Rychlo sa spini voda v akvariu



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod ferko1 » 21 Okt 2009 19:01 pm

Ahojte vsetci.Chcem sa Vas opytat mam momentalne cca.55l akvarium a strasne rychlo sa mi v nom zaspini voda mam tam vnutorný filter FFANFILTER- FAN-1 plus ale zda sa mi ze je to smejd vobec mi to dobre nenasava spinu.Mal som uz aj 200litrove akva ale kedze som sa prestahoval do bytu nemohol so ho sem dat ale urcite si ho casom zasa zaobstarm:-)No spat k veci nechapem ze sa mi tak rychlo spini dno a voda mam v akva teraz uz len 4 neonky no ale chcem to akvarko komplet zrenovovat novy strk - (ten stary som musel vyhodit koli slimacikom ktore sa mi tam usadili a uz sa to nedalo vycistit) ,filter atd.Chcel by som sa Vas opytat co by ste mi poradili aky filter ci vnutorny alebo vonkajsi pripadne ake rastlinky su najvhodnejsie do takeho maleho akva.Velmi pekne Vam dakujem a prajem pekny vecer
ferko1
 
Príspevky: 44
Obrázky: 6
Založený: 20 Okt 2009 19:42 pm

Reklama

Odoslaťod dusik » 21 Okt 2009 21:27 pm

Na tak malé akvarko by som použil klasický vzduchom poháňany filter, alebo závesny externý. FAN filtre sú nanič. Malá filtračna náplň a zlý molitán. Ak je akvarko nové tak sa zamúti voda rýchlejšie. Ak tam máš tak málo rýb, tak môže byť nezabehnutý filter. Neperiaš ho príliš často?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod emty » 21 Okt 2009 22:09 pm

Ako dlho ho mas zalozene? Aj ja by som ti odporucil tiez ten vzduchom pohanany filter biologicky.Hovorisa ze cim mensie akvarko tym viac starosti a rychlejsie sa voda pokazi. Cosa tyka ryb mas tam len 4 neonky?
emty
 
Príspevky: 31
Založený: 13 Sep 2009 23:21 pm

Odoslaťod neger501 » 21 Okt 2009 22:39 pm

ja ti poviem takto mam 150 litrove mal som v nom normal vnutorny filter a ten robil strasny prud filter bol na 100 az 200 litrove akvarko bolo zabehnute rok a vkuse som mal mutnu vodu jednoducho povedane plavali mi v nej hovienka kedze bolo a je rastlinne dost tazko s ami odkalovalo a ked sa tam v noci prechadzali prisavnici a panciernici vsetko sa to mutilo a mutilo a filter to toci la tocil teraz som tam dal normal biomolitan ten najvacsi a uvidim co to spravi uz som to raz tak s biomolitanom mal a akvarko enonuno krasne ciiire.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod ferko1 » 22 Okt 2009 13:46 pm

No Akvarko mam uz dlho nie je nove a ten filter je otrasny dam tam len klasiku kyslik s molitanom a uvidim Dnes som si kupil z Hornbachu strkovu drt taku bielu aj nejake rastlinky novy molitan skusim to dat vsetko nejako dokopy a uvidim no a samozrejme ze si potom este dokupim nejake rybycky.Dufam ze uz to bude ok lebo neviem co potom a uvazujem aj o vonkajsom filtri pretoze tak ci tak si chcem potom aspon 200 litrove akvarko takze ho potom vyuzijem.Predtym som mal filter myslim ze SHARK a ten bol super perfektne mi odsaval spinu a cistil akvarko este by ma zaujimalo ako to robite ze mate krasnu ciru vodu kedze sa vsetok bordel a spina usadzuje na dne teda v strku ako to cistite?Stale vypustate vsetku vodu alebo pouzivate nejake odsavanie?Dakujem Vam zatial velmi pekne a prajem pekny den
ferko1
 
Príspevky: 44
Obrázky: 6
Založený: 20 Okt 2009 19:42 pm

Odoslaťod neger501 » 22 Okt 2009 17:29 pm

raz za tyzden odkalujem s odkalovacim zvonom v mansich akvariach ani neodkaujem iba jednoducho stvrtku vody vy pustim a dolejem novu ked dostanes akvarium do staleho stavu tak potom je voda krasna ciira ked budes menit to dno nie ze tu staru vodu vypustis setku nechaj si s nej aspon polku albo stvrtku a ked naaranzujes akvarko tak potom ju tam dolej plus dolej aj novu :wink:
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod Poly » 22 Okt 2009 19:01 pm

A teraz mas vodu mutnu tiez z hovienok? Lebo tie 4 neonky ti tolko urcite nenakadia. Neprekrmujes? Nie je to skor zakal? Vtedy by islo o nejake jednobunkovce, alebo sinicu a to neodfiltrujes.
Pripadne to este moze byt prach zo substratu, na to by mala pomoct filtracna vata.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 22 Okt 2009 19:40 pm

Ak je to jednobunkovec, nálevnik, tak ten prejde.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod Giftzahn » 23 Okt 2009 10:10 am

ferko1 napísal:No Akvarko mam uz dlho nie je nove a ten filter je otrasny dam tam len klasiku kyslik s molitanom a uvidim Dnes som si kupil z Hornbachu strkovu drt taku bielu aj nejake rastlinky novy molitan skusim to dat vsetko nejako dokopy a uvidim no a samozrejme ze si potom este dokupim nejake rybycky.Dufam ze uz to bude ok lebo neviem co potom a uvazujem aj o vonkajsom filtri pretoze tak ci tak si chcem potom aspon 200 litrove akvarko takze ho potom vyuzijem.Predtym som mal filter myslim ze SHARK a ten bol super perfektne mi odsaval spinu a cistil akvarko este by ma zaujimalo ako to robite ze mate krasnu ciru vodu kedze sa vsetok bordel a spina usadzuje na dne teda v strku ako to cistite?Stale vypustate vsetku vodu alebo pouzivate nejake odsavanie?Dakujem Vam zatial velmi pekne a prajem pekny den


njn, na Aquael FAN Filter pripadne SHARK radsej zabudni .... skus kludne napr.EDEN 501 celkom fajny externy filter do mini akvariek, pripadne uplnu klasiku molitanovy filter :lol: ... a urobis dobry skutok pre svoje akva

ked menis vodu tak staci cca. 30% objemu akva .... urcite nie cely objem :twisted:

samozrejme pokial mas akva prerybnene ... tak budes mat aj kopu "sraciek" .... heh, sak tie rybky aj nieco vyprodukuju ze ano .... :lol:

:? :? :? hmm, kde si videl v prirode bielu drt na dne jazera, potoka atd. ? mozno tak v kamenolome ... cize bielu drt vrat s vdakou do Hornbachu (pripadne pokial stavias akurat barak, mozes ju "nadrtit" do betonu a sup do zakladov - tam jej bude najlepsie :lol: ) a zozen si nap. klasicky jemny strk ... v Hornbachu je to hned policka nad alebo pod tou kde si nasiel tvoju "bielu drt" :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod ferko1 » 23 Okt 2009 11:49 am

To mas pravdu ta drt tom asi nie je dobry tah hlavne koli rastlinkam no neva stalo ma to asi 6€ takkze to nebolo az take hrozne aj ked kazde € sa prida ale vyuzijem to na nieco ine kupim si dnes strk poriadne ho premyjem a osadim.Uvidim ako to bude vyzerat a skusim aj ten vonkajsi filter dufam ze sa mi uz konecne podari mat krasne ciru vodu a hlavne aby sa tam darilo rybyckam a rastlinkam no potom to nafotim a hodim to sem do albumu dufam ze to nebude take hrozne:-)
ferko1
 
Príspevky: 44
Obrázky: 6
Založený: 20 Okt 2009 19:42 pm

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod ferko1 » 23 Okt 2009 11:50 am

To mas pravdu ta drt tom asi nie je dobry tah hlavne koli rastlinkam no neva stalo ma to asi 6€ takkze to nebolo az take hrozne aj ked kazde € sa prida ale vyuzijem to na nieco ine kupim si dnes strk poriadne ho premyjem a osadim.Uvidim ako to bude vyzerat a skusim aj ten vonkajsi filter dufam ze sa mi uz konecne podari mat krasne ciru vodu a hlavne aby sa tam darilo rybyckam a rastlinkam no potom to nafotim a hodim to sem do albumu dufam ze to nebude take hrozne:-)
ferko1
 
Príspevky: 44
Obrázky: 6
Založený: 20 Okt 2009 19:42 pm

Odoslaťod ferko1 » 23 Okt 2009 19:10 pm

Tak uz som to dokoncil kupil som si jemny strk dal ho na dno zasadil don rastlinky a navrchu mam ten biely strk manzelke sa to paci mam tam aj jeden koren teraz pockam kym sa mi to vsetko pekne usadi a zajtra tam pustim rybycky zatial len tie 4 neonky dufam ze uz sa mi bude darit a akvarko bude pekne ale aj tak sa stale chystam na 200-300 litrove a chcem ho osadit do steny medzi obyvacku a chodbu no to ma este cas musim to este poriadne premysliet zatial pekny vecer
ferko1
 
Príspevky: 44
Obrázky: 6
Založený: 20 Okt 2009 19:42 pm

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod Kenai » 23 Jan 2019 16:00 pm

Prizivim sa trocha na vlakne.
Skratena verzia je, mam 20l mini s krevetkami a endlerkami https://rybicky.net/nadrze/29011
Od terminu foto sa mni rozmozili krevetky aj endlerky aj rastlinky... len akva nechce proporcionalne rast. :D
Aktualne musim cistit filter raz za tyzden co je uz na nervy. Rad by som vyriesil filtraciu inak. Zrejme externy filter, bud zavesny, alebo klasicky. Viete mi poradit nieco vhodne ku krevetkam? Tak aby sa dalo akva zkryt sklom a nenasalo ich. PS: Na enadlerky a krevetky mam dohodnutych odberatelov, ale aj tak mam podozrenie, ze to ucpavaju nitrifikacne bakterie. NO2 0, NO3 pod 10mg/l
Dakujem
Kenai
 
Príspevky: 2
Založený: 05 Júl 2018 12:50 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod Jirka Scobak » 23 Jan 2019 22:53 pm

Pomohlo by vidět, jak to akvárium vypadá teď. Můžeš ho vyfotit a dát fotku sem nebo na Rybičky?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod lubosmihula » 24 Jan 2019 07:15 am

Mal som kedysi možno rovnaký problém. Filter bol jemný molitan z bublifuku a v priebehu pár dni sa zapchal. Keď som ho pral, tak šiel z neho čierny bordel, ale detrit to nebol. Pripadalo mi to ako niejaka čierna plavajuca riasa, veľmi drobnej štruktúry. Po čase to prestalo. Iný filter sa ti sice upchavat nemusí, ale ani ti neodstrani tento bordel.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod Jirka Scobak » 24 Jan 2019 11:13 am

Mám dvacetilitrové akvárium s krevetkami, ve kterém dočasně bydlí i šest živorodek. Bez filtru. Je i bez krytu a krycího skla, nic nevyskakuje ani nevylézá. Možná, že by Kenai měl o dost jednodušší život taky úplně bez filtru, ale na to je třeba jeho akvárium vidět, jestli to jde.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rychlo sa spini voda v akvariu

Odoslaťod matte » 25 Jan 2019 16:29 pm

Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.