Aké ryby



Všetko okolo akvarijných rýb

Aké ryby

Odoslaťod vaju » 14 Máj 2005 22:32 pm

Poradí niekto aké ryby sa hodia k ostriežikom purpurovým
vaju
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Apr 2005 17:31 pm
Bydlisko: Galanta

Reklama

Re: Aké ryby

Odoslaťod Sorer » 15 Máj 2005 00:23 am

ja mam pri nich tetry a tie su v pohode. Samozrejme ze aj tie obcas trochu po akva poprehanaju. Ale ostriezikom musis dopriat trochu teriroria. Inac si ostatne ryby nevsimaju iba ak su blizko ich uzemia, alebo ak su to podobne druhy( tie prenasleduju intenzivnejsie)
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké ryby

Odoslaťod iva » 15 Máj 2005 11:52 am

To zavisi aj od rozmerov akva, pretoze naozaj potrebuju pomerne velke teritorium, ktore si len tak nedaju a hlavne ak mas vhodny par, ktory sa ti bude pravidelne vytierat, tak budu aj pomerne agresivny voci ostatnym rybam. Ja ich mam so skalarmi, colisami, apistogrammami. ramirezkami (dokonca ani krevetkam nic nerobia)... Mala som pri nich aj tetry a znasali sa v pohode. Mne sa pravidelne vytieraju (aj momentalne sa staram o asi 200 krpcov) a akurat v tomto obdobi potrebuju vela ukrytov (kokosy). Takze odporucala by som hocake rybky (samozrejme nejakej nejedlej velkosti - od 4cm), ktore plavu v strednom a hornom vodnom stlpci, ak ma akvarium aspon 100l. Ak ma do 60l, radsej nechaj iba parik ostriezikov.
iva
 
Príspevky: 57
Obrázky: 26
Založený: 16 Dec 2004 13:37 pm
Bydlisko: Košice

Re: Aké ryby

Odoslaťod vaju » 15 Máj 2005 14:56 pm

Vďaka za rady, akva má 100l zatial je pri nich jeden skalár(posledný z chovu) a párik rajovcov a dva prísavníky.
vaju
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Apr 2005 17:31 pm
Bydlisko: Galanta

Re: Aké ryby

Odoslaťod Sorer » 15 Máj 2005 15:33 pm

Mozu byt pri nich aj male tetry 3-4 cm, ale najlepsie od malicka. Kamos mi doniesol dve neonky, lebo likvidoval akva a to uz boli posledne ryby co v nom uz mal. Tieto ryby boli v jeho akva neobmedzenymi panmi, takze neboli zvyknute unikat pre ostatnymi. Ked sme ich pustili do mojho akva, ostriezici si ich sli hned otuknut. Tetry sa nikam neponahlali takze to obidve dost schytali. Jedna padla za obet hned ostriezikom, ktore sa premenili na pirane :twisted: , a ta dalsia vydrzala este jeden den. :dead:
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké ryby

Odoslaťod Lienka » 16 Máj 2005 08:57 am

Ja mám párik ostrižikov v 60L akva, ktore je dosť prerybnene (neonky, parik guram, 2pariky mečoviek, gubky, black molly, 2 pancierničkovia).

Najviac si tie ostriežiky asi nerozumeju s panciernikmi, ale do nejakych krvavych vojen sa nepustaju ani s nimi. Ostriežiky majú jednu polku dna akva, a pancierniky druhu...


Voči iným rybkám sú úplne v pohode.
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Aké ryby

Odoslaťod vaju » 16 Máj 2005 19:11 pm

Asi si zoženiem nejaké guramy , tetry ma veľmi nelákajú, chcel som k nim dať nejaké malé cichlidy ale asi to nie je moc dobrý nápad ešte porozmýšlam. Vďaka.
vaju
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Apr 2005 17:31 pm
Bydlisko: Galanta


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.