Prepusta redukcny ventil



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Prepusta redukcny ventil

Odoslaťod misco » 19 Okt 2018 18:09 pm

Ahoj,
mam CO2 set a prepusta mi z dierky na redukcnom ventile, vsetko som podotahoval, vie mi niekto poradit co s tym? Na co je tam ta dierka? Na redukcnom ventile je este skrutka, ale tiez neviem na co sluzi, ta nie je dotiahnuta na pevno.

CO2 set:
1.jpeg


Miesto kde prepusta, neviem aky ucel plni ta dierka.
2.jpeg


Tato skrutka nebola dotiahnuta, neviem aky ucel plni. Ked som ju dotahoval viac tak stale prepusta z tej dierky vyssie.
3.jpeg


Dakujem za rady.
misco
 
Príspevky: 51
Založený: 13 Nov 2017 11:30 am

Reklama

Re: Prepusta redukcny ventil

Odoslaťod DrSlamastika » 23 Okt 2018 00:22 am

Ahoj, podla tej fotky to moc nevidim, a skusenosti s CO2 flasami alebo vzduchovymi mam iba s paintballu.
Ale, najjednoduchsie, ak sa da ta skrutka vybrat cela tak daj na zavit teflonovu pasku a vrat to spat. Syci to pomali, teda je nieco stale vo flasi alebo ti to odtial vysycalo cele? Safety pin to nebude, to by ti vystrelilo cele a vysiscalo odtial. Podla mna to bude zaslepka na nejaky dalsi device, budik ,alebo napojenie a hento je len zaslepka, skus tu teflonku.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Prepusta redukcny ventil

Odoslaťod spid3r » 23 Okt 2018 08:32 am

Ak ti prefukuje cez tu dierku máš prasknutú gumovú membránu vo vnútri. Vidlicovým kľúčom to pekne povolíš, treba dať pozor vo vnútri je pružina nech sa ti to nerozsype. Rozobrať a vymeniť membránu.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Prepusta redukcny ventil

Odoslaťod misco » 24 Okt 2018 00:14 am

Uz som to vyriesil, doslo mi co2 vo flasi a vtedy sa zrejme pohla membrana pod tou podlozkou. A ked som naplnil flasu tak to prefukovalo cez tu membranu von, cele som to ulozil a drzi to.
misco
 
Príspevky: 51
Založený: 13 Nov 2017 11:30 am

Re: Prepusta redukcny ventil

Odoslaťod spid3r » 24 Okt 2018 07:51 am

Ked menis flasu treba redukcak zavriet lebo ti tlakovy naraz rozhodi alebo pretrhne membranu.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.