Terčovce



Všetko okolo akvarijných rýb

Terčovce

Odoslaťod Marekancir » 28 Feb 2019 09:05 am

Ahojte,
chcel by som poradiť ohľadne chovania tohto druhu.
Pracujem vo firme a na predajni máme akvárium kde je momentálne 10 diskusov.
Akvárium má cca 360L. Som tu už 2 roky čiže už dva roky ich chovám a vlastne sa starám aj o akvárium tak ako mi to vo firme vysvetlili.
No chcem sa uistiť/poradiť či to ako som to robil do teraz je správne. Pretože poslednú dobu sa v akvarku objavujú veci ktoré som tam pred rokom nevidel.
Opíšem vám teda postup ako ich ráno kŕmim a možno mi niekto poradí čo robím dobre a čo nie.
Ráno im dávam za pol čajovej lyžičky tej granulovej stravy, neviem značku pretože to kupujú vo veľkom balení a len mi to vždy odsypú. Potom im dávam 3 kocky mrazenej stravy (každý deň), značku by som vedel povedať keď ich pôjdem najbližšie kúpiť. Potom vypnem filter aj ten kameň na okysličenie a nechám ich najesť cca 45min.Tú mrazenú stravu nerozpúšťam vo vode dávam im to v celku. Potom všetko zapnem. Tu nastáva bod kedy sa chcem poradiť pretože odstupom času sa objavujú na rastlinách na piesku pozostatky z tej potravy, že či im nedávam veľa tej potravy ak áno koľko je také optimálne množstvo alebo im to mám úplne rozmraziť a až potom dať alebo mám nechať zapnutý filter aj kameň. Nejdem to tu celé rozpisovať zvyšok napíšem neskôr keď sa niekto ozve :) Podotýkam v živote som sa nestaral o akvárium takže berte to aj tak že som v tom laik.
Prílohy
IMG_2010.JPG
Takéto niečo sa objavuje po celom akváriu.
IMG_2008.JPG
IMG_2007.JPG
Marekancir
 
Príspevky: 11
Založený: 28 Feb 2019 08:33 am

Reklama

Re: Terčovce

Odoslaťod snajprik » 28 Feb 2019 10:49 am

Priorita sú terčovce, pravidelne meň vodu, čisti filter, odkaľuj, krm ryby.
Ta čierna riasa, alebo máš špinavý filter + prekrmovanie, proste veľa nespotrebovaného organického odpadu vo vode, ktorý sa pri 28°C rýchlo rozkladá.
Rada je krm toľko, koľko sú schopne za 5-10 min zožrať. Ja svoje ryby kŕmim 2x denne ráno a večer, toľko koľko za 2 minúty zožerú, prvú minútu žeru jak o život, druha už len niektoré.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.