrytov je v akva dost.Na tejto diskusii som pochopil, ze moze ostat v akva, kedze asi na pomer velkosti akva a poctu ryb je v pohode, ale potom ked za vyliahnu male, ako ich mam krmit a ci ich nepozeru ostatne ryby.Nie je predsa lepsie ju dat mimo?Potom ale dokedy mam nechať samicu s mladymi a ako dlho tam mlade maju byt?Resp. s cim ich krmit?Stacia vlocky pre plodik alebo je specialne krmivo pre mlade cichlidy??
Dakujem.
Obrázok používateľa
Kopkin
 
Príspevky: 58
Obrázky: 12
Založený: 17 Okt 2003 13:48 pm

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod canart » 29 Okt 2003 16:40 pm

Kopkin: zalezi na tom, kolko chces mladych odchovat. Ak vsetky, odlov samicu a nechaj ju odchovat mlade niekde v inom akva. Staci, ked ich vypusti a mozes ju vratit spat do povodneho akva a mlade odchovat samostatne. matku viac nepotrebuju. Mozes krmit cimkolvek, ale najlepsie je zivy cyklop, cerstvo vyliahnute ziabronozky, pripadne kvalitne vlockove alebo granulovane krmivo vhodnej velkosti. Dokedy ich tam mas nechat? Kym neodrastu na taku velkost, aby si ich mohol predat (okolo 4 cm) alebo dat k dospelym rybam (zhruba 3 cm, i ked by sa asi nestalo nic aj s trocha mensimi)
Ak Ti nezalezi na pocte odchovanych mladat, nechaj to tak, par mladych nejako prezije a uchytia si z krmiva, ktore sa dostane medzi kamene, kde su ukryte. Budu sice rast pomalsie, ale niektore preziju.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Odloviť alebo to nechať tak?

Odoslaťod Kopkin » 09 Jan 2004 15:54 pm

Len pre poriadok ... z celeho ,,vrhu,, som objavil tri male samicky.Kazda v inej casti akva.Rastu ako z vody a su coraz smelsie.Otazka je, co snimi....nechcem mat po case cele akva rovnakeho druhu cichlid...
Obrázok používateľa
Kopkin
 
Príspevky: 58
Obrázky: 12
Založený: 17 Okt 2003 13:48 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.