Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 07 Dec 2018 16:10 pm

Iny uholObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 07 Dec 2018 16:13 pm

Toto sa robi na koreni ako nejaka plesen to vyzera alebo coObrázokObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 07 Dec 2018 16:21 pm

Z gaučaObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 07 Dec 2018 16:22 pm

Z gauča 2Obrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Dec 2018 17:01 pm

Ano, toto jsem myslel. Fajn :).

Chtělo by přidat rostliny. Všechno, co se ti tvoří, by se tvořilo s více rostlinami také, ale méně.
Ta plíseň je běžná. Nevzrušuj se.
Vallisnerie nemáš možnost koupit další? Asi 2x tolik, co máš.

Levatky nejsou prodejní artikl. Většinou ani okružáci. Piskořky se prodávají pěkně, ale ty teď tolik nepotřebuješ.
Kdybys neměla jinou možnost, mohu ti všechny uvedené šneky poslat v neděli nebo pondělí. Nic za to nechci. Rozdal jsem jich už akvaristům hromady, akorát většinou lidem v BA. Lidem do jiných měst Slovenska posílám tehdy, když vidím, že to jinak mají problém získat.

P.S. V životě nekupuj heleny, které ti nabízeli v akvaristice! Jsou zajímavé, ale kromě toho, že žerou jiné šneky, nic nedělají. Mám reporty od různých nezávislých lidí, že poté, co koupili heleny, rozmohly se jim řasy.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 07 Dec 2018 19:03 pm

Ďakujem, no objednala by som to kľudne z netu aj viac rastlin k tomu.. ten echinoforus teda nemam vyhodit ked ani nie je zakoreneny a zbytocne tam zhnije?

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Dec 2018 19:32 pm

Myslíš ten echinodorus, co je schovaný za tím kořenem? Mám názor, že to pro něj není ideální místo, ale je otázka, jestli přestěhování v tuto chvíli pomůže. Možná by bylo lepší s ním nehýbat a čekat.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 07 Dec 2018 19:36 pm

Ano, presne ten, pochopila som z predošlých viet že odumiera
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Dec 2018 20:00 pm

Nedokážu předpovědět na 100%, jestli uhyne komplet a definitivně.

Hele: Zrovna jsem zveřejnil video z jednoho mého akvária. Celé to stojí na jedné velké rostlině. Bez filtru https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 4362423810
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 07 Dec 2018 23:43 pm

Jarka barka, som ti pisal na zaciatku ze pocas zabehu sa bude na dekoracii rozumej korene vytvarat povlak, nieco ako plesen ale to je normalne. Jednoducho sa ponahlas a tak to potom je,ze robis zbrkle rozhodnutia alebo necitas pozorne. Tieto veci su uz popisane v zabehu akva.

To co vidis na valisnerii je podla vsetkeho ten prach zo strku co sa na nej zachytil. Neries to casom by to po vymenach mohlo zmiznut.

Co2 neries, mne echinac krasne rastie aj bez co2 a to mam super slabe svetlo.

Neviem kolko svietis, mas nastaveny nejaky rezim svietenia ci len zapnete a vypnete kedy pride?

Chce to zaviest rezim osvetlenia a rezim udrzby akva. Odporucam uz teraz nic nepresuvat ako ti bolo spomenute a nechat tomu cas ci sa to uchyti. Ak ano ok ak nie vyhodis a nahradis niecim inym. Ako som na zaciatkupisal za ten koren by najlepsie isla valisneria ale tak co uz s tym. Uvidis, ked odhnije nahradis ho, hotovo, ziadna veda a odporucam nastudovat aspon zakladne slimaky co na co je lebo v zooshope ti podla vsetkeho dobre ukecany clovek preda cokolvek.

Ked ti piseme co mas kupit tak to kup a nekupuj nic ine ani keby sa ten predavac siel postavit nahlavu. Kazdy potrebuje zarobit ale nie kazdy chce dobre poradit.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Azaza3l » 07 Dec 2018 23:48 pm

Ja som mal echynac aj v horsom stave a uchytil sa. Treba nechať tak ako je a ak vyrastie nový list o týždeň či dva tak bude ok.
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 08:35 am

Azaza3l napísal:Ja som mal echynac aj v horsom stave a uchytil sa. Treba nechať tak ako je a ak vyrastie nový list o týždeň či dva tak bude ok.
Ďakujem, tak dúfam sa uchytí nevyhodím ho teda

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 08:44 am

Matúš, svieti väčšinou 6hod ráno, 4hod.suvisla pauza a zas 6hod. Je to vela? Svietim ako vstaneme a Ked maly ide spat necham zhasnute a potom ideme von alebo na nakup, je to suvisly cas cca4h.. No je pravda, ze najprv vela planujem a potom zas urobim veci urychlene a zas tie nakupy do akvarka nie su pre mna 2x prijemne (okrem toho obchodu v bb) lebo tie predavacky su neprijemne hlavne ked im davam otazky ake druhy maju lebo ony to ani nevedia

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 08 Dec 2018 09:06 am

K svetlu. To záleží od intenzity svetla a polohy akvária. Keď som mal akva v tmavom kúte izby a svietil som 25W led cca 4000Lux, tam som svietil nepretržite 16h denne a žiaden problém. Potom som akva presťahoval do svetlejšej časti izby, vymenil som svetlo za 39W 6000Lux a tu už svietim len 2h ráno a 6h večer. V tmavej časti izby som mal cez deň cca 500Lux, v svetlej časti izby mam cca 2000Lux, tak že treba počítať aj so slnkom. Svetlo sa da odhadnúť podľa prachovej riasi na skle, ak sa ti jej tvorí veľa, tak máš veľa svetla ak vôbec tak môžeš trošku pridať na intenzite, alebo dĺžke.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Seraph » 08 Dec 2018 12:27 pm

Moj nazor: na zaciatok a pri takejto kompozicii, bez hnojenia a bez CO 2 je 12 hodin VELA.
(tym samozrejme nechcem povedat, ze treba hnojit alebo davat co2 - to nepouzivam ani ja.....ale rovnovahu som nasiel jedine tak, ze ak nehnojim a nedodavam co2, tak zakonite ani nemozem vela svietit......hovorme tomu rovnoramenny trojuholnik :D
Ak chces mat pauzu (ktoru pouzivam aj ja, ale mnohi tvrdia, ze je zbytocna), tak OK, ale celkova doba svietenia by podla mna a podla tych fotiek nemala byt viac ako 7-8h na zaciatok.....jednak nemas mnozstvo rastlin a na druhej strane sa mi svetlo zda dost silne......to uz potom vopred objednavaj stierky na sklo z Ciny (oni sa zidu aj ked riasy nebudu na cistenie skla zvnutra) ja mam napr.
https://www.wish.com/search/aqua%20magn ... rce=search
ale mam aj toto
https://www.wish.com/search/aqua%20razo ... rce=search


ale ber to len ako tip.....su to dalsie vydavky ja viem....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 12:52 pm

Akvarko mam na konci dlhej izby (bol tu taky kumbal alebo pol izba ktoru sme vyburali pre viac priestoru a vznikla nam z tohto priestoru dlha uzka izba), okna su takmer 7m od akvarka na zapadnej strane.. akvarko je pri severnej stene.. tym padom my aj cez den v obyvke zvykneme svietit lebo tato cast je dost tmava, kedze to nebolo takto projektovane ale urobili sme do toho zasah.. no aspon teraz ked je tu to akvarko to vyzera podststne lepsie lebo ono to tak presvetlilo a ozivilo aj ked je este len v zabehu

Tým som chela povedať, ze ono má toho prirodzeného denného svetla minimum.. teda za týchto podmienok koľko svietenia by ste mi odporúčali?

Seraph dakujem, teda tych 8hodin by som mohla svietit tak že by som ho nechávala zapnuté len poobede..a tie skrabky kupim aj zo slovenskeho eshopu.. taketo male vydavky mi nevadia.. teda chcem sa este opýtať počas 1týždňa je čo všetko potrebné urobiť v rámci údržby
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 08 Dec 2018 13:20 pm

Mám slabšie svetlo a nedovolím si svietiť pol dňa.
Na rozsvietenie izby si postav vedľa lampu,nevyužívaj akvárium.
Pri rozbehu akva treba postupne pridávať dlžku svietenia,takéto svetelné maratóny,hoci s prestávkou nebudú fungovať dlho.
Ja by som znížil na 9hod.,po nejakej dobe dal 10.Podľa fotky je substrát dole ožiarený veľa.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 13:31 pm

No tie vallisnerie mi pripadaju uz tiez ze hnednu.. najlepsie vyzeraju tie lilaeopsis zatial ako jedine v akvarku zatial nehnednuObrázokObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 13:33 pm

Echinodorus chudak ani jeden den nebol peknyObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 14:05 pm

Ďakujem Hora, budem teda svetlo spúšťat az tak po tretej poobede a nechám do večera

To silné svetlo môže spôsobovať aj úhyn rastlín? Vsetky tie rastliny som sadila naraz tak nechapem preco ten lilaeopsis je ok a tie ktoré sú vraj nenaročné mne hynú..

Ten lilaeopsis je vraj narocný na svetlo teda je to možné kvôli tomu?

Echinodorus aj vallisneria maju mat slabe svetlo az stredne.. teraz ak zacnem davat malo svetla nezahynie mi aj ten lilaeopsis?

Vsetky su take zhnednute len lilaeopsis je stale krasny sytozeleny
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 08 Dec 2018 18:48 pm

Mne sa to tvoje akvarko celkom pozdava, pekny koren, ten Lilaeopsis mas Lilaeopsis brasiliensis?
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 08 Dec 2018 19:40 pm

DrSlamastika napísal:Mne sa to tvoje akvarko celkom pozdava, pekny koren, ten Lilaeopsis mas Lilaeopsis brasiliensis?
Ďakujem Ti veľmi pekne, to si tu jeden z mála ten Lilaeopsis je novae zelandie, uz som si tu zaň vyslúžila že som "pitoma ženská" že som si ho tam dala ako začiatočník

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod igor38 » 08 Dec 2018 20:03 pm

Netreba sa urážať keď Ti chce niekto poradiť,nasaď tam viac rastlín ,lebo ťa riasy zožerú a odradia od pokračovania v akvaristike.
Nech sa darí
Obrázok používateľa
igor38
 
Príspevky: 199
Obrázky: 93
Založený: 13 Mar 2010 17:34 pm
Bydlisko: Galanta

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 08 Dec 2018 20:08 pm

Tak mne sa paci, ale ja som amater :o
A ved to akvarko este zarastie, inak odporucam tam hodit nejaky mach, je to nezmar a dobre to filtruje vodu :wink:
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.