Biele znečistenie akvária pri chove korytnačky



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Biele znečistenie akvária pri chove korytnačky

Odoslaťod Maja1971 » 28 Jan 2019 21:41 pm

IMG_20190128_194859.jpg
Teraz je to ešte dobré, ale inokedy je celá hladina biela.
Dobrý deň. Poprosila by som Vás o radu. Máme 5-ročnú vodnú korytnačku, ktorú kŕmime mimo akvária. Čistíme jej akvárium cca každé tri týždne. Doteraz sme nemali žiaden problém. No teraz sa na hladine vody začal objavovať biely povlak (viď.obr.), ktorý vyzerá ako biele guličky. Je to mäkké a mazľavé. Bola by som rada ak by nám niekto poradil ako sa toho zbaviť. Ďakujem.
Prílohy
IMG_20190128_194908.jpg
Maja1971
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Jan 2019 21:17 pm

Reklama

Re: Biele znečistenie akvária pri chove korytnačky

Odoslaťod matte » 28 Jan 2019 22:38 pm

vsetko vybrat vycistit poriadne, vyvarit kamene, resp. zariadit a starat sa ako sa ma, to naco je tam tolko velkych kamenov, sak tam si ani nezaplava, sorry, sa divim, ze tak dlho vydrzala
https://akoapreco.com/sa-pripravit-chov ... orytnacky/
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Biele znečistenie akvária pri chove korytnačky

Odoslaťod matte » 28 Jan 2019 22:50 pm

Akvaterárium
Každá vodná korytnačka potrebuje aj určitú plochu súše, keďže sa tam všetky množia. Preto ani tie, ktoré trávia na súši minimum času, nemôžeme chovať iba v akváriách a aspoň na určitý čas ich dávame do akvaterárií.

Akvateráriá sú v podstate akváriá, kde nad hladinou je súš. Túto súš vytvoríme buď nalepením nádobky zo skla alebo plexiskla nad vodnú hladinu, z ktorej smeruje šikmá plošina rovno do vody, alebo si môžeme kúpiť dopredu vyrobenú terasu navrhnutú špeciálne pre akvaterária. Do nádobky/terasy by sme mali nasypať jemný štrk. Nad túto súš umiestňujeme žiarovku, ktorá bude poskytovať teplo a svetlo. Ak na noc znížime teplotu vody, korytnačky budú cez deň aktívnejšie. Dno akvaterária nemá byť celé zakryté štrkom alebo pieskom. Pre menšie korytnačky stačí na dne miska s pieskom alebo jemným štrkom, väčším korytnačkám treba dať na dno asi 8 cm vrstvu piesku vhodných aj do akvárií a od zvyšku dna by ho mala oddeľovať priehradka.

Vodná hladina v akvateráriu by mala byť minimálne taká vysoká, ako je vysoká korytnačka vo vertikálnej polohe, lebo sa môže stať, že sa korytnačka prevráti na chrbát a nebude sa vedieť v plytkej vode otočiť a ani nadýchnuť a uhynie. Čím je však hladina vyššia, o to viac miesta má korytnačka na plávanie a tým bude silnejšia a zdravšia.

O vodu sa staráme podobne ako v akvaristike. Ohrievať ju môžeme klasickými akvaristickými ohrievačmi, avšak nesmieme zabudnúť, že ohrievač musí byť celý ponorený vo vode. Na čistenie vody treba použiť veľmi výkonné akváriové filtre (to sú väčšinou externé), keďže korytnačky produkujú veľa odpadu a pravidelne vodu meníme. Ak filter používať nechceme, musíme o to častejšie meniť vodu. Voda sa rýchlo znečisťuje, hlavne keď korytnačky kŕmime mäsom. Znečistená voda potom zapácha a pôsobí negatívne aj na zdravie korytnačiek, čiže sa vždy snažíme o čo najčistejšiu vodu.

V akvateráriu s korytnačkami môžeme mať aj dekorácie, ako sú kamene, jaskyne a akváriové drevo. Dekorácie pri každom čistení akvaterária čistíme kefou. Vodné rastliny však nepestujeme, lebo ich korytnačky zjedia. Jediné rastliny vhodné do akvaterárií sú suchozemské, ktoré vyžadujú vysokú vlhkosť vzduchu a musia byť mimo dosahu korytnačiek. Čiže môžeme napríklad na stenách vytvoriť terasy, kde umiestníme tieto rastliny.

Vodné korytnačky môžeme v lete vykladať na niekoľko hodín v lavóre s vodou na slnko, aby mohli absorbovať slnečné žiarenie a vytvárať vitamín D. Treba však dávať pozor aby neutiekli.
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Biele znečistenie akvária pri chove korytnačky

Odoslaťod snajprik » 29 Jan 2019 08:28 am

Veľa bielkovín tukov vo vode. Potrava ktorá to obsahuje, či živočích ktorý to produkuje. Tuky sú ľahšie ako voda a vyzrážajú sa na hladine. Tiež používam takéto krmivo, lenže môj objem i filtrácia je väčšia a aj moja korytnačka je 10x menšia. Za hamburgerom mi vzniká rozdiel hladín cca 0,5cm to pekne odmasni hladinu a všetok bodrel je za filtrom.
Rada, treba urobiť akvárium pre korytnačky, toto čo vidím na obrázku k tomu ma ďaleko.
http://www.akvaria-teraria.sk/kategoria ... ocivadlom/
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Biele znečistenie akvária pri chove korytnačky

Odoslaťod matte » 29 Jan 2019 11:54 am

Majka ved podla tej fotky vidis, ze korytnacka nie je stastna, ako mlady som choval 2 pismenkove, kym moc nenarastli a musel som ich predat, mali asi 40l akvarium, hlbku 15cm, v jednom rohu mali opalovacie miesto z kamenov s lampou, krmil som ich surovym masom a vnutornostami co som mal pre macky a tusim nejaky vapnik som im daval a boli fit..cistil som aj 2 krat tyzdenne cele akva
skus prosim ta tej tvojej zlepsit podmienky, uvidis, ako sa bude usmievat, ked bude spokojna sa opalovat pod lampou, daj potom fotku
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.