Oahu paludárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod INRP » 15 Sep 2018 21:43 pm

INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Reklama

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 15 Sep 2018 22:57 pm

hej diky, to je ten isty pan...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 24 Sep 2018 19:49 pm

Video update - pridana rastlina (domace stastie po stranach)
Zvysok sa celkom pekne rozrasta v dry start faze..
https://youtu.be/KpauylWL1uc
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 01 Okt 2018 11:59 am

Dockali sme sa vsetci, nastal ten den:
The Oahu paludarium je spustene, zatial samozrejme nevyzera tak ako by som chcel, ale vsetko si vyzaduje cas.
Sam este studujem ake rastlinky pouzijem po krajoch a na miesta kde nic nie je - aby to bola poriadna dzungla.
Filter krasne vytlaci vodu az do poslednej dierky v tej druhej rampe vpravo, aj ked z tej poslednej dierky uz netecie ale aspon ze kvapka :)
Prikladam fotky, coskoro aj video hadam.
Prílohy
IMG_3667.JPG
IMG_3668.JPG
IMG_3671.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Hora » 01 Okt 2018 15:51 pm

-tak si to konečne :D dal,som ťa podcenil,ja som rátal v priebehu 2019steho :mrgreen:
-neboj,keď obrastú boky a zhustne stred budeš frajerovať,pekné
-a filter(po vojne každý generál) asi mohol byť silnejší 600, :idea: keď koniec rampy len kvapká (náplne sú aké? keby si dal hrubšie bioTN)
-ale som zvedavý,ako sa to bude nadhladinová časť dlhodobo držať na vzduchu, hoc ho budeš často postrekovať,predsa len celkovo zakryté si udržuje lepšiu,stabilnejšiu vlhkosť vo vnútri

-
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 01 Okt 2018 18:55 pm

vdaka za pochvalu, tiez som prekvapeny ze som sa odhodlal...viac menej som cakal kym ten mach co tam je sa trosku uchyti na ten material a mal som obavy ci ho prud vody nestrhne dole....
- filter je OK (naplne som dal presne tie ktore boli pribalene (teda okrem aktivneho uhlia), mne to zatial takto vyhovuje, uvidime ako a ci sa to znizi (potom to nejak skusim riesit) ono tie rampy maju vela dierok, takze ten tlak sa rozlozi na slabsi (fyzika nepusti), ale fajne to dojde az na konice do praveho uhla - cuze cela zadna a prava stena...
-tie rastliny este rozmyslam.....ak by ste mali niekto nejaky emerz alebo nejaky napad na nieco terariove kludne napiste.....-
-viem ze bude tazsie udrzat vlhkost takto v otvorenom.....ale co som si dnes vsimol a tak som to aj zamyslal...po niektorych konaroch..najma po tom strednom velky mi trosku tecie voda, tak uvidime - a mam kupeny aj ten system co mi na predchadzajucej stranke poradili, tak keby bolo najhorise nastavim to rosenie na nejaky casovac - to este bude sranda....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod j » 02 Okt 2018 10:57 am

Neviem či to tu niekde spomínaš - plánuješ aj nejaké ryby?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 02 Okt 2018 11:31 am

Ahoj, asi som nespominal, a kedze miesta nie je vela tak samozrejme drobnucke druhy ako napr.
boraras merah (tie uz tam mam 5 kusov, prelozil som ich z 54l iwagumi- nitrifikacnych bakterii tam je kopa z dry startu)
a zrejme tam aspon 6-8 ks galaxy, kedze ich u nas v PO dostali a za celkom prijatelnu cenu okolo 2,50€ (lebo inak vedia byt riadne drahe)
pripadne boraras urophthalmoides tie su uplne drobne.....
a ako sa poznam urcite tam dam aj krevetky...nejake red cherry najskor (kedze v iwagumi mam yellow neon chce to zmenu)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 06 Okt 2018 19:48 pm

Tak uz aj video update - aj s nejakymi rybkami, ktore sa tam citia lepsie ako v otvorenom iwagumi ...
Vo videu mam zapnute len 4 biele a 2 cervene diody...takto vecer uz len take slabsie svetlo...
Vcera vo vodnej casti dosadena bacopa monnieri

https://www.youtube.com/watch?v=XF_CVdqdgcE
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Jozef I. » 19 Okt 2018 19:20 pm

Seraph ahoj.
Prosím ťa, kde si kúpil ten dusk moss mix? Dik.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 19 Okt 2018 19:47 pm

Zdarec.No jaka paráda :pivo: profik už :pivo:
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 19 Okt 2018 20:15 pm

Jozef I. napísal:Seraph ahoj.
Prosím ťa, kde si kúpil ten dusk moss mix? Dik.

Ahoj, kupoval som spolu s tym materialom (epiweb) a bolo to tu: http://www.dartfrog.co.uk/epiweb/epiweb.html
akurat ale pozeram ze out of stock :(
ale inac bez problemova komunikacia a dodanie bolo....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 19 Okt 2018 20:16 pm

Andrejamazonia napísal:Zdarec.No jaka paráda :pivo: profik už :pivo:

Diky za pochvalu, ale este zdaleka to nema moju vysnivanu podobu, cas ukaze....:)
dam aj update coskoro....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 20 Okt 2018 19:49 pm

Foto update:
Na lavej strane dosadeny ficus pumila white sunny - musim postrekovat kedze nema pristup k vode (zatial kym si namontujem rosenie)
Prava strana strasne prazdna, ale tam si pripravujem novy "blok" toho epiwebu, stary trosku odrezem a vymenim za vypestovany ten dusk moss mix....pridavam aj fotku, ako to zatial "klici" na stole pod led lampou....
Prílohy
IMG_3757.JPG
ficus pumila white sunny
IMG_3758.JPG
tu je aj skryta mini bucephalandra, zatial sa dari
IMG_3759.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 20 Okt 2018 19:50 pm

dalsie,
Prílohy
IMG_3748.JPG
pestovanie moss mixu, ktory pojde ako cely blok na pravu stranu, ktora je zavlahovana
IMG_3756.JPG
celkovy pohlad
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Jozef I. » 21 Okt 2018 01:14 am

Seraph napísal:Ahoj, kupoval som spolu s tym materialom (epiweb) a bolo to tu:....

Dikes za info. Inak ficus pumilu mám nad akvarkom aj ja a rastie veľmi dobre. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 26 Okt 2018 17:07 pm

Cena : 6€ Cina
Zazitok a potesenie: na nezaplatenie
https://youtu.be/3SEPsDCfKo8
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 13 Nov 2018 11:52 am

Foto update:
ficus na lavej strane vysychal a nezvladal to, tak som tam na surovo do vody bez spodnej misky vlozil na lavove kamene polozil celu misku s mini bonsajom, ktory potrebuje velku vlhkost a opatovne mi ozil, kedze na okne mal aj malo svetla a strasne rychlo vysychal (bytovka - suchy vzduch, nestihal som ho 3-4x denne zalievat) - snad teda nezacne hnit ako opacny extrem, ale za tie 4-5 dni co je tam, krasne ozil
+vonku na ihrisku v takych skarach sa vyskytuje taky krasny syto zeleny mach, tak som si trosku zobral a dal mu sancu na dreve, po ktorom v minimalnom mnozstve stecie sem tam nejaka kvapka.....uvidime
Prílohy
IMG_3823.JPG
mach zvonku
IMG_3830.JPG
bonsai
IMG_3829.JPG
celkovy pohlad
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 14 Nov 2018 13:23 pm

Ahoj.Mne ide ten ficus pumila ako besný mal si koren v substráte alebo rašeline? Už som ho aj strihal :) rastol už von z akvária.Bonsaj som dával aj ja ale drobno listý aj tebe by sa tam hodil taký tie velké listy mi tam nejako nešmakujú ani ten črepnik tam radšej urob nejaký kopček nech to vyzerá prirodzene.Ty a neuniká ti vela vlhka z toho otvoreného boku ked tak rozmýšlam?Mne uniká tiež ale priamo hore cez všetky rastliny a nemaju ani taky prievan.
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 17 Nov 2018 12:30 pm

No bonsaj momentalne musi ostat, tak ako je...ale ako vravim brutalne ozil...a po case nieco vymyslim a nieco obrastie aj crepnik....kopcek momentalne velmi neprichadza do uvahy.....mozno casom, ono realne na fotke crepnik vidno, ale ked prides k paludarku tak v tvojom zornom uhle absolutne nie je nic vidno, potom hodim fotky ako sa prebral k zivotu

No posledny mesiac uz nepostrekujem a jasne ze bojujem so suchym vzduchom naokolo (ale taky bol plan mat otvorene paludarko), ale ta voda teraz tak dobre stekapo rastlinach a machoch, ze aj po tom koreni dole je mach ako tak zavlazovany, ten ficus bol vlavo v tom materiali strceny aj s kuskom hliny samozrejme, ale kedze nemal prisun k vode, tak to neslo - tam budem potrebovat nejake suchomilne veci, resp. nejake tilandsie tam musi zohnat...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod matus.galan » 17 Nov 2018 12:32 pm

Cau, toto by ta mohlo zaujat
http://faao.blogspot.com/2012/07/use-yo ... ayout.html

A ako zvlhcovac by si mohol skusit nieco take ak by si mal v tom mieste vodu. Je to dost male ale tak len ako napad.
Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/r2euaeem
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 17 Nov 2018 21:12 pm

matus diky za link, ja mam nieco take, vidno to v akcii na jednom videu co som tu nedavno daval,
tie layouty s bonsajmi poznam z instagramu (sasha hoyer je v tom topka) ale chcel som ist vlastnou cestou a zatial to necham tak - skutocne crepnik takmer nevidno (ak by som riesil nejake vyvysene miesto - musel by som riesit ako tam nejak dostat vodu) - takto je to zatial praktickejsie pre mna....
mlhovac mam tento: https://www.aliexpress.com/item/24V-DC- ... fb76fb30db
pripajam foto nejakych dnesnych detailov:
mam od jedneho pana prekrasne bucephalandry, drzte palce nech mi vydrzia.....lebo ako som pisal, zatial som mal s nimi velmi malo stastia.....
do crepnika s bonsajom som dnes pridal aj trosku paprade, dufam ze sa chyti - zatial krasne zakryva lavu suchu stranu - snad to budem moct povedat aj o mesiac (ak nie budem rozmyslat o tilandsiach do epiwebu)
Drzte palce nech to ide :D
foto
Prílohy
IMG_3839.JPG
celkovy pohlad
IMG_3843.JPG
mlhovac v akcii
IMG_3846.JPG
Bucephalandry TOP!
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Jozef I. » 19 Nov 2018 00:41 am

Seraph. pokiaľ budeš chcieť Tillandsiu tak odporúčam Tillandsia usneoides. Je to taký vysiaci trs a pokiaľ si zoženieš väčší tak máš celú tu stranu poriešenú. F. pumila dobre rastie aj mne. mám ju len nastrkanú v akvárku a pripevnenú na kvetináčoch, ktoré su na zadnej strane akvárka a asi z 1/3 ponorené v akvárku. Chcel som ňou nechať obrásť kvetináče čo trčali z akvarka. :) A splnilo to učel. :)
nech sa darí.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 19 Nov 2018 21:42 pm

Jozef dakujem za inspiraciu, musim sa popozerat, uvidime - ak vydrzi ta paprad tak necham tak....inak ak by som siel do tej tilandsie co pises, musim zohnat nejaku zelensiu verziu, niektore su take fadne sive :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.