Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 03 Dec 2018 15:41 pm

Ďakujem za tip, ja som chcela prave košíkové.. a aký si mala problém, nerástli? No rozmýšľala som či nezamrznú cez noc v dákom sklade ked sú teraz minusy

No toto som nasla na jednom eshope tak teda skutočne nemôžem objednaťObrázok
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 03 Dec 2018 15:48 pm

Cokoli, v čem budou vallisnerie nebo sgittarie držet, je ok.

Zima - zkus.

Důležité. Máš představu akvária s množstvím prostoru, ale to je trochu sci-fi. Nedávno jsi sem dala fotku akva, jak by se ti líbilo, ale ta fotka ukazovala akva čerstvě osázené. Po roce by to vypadalo jinak. Ne, že by to úplně nešlo, ale žádalo by to mnoho znalostí a zkušeností, které nemáš. Nejpravděpodobnější, pokud bys na tom trvala, by bylo, že si "rostlinně natlučeš ústa". Rostliny ti do půl roku sežere řasa, protože je budeš stále omezovat ve jménu vysněného dementního prostoru. Viz to, jak se ptáš na stříhání. Ne, že by se vallisnerie nedaly stříhat, ale ty jich budeš mít míň, než bys potřebovala a pokud z toho mála ještě budeš stříhat, budeš ... víš kde.

Prosím, umravni se. Zrealistični. Koukni na toto a řekni si, že takto husté to chceš https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... s=106&sl=0 Když to nebudeš mít takto husté, balancuješ na tenké hraně a velmi brzo tě tu máme s komentářem: "Všechno bylo tak, jak to má být, vše perfektně rostlo a najednou řasy a rostliny nerostou a už mi uhynuly dvě ryby." Nech si poradit a změň svá očekávání.

Když si přečteš můj článek, radím v něm nejprve hledat akvaristy v blízkosti
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod monika040 » 03 Dec 2018 16:53 pm

jarkabarka napísal:
monika040 napísal:
Ďakujem za tip, ja som chcela prave košíkové.. a aký si mala problém, nerástli?


Nerástli mi , až po trištvrte roku sa pozbierali a aj to nie všetky. Asi je rozdiel dať kośikovú emerznu rastlinu do nového akva a do zabehnuteho... Inak sme tie rastliny prišli úplne zamrznuté v papieri a prezili to. V lete som kupovala len in vitro a aj tie boli ok. No teraz pred týždňom som kúpila 2 boxy in vitro a skoro všetko sa rozpadlo ostali len možno dve rastlinky, tak neviem, či je to zamrznutim... ? Kosikova valisneria torta prišla ok a je pekná. Objednávala som z rostlina-akvaria.cz ale aj v minulosti xxl kelinky od .akvazahrada.sk a tie boli krásne, veľké , úplne dokonale rastlinky a boli in vitro. Ja by som napríklad pre teba mala fľašu rastliniek hneď , ale asi bývaš ďaleko ? Ja na Orave.
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 03 Dec 2018 17:54 pm

Ďakujem, si zlatá, no veru ďaleko až v Brezne.. no ktovie či to nebolo tou zimou ak tie rsstlinky boli cez noc niekde v studenom sklade mozno to bude tým ked s ostatnými nebol problém..
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 03 Dec 2018 18:32 pm

Jirka Scobak napísal:Když si přečteš můj článek, radím v něm nejprve hledat akvaristy v blízkosti.
Ja tých akvaristov hľadám práve tu, som matka na materskej dovolenke, byvam v Brezne a mám pri sebe dieťa 24hodín nonstop, ďalej to uz myslím nemusím vysvetľovať.. chcem akvárium v ktorom sa rybkám bude dariť ale zároven chcem aby vyzeralo aj esteticky, nie od hora dole odpredu dozadu zarastené.. rastlín tam môžem dať viac ale chcem aby to pôsobilo esteticky a aby sa mi to pačilo.. je tu mnoho takých akvárií ktoré tak vyzerajú ale mne sa ten akvaristický "old school" jednoducho nepáči.. zrejme som to takto mala napísať na začiatku a lepšie by sme sa pochopili..


Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 03 Dec 2018 23:15 pm

Objednat mozes rastliny zo stranok ktore posielaju rastliny kurierom do 24hod kde su v balickoxh vyhrievacie sacky.

Oblubene a odskusane

www.profiplants.cz/sk

www.rostlinna-akvaria.cz/akvarijni-rostliny

www.greenaqua.hu

Objednaval som rastliny uz z kazdej z tychto a bol som velmi spokojny a nebol problem leto zima.

Greenaqua madarska velka firma, kopec na vyber, ceny vyssie ale top servis. Profiplatns a rostlinna akvaria super, rychle dorucenie a normalne ceny.

Takze si vyber ak v okoli brezna alebo v brezne nie je ziadna schopna akvaristika lebo rastlinky ako valisneria a podobne jednoduche byvaju v akvaristikach velmi bezne.

Slimaky pri zabehu mozes ryby nie a tu patria aj prisavniky aj ked pod pojmom prisavnik moze byt cokolvek co sa peisava na sklo. Treba presne definovat lebo su napr otikovia to je nieco ine to byva male a prisavnik narastie aj niekolko 10cm co asi nechces.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Dec 2018 01:09 am

V sobotu bude v Bratislavě burza. Pokud někomu zbyde vallisneria nebo sagittaria, zkusím dohodnout, zda by ti dotyčný neposlal. První třídou je to kdekoli po Slovensku do druhého dne a na začátek týdne nebude vyloženě mrznout. Pošli mi ss číslo na sebe, ať jsme schopni se rychle dohodnout.

K tomu, co chceš: Ukaž mi fotku akvária starého alespoň 1,5 roku, jak si to představuješ.

To je ten průser: Když chceš rostlinné akvárium, je velmi těžké až nemožné pro neprofesionála, mít ho rostlinné "iba trochu". Buď to roste nebo neroste. Nic mezi tím. A pokud to roste, každý jeden tvůj zásah je riziko. Upravuj k obrazu svému a v jednu chvíli se ti to pohnojí. Vsaď boty. Navíc je to spousta práce a tu, garantuju, s malým dítětem nebudeš vždy zvládaš pravidelně. Dřív či později přestaneš zvládat poroučet větru, dešti. Na 100%. Máme tři děti.

To už by bylo lepší budovat akvárium bez rostlin, stavět vše na vodě a technice a když to bude fungovat, pár rostlin tam dát.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Dec 2018 10:57 am

@jarkabarka : Prebehol som si tuto tému. Zaiste si zistila ,že akvaristika je velmi individuálna a velmi variabilná disciplína. Ako recept na dobrú vianočnú kapustnicu. Každý ti poradí iné ingrediencie ,iný postup. A niekto varí len rybaciu polievku. Napríklad.
Každý má svojím spôsobom pravdu a zdárny výsledok bude, ked dospeješ k tomu vlastnému receptu.
Informácií je vela, často protichodné. Podla mna ideš na to príliš "hrrr" ,kedže veci sú stále v pohybe. Príklad s fóliou. Ukážková dynamika :čo platilo pred týždnom, dnes už nie.
Ale to je v poriadku, len mi dovol v tomto kontexte a v kontexte niektorých tvojich otázok sa spýtať ,kde čerpáš informácie (okrem tohto fora)?

Tiež si treba uvedomit, že to zaberie pri malom dietati vela volného času, pri udržbe zafŕŕŕkaný, dokvapkaný stôl, ruky mokré s vôňou rias .A tiež,že prídu rôzne komplikácie ,námatkou typu "sliz" na koreni....a čo s tým? :)

Sympatické pre mna je ale ten tvoj návrh. To je presne ono. Som silný zastánca vlastnej kreativity ,aspon pokusu o trochu priestorovej kompozície. Nie všetkým sa páči a predstavujú si svoje akva ,ako gule na parapete, poháre a vázy s vodou ,nádobky na zemi, na skrini na záchode ,pod stolom a podobne.

Ja mám tretie akva a nikdy som pri zakladaní nepoužil "hromadu egeria densa", ani "hromadu Ceratophyllum demersum" . Taktiež mám rád korene a rôzne kombinácie s kamenmi ,preto ich pochopitelne používam. A žiadne velké problémy .

Neviem, aké rastliny použiješ.Tiež je možné, že ti neporastú všetky, niektoré sa vyslovene nechytia. Normálna vec. Ked to zjednoduším, je to hlavne o zladení tvojej vody a svetla. A to chce čas. Pozorovat. To nepôjde za mesiac, dva.

Užívatel JirkaScobák ti radí,aby si sa umravnila, aby si si nechala poradit a zmenila očakávania ( čiže aby si to akva robila presne ako on, ako JirkaScobák)

Ja si dovolím tvrdit, že najlepšie je sa riadit vlastným rozumom. Vela čítat a konfrontovat informácie ,prípadne časom vlastné poznatky.

Pár rastlín ,podla mna vhodných do tv. akva :
-Hygrophilla corymbosa / polysmera/ difformis. - Microsorum pt. "Narorow" .-Staurogyne repens.- Limnophilla sessill. - Lilaelosis. -Cryptocoryne wendti !Tropica" . - Rotala rotundifolia . -Taxiphyllum "Taiwan moss" .-Anubias bart. - Sagittaria subul. - Ak budeš mat čas a chut (nepradpokladám) tak Riccia fluittans. Napríklad.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Dec 2018 11:35 am

Může se řídit vlastním rozumem, nakonec ale skončí zhruba tak, jak píšu, že skončí. Když jsem navrhoval, aby dala fotku akvária podle svých představ, staršího, než 1,5 roku, dal jsem to s vědomím, že takové akvárium dost možná ani nenajde. Ono je totiž "rostlinné akvárium s množstvím prostoru", do značné míry protimluv. Pokud se taková fotka najde, je to těsně po prostřihu. I rostliny, které jsi doporučil, zarostou akvárium kompletně, když se jim daří.

Jarkabarka potřebuje (s dítětem) akvárium, ve kterém, když se půl roku nebude stíhat hrabat, nic se nestane. Zaručeně to není akvárium s volným prostorem.

P.S. Lilaeopsis se na 85% nechytne v nově založeném akvárium. Staurogyne taky často v nově založeném akváriu uhyne. H. difformis není tak snadná, jak by laik řekl a když se prodává, tak v emerzní formě (osobně mi roste lépe nad vodou).

P.P.S. Jedna stará tématická fotka, že vím, o čem mluvím :) gallery/ostatne-a5/prvni-kontakt-p24397.html
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Dec 2018 11:52 am

Ahoj Vincent, ďakujem Ti za Tvoj komentár, myslím veľmi trefný a v mnohých veciach si aj vyjadril moju myšlienku.. K tej tvojej otazke odkiaľ čerpam informacie sa musím priznať že tie zdroje sú biedne, žiadna odborná literatúra, niekoľko člankov na nete a toto fórum.. teda toto je vec, ktorú zrejme musím prvú zmeniť.. No ďalšie čo si spomínal je potrebný čas na akvárium.. ja som sa pre akvárium rozhodla po dlhom zvažovaní.. samozrejme chcem urobiť radosť dieťaťu, no zároven to beriem aj ako prostriedok udržania mojej psychohygieny, v niečom sa realizovať, tvoriť, podieľat sa na nejakom živom procese, ktorý zaroveň bude aj estetickým prvkom mojej domacnosti.. som skutočne viac ako 95percent môjho času doma lebo maly má sustavné zápaly očka a chlad mu nerobí dobre a skutočne to akvarium vidím ako veľké obohatenie nášho momentalne veľmi rutinného života.. ako píšeš sama vidím, že každe to akvárium odráža v niečom osobnosť majiteľa, ja v tom potrebujem nájsť tiez tak trochu sama seba
. Samozrejme, viem, kebyže všetko spravím ako píše Jirka určite to bude super fungovať ale bude to o ňom, nenajdem v ňom "to svoje", čo ma bude nadchýnať a pačiť sa mi.. Ja samozrejme rátam s tým, že nie všetko mi vyjde a urcite pridu niekedy aj straty rybiek a rastliniek, čo si myslím zažije každý.. no ako vravím, beriem to ako proces ucenia sa a objavovania a tešenia sa s dieťaťom.. necakam tu rady ako mať dokonalé akvarko "na kľúč" skôr ako priblížit moju predstavu realite aspoň z časti. PS: Som vyštudovaná (neuplatnená) vytvarníčka, teda Tvoj nick mi je veľmi sympatický

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 04 Dec 2018 12:31 pm

Ahoj, nasiel som ti este jednu bratislavsku stranku ktora ma velky vyber kvalitnych rastlin od tropica. To znamena,ze v jednom kosicku budes mat slusne mnozstvo mensich rastlin a tiez rychle dorucenie kurierom za rozumnu cenu.

https://www.aquascaperi.sk/


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Dec 2018 13:05 pm

Tuto sobotu na burze v BA by jak vallisneria, tak sagittaria měly být levnější. Odhadem za 30-50 centů kus. Submerzně pěstované.

Beze srandy, jedna holka dala včera do jedné FB skupiny fotku rozpadajících se sagitárií. Vyplynulo, že je koupila emerzní a v tak hustě prorostlém bloku, že se nedaly oddělit. V životě bych to takto nekoupil.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Dec 2018 14:28 pm

matus.galan napísal:Ahoj, nasiel som ti este jednu bratislavsku stranku ktora ma velky vyber kvalitnych rastlin od tropica. To znamena,ze v jednom kosicku budes mat slusne mnozstvo mensich rastlin a tiez rychle dorucenie kurierom za rozumnu cenu.
https://www.aquascaperi.sk
Ďakujem Ti, Matúš, opäť raz uzitočný komentár, ktorý ma niekde posunie
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Dec 2018 14:38 pm

No bola som v dvoch zoo obchodoch v Brezne.. v prvom asi 75ročná pani sa mi snažila predať umelé rastliny, živé nepoznala a nemala kódy.. keď som sa pýtala aké sú, bola pohoršená,že sa nad tým zamýšĺam, jednu mi vytiahla strcila do ruky a spýtala sa či ju beriem alebo nie a vraj ak prezila u nich prežije u mňa.. nekupila som ju. v druhom obchode mali asi 10 rastlín aj anubiasy ale tie vyzerali, že odumierajú.. napriek tomu som tam kúpila 2 rastliny Echinodorus amazonicus lebo tie vyzerali že sa im veľmi dobre darí a boli veľmi pekné a veľké. Dám ich dozadu vľavo, dúfam,že to prežijú ale sú veľmi pekné aj sa hodia k tomu koreňu tak by som ich prípadne kúpila viac cez eshop

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Azaza3l » 04 Dec 2018 14:54 pm

Ak sa mu bude dariť tak aj jeden bude možno veľa :) https://rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Dec 2018 15:15 pm

No veru, oba budú uz teraz skoro po vrch akvárka..
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Dec 2018 16:32 pm

jarkabarka napísal:No veru, oba budú uz teraz skoro po vrch akvárka..


Jsi, kde jsem říkal, že budeš a tys říkala, že to nechceš. Plné akvárium vegetace a designove prvky se prostě nevejdou.

Pokudu ti nebude echinodorus jen nějak přežívat (neuhyne), zaplní celé akvárium kompletně. Mám 40 cm vysoké akvárium a echinodorus udělal https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... 9&vse=1000 Přičemž toto není maximální velikost. Následně začal tvořit tak velké listy, že ležely na hladině.

Pokud to nechceš, jednej hned. Echinodory věnuj a sežeň si jiné rostliny.
Viz pasáž v mém článku o plánování. Echinodorus jsem zmínil jako rostlinu, která zaplní akvárium.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 04 Dec 2018 17:26 pm

Ta rastlinka je fakt veľká, ja som ju mal nejaký rok dozadu v akva a len tak tak 60cm jej stačilo a keď začala kvitnúť tie kvety vyliezali s akva i pol metra.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Dec 2018 19:35 pm

No teraz to pozerám a aj keď som chcela 2rovnaké, jeden Echinodorus je amazonicus a druhý je magdalenesis..tak ten druhý by mal byť menší.. predavačka mi ich ospevovala, že ako krásne rastú, vraj kolegyna ich má.. no napustam uz vodu lebo zacali na tom mensiom listky tmavnut.. zajtra ideme s muzom do bb tak chcem ist do akvaristiky, pripadne dokupim dalsie rastlinky a dalsie potrebne veci
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Luker13 » 04 Dec 2018 19:45 pm

matus.galan napísal:Ahoj, nasiel som ti este jednu bratislavsku stranku ktora ma velky vyber kvalitnych rastlin od tropica. To znamena,ze v jednom kosicku budes mat slusne mnozstvo mensich rastlin a tiez rychle dorucenie kurierom za rozumnu cenu.

https://www.aquascaperi.sk/


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk


obchod mozem len odporucit .... tropica ma nikdy nesklamala
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Dec 2018 19:47 pm

Jirka Scobak napísal:P.S. Lilaeopsis se na 85% nechytne v nově založeném akvárium.

Ak to máš štatistiky a empiricky podchytené ,tak OK. Beriem. Neříkám ani "ň".
Jirka Scobak napísal: Staurogyne taky často v nově založeném akváriu uhyne.

No to je možné.. Mne neuhynula. Naopak, velmi oblúbená.
Jirka Scobak napísal: H. difformis není tak snadná, jak by laik řekl

Ako hodnotí laik H. difformis ,nedokážem posúdit. Mne išla ako laikovi celkom fajn.
_____________________________________________________________________________
@ jarkabarka : Mám malú prosbu. Prosím ta, necituj celý príspevok, ale iba čast. Alebo vetu. Je to potom dost úmorné, ked chce človek ragovat na tvoju konkrétnu vetu / myslienku.
jarkabarka napísal:. Samozrejme, viem, kebyže všetko spravím ako píše Jirka určite to bude super fungovať ....

Nhoo, myslíš ? :) Nie som si istý, či práve jeho nádržky sú erupciou prosperity a vitality. Ale to je fuk. Nám ide okrem prosperity aj o istú estetiku akvária. Jasné,to sa nemusí podarit. Ale môže.

Dôvody prečo chceš mat akvárium si vysvetlila jasne. Rozumiem. To ,aké asi by si chcela akvárium, tomu rozumiem úplne ! :wink:
Ako som spomínal, nič nie je definitívne a veci sa menia. Čiže v tomto štádiu ,podla mna, až tak nezáleží na tom, či je ten kamen viac vlavo, alebo menej. Počítam, že so sadením a rastlinnou hmotou vôbec, ešte čo to poprehadzuješ.

Dobré stránky napríklad : http://www.horacovoakvarium.cz/

PS. Ty si výtvarníčka ? Tak to ahoj! Teší ma. Ja som Vincent. :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 05 Dec 2018 00:19 am

Skoda, ze si sa s kupou tych rastliniek ponahlala. Odporcuam si pri nakupe hodit na telefone google a pozriet co kupuje. Echinace vedia poriadne narast mam jeden u seba v rohu, vela svetla mu netreba a pekne rastie aj v piesku kde su hnojivove gulicky ale dva uz budu moc a ked sa uchyti korene pojdu po celom akva takze ak ho budes chciet dat prec jedine, ze ho komplet zostrihnes.

Preto si sleduj co nakupujes a nenechaj sa ukecat. Kup len to co potrebujes.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Azaza3l » 06 Dec 2018 00:37 am

Toto som si uložil @Jirka Scobak "Jsi, kde jsem říkal, že budeš a tys říkala, že to nechceš" top hláška :)
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 06 Dec 2018 04:18 am

pre mňa je top že sa mám umravniť
Azaza3l napísal:Toto som si uložil @Jirka Scobak "Jsi, kde jsem říkal, že budeš a tys říkala, že to nechceš" top hláška :)


Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.