vankyho 180l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 21 Máj 2016 23:35 pm

Ahojte.

Posielam foto s aktualnym stavom akva. Pridal som externy filter, CO2 set a dosadil rastlinky. Teraz celkom spokojnost :) Trochu ma trapi GSA a GDA tvoriaca sa na skle...myslim ze by to mohol byt nedostatok PO4 musim kupit kvapkove testy uvidime. Svietim 9h denne. Menim kazdy tyzden 1/3 vody, CO2 1b/s vzhladom na moje slabe svetlo asi nema zmysel pustat viac. Nehnojim. Skusal som profito ale aj polovicna davka odstartuje ciernu stetinkovu riasu...
Prílohy
scaled_image.jpg
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Reklama

Re: vankyho 180l

Odoslaťod matus.galan » 22 Máj 2016 21:27 pm

Pekne sa na to pozera. Ta Val vlavo vzadu tomu pomohla aj ten lotus ci ako sa to vola vpravo ten do cervena. Super :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Hora » 22 Máj 2016 21:43 pm

wáw,máš aj Crinum,veľmi pekná rastlina,tá vpravo dole Lotus egyptský red,jeden list zaberie polku hladiny ak nestrihneš.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 23 Máj 2016 12:29 pm

Lotos planujem strihat aby sa drzal dole. Snad sa mi to podari :) . Z crinum calamistratum mam radost, veru pekna rastlinka som zvedavy ako sa jej bude darit. Potrebuje vela casu aby zakorenila
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 08 Nov 2016 21:10 pm

DSC_0336 (Medium).JPG
cele akva


Ahojte.

Prosim o radu neviem sa zbavit ciernej stetinkovej riasy. Vodu menim kazdy tyzden cca 30%. Filtracia by mala byť ok- externy filter je diversa exus 1000 sluzi najma na biologicku filtraciu (cistenie tak raz za pol roka preplachnutie v akva vode) napln molitan, biomech a substrat pro. Vnutorny filter juwel bioflow 3 na mechanicku filtraciu napln molitan a vata- cistim ho castejsie tak raz za mesiac. CO2 z bomby 2b za s. Vnutorny keramicky atomizer. Svetlo 2x 35W T5 + reflektory svietim od 8:00 do 12:00 a potom od 16:00 do 22:00 cize 10hodin spolu. Hnojim profito odporucanu tyzdennu davku a z makra pridavam PO4. Kupil som kvapkove testy JBL NO3- 15mg/l a PO4 udržujem cca 0,6-0,8 mg/l . Pridavam KH2PO4. AK by som nedaval tak PO4 padne na 0. Mam aj chichiros doktora ktoreho ucinky som zatial nejak nepostrehol, myslim že to nerobi nič. Rastliny rastu som spokojny ale rastie aj ta cierna stetina a v mensej miere aj zelena vlaknita riasa a neviem prečo... kde robim chybu?

Ďakujem
Prílohy
DSC_0338 (Medium).JPG
riasa
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Hora » 08 Nov 2016 22:26 pm

Vela ryb na skutocnych 155-160l,len podla fotky min.
10 razboriek klinoskvrnych
30 zmiesanina tetra neonova,neonka cervena
3? skalare
6 molinezky?(ako skupina skoro tych 30 tetier produkciou vykalmi)
a nevidno za rastliny kolko tam toho este plava.
Prerybnenie sa da zvladnut,ked si je toho clovek vedomi=prisposobuje tomu vymeny.
30% menit je pri tomto pocte vhodne kazdych 5 dni.To nestrielam hluposti ale tvoj pripad som ja :oops:
4 mesiace poctivo a velmi pomaly ale ocividne ustupuje,naozaj len slabe cierne povlaky na Echinodore,Valisneriu uz neobaluje,nechyta na substrat,drevo,zadne sklo.
Molitany vo filtry som prezmykaval 1x mesacne,ale medzi vymenami,nie v rovnaky den,ubral z 0,7 na 0,5 w/l(ty mas este menej),z 12 hod. tiez na 10 s poludnajsou prestavkou,NO3 podobne tvoje hodnoty,PO4 na 0,2,znizil CO2.
Rozmyslal som aj nad chichiros dr.,jbl bioferm.
Povies vymeny raz tyzdenne ale kolkokrat to bolo dlhsie,ked nebol cas,daj snahu fakt poctivo kazdych 5dni.Chce to par tyzdnov cas,ze sa prejavi.A kefovat postihnute kamene,korene,odstrihovanie chytenych listov,odkalovanie napadnuteho substratu a vyhodit.
Priciny popisovane na dostupnych strankach mojim podmienkam nesedeli.Ja som mal CO2 vygradovane,prud vsade dostatocny,rastlin mnoho rychlorastucich ale..dlhsie pauzy vo vymenach.
A crinum je kde?Aj moje dostalo po hmhm.Kopu slahunov som odstrihol ale sa spamatava a nabehuju nove,zdrave a necierne :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: vankyho 180l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Nov 2016 22:38 pm

Skúsil by som menej krmiť. Počet rýb bude o niečo vyšší ako by bolo vhodné. Táto riasa je výsledkom prebytočného odpadu, krmivo, odhnívajúce listy rastlín, možno uhyn rybky a následný rozklad mrtvolky. Na počet bublín za sekundu (CO2) nieje spoľah. Chcelo by to permanentný test CO2 tkzv. dropchecker (DC). Zrejme to bude chcieť pridať CO2. Skús odstrániť všetky poškodené listy rastlín.
Ak je vonkajší filter, vnútorný by som vybral. Ten by mal rovnako ísť nonstop. Vnútorné filtre majú jednu veľkú nevýhodu. Ak majú malú filtračnú hmotu a tá sa presýti odpadom, tak z filtra už zakrátko odchádzajú látky, ktoré skôr vodu znehodnocujú ako filtrujú. V tomto prípade už hrozí, že filtrácia začína byť konkurenciou pre rastliny a to tým, že rovnako absorbujú i živiny, ktoré by rastlinky vedeli využiť. Pri dostatočnom osvetlení, čo u teba je a pridávaní CO2 vzniká deficit živín pre rastliny. Tie následne chradnú, sú slabšie v porovnaní s riasou a tá to hneď využije.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 10 Nov 2016 22:21 pm

Diky za rady, skusim menej krmiť, v ramci možnosti častejšie meniť vodu. Ryb je tam dosť... tie gold molly som v podstate ani nechcel ale manželka zahlasila že ona chce žlte ryby v akvariu tak som zobral tieto. Filtre necham ako su ale skusim ten vnutorny častejšie čistiť a uvidime čo to urobi :) No a crinum mi pekne rastlo hadam každý týždeň nový pahýl a potom z ničoho nič zastavilo rast a odumrelo. Neviem čo sa mu stalo. Trafil ho šľak. Neva skusim crinum natans to je troška menej naročne aspoň čo som sa dočítal a páči sa mi :) Cryptocorine flamingo mi odumrelo čo mi je lúto ale celkovo cryptokoryny v mojom akva nerastu. Mam tam ešte par korienkov ale tie len preživaju a nerastu. Neviem prečo, ale keď sa im nedari tak ich už ani neskušam a mam len rastliny ktore idu.
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Nov 2016 23:09 pm

Nebudem písať odborne, tak napíšem to takto. Veľa rýb, veľa čpavku a to tie rastliny "spáli". Budem držať palce, aby niečo nepostihlo osádku, sú na "veľmi tenkom ľade"
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Hora » 11 Nov 2016 10:12 am

vanky napísal:crinum mi pekne rastlo hadam každý týždeň nový pahýl a potom z ničoho nič zastavilo rast a odumrelo. Neviem čo sa mu stalo. Trafil ho šľak.

Crinum potrebuje hlbší substrát,pretože čím starší tým dlhšie korienky.Tvoj bol ešte malý ale výšku dna máš nízku.Ďalšia vec,nie je to rastlina na presádzanie,dlho jej trvá nakopnutie rastu po presadení a pri presadzaní sa nesmú skracovať korene ako to je bežné,pretože živiny príjma z tých najtenších vlásočnicových koncoch.
Pre predstavu do akej veľkosti narastie a s tým by si mal pri sadení a výške substrátu rátať :arrow:
Prílohy
Crinum.jpg
nezdá sa to možno ale po natiahnutí 15cm dĺžka koreňov,113cm rastlina
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Pštros » 11 Nov 2016 11:55 am

nádhera... už dlhšie sa pohrávam s myšlienkou skúsiť crinum... ale ho ani neviem splasit...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 11 Nov 2016 16:01 pm

Uf tak to je mega crinum calamistratum :D krasne
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Hora » 11 Nov 2016 16:29 pm

a keď sa dobre staráš...ale to sa podarilo len raz :x
vzadu až 15cm substrát(ale na úkor vody) a aj tak mu trčia ešte trochen korienky von,
mesiace pozadu som si ho hneď všimol v tvojom akváriu,na Akve som ho videl ešte u lev_ice
Prílohy
IMG_20160407_175454_001_COVER.jpg
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 28 Dec 2018 15:31 pm

Ahojte,

chcel by som sa Vás spýtať či náhodou nemáte niekto starší filter fluval 305 alebo 405? Pýtam sa preto, lebo by som potreboval výstup z filtra v čiernej farbe. Ja mám fluval 306 a tam je výstupná triska a gumové tesnenie biele. A na mojom čiernom pozadí to nevyzerá dobre. Originál v čiernej farbe sa mi nepodarilo zohnať ako náhradný diel sa predáva iba v bielej farbe. Ale tesnenie a triska na starších filtroch boli čierne a pasovali by mi. Nemáte niekto náhodou prosím? Určite sa dohodneme na cene.

Ďakujem a prajem Vám pekné sviatky :)
Prílohy
20181228_141608_resized.jpg
foto bielej trisky a tesnenia
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.