Aké trubice používate a ako ste s nimi spokojní?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod glevo » 15 Máj 2005 15:07 pm

jacik napísal:
glevo napísal:som ju kupil za 627 Sk{90cm/30w}.

ludia neblaznite, skoda penazi. hocijaka klasicka trubica z elektra vam posluzi rovnako dobre. ide hlavne o teplotu svetla - pytajte si 6000K ziarivku.


ved ja som nepovedal ze idem kupit len som podakoval za info :wink:
ale problem je aj v tom ze mam atman 90b cize trubice....75cm 8)
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod majko » 16 Máj 2005 08:18 am

Kulgan napísal:Neviete niekdo nahodou, kde sa daju samostatne kupit trubice s teplotou chromaticnosti 4000K, dlzka trubic 84,9 cm (napr. osram FH 21W/840)?

MASTER TL5 HE 21W/840 cena do 200 Sk www.slovex.sk. Ake dlhe akvariu mas ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Lienka » 16 Máj 2005 08:51 am

Ahojte k tým trubiciam. Ešte v piatok som mala kryt len na 1 15W (45cm) ziarivku, ale cez vikend sa to zmenilo. Kryt sme trosicku prerobili... Z pôvodného plastového krytu sme pôvodnu elektroniku vybrali (patice, tlmivky, starter....). Plastovy kryt sme teda "vykuchali a primontovali Glomat 2x20W (majú ho na www.akvaschop.sk okolo 1600Skk), ze vraj je pre trubice do 20W. Išlo to úplne jednoducho...iba sme tam priskrutkovali niečo, čo trží tie žiarivky (ako patice, ale vyzerá to trosku inak). Predradná jednotka je úplne mimo krytu a akva.

Nechala som povodnu ziarivku AguaGlo - tu som dala dozadu a dopredu Osram Lumilux eco 827.

Tu osramku mali v Biotope, este okrem nej mali aj nejaku inú, so studenym bielym svetlom (tiez osram), a sun-glo. Z nich som vybrala tu 827, aj ked svieti trosku nazlto v kombinacii s tou Agua Glo to vyzera celkom pekne. A hlavne za dva dni viditeľne narástli aj novozasadené rastlinky...takže to vyzerá, že sú s novým svetlom spokojné. (Teraz mám na hrubých 60L 30W svetla)

A mimochodom v Biotope mali najväčší výber 45cm trubíc v Bratislave (teda ak neratam vyber medzi ziarivkami ....Glo od Hagenu, ktore kompletne predavaju v Hornbachu za dost prehnane ceny - SunGlo 45cm tam stoji cez 300 Skk - v Biotope 219Skk.)
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Pštros » 16 Máj 2005 08:58 am

Zacal som uvazovat o akvarku s dlzkou 150 cm .
Mate niekto skusenosti s trubicami 150cm, 58W?
Ake mate a kolko zhruba stali?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Kulgan » 16 Máj 2005 10:18 am

majko napísal:
Kulgan napísal:Neviete niekdo nahodou, kde sa daju samostatne kupit trubice s teplotou chromaticnosti 4000K, dlzka trubic 84,9 cm (napr. osram FH 21W/840)?

MASTER TL5 HE 21W/840 cena do 200 Sk www.slovex.sk. Ake dlhe akvariu mas ?


Dakujem za typ, tu predajnu poznam. Skoda, ze uz nerobim v TN, no co vycestujem.
Akva budu dlhe 90 cm. Ten update sa tyka hlavne stojanu, akva a osvetlenia.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 16 Máj 2005 11:03 am

Kulgan napísal:Pripravujem rozsiahlejsi update mojich dvoch akvarii a v ramci toho chcem prejst na ziarivky s paticou T5.
Neviete niekdo nahodou, kde sa daju samostatne kupit trubice s teplotou chromaticnosti 4000K, dlzka trubic 84,9 cm (napr. osram FH 21W/840)?


Daj si tam radsej FQ, nie FH. FQ maju vacsi vykon ja mam na dlzku 55cm vykon 24W. Prip sa pozri sem http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=24298&highlight=#24298 :) Kolko mas vysku AKVA ?
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Kulgan » 16 Máj 2005 14:50 pm

Majdo napísal:Daj si tam radsej FQ, nie FH. FQ maju vacsi vykon ja mam na dlzku 55cm vykon 24W. Prip sa pozri sem http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=24298&highlight=#24298 :) Kolko mas vysku AKVA ?


Ako zaklad osvetlenia v T5 mienim pouzit hotove osvetlovacie telesa f. Brilux. Su uzucke, s elektronikou, predpripravenou montazou a v danej triede relativne lacne (21W/90 cm stoji v Hornbachu okolo 550.- Sk). Maju jednu zakladnu nevyhodu a to, ze sa dodavaju bud s farebnou teplotou 2700K - podla mna moc zlte alebo 6400K - co je zas moc modre.
Neviem ako by s elektronikou zacvicila trubica s vacsim vykonom, preto chcem 21W.
Akva su vysoke 45 a 35 cm, s tym ze osvetlenie bude 20 cm nad hladinou vody. Pripadny nedostatok svetla budem riesit radsej dokupenim dalsej trubice, miesta tam bude dost.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 16 Máj 2005 15:11 pm

Tak to je jasne, predradnik je dimenzovany presne na typ trubice a v tvojom pripade nemozes pouzit FQ trubice. Pri vyske 35 a 45 cm si myslim ze aj FH budu v pohode.
Co sa tyka farebneho odtiena momentalne svietim odtienom 830 a mal som aj 827, ale uz by som viac nechcel. Ja si myslim ze 6400K je v pohode, nemalo by to byt domodra. Popozeraj na fore, myslim ze dost ludi pouziva Philips 865 - 6500K a su spokojny. Ja tiez chcem pouzit taketo trubice v novom akva.

Inac ta cena nie je zla, Skoda ze nepredavaju aj FQ, alebo ano :?:

viewtopic.php?t=1295&postdays=0&postorder=asc&start=40
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod majko » 16 Máj 2005 15:55 pm

Kulgan napísal:6400K - co je zas moc modre.

Ale nie, sam pouzivak 6500K a rozhodne to moc modre nie je.
Obrázok

Kulgan napísal: (21W/90 cm stoji v Hornbachu okolo 550.- Sk)

Hmmm, to je nejake az podozrivo lacne, tolko nestoji ani elektronicky predradnik ;-)
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Kulgan » 16 Máj 2005 19:02 pm

Majdo napísal:Inac ta cena nie je zla, Skoda ze nepredavaju aj FQ, alebo ano :?:

Neviem, v Hornabachu som si Brilux vsimol iba nahodou, ked som sa tam pozeral po trubiciach. Tu co mam doma koli rozmerom, som kupil u nas v Senci za 570.- Sk. V navode uvadzaju, ze dodavaju 8W, 13W a 21W, takze asi tazko. Skusim preverit.

majko napísal:Ale nie, sam pouzivak 6500K a rozhodne to moc modre nie je.

Je to vec subjektivneho nazoru. Mne osobne pripada 6500K studeno. Ale kedze aj tak musim kupit cely komplet aj so ziarivkou, tak vyskusam ako bude posobit s inym pozadim (teraz mam u jedneho akva tmavohnede a u druheho olivovozelene).

majko napísal:Hmmm, to je nejake az podozrivo lacne, tolko nestoji ani elektronicky predradnik

Uznavam je to podozrivo lacne, ale.
Je to pravdepodobne polsky vyrobok urceny pre trh od Ciech na vychod. V podstate je nerozoberatelny, trubica sa da vymenit, primarne je urceny ako nabytkove svietidlo. Kedze ide o T5, tak by tam mal byt el. predradnik alebo nejaka jeho obdoba. Cele je to moc lahke a uzke na to, aby tam bola klasicka tlmivka. Vyrobca v navode uvadza integrovany elektronicky stabilizacno-zapalovaci system.
Skusim uvidim.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod edo7 » 16 Máj 2005 23:14 pm

jacik napísal:
glevo napísal:som ju kupil za 627 Sk{90cm/30w}.

ludia neblaznite, skoda penazi. hocijaka klasicka trubica z elektra vam posluzi rovnako dobre. ide hlavne o teplotu svetla - pytajte si 6000K ziarivku.


nemyslim si, ze trubica LIFE GLO je hocijaka trubica. Tato trubica ma v sebe zabudovany reflektor ktory uplne vazne zosilnuje svetlo{reflektor zvysuje vykon o 170%!!!}-ktora lacnejsia takto svieti? , tak osvieti z vnutra akva ze uvidite kazdu jednu riasu uplne jasne ci na rastline alebo skle a samozrejme nielen riasu, bez specialneho zazerania bez problemov skontrolujete akva a ryby ci su zdrave atd. a neviem ako ostatne trubice ale tato ma svetlo uplne biele co je dobre v tom napr. biely kamen bude bieli a nie zlty, takze realnosti farieb.takze aj vyblednutie ryby alebo jej zmenu farby lahko zbadate.
Myslim ze cena je k tomu adekvatna-moj nazor, a co je dnes lacne? inak tuto trubicu som dokupil az po aqua glo a sun glo, ktore nestacili na to aby akva bolo dostatocne osvietene.
rozmery 100dx60vx40s
edo7
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Máj 2005 11:35 am
Bydlisko: Hlohovec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod majko » 17 Máj 2005 07:44 am

edo7 napísal:nemyslim si, ze trubica LIFE GLO je hocijaka trubica. Tato trubica ma v sebe zabudovany reflektor ktory uplne vazne zosilnuje svetlo{reflektor zvysuje vykon o 170%!!!}-ktora lacnejsia takto svieti?
Kazda jedna s externym reflektorom :lol:. Rozdiel je v tom, ze ja externy reflektor urobim/kupim raz a Ty ho zaplatis nanovo pri kazdej vymene ziarivky.
edo7 napísal: takze realnosti farieb.takze aj vyblednutie ryby alebo jej zmenu farby lahko zbadate.
Nuz LIFE-GLO ma CRI 90. Taka PHILIPS 965, ktoru pouzivam, ma CRI 95 takze farby este vernejsie a stoji len 200 Sk ;-)
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 17 Máj 2005 08:03 am

Uznavam je to podozrivo lacne, ale.
Je to pravdepodobne polsky vyrobok urceny pre trh od Ciech na vychod. V podstate je nerozoberatelny, trubica sa da vymenit, primarne je urceny ako nabytkove svietidlo. Kedze ide o T5, tak by tam mal byt el. predradnik alebo nejaka jeho obdoba. Cele je to moc lahke a uzke na to, aby tam bola klasicka tlmivka. Vyrobca v navode uvadza integrovany elektronicky stabilizacno-zapalovaci system.
Skusim uvidim.


To Kulgan:
Takze vcera som bol u kamosa, ma presne toto osvetlenie co si chces kupit. Akurat trubice su 55cm a 13W. Ma vysku hladiny 50cm tak som mu odporucil este min. jednu trubicu, kedze si osvetlenie nechce sam vyrabat. Co sa tyka odtiena ma 6400K - absolutne v pohode.
Co sa tyka predradnika vnutri osvetlenia to sa uvidi casom ci sa neodpali a na zivotnosti trubic. Myslim ze to nema predzhavenie trubice pri zapnuti ako moj predradnik. V kazdom pripade uvidis ked odskusas :)
Ja osobne pouzivam predradnik VOSSLOH SCHWABE 2*24W, trubice T5 FQ a nedam na to dopustit. Ficim s tym uz 18 mesiacov, ani trubice som este nemenil. Z obycajnou tlmivkou sa mi vypalili trubice po 6mes.
Prajem vela zdaru :)
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod majko » 17 Máj 2005 08:09 am

Majdo napísal:Z obycajnou tlmivkou sa mi vypalili trubice po 6mes.
Prajem vela zdaru :)

Mozno som to zle pochopil, pouzival si tlmivku na T5 ziarivky ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 17 Máj 2005 08:11 am

Ked som pouzival klasicku tlmivku a klasicke trubice, tak odchadzali kazdych 6 mesiacov :wink: Vsetko som vytrhal z krytu a prerobil na T5 a odvtedy mam pokoj 8)
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 24 Máj 2005 08:10 am

Pripravujem vyrobu noveho krytu na nove akva. Este vsak nemam jasno v jednej zalezitosti: Chcem do krytu osvetlenia, uplne dopredu dat jednu trubicu na pekne vyfarbenie ryb (hlavne tetry - neonka cervena, tetra zhava, citronova...) ale este neviem aka trubica by to mala byt. (ostatne trubice budu Philips 865) Ja mam zatial tieto tipy: Sylvania Grolux alebo Narva Oceanic Colour. Vedel by mi niekto z Vas poradit co najvhodnejsiu trubicu na tento ucel ? Mate niekto vo vasom osvetleni takuto solo trubicu pre vyfarbenie ryb ?
Vopred dakujem za vase rady a osobne skusenosti s ktorymi sa urcite podelite :)
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Tomas » 24 Máj 2005 11:51 am

MAJDO / pouzivas T5 Philips 865, dobre som to pochopil? Kde si ich prosim Ta kupil? Mne ich ponukli len v celom baleni 40ks.....
Tomas
 
Príspevky: 14
Založený: 14 Dec 2004 11:03 am

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 26 Máj 2005 08:40 am

TO TOMAS:
Slovex v TN, bol som tam zaciatkom tyzdna , povedali ze mi zozenu aku chcem trubicu aj 1ks. Objednal som 860 - Sylvanie T5 ky. Uvidime ked si preto pojdem ci su taky frajeri ako mi tvrdili a zozenu vsetko co som si objednal :) Mimochodom T5 54W 840 GE maju skladom, jednu som kupil - 266SK
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod kubrt » 26 Máj 2005 08:46 am

Majdo napísal:TO TOMAS:
Slovex v TN, bol som tam zaciatkom tyzdna , povedali ze mi zozenu aku chcem trubicu aj 1ks. Objednal som 860 - Sylvanie T5 ky. Uvidime ked si preto pojdem ci su taky frajeri ako mi tvrdili a zozenu vsetko co som si objednal :) Mimochodom T5 54W 840 GE maju skladom, jednu som kupil - 266SK


Ja som si v Slovexe (TN) tiez objednal trubice obycajne modre, slubovali hory-doly, a po mesiaci (alebo 6 tyzdnoch ???) mi dali uplne iny smejd s tym, ze je to ekvivalentna nahrada. Odvtedy tam nenakupujem. Ja by som sa poobzeral aj po inych fyrmach v TN. Nespoliehaj sa len na Slovex.
Rado
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 26 Máj 2005 08:50 am

Pokial nezozenu do 14 dni zrusim objednavku. :evil: Inac pre 1,5 rokom som zhanal predradnik na T5 HO 2x24 co bol v tej dobe celkom problem a do 14 dni zohnali co slubili aj patice.
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Tomas » 26 Máj 2005 09:19 am

Dajte prosim vediet vase posledne skusenosti s firmou slovex, pokial by splnili, co slubili, objednal by som u nich Philips 865. V BA mam dobre skusenosti s fy. prolux, ale nevedia zabezpecit mensi pocet trubic.
Tomas
 
Príspevky: 14
Založený: 14 Dec 2004 11:03 am

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 26 Máj 2005 09:24 am

Tomas napísal:Dajte prosim vediet vase posledne skusenosti s firmou slovex, pokial by splnili, co slubili, objednal by som u nich Philips 865. V BA mam dobre skusenosti s fy. prolux, ale nevedia zabezpecit mensi pocet trubic.


Tomas Urcite Ti dam vediet, ako som dopadol, Ja tiez tie trubice zohnat musim 8)
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Majdo » 19 Jún 2005 08:32 am

To Tomas: Takze slovex splnil to co slubil, sice to nebolo 7dni ale 21 ale zohnali mi presne take trubice ako som chcel, v mojom pripade sylvanie T5/54w /860. Cena: 186SK. Co sa tyka predradnikov Tie im trvalo zohnat iba tyzden :)
Inac skladom maju stale T5/54w /840 za 266 SK
8)
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod durc » 23 Aug 2005 14:55 pm

Potrebujem radu: akva dlzka 130cm a hlbka 70cm.Chcem tam dat T5 od Philipsu pod oznacenim TL5 HO 54W 830(3000K) warm white a TL5 HO De luxe 54W 965 cool white.poradte aku kombiinaciu mam zvolit,co sa tyka chromaticnosti.uvazujem nad 6ks v akva.DIK.a tiez sa obraciam na Vas so ziadostou odberu co sa tyka kusov v baleni.Vdaka
Obrázok používateľa
durc
 
Príspevky: 28
Obrázky: 1
Založený: 03 Nov 2004 10:13 am
Bydlisko: Levice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.