Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 10 Jan 2019 23:48 pm

Odporucam pozriet https://youtu.be/R4jkzwvGb5w

Strihas ju podla toho ako chce aby rastla. Tie korienky tam budu stale to sa nestriha. Strihas rastlinku napr v mieste kde sa rozvetvuje a tu hornu cast potom zasadis. Niekto ich striha cele, potom skrati a zasadi lebo chce mat len rovne stonky a nie rozvetvene.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 08:05 am

Matte, vďaka, no podľa tej tabuľky ak mám 125l akvárium tak by som tam mala mať rybičiek veľkosti do 5cm len niečo tesne nad 20ks, rybiek od 5do 8cm 12ks... to sa mi zdá dosť málo na to, že mi tu odporúčali brat rybky 10-15ks z jedneho druhu.. no ja podľa seba by som chcela aj menej rybiek ale väčších a zaujímavých.. tak neviem čo teda..

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 08:16 am

No pri niekt.rybkach citam ze by mali mat plavajuce rastliny, to su teda také čo nie su zakorenené? Teda mam tam ešte také doplniť?

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 08:44 am

matus.galan napísal:Odporucam pozriet https://youtu.be/R4jkzwvGb5w

Strihas ju podla toho ako chce aby rastla. Tie korienky tam budu stale to sa nestriha. Strihas rastlinku napr v mieste kde sa rozvetvuje a tu hornu cast potom zasadis. Niekto ich striha cele, potom skrati a zasadi lebo chce mat len rovne stonky a nie rozvetvene.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Ďakujem Matúš, oni ju tam ale len tak akoby položili a ja som ju riadne zastrcila a prihrabala

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 09:01 am

Najvacsi problem som mala zasadit to Helanthium, tam boli malinke rastlinky a koren na koreni, nevedela som ani co ma ist do zeme.. bolo tam pisane ze rozstrihat na 6-9 kuskov, ja som mozno aj na viac strihala

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 09:24 am

Matte ma velmi nalakal na bettu, teda leby vezmem 1bettu, nejake tetry a pandy bolo by to vela naraz? Alebo radsej tu mrenku duhovu? Tam sa ale bude miesat azia s juznou amerikou

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 09:31 am

Teda prisavnika teda definitivne nemozem mat? Pre mna je to najkrajsia ryba, obetovala by som aj echinodorus na zozratie

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 10:51 am

Na bettu nemáš podmínky. Chceš akvárium s prostorem a to je, co ona nepreferuje. Naše děti mají ve škole akvárium, v něm žila betta přes rok, krmila se potěrem gupek (asi), byla pěkná a to akvárium vypadalo takhle https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... 9&s=185996 To je, co má betta ráda a bude se v tom dobře cítit.
Další věc je, že betty jsou obecně problém. Teplota. Chce vyšší, než ostatní rybky, co plánuješ. Takže pokud nemáš v bytě v zimě permanentně vytopeno alespoň na 25°C (naše děti měly ve škole dost teplo), budeš řešit topítko a jen kvůli jedné rybě zvedat teplotu v akváriu. Podmínky. I lidé, kteří poskytli svým bettám "ideální podmínky" psali do denníku, že jim "Freda po třech měsících uhynul" a museli kupovat nového. Mnozí milovníci bett spláchnou i několik rybek ročně. My totiž nemáme šajnu, jaké podmínky ta ryba měla předtím. Dost možná byla chována v 1,5l flašce a pak i naše "lepší, ideální" prostředí pro ni může být změna, kterou nerozchodí a chytne nějakou nemoc.

Prísavníkovi by možná chutnaly i jiné rostliny, než echinodorus.

Na úvod kup jen jeden druh ryb a pozoruj. Ale stále máš čas. Aktuálně nevíš, co z rostlin, které jsi zasadila, poroste.
Naposledy upravil Jirka Scobak dňa 11 Jan 2019 10:52 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 10:52 am

co by si nemohla, ved, ked si v tom atlase das snadne ryby tak tam ukaze 9 druhov krunyrovcov, tak si ich nastuduj
https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
a kludne bettu, terty, pandy, otikov, ci ancitrusov

si to cca. prepocitaj 1 cm ryby na 1 litr vody - napr. 6 panda ti zoberie 30l, parik mrenky duhovej 10l, 10 tetier kralovskych/citronovych 40l, 1 ancitrus 10l, a povedzme 15 razboriek 30l + krevetky sa nepocitaju

plavajuce nutne nepotrebujes, ked sa ti rozrastie valisneria, bude mat listy na hladine
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 10:57 am

Komu z vás tu žila betta déle, než rok? Velká část koupených bet uhyne po 2-3 měsících.

Kdo jste měli ancistruse v rostlinném akváriu bez škod? Ano, v totální džungli jeho práce nebude moc vidět, ale i takový akvarista časem napíše, že některé druhy musel odepsat. Plus fakt ta ryba začne být ve stáří často popudlivá a nesnášenlivá vůči jiným obyvatelům akvária.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 11 Jan 2019 11:15 am

Záleží ako kŕmiš prisavnikov, moji 99% času vegetujú, jedine čo ich prinúti pohnúť plutvou je kŕmenie. Skla a rastlín sa ani nedotknú, ale keď kŕmim rybky, tak na živej či spadnutých granulách sú jak blesk :mrgreen: Do akvárií 60L + môžu ísť https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny

Ak chceš prisavnika na čistenie skiel, tak nič lepšie ako prisavka thajska nieje, ale tu kupuj len keď sa ti tvorí riasa po sklách v akváriách nad 100L je bežná https://rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska žerie len riasu ak nemaš riasu nekupuj, ale s riasou nie je problém pridáš 1-2h svietenia navyše a papanička ma dosť :)
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 12:21 pm

Jirka, ja tam mám dost rastlin, neviem este ci sa uchytia, to je pravda ale vacsina z nich by mali byt vysoke rastliny, su tam 2egerie co ste mi pisali ze su dobre na zabeh celeho akvarka, vallisneria atd atd.. ja bettu nemusim nutne mat ale teraz vravis ako keby som tam mala 2umele rastlinky.. a kupovala som od kvalitnej znacky si myslim.. jedine coho sa bojim je ze boli dost vymrznute uplne studene na dotyk ale nechala som ich hodinu aklimatizovat sa

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 12:24 pm

prisavka thajska chov pomerne obtizny!!!
moju bettu mam 11ty mesiac :) to som nevedel, ze hynu casto tak skoro
ja sa tu snazim radit, aj ked som neskuseny amater
tak poradte jarke konkretne vacsie nenarocne rybky vhodne do jej akva ja neviem nejake cichlidy, rajovce, nieco co sa da chovat v pare
a tu lorikariu by preco parik nemohla mat? vyzera nenarocna vo vsetkych ohladoch a je nadherna!!! https://rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 12:26 pm

No nevyznam sa ale ako som sa docitala tak tá betta sa doziva 2roky.. a az v dospelosti sa zistuje pohlavie tak si myslim ze mozu byt aj starsie tie betty a preto sa tolko nedoziju.. samozrejme ze je to pre mna odradzakuce ze by rybka dlho nezila.. ale chcela som tu pocut skusenosti niekoho kto ju ma ako je napr.Matte.. inak Jirko ty si strasny negativista, daj si nejaku cokoladu alebo co

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 12:31 pm

Snajprik, vďaka, nemam tam riasu zatiaľ, ked sa mi zdala ze sa na koreni robi tak som ju dala kefkou dole a potom som dva dni malo svietila..

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 12:33 pm

Jedine s cim nie som spokojna je ze su v dne zvysky odumretych rastlin a nechcem uz tolko odkalovat aby som si nepokazila vodu

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 12:34 pm

Matte nemozes mi prosim poslat link kde si ty pisal o tvojom zakladani? Vdaka

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 12:41 pm

zbytky vyberaj pinzetou dlhou, napr. na to je dobra betta, ze sa vsade po dne pretlaca, rozviri dno a filter bordel nasaje :) vek vidis podla velkosti, moja je uz raz taka aka bola ked som ju kupil
a este mne vacsie kotulky paradne zeru zdochynajuce listy rastlin a zase betta si myslim, ze zerie vajicka slimakov a aj 2 mega kotulky obzrala tak, ze zdochli
inak este cichavce by som zvazoval!, chovaju sa v pare https://rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
moje vlakno si snad radsej ani necitaj, ja som bol oproti tebe vystresovany idiot (ale zase su tu aj horsie pripady na fore).. juwel-primo-60-led-t17401.html
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 13:22 pm

Někde se tu vyskytuje Michelle Bebe. Ta by mohla zážitky s bojovnicí vyprávět. Pěkné akvárium a nakonec do něj dala jiné ryby.

Rájovec dokáže být agresivní. Ale je krásný a jednoduchý.

Lorikárie mi nikdy dlouhodobě nešly.

Na zbytky rostlin je třeba přidat okružáky.

P.S. K bettám: Já je jednou i rozmnožil. Člověk potřebuje víc malých nádob, protože jak potěr povyroste, začne být nesnášenlivý a je třeba je chovat samostatně.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 13:53 pm

Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 14:00 pm

Z toho mám zkušenost jen se sekavci. Sympatické ryby.

Parmičky černopruhé asi nejsou ryby, které by nadchly malé ditě. Kupovat si jakoukoli ryby kvůli řasám je blbost. Ony ani nefungují tak dobře, jak se jim přisuzuje.

Kančíky jsem neměl, hlavačky jsou krásné, ale jsem zvědavý, kde je bude v BB shánět.

P.S. Na FB, ve skupině Akvaristika pro normální lidi se zrovna jedna holka ptá: "...kterého šneka k bettakovi? Taky je chci na ,,úklid", okružáky sem měla tři a všechny zďobnul."
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 14:15 pm

inak ked pozeram fotky toho obchodu co hora doporucil, vidim tam cichavcov perletovych! to je znamenie :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 14:31 pm

Ti by mohli vyhovovat.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 11 Jan 2019 14:42 pm

Len nekupuj kančíky tlamovce proste väčšie cichlidy, aj keď sú to krásne ryby, ale pri nich ledva mach prežije, dno by ti rozryli, rastliny zničili a slimákov zožrali :D Pre ne sa robí inakšie akvárium, piesok a skaly.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.