Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 25 Jan 2019 15:22 pm

Teplotu snáší v rozmezí 22 - 28 °C, optimálně však 24 - 26°C. Při nižších teplotách razbory ztrácejí barvu a trpí nemocemi, jako je zánět plynového měchýře či nachlazení. Při vyšších teplotách se zvyšuje tepová frekvence kvůli nedostatku kyslíku a urychluje se stárnutí a opotřebení organismu.


Mas dobru teplotu?
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 25 Jan 2019 16:15 pm

pisala, ze ma 25-26C
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 25 Jan 2019 18:01 pm

freem1 napísal:"jarkabarka" uprimne sa Ti ospravedlnujem, a nemyslel a nehladal som v tom vobec nic zle, prave naopak, bolo to napisane v tom duchu ako napisal "DrSlamastika", cize zbytocne riesis kazducky detail, chybicku atd. Takze este raz sa ospravedlnujem.
Ok Marek, beriem to, aspoň som si vstúpila do svedomia no ver že dieťatku sa venujem, dokonca ho vyše 20mesiacov kojím no byť na materskej je niekedy skutočne psycho, hlavne tá izolácia a to, že sa nemám čím mentálne zamestnávať a ešte v tejto zime keď sú všetci chorí a sme len doma a keď mi tú tá rybka pred očami dookola odpadávala, tak som len myslela na to, že ako sa trápi a chcela jej pomôcť.. no už ma tu čaká nová retro Nokia tak už to tu nebudem spamovať

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 25 Jan 2019 18:21 pm

DrSlamastika napísal:Teplotu snáší v rozmezí 22 - 28 °C, optimálně však 24 - 26°C. Při nižších teplotách razbory ztrácejí barvu a trpí nemocemi, jako je zánět plynového měchýře či nachlazení. Při vyšších teplotách se zvyšuje tepová frekvence kvůli nedostatku kyslíku a urychluje se stárnutí a opotřebení organismu.


Mas dobru teplotu?
No cca tych 26 by som mala mat.. ja si myslim, ze to bude tym svetlom alebo mozno ze je ich teraz len 10na ten vacsi priestor lebo mi pripadaju byt az take agresivne a navzajom na seba zacinaju utocit

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod larix » 25 Jan 2019 19:36 pm

jarkabarka napísal: ...syncek ma 1,5 roka a za cely jeho zivot este nebol dlhsie ako 2hodiny bezomna kedze manzel vela pracuje, akvariom sa zaoberam aj kvoli tomu ze je to pre mna perfektne odreagovanie popri stalom vareni upratovani a prebalovani.. radit sa na nete je ovela vacsia uspora casu akoby som sa mala radit v akvaristike..

Jarka, toto vôbec nerieš. Diskusné fórum slúži na to, aby sa diskutovalo. Pokiaľ dodržiavaš pravidlá fóra a nájdu sa ľudia, ktorí sú ochotní s tebou diskutovať, nie je čo riešiť a nemusíš sa nijako obmedzovať. Ja si síce tiež myslím, že sa tu niektoré veci riešia dookola ale fórum aspoň žije a je čisto tvoja osobná vec, koľko času mu venuješ.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 25 Jan 2019 22:43 pm

Ďakujem veľmi pekne, Larix. Pridávam teda aktuálne foto akvárka, cez víkend bude opäť údržba a výmena vody, kvôli predpokladanej chorobe budem čistiť zrejme aj v strede týždňa. Echinodorus sa stále nevschopil, tá vallisneria nová má nejaké výhonky tak uvidíme, stará nič moc.. rybky zatiaľ plávajú, kým sú živé a nemajú výrazné znamky toho že by trpeli nechcem ich utratiť, uvidím, čo bude ďalej.. bojovnica sa veľmi obšuchuje o všetko, dúfam, že je to len jej zábavka a nie príznak chorobyObrázokObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 25 Jan 2019 22:57 pm

preco nedavas prec tie odhnite listy z hladiny? ale inak pekne fotky, ja si furt myslim, ze sa ti to ukludni
betta este neobjavila filtrovu masaz :D
a aj moja sa cely den prediera, obtiera, plazi, schovava a ciha, to je proste pan ryba!!!
Prílohy
_20190125_215045.JPG
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 25 Jan 2019 23:16 pm

jarkabarka napísal:bojovnica sa veľmi obšuchuje o všetko, dúfam, že je to len jej zábavka

Pravdepodobne nie,video by bolo.
Asi sa prebudil parazit, esha 2000+ esha exit spolocne aplikovat a je to liecitelne s vysokou uspesnostou.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 26 Jan 2019 00:34 am

Ahoj Jarka, pozeram,ze ten koren je tam stale taky prazdny.
Ak by si chcela mam doma jeden anubias nana gold tak by som ti ho za uhradu postovneho poslal ak bude chciet :) staci ked ho prilepis pri vymene sekundakom na koren a vybavene. Pripadne mam aj Javsky mach ak by si chcela na ten koren. V pripade,ze mas zaujem daj mi vediet cez spravu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 26 Jan 2019 11:00 am

Hora napísal:video by bolo.

žiadna odozva :)
ak to je naozaj veľmi obšuchovanie o koreň,rastliny,dno,tak slovo veľmi je znepokojujúce a úspešnosť liečiva je 100% pri prvých príznakoch,tu netreba váhať.
U eshy (kombinácia 2000 s exit účinnejšia) nemusíš mať obavy o zlikvidovanie nitrifikačných baktérii,toto asi jediné liečivo,ktoré je schopné účinkovať na niekoľko druhov chorôb,je rozložiteľné,nemusíš mať starosť s vyťahaním liečiva uhlím,podobne teplotu vody pri kožných parazitoch netreba zvyšovať ako u iných liečiv.Ale treba konať.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 26 Jan 2019 11:08 am

Sorry nemám link,skopíroval som z inej témy.Tu je 2000 a k nej ešte dávkovanie spoločne Exit.


Ako spoznáte, KEDY POUŽIŤ eSHa 2000?

Diagnóza choroby je prvým krokom k jej úspešnému a odstránenie.
Väčšina chorôb rýb je vysoko nákazlivá a rýchlo sa šíri, takže okamžitá diagnóza a odstránenie sú žiaduce.
Existujú určité prevládajúce "skoré varovné signály", na ktoré musíme dávať pozor, pretože môžu znamenať nástup choroby.
Koža: Koža predstavuje prvú obrannú líniu a ako taká často prvý ukazuje známky napadnutia infekcie.
Na každú zmenu farby a vzhľadu kože by sme mali dávať pozorne pozor.
Plutvy: Pozorujte plutvy svojich rybiek.
Drží ak je ryba tesne pri tele, môže to signalizovať ochorenie, najmä u živorodých rýb.
Správanie pri plávaní: Neobvykle pomalé plávanie môže znamenať nástup choroby.

KTORÉ RYBY MÔŽEM liečiť PRÍPRAVKOM eSHa 2000?

Tropické ryby: áno
Ryby studených vôd: áno
Morské ryby: nie
eSHa 2000 nepredstavuje žiadnu hrozbu pre ryby, rastliny a filtre.

CO LIEČIA TENTO PRÍPRAVOK?

eSHa 2000 lieči primárnej a sekundárnej plesňové infekcie, bakteriálne kožné infekcie a účinkuje tiež proti parazitom kože a žiabier.
Navyše má schopnosť pomáhať hojenie rán a chrániť kožné vrstvu.
Nižšie uvedená tabuľka uvádza špecifické choroboplodné organizmy a podmienky, ktoré eSHa 2000 liečia.
Široké spektrum účinnosti prípravku eSHa 2000 znamená, že nebezpečenstvo voľby zlého druhu liečby je prakticky vylúčené.

PRÍZNAKY CHOROBY MENO CHOROBY

1: Vaše ryby plávajú neohrabane sa zovretými plutvami a charakteristickým valivým a hojdavým spôsobom. Často postihuje živorodky a najmä Molly. Bakteriálne aj plesňové ochorenia.
2: zbavená farby miesta na koži, matné plutvy, belavý povlak na povrchu kože. Bežné sú sekundárne plesňové a bakteriálne infekcie. "Prozoálnych paraziti" - Široký okruh ochorenie často spôsobovaných niektorým z radu mikroskopických vonkajších protozoálnych parazitov.
3: Biele alebo slabo našedlé "páperie" na plutvách alebo na tele rýb. Často sa vyskytuje okolo rán alebo porušenej kože. Klasická sekundárnej infekcie. "Pleseň" - najčastejšie, sú druhy plesní Saprolegnia a Achyla.
4: Ryby sebou začínajú trhať a trú sa o rastliny, dekorácie a kamienky v akváriu. Javí sa nervózny a ľakavý. "Prozoálnych paraziti" - (Viď obr 2). Pravdepodobne bakteriálne infekcie. Ak sa vyskytujú sprievodné malé biele škvrny na plutvách a tele rýb, potom ide o "bielu škvrnitosť" (Použite eSHa Spot-Stop s eSHa 2000).
5: Otvorené rany alebo červenkasté škvrny kože pozdĺž tela rýb. "Vredy alebo rany" - utrpené pri usilovnom kŕmení / chovu. Je pravdepodobnosť sekundárnej infekcie "plesní", ak sa ponechajú bez liečby.
6: Okraj ústneho otvoru rýb sa najprv odfarbí a potom pokryje páperím, ktoré sťažuje až znemožní kŕmenie. "Ústne pleseň" - obvyklý názov pre baktériu zvanú Flexibacter.
7: Vaše ryby sa zdajú opuchnuté a majú plutvy odstouplé od kože. Často sú vidieť červená ohniská na základni zdvihnutých šupín. Na základni plutiev a okolo ritného otvoru sa objavuje červené sfarbenie alebo podliatina. Oči môžu byť vystúpené z tela ("vyvalené oči"). "Dropsy" - všeobecné pomenovanie pre kombinovanú vírusovú a bakteriálnu infekciu.
8: Ryby javí rýchle pohyby žiabre a majú tendenciu zotrvávať pri hladine vody alebo v blízkosti zavzdušňovacieho zdroja. Napriek rýchlemu dýchanie zostávajú ryby apatické a letargické. "Žiabrové problémy" - môže ísť o symptómy infekcie istými plesňami alebo červami, alebo je to dôsledok zlej kvality vody (eSHa 2000 nedokáže naprávať kvalitu vody).
9: Plutvy vašich rýb sa javí rozorvané a boľavé. Majú na kraji zreteľné červené alebo biele "lemy". "Hniloba plutiev" - spôsobená usilovným kŕmením / chovom. Ak sa nelieči, je pravdepodobnosť sekundárnej infekcie napr. "plesní".
10: Vaša neónky sa zdajú bledé, prejavujú neobvyklé správanie pri plávaní, trpí možno hnilobou plutiev a zdajú sa veľmi tenké. Odfarbenie sa prejavuje v tvare sedla pozdĺž chrbta rýb hneď za chrbtovou plutvou. Symptómy sa zhoršujú až celá ryba stráca svoju farbu. "Choroba neonek" - Aj keď je bežná u týchto môže táto choroba postihnúť aj iné druhy rýb, najmä "barbusovité a dania". Ryba môže hostiť parazita a pritom sa neinfikovat. Prípravok eSHa 2000 blokuje túto chorobu rýb.
Prípravok eSHa 2000 lieči všetky špecifikované choroboplodné organizmy ako aj široké spektrum infekcií charakterizovaných vyššie uvedenými symptómami.
Tieto infekcie sú často veľmi nákazlivé a môžu sa ľahko rozšíriť na zdravé ryby.
Čím skôr liečite svoje ryby, tým lepšie je ich šanca na zotavenie.
Pre liečbu proti týmto choroboplodným organizmom a podmienkam popísaným v predchádzajúcej tabuľke sa používajú štandardne 3 denné dávky eSHa 2000.
Viacdenné dávkovanie vedie k výnimočným výsledkom bez pôsobilo znateľný stres rybám.
1. Vypočítajte objem vášho akvária.
Počítajte pritom len priestor vyplnený vodou.


MÁ eSHa 2000 NEJAKÁ ĎALŠIE POUŽITIE?

Áno! Prípravok eSHa 2000 má niekoľko ďalších použití:
1.Slouží ako dezinfekčný prostriedok pre ryby, rastliny a zariadenie pred nasadením do akvária.Přidejte do celého akvária celú štandardnú dávku (25 kvapiek na 100 litrov) po zavedení nových rýb a rastlín. (Poznámka: Očividne choré ryby treba pred nasadením ponechať v karanténe.)
2.Pomáhá prí vývoji ikier a vyvedenie poteru. Štandardná dávka eSHa 2000 na tri dni pomáha ikrám, aby ich nenapadla pleseň a chráni poter po vyliahnutí. Zvyšuje sa tak miera úspešnosti chovu.
3.Pro liečenie následné infekcie. Prípravok eSHa 2000 možno použiť opakovane, ak sa ryby nakazia inou infekciou po zotavení z predchádzajúcej choroby. Následná infekcia môže znamenať aj iné problémy, napr zlú kvalitu vody. Bežne sa ryby nakazia chorobou "biela škvrnitosť", ktorá nastupuje následkom oslabenia imunitného systému.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 26 Jan 2019 15:14 pm

Hora napísal:
Hora napísal:video by bolo.

žiadna odozva :)
ak to je naozaj veľmi obšuchovanie o koreň,rastliny,dno,tak slovo veľmi je znepokojujúce a úspešnosť liečiva je 100% pri prvých príznakoch,tu netreba váhať.
U eshy (kombinácia 2000 s exit účinnejšia) nemusíš mať obavy o zlikvidovanie nitrifikačných baktérii,toto asi jediné liečivo,ktoré je schopné účinkovať na niekoľko druhov chorôb,je rozložiteľné,nemusíš mať starosť s vyťahaním liečiva uhlím,podobne teplotu vody pri kožných parazitoch netreba zvyšovať ako u iných liečiv.Ale treba konať.


Ospravedlňujem sa, nestíhala som to video lebo sme dnes u rodiny.. no ona aj od začiatku vypľúva krmivo a žerie zo dna aj ten koreň obžierala kde som co2 dala ale tak ako spomína Matte že jeho bojovnica vystrája kadejaké kúsky tak som to pripisovala povahe tej rybky

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 26 Jan 2019 15:27 pm

Dakujem velmi pekne Hora, vecer ked budem doma rybky pozorne preskumam, no betta ma taky viac rozstrapkany chvost ako predtym aspon sa mi to javi.. teda zrejme aj to spravanie bude mat pdicinu v tomto lebo vela z toho sedi..a Matus dakujem velmi pekne, vecer napisem SS ohladom rastliniek

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 26 Jan 2019 15:30 pm

Chovanie veľmi sa obšuchuje o všetko ma hlavne zaujalo.To je prvý príznak buď krupičky alebo oodinia.
Ak by to pokračovalo,všímaj si biele bodky okolo 1mm alebo jemný poprašok ako oprášenie múkou.
Na týchto parazitov je Exit dobré liečivo v rannom štádiu.Tá 2000 je doplnok,po odpadnutí parazita z tela ochráni ryby pred inými bakteriami ,hnilobami,plesňami a ak nastupuje rozpad plutiev(rostrapkaný chvost) pri rýchlom podaní ho stopne.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 27 Jan 2019 08:56 am

Hora ďakujem Ti, ospravedlňujem sa včera som nestíhala napísať boli sme preč, no keď som prišla domov rybky vyzerali v pohode az na to že betta sa mi zdá že má také čudné oči ako zakalené.. biele bodky ani šupinky som si na nej nevšimla akurat má bielu plochu pod krkom.. niektoré razborky mi pripadajú také vyblednuté akoby strácali farbu ale správajú sa zatiaľ všetky v norme..
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 27 Jan 2019 18:18 pm

Nafotila som v rychlosti stav rastlin a rias.. najlepsie sa dari tejto rastline..je na vrchu celkom cervena a stale z nej idu vyhonky.. vallisneria a echinodorus su na tom najhorsie..lilaeopsis najprv rastol teraz ohnedol.. rastie aj limnophila, bacopa, anubias a helanthium.. za poslednych par dni mi strasne narastla riasaObrázokObrázokObrázokObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 27 Jan 2019 18:20 pm

Echinodorus zasadeny 4.12. Asi som minule prilis vytiahla tie korene.. stale opadava ten koren nad nimObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 27 Jan 2019 18:25 pm

Dnes idem robit vymenu vody, neviem teda ci by som mala aj odkalovat dno ale zrejme ano lebo krmivo mi urcite pada aj na dno.. vsimla som si ze na strane kde krmim sa vo velkom zhromazduju slimaky.. co robim zrejme zle je ze nevipinam pred krmenim filter a rozmyslam ci sa mi nejake krmivo nedostava po hladine do tej riasy lebo sa mi zda ze je taka dohneda.. myslim ze ked som davala to tekute co2 tak sa to celkom udrziavalo v norme a teraz sa to z hladiska rias opat zhorsuje

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 27 Jan 2019 18:30 pm

Hora napísal:Chovanie veľmi sa obšuchuje o všetko ma hlavne zaujalo.To je prvý príznak buď krupičky alebo oodinia.
Ak by to pokračovalo,všímaj si biele bodky okolo 1mm alebo jemný poprašok ako oprášenie múkou.
Na týchto parazitov je Exit dobré liečivo v rannom štádiu.Tá 2000 je doplnok,po odpadnutí parazita z tela ochráni ryby pred inými bakteriami ,hnilobami,plesňami a ak nastupuje rozpad plutiev(rostrapkaný chvost) pri rýchlom podaní ho stopne.
Dnes obsuchovanie pozorujem v minimalnej miere, pockam este ako sa to bude vyvijat.. manzel mi dal na nejaky cas stopku na financie do akvaria teda zatial to stavim len na vymenu vody

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 27 Jan 2019 22:07 pm

niecoho je prebytok, ked ta seda riasa, ci co to je tak prosperuje, keby slimaci nemali hody na dne, mozno by to zrali
a fakt ked nemas dnove ryby ani krevety, tak sa snaz neprekrmovat
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 28 Jan 2019 10:26 am

Posledná fotka:
-prekrmovanie-veľa vajíčok,
cirkulácia väčšinu krmiva nevyužito roznesie
-opadávanie koreňa je už prehnané vzhľadom na nános pod ním(som písal,ak to ide vyber,poriadne vykefovať od mäkkých povrchových častí,ktoré vidno voľným okom nasadané na dreve)
získaš čistý koreň od chumáčov aj dôkladnejšie povyťahuješ bordel čo bol pod koreňom aj obmedzíš na minimum ďalšie olupovanie,
-odstrihnuté pahýle listov,čo hnijú odlám(jedným palcom pridrž rastlinku a potiahni,odhnitý ide ľahko),ale nenaruš zakorenenie rastlinky,to,že vidno korienky nevadí
Nechal by som to už na ďalšiu výmenu,nech majú kľud.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 28 Jan 2019 11:13 am

poodkalovat opatrne iba s hadickou by si asi mohla hned
vajiciek od slimakov som mal aj ja tolko, zacal som vyhadzovat najvacsich slimakov ale hlavne si myslim, ze bojovnica ich zerie u mna
vyberanie korena ti fakt nezavidim, ja som tiez v podobnom case vyberal, kvoly naviazaniu rastlin na kamen, ktorym je koren zatazeny a mal som z toho bordel 2 tyzdne som potom obden menil 20% vody
nedal by sa ten koren vyvarit, alebo niecim dezinfikovat, minimalne poriadne vysprchovat v horucej vode a vykefovat? aby to hned neobrastlo tym svinstvom
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 29 Jan 2019 00:05 am

Ten koren je fakt divny nechapem, taky koren som mal ked bol v akva niekolko rokov. Netvrdim to ale mam pocit,ze mozno uz niekde v akva bol, potom bol vonku vysuseny a teraz ho mas v akva ty. Toto by mohol byt dovod preco sa takto rozpadava ale neviem odkial bol kupeny, to len pre pripad,ze bol z nejakej z tych akvaristik kde si bola.

Neviem ci tam vies urobit nieco len tak v akva, asi naozaj jedine ho vybrat pomaly von a vykefovat aj ked neviem ci by som uz rovno nekupil novy :( aj ked fakt niesu lascne tieto korene a pritom to je bud z vinnej revy alebo z korena Azeola.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 30 Jan 2019 05:04 am

matus.galan napísal:Ten koren je fakt divny nechapem, taky koren som mal ked bol v akva niekolko rokov. Netvrdim to ale mam pocit,ze mozno uz niekde v akva bol, potom bol vonku vysuseny a teraz ho mas v akva ty. Toto by mohol byt dovod preco sa takto rozpadava ale neviem odkial bol kupeny, to len pre pripad,ze bol z nejakej z tych akvaristik kde si bola.

Neviem ci tam vies urobit nieco len tak v akva, asi naozaj jedine ho vybrat pomaly von a vykefovat aj ked neviem ci by som uz rovno nekupil novy :( aj ked fakt niesu lascne tieto korene a pritom to je bud z vinnej revy alebo z korena Azeola.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
No to ste ma nepotesili, bol zo stranky akvariumparadise, stal 25 eur teda kupa noveho neprichadza do uvahy.. veru neviem si to predstavit opat im tam robit take stresy a bordel.. radsej by som ho kefovala v akvarku a postupne to odtial odsavala.. teoreticky ked sa do akvaria pri blackwater davaju aj listy a sisky a raselinovy vyluh tak by to co opadava z korena nemalo vadit, jedine esteticky, nie? Co sa tyka rybiciek prekvapivo vyzeraju ze su celkom fit, nesledujem ich tolko lebo teraz s malym stale niekam chodime a su celkom zive a nie tak vystresovane, asi si pomaly zvykli.. ta bojovnica ma obcas divne spravanie ako matte spominal objavila uz filtrovu masaz alebo sa kadetade pcha liha si na dno atd ale verim ze bude v pohode.. z najblizsich usetrenych rastlin by som chcela kupit tu hygrofilu a este aspon jednu dalsiu rastlinu a potom to krmitko z ktoreho nebude krmivo padat ba dno.. ak bude potom o nejake 2-3tyzdne vsetko ok bez uhynov ryb tak by som chcela zas prikupit dalsie rybky

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.