Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 31 Jan 2019 14:48 pm

Otazka, mas nieco proti machu?
Ja by som ho supol nilonom/povrazkom na koren, alebo len pozastrkaval medz vetvicky. (hocaky javsky mach)

Mala by si aspon ratlinku na ktorej vidno ze rastie Je to prirodzemna filtracia, vela rybam to sluzi na vytieranie, nema ziadne specialne naroky na svetlo ( pri slabsom sa len dlhsie taha a nie je taky husty a kompaktny) a podla mna je krasny, mozes si ho strihat ako chces. Dalej stale tam tusim nevidim nic plavat na hladine . . tiez by to pomohlo podla mna.

Inac tiez nerozumiem preco sa ti nedari s tym echinodorusom a valisnerkou. Echinodorus mam v blackvatery kde koli svetlu odchadza pravidelne pistia ( mam tam 4w) ale jemu sa stale dari. Nejaku valisnerku mam v 6L pohary (slimacia farmicka) a tiez zije, ta je len na okne bez techniky. Mozno si len nedockava, vsetko potrebuje svoj cas.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 15:15 pm

Hora no tu v Br je to s rastlinkami bieda tak to by musela byt velka nahoda aby som na nu natrafila, mozno niekedy v bb.. ale ak sa aj polame pri prevoze tak nestaci ze sa zachovaju korienky a nimi by da uchytila?

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 15:19 pm

DrSlamastika napísal:Otazka, mas nieco proti machu?
Ja by som ho supol nilonom/povrazkom na koren, alebo len pozastrkaval medz vetvicky. (hocaky javsky mach)

Inac tiez nerozumiem preco sa ti nedari s tym echinodorusom a valisnerkou. Mozno si len nedockava, vsetko potrebuje svoj cas.

DrSlamastika nemam nic proti machu, mne sa velmi paci mach! Len mi tu pisali ze najprv mam riesit rychlo rastuce a ze mach mi nespravi velku pracu.. ta vallisnerka bola s kryptokorynou dokonca sa az prepletali listami a vraj kryptokoryna jej odobera ziviny tak asi preto a echinodorus sme zacarovali lebo mi tu vsetci zan na zaciatku nadavali ze aka som hlupa ze mi zaberie celu nadrz tak on asi sucitil so mnou a stopol svoj rast a zaroven sa mi potvrdilo ze kazda skusenost je infividualna


Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 31 Jan 2019 15:26 pm

Popravde nevidel som nic rychlejsie rastuce ako mach, a to mi odporucali ruzkatec na hladinu na zabeh, nakoniec skapal a to mal rast najrychlejsie, machy ho predbehli milovymi krokmi. Ze vraj ked to tam nedam budem mat riasu lebo mam zivinami nabity substrat, nic take sa nestalo . . .

Ako ten mach nicomu neuskodi, skor naopak, a sama sa pozri co ti radili a co ti nakoniec rastie . . . ja by som to skusil. :)
Naposledy upravil DrSlamastika dňa 31 Jan 2019 15:32 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 15:30 pm

Tak to si ma velmi potesil a prosim ta ten mach sa aj nejak rozmnozuje ci musim kupit na zaciatku hned tolko aby mi pokryl cely koren?
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 31 Jan 2019 15:40 pm

Kupis jeden kusok a za dva mesiace vyhadujes :) posielam fotku ako to bolo po zasadeni 12.10.18 som sadil
Prílohy
20181010_155601.jpg
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 31 Jan 2019 15:41 pm

fotkaz dneska, musim to uz prestrihat . . .
Prílohy
20190131_142905.jpg
20190131_142832.jpg
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 16:06 pm

Dr slamastika tvoje akvarko bolo jedno z prvych ktore som tu na fore pozerala lebo ma zaujalo hned uvodnou fotkou a vyzera perfektne a originalne.. ja som chcela tiez tak ten koren aby vyplnil ten priestor do vysky len som ho objednavala cez eshop tak to bolo ako rande naslepo ten mach urcite kupim ked sa odhodlam na nakup rastlin

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 16:07 pm

Inal jedna rybka ma taketo velmi spicate brusko tak nevoem ci je to fakt ten plavajuci mechurObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 16:10 pm

Tu to dobre nevidno ale dve maju take vacsie bruska tak neviem ci by mohli mat aj vajicka?Obrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 16:21 pm

Fuj teraz som citala o tuberkuloze ryb ze ako vazne z toho moze clovek ochoriet, mne sa pravidelne stava ze sa pri cisteni z tej vody napijem tak dufam ze nemaju nieco take

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 31 Jan 2019 17:24 pm

DrSlamastika napísal:Popravde nevidel som nic rychlejsie rastuce ako mach, a to mi odporucali ruzkatec na hladinu na zabeh, nakoniec skapal a to mal rast najrychlejsie, machy ho predbehli milovymi krokmi. Ze vraj ked to tam nedam budem mat riasu lebo mam zivinami nabity substrat, nic take sa nestalo . . .

Ani nepreháňaj ani si nevymýšľaj,tie tvoje tvrdenia nepadli od nikoho,všetko je písané,nie povedané,tzn.zistiteľné.
jarkabarka napísal:Hora no tu v Br je to s rastlinkami bieda tak to by musela byt velka nahoda aby som na nu natrafila, mozno niekedy v bb.. ale ak sa aj polame pri prevoze tak nestaci ze sa zachovaju korienky a nimi by da uchytila?

Tá rastlina sa množí odrezkami bez korienkov,strihneš,zasadíš vedľa,takže aj shopisti Ti pošlú pravdepodobne odrezky a nie košík.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 17:45 pm

Hora napísal:Tá rastlina sa množí odrezkami bez korienkov,strihneš,zasadíš vedľa,takže aj shopisti Ti pošlú pravdepodobne odrezky a nie košík.

Hora ale najprv si mi neodporucal objednavat z eshopu teda ano ci nie?


Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 31 Jan 2019 18:04 pm

Neviaž sa na ňu,lebo aj tak ju nenájdeš v ponukách.
Už vyše roka ju nemá ani Akvazáhrada.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Jan 2019 20:54 pm

Vyjadrite sa prosim ku rybkam ci je to noemalne ze maju take bruskaObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 31 Jan 2019 23:40 pm

Ja na nej nevidim nic divne, je mozne, ze je pripravena na parenie, moje samicky ohniviek su tiez take z casu na cas.

Pokial ryby fakt nejako neblbnu, nejedia, neplavaju divne neriest to :).

Tu ludwigiu ked strihnes tak na tom mieste zasa zacnu rast dalsie vyhonky. Ta rastlinka rastie rovno hore ale v roznych sekciach rastu dalsie vyhonky. Ty strihnes tu rastlinku ned tymi vyhonkami a tu cast zasadis. Tu mas video https://youtu.be/D2gdDbFbHQQ musis ju strihat aby bola bujnejsia. Strihanim jej len pomahas.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 01 Feb 2019 02:01 am

Hora napísal:
DrSlamastika napísal:Popravde nevidel som nic rychlejsie rastuce ako mach, a to mi odporucali ruzkatec na hladinu na zabeh, nakoniec skapal a to mal rast najrychlejsie, machy ho predbehli milovymi krokmi. Ze vraj ked to tam nedam budem mat riasu lebo mam zivinami nabity substrat, nic take sa nestalo . . .

Ani nepreháňaj ani si nevymýšľaj,tie tvoje tvrdenia nepadli od nikoho,všetko je písané,nie povedané,tzn.zistiteľné.



Prehanat, vymyslat, ako to myslis, Akoze nepadli od nikoho? Odkial to vies? :lol: netoci sa vsetko len okolo vas pane . . .

Pozri, najprv som objavil rybicky.net
tam som mal zalozenu nadrz sucasne s tymto tu, ak nie aj skor.

https://rybicky.net/nadrze/29251

Citujem prvy komentar, mozes si to pozriet:

Máš to moc hezké!
Jen bych pro dobrý záběh přidal na hladinu spoustu nenáročných, rychle rostoucích rostlin (třeba Růžkatec).
Jinak tam myslím (kombinace Tvých rostlin + zásobní, živinami nabytý substrát) brzy začnou řádit řasy a umoří rostliny.
A ještě bych zvážil ty rybičky, je to maličké, ideální jen sólo pro krevetky.
Ony je ty minirazborky sice nesežerou, ale bez ryb jsou krevetky mnohem spokojenější a více aktivní v prostoru.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Feb 2019 09:35 am

Dakujem za vase skusenosti tak ako vidim zase sa rôznia, DrSlamastika ma perfektne akvarko tak isto ako Hora a kazdy ms ine skusenjsti s rastlinkami.. co ma povzbudilo ze DrSlamastika ma tiez akvarium kde mu znacnu cast zaberaju korene no zrejme chova minimum rybiciek predovsetkym krevetky... na Horovom akvariu ma zas zaujali uzasne husto rastuce rastliny a to ze taktiez nema substrat (asi ani CO2) teda podmienky dost podobne mojim.. co sa tyka rastu rastlin ja vidim pricinu asi v tom odkial som ich kupovala kedze tie rastlinky z aquascaperi rastu velmi rychlo.. no prekvapuje ma napr.to ze cerveny echinodorus ktory som kupila v akvaristike v bb za 8eur uhynul takmer hned ako aj vallisneria ktora nerastie je odtial, najviac sa mi teda osvecuje nakup cez eshop.. Matusovi dakujem za to ze sa jediny vyjadril k rybkam a upokojil ma teda dam im este par tyzdnov po ktorych zacnem zvazovat nakup dalsich rybiciek

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Feb 2019 15:27 pm

Chystam sa nakupit par rastliniek tak 2 kosiky hygrophila corymbosa a sagitaria subulata co moj momentalny rozpocet este dovoluje.. no ked na akvarium pozeram mam skutocne problem kde ich umiestnim.. pravdepodobne podam koren opat viac do prava lenze vlavo mam aj tak hellantium.. mojim problemom je ze tam mam velmi roztahane rastlinu ktore nerastu alebo su nizke.. tu hygrophilu tam aj tak vopcham jedine tak ze vyhodim jefnu vallisneriu a posuniem jeden kus hellanthia.. lebo pochybujem ze mozem az tak na seba nahustovat rastlinky ze sa budu prerastat rozne druhy alebo ano? Ono to tak nevyzera ale ten koren je vzadu dost na skle a neviem ci vobec rastliny dokazu rast tak tesne okolo neho ci sa tam dokazu zakorenitObrázokObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Feb 2019 15:37 pm

Takto je to zozadu teda skutocne neviem kde dat tie rastlinky, myslela som ze vsetky rastlinky sa budu rychlo rozmnozovat preto som kazdej nechavala miestoObrázokObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Feb 2019 15:49 pm

Pridavam detailnejsiu fotku tej rybky aj ked dufam, ze Matus sa nemylil a je to v poriadkuObrázok

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2019 23:27 pm

Jarka ono pojem rychlo je pre kazdeho rozny :)
Ked sa Vallisneria chyti tak tam bude taka bush,ze koniec a zacne ti prerastat doprava aj dolava, bude sa plazit a tam vzadu ju budes podla mna mat problem aj pripadne zastrihavat ak nebudes chciet aby sa roztahovala.

Ak zasa zarienis tie rastlinky nizke vpredu, je mozne,ze neporatu vobec. S co2 rastlinky rastu obela rychelsie, bez co2 to chce viac casu. Ja by som este pockal. U mna Echynac rastiev piesku ako blazon a to ho mam uplne v rohu, minimum svetla len s dvomi gulickami hnojiva a korene uz mam skoro 40cm od rastlinky :)

Mozno by tom tomu este dal cas. Pockal co skonci, co odhnije dal rovno vonku a podla miesta potom naplanoval co by sa tam hodilo.

Ja by som sa zameral na koren asi. Tam by to chcelo Bolbitsy alebo Microsorum len zasunute niekde do vrchnej casti korena a pekne by ho vyplnil.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 02 Feb 2019 00:34 am

Jarka ak sa ti zdá, že to rastie pomaly, alebo vôbec, je na to vecička ktorá ti urýchli rast niekoľko násobne :) https://akvaland.sk/1502-jbl-proflora-bio-80-eco.html
Osobne uprednostňujem DIY riešenie :D Aj keď sa to nezdá, ale s CO2 i pri jemnom sýtení ti za týždeň rastlinky podrastu ako bez CO2 za 2 mesiace...
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Azaza3l » 02 Feb 2019 00:50 am

Porastú podľa živín, možno miesto rastu bude riešiť ďalšie problémy. Môj názor je že k co2 sa má každý dopracovať sám. Mamičke ktorá robí akvárium pre dieťa a pre radosť, a aj ostatným začiatočníkom je lepšie low tech než takéto ptakoviny. Ak sa niekto sám rozhodne že co2 a všetko okolo... OK ale určite by som ich k tomu nenahovaral.
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.