Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod hooopy » 01 Máj 2016 21:21 pm

Brunik, toto nie je tema na riesenie chorob ryb, ale na postup, ake info zadat, ak chcem pomoc ohladom chorob ryb. Skus najst inu temu.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Mino17 » 03 Jan 2017 21:53 pm

mino17: Mám 125 l akvarium su v nom žive rastliny asi okolo 2 tizdne bolo zabehnute vlozilsom ryby boli doteras pohode zacali postupne umierat mam tam prisavniki pancierovniki gupky bojovnice neonky mecun viedensky filter ide vkuse aj vzdcuhový motorcek ide vkuse nevem uz comam robit nechcem one prist nekdo mi ja radil abisom vymenil vodu a dal aquatan a nitrivec zatal dakujem
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Loki12 » 03 Jan 2017 23:18 pm

Mino17 - prosím, ozaj ta prosim. Ozaj to nechce vela. Chce to hlavne čitat.
1. Precitaj si prvý príspevok v tejto teme.
2. Prosím ozaj si ho precitaj.
3. Vypln všetky informácie, tak ako ich tam požadujeme.
4. Áno Mino, všetky. Ak nejaké nevieš, tak uvedies že to nevieš aj dôvod preco to nevieš.
5. Budes dávať pozor na gramatiku. Ak chces od niekoho aby sa ti venoval, a kľudne ti ja osobne venujem aj 10 odpovedi, prosím prejav kuska proaktivity a skontroluješ si gramatiku, formátovanie textu, oddelovanie do odsekov, nech to ma hlavu a patu, nech sa nam to dobre číta. Nemôžeš cakat že na otázku ktorej si ty venoval 30 sekund sa tu bude niekto zabavat 10 minut aby ti napísal odpoveď, popripajal linky, strukturoval to a este si overoval tvoje pochopenie.

Akva.sk chce byt ozaj zmysluplným projektom aj pre buducnost a nie Chat na Azete.

Fakt ta prosim. Ďakujem.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Jan 2017 23:45 pm

Loki12 palec hore!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Mino17 » 04 Jan 2017 07:16 am

Mino17.

Chcem sa ešte raz opýtať mám akvarko juwel125 mam v ňom živé rastlinky 4 prisavniki,gupky,mecun viedensky,neonky,bojovnica,pancierovnicky.filtracia ide naplno ,ovzdusnovac ide naplno,štrk mám jemny,svietim pravidelne rybky mi začali postupne umierať nechcem one prist ani darovat niekdo mi radil postupne denne vymieňať vodu davat aqutan a nitrivec dúfam niekto poradi ďakujem
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Hryzo » 04 Jan 2017 07:56 am

Buď trpis demenciou, nízkym IQ alebo aroganciou s lenivosťou. Ani mňa ani lokiho ani nikoho iného nebaví radiť niekomu, kdo dookola píše to isté a nedokáže sa riadiť pár jednoduchými inštrukciami. Aj napriek 4om upozorneniam ako a co mas napísať, ak chceš radu sa tým neriadis. Ja osobne by som ti (nerád ale dal) ban, aby si tu viac nespamoval tvoj bordel.
Takže jedinú radu čo ti dám je, aby si akvárium vypustil a predal a išiel poprosiť rodičov, aby ťa prihlásili na špeciálnu školu, nakoľko vidno u teba veľa nedostatkov
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Mino17 » 04 Jan 2017 08:22 am

Aspoň nejaku normalnu radu mi daj nie tuma urážať a ponizovat akvarko nikdi nepredam a aspoň tomi povedz ze niektory mi vraveli ze mam kazdi den aspon tizden vimienat vodu potom dat nitrivec a aqutan aspon mi povez cito mam takto skusit dik
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod existpierre » 04 Jan 2017 09:14 am

Mino vsetko to tu je len si daj, prosim ta trosku namahy a pohladaj to. Stale nechapes, ze cin viac prispevkov tvojho typu, tym horsie sa bude hladat dalsim novym clenom. Tak ked uz si lenivy, bud aspon tolerantny k ostatnym a postuduj veci. Nikto nema motivaciu snazit sa ti pomoct, ked na zakladne rady, ktore ti tu ludia dali, nereagujes a kopirujes(spamujes) vi vsetkych temach, cim porusujes pravidla fora. Tipujem, ze si okolo pravidiel ani nesiel ..
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod newsted » 04 Jan 2017 13:50 pm

Akvarium pravdepodobne nemas zabehnute, musel by si urobit test vody na amoniak, NO2 a NO3 aby sme to vedeli na isto.
Tak predpokladajme, ze nie je zabehnute. Vymienaj denne cca 10-20% nadrze po dobu 4 tyzdnov. Filter musi byt zapnuty non stop a neumyvaj ho vo vodovodnej vode, ale vo vode ktoru vyberies z akva pri vymene. Po tu dobu 4 tyzdnov ho neumyvaj vobec. Fotka tvojho akvaria by pomohla. Vsetko co pisem su dohady, kedze o tvojom akva vieme len aky ma objem a ake mas ryby. Precitaj si prvy prispevok na tejto stranke.
K ostatnym: kludne moze mat dislexiu, netreba hned urazat.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2017 22:12 pm

Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Iveta 37 » 25 Okt 2017 17:50 pm

Zdravím som tu nova a potrebovala by som poradiť.Som.len začiatočník na akvarko ale všimla som si ze jedna z mojich štyroch neoniek ma na sebe nejaké biele bodky vypadá to ako nejaký práškok ale niečo a bojím sa aby sa mi nenakazili ostatné ryba ak to je choroba. Viete mi poradiť co to môže byť? Ráno bola ešte v poriadku. Ďakujem za radu.
Iveta 37
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 25 Okt 2017 17:43 pm

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Okt 2017 08:42 am

@Iveta 37, môže sa jednať o https://rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
Pomohla by fotka a info o akváriu......(Tak, ako sú inštrukcie na predchádzajúcej strane....)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Nikolas » 02 Máj 2018 11:12 am

Tvoje zraloky dostali takzvanu chorbu krupica

krupicka - ichthyophthirius - multifiliis
krupicka-ichthyophthirius-multifiliis-t96.html
Nikolas
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Máj 2018 10:48 am

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Darča » 08 Dec 2018 11:05 am

Ahojte potrebujem pomôcť s mojou ramirezkou. Bola taká situácia že som šla domov zo zahraničia a zobrala som si Rybky sebou prežili transport 20 hodín..mám 240laquarium a 30 rybiek v ňom . Dala som ich potom do aquaria úplne nový štart mala som vodu s iného aquaria aby sa mi baktérie rýchlo rozmnožili.... Najprv bolo všetko okej ale teraz už je asi 4 deň a ramirezka je divná chvost na stiahnutý nie rozostrety a nechce momentálne žrať ... Prosím vie mi niekto poradiť??? Ďakujem pekne
Darča
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Dec 2018 10:50 am

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Hora » 08 Dec 2018 12:55 pm

Ahoj,voda z iného akvária nepomôže na rýchlejší zábeh.Je tam minimum baktérii,tie potrebujú tvrdé povrchy na uchytenie (sklo,substrát,rastliny,drevo,podvodné časti techniky...).Skôr by pomohol štrk alebo vyžmýkanie molitanu rovno do vody bez ohľadu na zmútenie vody.
Pravdepodobne narastajú hodnoty dusíkatých látok a prebieha otrava,takže môžeš očakávať aj u ostatných rýb krehších druhov problémy.Už samotná preprava v nevhodnej teplote,veľa rýb (ak nemali napustený kyslík na taký čas) stresom sa oslabia a treba málo na nejaký negatívny príznak.
Test na NO2 asi nemáš,ale pomohli by výmeny vody na zriedenie dusitanov.K tvojmu objemu cca 70l vody rovnakej teploty podľa času od prvého napustenia akvária.V 12-18 dni sú dusitany najvyššie a v tomto čase vhodnejšie meniť obdeň.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Darča » 08 Dec 2018 20:15 pm

Ďakujem pekne za radu dnes som kúpila tester a mením vodu častejšie a ramirezka už nieje ... A mali kyslíkové tablety aj čierne uhlie v dávkach a boli v termo boxerky ktorý bol zdobený s aquaria ... Bola to zábava a ešte kúpiť ramirezku novú lebo ramirez sám dlho neprežije ... A náhodou niečo na vyrovnanie dusičnanov nieje ???
Darča
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Dec 2018 10:50 am

Re: Akvarijné ryby - choroby (ako postupovať keď chcem radu)

Odoslaťod Hora » 09 Dec 2018 12:02 pm

Darča napísal: niečo na vyrovnanie dusičnanov nieje ???

Podobne stačia výmeny vody,ale ak chceš vyhadzovať zarobené € v zahraničí,tak do filtra odstraňovače ako zeolit,Clear water,prírodný spôsob sú rýchlorastúce rastliny,plávajúce rastliny :wink: a poriadne zarastená nádrž.
Vodovodná,upravená voda obsahuje NO3 podľa lokality,ale +-10-50mg/l nie je dôvod mať obavy.Studničná je na tom zpravidla horšie (poĺnohospodárstvo,nelegálne vypúšťanie žúmp),u tejto vody sa robia rozbory pre vlastný pokoj a zdravie.
Naopak ani absencia dusičnanov nie je vhodná u rastlinného akva,ale to sa teba asi netýka pri tej otázke.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.