Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 15:54 pm

snajprik napísal:Len nekupuj kančíky tlamovce proste väčšie cichlidy, aj keď sú to krásne ryby, ale pri nich ledva mach prežije, dno by ti rozryli, rastliny zničili a slimákov zožrali :D Pre ne sa robí inakšie akvárium, piesok a skaly.
Ano, viem ze cichlidy majú ine akvárko.. no nechcem menit nejak výrazne ten zoznam a ísť do nakupu nejakych nezvyčajných rybiek.. ja by som sa kľudne uspokojila s tymi rybkami co ste mi doteraz radili a aspon jednu nejakú väčšiu ako je napr.betta alebo prísavník.. chcem niečo vhodné do podmienok ktoré mám.. kebyže to mám zas nejak meniť tak to radšej budem mať menšie rybky

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 16:00 pm

Ďakujem, no u tych čichavcov písu ze su bojazliví a boja sa prudkych pohybov okolo nadrže, teda asi by mal u nas dost stresu si myslím keby mu maly zacal packat po skle

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 16:03 pm

Jirka tak to sa smejem ze existuje skupina Akvaristika pro normalni lidi to su aki ti normalni?

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 16:08 pm

A skalare? Tie sme mali v detstve.. ale tu ste ich pre mna vylucili, preco? A skalar amazonsky napriklad? Ci bude zrat ine rybky?

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 16:09 pm

Jaj on je asi az velmi velky som zistila teraz

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 16:19 pm

jarkabarka napísal:Jirka tak to sa smejem ze existuje skupina Akvaristika pro normalni lidi to su aki ti normalni?

Člověče, nevim :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 16:20 pm

tak ten parik mreniek duhovych, ked nie cichavcov, mozno sekavky a uvidis co bude v ponuke, si uz ciastocne vyskolena, nebudes kupovat bezhlavo, urcite to dobre skombinujes a rybky budu happy
keby mali clithonov kup zo 5 a samozrejme tie japonky :mrgreen:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 16:27 pm

Jaaj teraz sa strašne smejem čo napísal Hora v jednej téme začiatočníckeho akvarka, ze živorodky (ak som dobre pochopila) budú stale nalepené na skle ako obézny cigáň pred mäsiarstvom

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 17:01 pm

Dakujem ti Matte este raz.. no vezmem si tie papieriky co som tu pospisovala no bola by som rada este ak by sa mi tu este niektk iny vyjadril k tej bette.. krevetky by som tiez mozno casom chcela ale nrstihnem si vsetko o nich nastudovat, bolo by toho naraz na mna asi vela, radsej pojdem na to postupne

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 17:20 pm

japonky ani nevies, ze mas, ziadna starostlivost o ne, oni si jedlo vzdy stihnu ukradnut, nemusis nic studovat o nich a hlavne mne sa po mesiaci objavila zelena vlaknita riasa a japonky ju za par dni, ked som este nemal rybicky a nekrmil zlikvidovali
fakt s nimi by som byt tebou nevahal, kazdy vecer sa u mna dvaja samci nahanaju neuveritelnou rychlostou po celom akvariu, raz jeden, raz druhy, verim tomu, ze sa tak zabavaju :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 11 Jan 2019 18:07 pm

jarkabarka napísal:vezmem 1bettu, nejake tetry a pandy bolo by to vela naraz? Alebo radsej tu mrenku duhovu? Tam sa ale bude miesat azia s juznou amerikou

Mne nikdy nevadila biotopová miešanina a mal som rybky,ktoré som chcel mať.Trebárs Bojovnica s Neonkami.
Bojovnica má to,čo chceš.Je väčšia,nebojí sa,vyzerá pekne,jedine trošku ležérne pláva.Žiadna obávaná náročnosť,treba jednoducho dodržovať základy údržby a výmen.
Nie je pravda,že je dobre ich chovať v malom priestore,kým som nemusel dvíhať teplotu,tak vždy som mal samčeka v akváriu a vystriedal som niekoľko druhov.Veiltail a Crowntail boli najčastejšie formy.
Nechcem preháňať a je mi jedno,či mi uveríte,ale najdlhšie žila cez tri roky.
Tá čo žila najkratšie bola cez 1/2 roka,no tú som už kupoval s jedným okom,ale bola veľmi zaujímavo vyfarbená a najkrajšia zo všetkých.
Podobné kúsky vídam na burzách,v kamenných obchodoch nie je taká pestrosť farebných foriem.
Ideálne rastliny sú Valisnérie a ak je silnejšie osvetlenie,tak trochu Ceratophyla na zjemnenie.Medzi jeho lianami rada prelieza.
100x radšej Bojovnicu ako čo tu riešite cichlidky.
Mrenky dúhové sú zaujímavé farbou len samce,samica je slabo atraktívna.
Nikto ti ale nepredá napr.10 samcov a ty mu necháš samice,tie by ostali nepredajné.
Takto mi to povedal predajca,keď som sa snažil urobiť podobný ťah.
Sadila si jemné rastliny na dno,ja by som Pancierníkov nepúšťal do toho nezakoreneného,lebo pri svojej aktívnosti povyťahujú väčšinu von.Počkaj aj mesiac.
Tak ktoré Tetry vyhrali výber? To počítanie cm ryby na l vody je hrubé a poriadne.Nie je ryba ako ryba.Tetra vs živorodka.
Ak chceš,kľudne zober z menších (okolo 5cm) dva druhy po min. 10ks + tú Bojovnicu.Ostanú litre aj na zopár pancierníkov neskôr.

Spomínaná téma zaciatocnicke-bettarium-juwel-rio-125-t16773-600.html?hilit=michellebebe
na tú rastlinnú masu,minimum rýb,dobré podmienky sa michellebebe nedarilo s Bojovnicami,ale nikde som podobný prípad neregistroval.To akva bolo na tieto ryby začarované chorobami.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 20:08 pm

matte napísal:moje vlakno si snad radsej ani necitaj, ja som bol oproti tebe vystresovany idiot (ale zase su tu aj horsie pripady na fore).. juwel-primo-60-led-t17401.html

Matte, ja čítam tvoju tému a je mi normalne smutne z toho ako ta tam zdrbali, ja som nemala o nič viac naštudované ako ty, to som ešte dobre obišla.. čest vynimkam ako napr.myslim snajprik, Hora atd.ktorí najprv radili a nie si uľavovali..akože kebyze čítam tvoju tému ako prvu tak to tu zabalím a radím sa radsej v akvaristike a nikdy si nenadavaj do idiotov, na svete je ich dosť čo tak otitulujú teba, treba mať hlavne úctu sam k sebe lebo potom ju nebudu mať k tebe ani iní..


Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 11 Jan 2019 21:08 pm

Nebudem sa vyjadrovat k vsetkemu ale ja mam bojovcinu vo svojom blakwater uz druhu. Prva bola u mna rok a potom zial po 3x vyskoku z akva vnoci to nedala. Jednoducho rada skakala von z akva. Teraz mam druhu a uolne v pohode s tetrami a razborkami len som musel prisposobit prud filtra kedze potrebuje aj miesta kde bude relaxovat. Staci jej pecnych 25c a pravidelna vymena vody a nie je problem.

Ja kupujem len samicky. Podla mna su super a hlavne asi jedina ryba ktora dojde na predne sklo kedykolvek som pri akva, nicoho sa neboji, kludne prst do vony a ona ho bude sledovat.

Pripadne by si mohla poriesit parik ramireziek a k tomu tetry, to je dobra kombinacia.

Pri pandach pozor na korene rastliniek, co nie je dobre zakorenene moze zacat plavat lebo radi prehrabuju dno :)

Vela zdaru.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 11 Jan 2019 21:38 pm

jarkabarka napísal:je mi normalne smutne z toho ako ta tam zdrbali

:o aj mne bolo, casto som si predstavoval, ako vyhadzujem cele akva von oknom, ale tak krst ohnom, aj ti "prisnejsi" mi nakoniec pomohli a somar som bol minimalne vo vybere rastlin, kupe plastovych kravin a slabej priprave, ale teraz vzdy ked pride nejaka navsteva ku nam a obdivuju moje akva tak som pysny ako pav :mrgreen:
ty mas vyhodu, ze si zena, tak sa chalosi krotia, teda az na Jirku :mrgreen:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 22:19 pm

Ďakujem vám veľmi pekne, Hora aj Matúš, veľmi ste ma povzbudili s tou bojovnicou aj ked Jirka tvrdí ze pre ňu nemam podmienky, verim ze budú.. nasadim mozno este trochu tych rastlin co odporucal hora aj ked valisneriu man zrejme to nebude stacit.. egerie s ktorymi daval foto jirka mam 2 v tomto akvariu. Tetra sa mi najviac paci ohniva, rasbora sa mi paci sice espeho ale zrejme mam vacsiu tvrdost, je len do 12max., ta klinoskvrna je do 15, zrejme bude vhodnejsia.. chcem si zapisat aj nejake rybky do zalohy keby tieto v predajni nemali aby som neodisla naprazdno.. paci sa mi aj ten fantom cierny, no neviem ci by bol dobre viditelny, pisu ale na rybickach ze aj ked je nenarocny chov neodporucaju ho zaciatocnikovi ale neviem preco.. tie panciernicky ako pise Hora nasadim neskor

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 11 Jan 2019 22:32 pm

Jakou máš aktuálně teplotu vody?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 22:36 pm

matte napísal:
jarkabarka napísal:je mi normalne smutne z toho ako ta tam zdrbali

:o aj mne bolo, casto som si predstavoval, ako vyhadzujem cele akva von oknom, ale tak krst ohnom, aj ti "prisnejsi" mi nakoniec pomohli a somar som bol minimalne vo vybere rastlin, kupe plastovych kravin a slabej priprave, ale teraz vzdy ked pride nejaka navsteva ku nam a obdivuju moje akva tak som pysny ako pav :mrgreen:
ty mas vyhodu, ze si zena, tak sa chalosi krotia, teda az na Jirku :mrgreen:
Tie plastove kraviny si zrejme kupoval kvoli dietatu, necitala som pozorne ale uplne ta chapem.. jasne ze pomohli, ja by som mala uplne priserne akvarko keby tu nie som zaco som vdacna i ked som mala po Jirkovych komentoch tiez pohnutku ist sa radit do akvaristiky a zmazat si ucet a to som si myslela ze preto ze som zena

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 22:42 pm

Jirka Scobak napísal:Jakou máš aktuálně teplotu vody?
Teplota 24 v akvariu, v miestnosti 24, ja stale prekurujem lebo dieta sa mi hra vacsinou v obyvacke na zemi, ohrievac miestnosti je tu pri stole meter od akvaria

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 22:52 pm

matus.galan napísal:Teraz mam druhu a uolne v pohode s tetrami a razborkami len som musel prisposobit prud filtra kedze potrebuje aj miesta kde bude relaxovat. Staci jej pecnych 25c a pravidelna vymena vody a nie je problem.

Pripadne by si mohla poriesit parik ramireziek a k tomu tetry


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk


Ďakujem a ako casto je potrebné meniť vodu pre bojovnicu? Tie ramirezky ak som ich hladala pod spravnum nazvom potrebuju skor makksiu vodu a ja ratam s hodnotami 15-17

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 11 Jan 2019 22:55 pm

Nemam presne udaje o tvrdosti tej vody, vychadzam z toho co mi vyhladal Hora a najtvrdsia voda v ramci Brezna je 17 v mieste asi tak 500m od nas

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 11 Jan 2019 23:14 pm

Keď prídeš do akvaristiky, skús si vybrať húf do akva s jedneho, alebo viac druhov, pekne ukážu tieto druhy,
https://rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_cerna
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
https://rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska
https://rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
https://rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho ohniva, espei, modra sú momentálne najpopulárnejšie v aquascapingu :)
https://www.youtube.com/watch?v=74yhpOLsv0o
Potom nejakú dominantnú keď už chceš. Na tvrdosť vody nepozeraj to je pre rozmnožovanie.
Ja osobne by som kúpil takto 10ks tetra ohniva, 10ks razborka espeho, 10ks neonka modra
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2018/Big/5140.jpg
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 12 Jan 2019 00:06 am

Snajprik ďakujem, no veľmi sa mi pači tá espei v kombinacii s ohnivou, no myslim ze Hora mi tu pisal ze tie rybky vlastne zivoria ak maju tvrdsiu vodu tak sa bojim co na to ta espei.. pripadne ju viem nejak zmakcit? Noo mne sa strasne paci ta kombinacia, video mi tu poslal Vincent no dufam ze teraz nebude kazde druhe akvarko s touto kombinaciou ked teda pises ze je to teraz moderne aj ked to mi v podstate moze byt jedno

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 12 Jan 2019 00:07 am

Neonky ako som uz spominala nechcem, tie mi uz pripadaju take strasne opozerane.. aj tym ze sme ich mali v detstve a ich smrt bola kruta

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 12 Jan 2019 10:18 am

jarkabarka napísal:no veľmi sa mi pači tá espei v kombinacii s ohnivou, no myslim ze Hora mi tu pisal ze tie rybky vlastne zivoria ak maju tvrdsiu vodu tak sa bojim co na to ta espei.. pripadne ju viem nejak zmakcit?

nič nezmäkčuj ani sa nesnaž,písal som o hengelovej ako najnáchylnejšej na vodu,hlavne pH,kľudne espei kúp, GH nie je oveľa vysoké,
matte je páv,som sa nasmial
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.