Co sa deje?



Co sa deje?

Odoslaťod Zelik » 11 Feb 2005 15:41 pm

Nedavno som nasadil (konecne) na akvarium drevenny kryt. Onedlho som spozoroval vyrazne znizenu aktivitu u ryb, tj. zacali polihavat po dne, stali na tom istom mieste a pod. Neviem, ci to moze suvisiet napr. s tym, ze sa mi ten kryt slabo odvetrava a ze by sa priotravili zo vzduchu.
Este predtym som nasiel v oboch akvariach po po jednej rybe, co mali akoby vytlacene oci a celkovo sa spravali dost malatne. Pre istotu a pre podozrenie, ze by mohli nakazit ostatne ryby, som ich okamzite zlikvidoval. Lenze teraz neviem, co dalej, teda ci pridat nejake liecivo, ci co. Poradte, prosim.
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Co sa deje?

Odoslaťod majko » 11 Feb 2005 17:32 pm

Hmmm, pouzivas CO2 ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Co sa deje?

Odoslaťod pepo311 » 11 Feb 2005 22:15 pm

Ahoj!Co takto vodnatielka?
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Ceco » 12 Feb 2005 01:02 am

pepo311 napísal:Ahoj!Co takto vodnatielka?


Ako to suvisi s krytom? Mozno nahoda.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co sa deje?

Odoslaťod sano » 13 Feb 2005 18:44 pm

Ahoj Zelik, použil si masív, alebo tie moderné drevovláknité dosky. Tie vraj obsahujú niekedy veľké množstvá formaldehydu.

Ak je to tak, tak silne vzduchuj a odstav kryt.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Piry » 13 Feb 2005 22:37 pm

Zelik napísal:Nedavno som nasadil (konecne) na akvarium drevenny kryt. Onedlho som spozoroval vyrazne znizenu aktivitu u ryb, tj. zacali polihavat po dne, stali na tom istom mieste a pod. Neviem, ci to moze suvisiet napr. s tym, ze sa mi ten kryt slabo odvetrava a ze by sa priotravili zo vzduchu.
Este predtym som nasiel v oboch akvariach po po jednej rybe, co mali akoby vytlacene oci a celkovo sa spravali dost malatne. Pre istotu a pre podozrenie, ze by mohli nakazit ostatne ryby, som ich okamzite zlikvidoval. Lenze teraz neviem, co dalej, teda ci pridat nejake liecivo, ci co. Poradte, prosim.


Ahoj Zelik

Podle mě a podle toho jak popisuješ příznaky se jedná o "vodnatelnost"(můj názor). Podívej se jestli nemají nakažené ryby nafouklá břiška a odstávající šupiny. Tato choroba se léčí jen s malím efektem. Nakaženou rybku je lepší utratit :( . Zatím žádné léky o kterých vím, na 100% nefungují. /Ale/ určitě dej nějakou chemii do AQ.

Ahoj Piry
Obrázok používateľa
Piry
 
Príspevky: 19
Založený: 19 Sep 2004 20:52 pm
Bydlisko: Litvínov CZ

Re: Co sa deje?

Odoslaťod pepo311 » 14 Feb 2005 19:26 pm

Ahoj! Na vodnatielku-Entizol. 1tabletka na 40L.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Bobo5 » 23 Máj 2005 22:59 pm

Zdravim vas vsetkych.
Rad by som sa opytal na vodnatielku. Dnes rano som nasiel jednu tetru neonovu ako sa snazi plavat ale stale ju nadnasalo a nemohla sa ponorit. Bol som u nas v akvaristike a tam mi poradili, ze ju mam utratit, vraj je to asi vodnatielka.Tak som ju teda chuderku splachol, ale teraz sa to iste stalo samicke bojovnice. Chce sa ponorit, ale akosi ju to stale taha hore. Brusko ma nafuknute ale tak ako ked sa dobre napapa. Mozete mi prosim poradit co s tym?
Dakujem.
Obrázok používateľa
Bobo5
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Máj 2005 19:23 pm
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Bobo5 » 23 Máj 2005 23:37 pm

Tak som este nieco precital a myslim ze by nebolo od veci napisat ze som zacal krmit mrazenymi patentkami. Supinky neodstavaju ani oci nemaju vypukle.Len ju proste nadnasa a snazi sa dostat na listy criptocorine ktore su hned na hladine.Tam odpociva.
Akva ma 2 mesiace. Inak rybky doteraz zili uplne v pohode.Pokial som krmil vlockami bolo vsetko ok. asi tie patentky slahnem do potoka.(Ak to ma od nich) :x
Obrázok používateľa
Bobo5
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Máj 2005 19:23 pm
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Astrid » 24 Máj 2005 13:37 pm

Bobo5: no s tymi patentkami je to mozne, aj ja som mala podozrenie, ze je to od nich.... ked mi kapali ryby na vodnatielku a to hlavne SAE. 4 zo siestich posli, potom som vysadila patentky a tie zvysne dve ziju dodnes (uz je to cca rok)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co sa deje?

Odoslaťod skala » 24 Máj 2005 14:37 pm

Ake patentky ste mali? Aka firma, stat?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Bobo5 » 24 Máj 2005 14:58 pm

skala napísal:Ake patentky ste mali? Aka firma, stat?

Praveze su to take noname.Kupil som ich u nas v chovoprodukte.Ziadne meno ani krajina povodu. Len "Mrazene patentky".

Inak samicka bojovnice vyzera uz trosku lepsie.Uz ju tolko nenadnasa ale brusko ma stale este trosku vecsie. Vecer som myslel ze do rana zdochne, lebo ju trosku vykacovalo na bok.
Dufam ze sa len riadne prejedla a vydrzi.
Tie patentky asi vyhodim a kupim nieco ine(skuste poradit co sa vam osvedcilo)
V akva mam tetry neonove, bojovnice(parik),tery cisarske(asi-maju taky cierny pasik),guramy perletove,panciernickov,gupky,duhovky,mecune, prisavnikov a SAE.
Akva 175l.
Obrázok používateľa
Bobo5
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Máj 2005 19:23 pm
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Co sa deje?

Odoslaťod skala » 24 Máj 2005 15:23 pm

Hm, tak to asi boli nase patentky. Tie by mali byt v pohode. Najlepsie by boli ceske asi, alebo potom vo velkom a to je patentka morska, aky stat netusim. Najhorsie su polske, uz sa im aj ja vyhybam.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Co sa deje?

Odoslaťod jim » 24 Máj 2005 15:33 pm

Bobo5 napísal:Tak som este nieco precital a myslim ze by nebolo od veci napisat ze som zacal krmit mrazenymi patentkami. Supinky neodstavaju ani oci nemaju vypukle.Len ju proste nadnasa a snazi sa dostat na listy criptocorine ktore su hned na hladine.Tam odpociva.
Akva ma 2 mesiace. Inak rybky doteraz zili uplne v pohode.Pokial som krmil vlockami bolo vsetko ok. asi tie patentky slahnem do potoka.(Ak to ma od nich)


Chcem sa spýtať že či toto isté platí aj pre sušené patentky a že či môžu z týchto patentiek chytiť ryby aj inú chorobu (napr. krupičku, ktorú majú moje ryby)

skala napísal:Najhorsie su polske, uz sa im aj ja vyhybam.

:? ja mám poľské sušené patentky od f. Katrinex.
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Co sa deje?

Odoslaťod barky » 24 Máj 2005 15:41 pm

skala napísal:Hm, tak to asi boli nase patentky. Tie by mali byt v pohode. Najlepsie by boli ceske asi, alebo potom vo velkom a to je patentka morska, aky stat netusim. Najhorsie su polske, uz sa im aj ja vyhybam.


Skala, mozem mi prosim vysvetlit, co to je patentka morska ? Zil som v tom, ze patentka je larva pakomara - a nejak mi nejde do hlavy to spojenie larvy pakomara a mora ....
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Raviolka » 24 Máj 2005 16:14 pm

skala napísal:Najhorsie su polske, uz sa im aj ja vyhybam.

Moje ryby jsou naopak s polskými "Larwa ochotki" naprosto spokojené (ty od firmy Katrinex, které mají běžně v Hornbachu, v Symbióze a jinde) - takže si při nákupu dávám pozor, aby to byly právě tyhle :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Co sa deje?

Odoslaťod skala » 24 Máj 2005 17:00 pm

barky, aj ja v tom stale zijem. opytaj sa ivana - co ja viem. myslim, ze pojde o chironomus, ale zrejme v delte alebo co, netusim. ked som to pocul prvy krat, tak som bol obareny.

Ravi, jim, na Katrinex nadavali uz viaceri chovatelia. Vymenili za cesku a bolo dobre. A slo o dost vela ryb, figuruje v tom aj obchod. 1 vytka bola za to, ze su plne vody - rozumej - dost vela vody je v nich. postup - vytriedia sa, nechaju zamrznut vo velkom a potom rozmrznu, naleju do foriem a aby dobre sedeli, zaleju aj vodou. mame podozrenie, ze nez sa daju do blistrov, tak sa rozmrazuju 2 krat. Ceska patentka a nasa neobsahuje tolko vody. 2. vytka sa tyka zdravotneho stavu ryb, ktory pri krmeni polskou patentkou bol zly.

Este raz opakujem, ja kupujem patentku v 0.5 kg, az 2 kg baleniach, neblistrovanu. Zdoraznujem, ze je potom "hustejsia" a vobec lepsia. tipujem, ze aj cerstvejsia
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Raviolka » 24 Máj 2005 17:31 pm

barky, larvy pakomárů rodu Chironomus žijí i ve slaných mokřadech v pobřežních zónách... tj. ne v moři jako takovém, ale ve slané vodě. Jsou to dokonce většinou stejné druhy jako ty "naše" sladkovodní.

skala, jen jsem chtěla, aby tu zazněl i opačný názor... já mám ty polské patentky opravdu ráda, zdravotní stav ryb je výborný a když krmím malé tetraodony pinzetou po jednotlivých larvách, tak si je dobře prohlídnu. Není to žádná kaše, jsou to pěkné velké chrumkavé kousky :mrgreen:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Pštros » 24 Máj 2005 18:37 pm

Raviolka napísal:já mám ty polské patentky opravdu ráda. Není to žádná kaše, jsou to pěkné velké chrumkavé kousky :mrgreen:


príklad, ako vznikajú fantastické články v novinách

Dobrú chuť. :mrgreen:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Co sa deje?

Odoslaťod jacik » 24 Máj 2005 18:58 pm

s polskymi patentkami od katrinexu som aj ja dlho krmil (vyse roka) a neboli s nimi ziadne problemy.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Gabovic Marian » 25 Máj 2005 18:39 pm

KATRINEX JE UPLNE BEZ PROBLEMOV, čo poznám ľudí, tak ich chvália a
odmietajú naše a české, to moja skúsenosť.
Gabovic Marian
 
Príspevky: 13
Založený: 09 Apr 2005 21:48 pm

Re: Co sa deje?

Odoslaťod michal_ » 29 Sep 2006 21:40 pm

no neze by som bol mimo temy ale ked ma ryba nafuknuet brusko nemusi ist o vodnatielku... mne sa raz stalo ze mi do akva padlo dost krmiva a nemal som chut to vylovovat...vsak to bojovnica nemoze zjest vsetko... ale nebola to celkom pravda.. ;) ... vecer vyzerala dost zle.. strasne nafuknute brusko..a lezala na boku... rano uz bola v pohode... sice s velkym bruchom... ale uz aspon plavala...a zije doteraz
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Co sa deje?

Odoslaťod Peťo K. » 15 Okt 2006 20:12 pm

NO ale nafuknute brucho moze znamenat aj porucha plynoveho mechura, kedze sa nevie ponorit je to dost pravdepodobne.... vyvedte ma z omylu ak sa mylim.
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na "Ad acta"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.