Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Mar 2019 11:32 am

Pán mi vravel opačne, že venezuelskí sú plachí ale oni sú väčšia skupinka, iba keď velmi blízko pridem ku sklu tak sa niekedy vyľakajú ale tak toto s albínmi mi pripadá az taký extrém.. skoda že rybičky.net ma nepustia do atlasu, neviem, prečo mi ho blokuje..

Matte a zistil si príčinu že prečo umreli?
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 04 Mar 2019 11:58 am

habrosusov som kupil na burze 4 ks jeden velky a 3 mensi, prezil ten velky
otikov som najprv kupil 3, potom dokupil dvoch, posledny co zil 8 mesiacov odisiel nedavno
ked som vcera betaka vo vybornej forme pozoroval, ako sa cely vecer nafukoval a nahanal habrosusa po celom akva, ked sa ten snazil zrat, tak je podozrivy c.1, ale napriklad pygmeji su taki opatrny, ze zmiznu, len co ho zahliadnu
na otikov utocil tak, ze oni chudaci ked som krmil dole zuzlali co padlo na dno a on z hladiny zautocil a dobol ich na dne :(
v buducnosti budem silno rozmyslat, ci bude dalsi bettak, tento moj je fakt agresor, modre krevetky si tiez myslim, ze on dal dole, zmizli 4 behom 2 tyzdnov, jedina sa zachranila a ta zije dodnes, vidam ju malo, 1 pinokio krevetka to tiez nedala
ktovie kolki by zili, keby nebol bojovnik
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Mar 2019 12:06 pm

Fu tak ten tvoj bettak je riadny agresor, moj zatial jedine slimaky zhadzuje.. ten pán chovatel panciernickov nemal rád betty, stale mal nejaké naražky na ne, že či sa mi tak veľmi pačia tie ryby a ze majú malú životnosť, nekvalitné chovy atď.. ja som zvedavá keď panciernici vyrastú čo sa bude diať medzi nimi

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 04 Mar 2019 13:01 pm

akoze sa ti neda ist do atlasu? ani ked das pokrocile, co potrebujes vyhladat? poslem ti link
https://rybicky.net/atlasryb/hledat/
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Mar 2019 13:03 pm

matte napísal:akoze sa ti neda ist do atlasu? ani ked das pokrocile, co potrebujes vyhladat? poslem ti link
https://rybicky.net/atlasryb/hledat/
Mne vtedy napise Přístup zamítnut! Inak na stránku sa mi dá ísť len atlas neotvorím

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Mar 2019 13:59 pm

Taky se mi to dělo, ale na celé Rybičky. Na iPadu (počítač i iPhone byly ok). Dostal jsem radu jít do nastavení a povolit nebo zakázat různá vyskakovací okna. Zabralo to.

K plachosti: Představ si, že se někde narodili, vyrostli a teď jsou úplně jinde, s jiným okolím, s jiným světlem, jinými vibracemi. Někdy trvá týdny, než si nové ryby zvyknou. Některé jsou plaché navždy. Čím starší ryby, tím hůř. Proto nejraději získávám potěr.
U některých druhů registruju rozdíl, když jsem před akváriem já a když přijde někdo cizí. Na mě jsou zvyklé, ale jak vidí cizí tvář, jsou v prachu. Ještě horší je, když se snažím fotit a dám k rybám moc blízko čočku fotoaparátu. Prchnou jako jeden muž.
Mám akva u stropu. Salvatorky vidí moji tvář jen občas a vždy, když si stoupnu na židli, zalezou a objaví se až po chvíli. Nikdy se ale nechovají tak přirozeně, jako když jsem dole. Nedávno jsem vytáhl dalekohled a pozoroval je z poloviny pokoje dalekohledem.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 04 Mar 2019 14:08 pm

Jirka Scobak napísal:Nedávno jsem vytáhl dalekohled a pozoroval je z poloviny pokoje dalekohledem.

:o to dnes vyskusam
jarkabarka napísal:ten pán chovatel panciernickov nemal rád betty, stale mal nejaké naražky na ne, že či sa mi tak veľmi pačia tie ryby a ze majú malú životnosť, nekvalitné chovy atď

moj ma uz vyse roka, rozchodil aj "hnile" oko a napr. vcera, ked som s dcerou pozeral herkulesa, tak som vlastne zo sedacky cely cas sledoval bojovnika, inu rybku by som na 3 metre tazko pozoroval, este tak nahanajuce sa japonky viem z dialky sledovat a zabavat sa na nich
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Mar 2019 14:37 pm

Téma betty - v sobotu na burze jsem si povídal s klukem, co je množí. Primární je pro něj mít x desítek malých nádob. Prý měl oválné, ale našel hranaté, které se mnohem lépe skládají a finálně poskytnou rybám víc místa, protože neplýtvají prostorem. Každá nádoba má asi litr, litr a půl. Ryby toho člověka nejsou vyloženě levné.
Říkal, že na burzách se bojovnice prodávají i levněji, ale kvalita těch ryb je taková, že ti, co si je koupili, přijdou často koupit další. Někdy opakovaně. Pokud se ten pan chovatel potkával s takovýmito chovateli, ani se mu s jeho "neláskou" nedivím.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 04 Mar 2019 18:01 pm

No už vyzerajú v pohode albíni, lietajú po akvárku, boli sme dlhšie vonku s drobcom tak mali klud a ako som im dala krmivo tak zacali lietat a uz sa nezastavili Jirka, vdaka, no skusala som zrusit blokovanie kontextovych okien aj blokovanie presmerovani ale nepomohlo to.. pri tom par dni dozadu nebol problem..

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 04 Mar 2019 18:10 pm

skus iny prehliadac
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 19 Mar 2019 23:35 pm

jarka ako? daj vediet planujem tvojich zelenych panciernikov..
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 20 Mar 2019 08:13 am

Ahoj matte, panciernikovia su super len su to viac plache rybky oproti razborkam- ti orange sa schovaju ked ich nieco vyplasi a alinovia vacsinou zamrznu na mieste.. ale postupne sa albinovia osmeluju viac.. neviem, ci mas mach, mne co najviac vadi je ze rozryvanim dna sa ten mach na koreni zanasa a vyzera to hrozne-niekomu prave pre toto tie rybky mozu vadit.. inak doplnila som mladatka krevetiek a mladatka espei a betta si uz pred mojimi ocami pri prednom skle jednu krevetku dala na obed.. a veru to bolo dost drasticke, triasla nou v papuli a plavala po akvarku

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 20 Mar 2019 11:40 am

:) kym su to len krevetky je to este v pohode, moj magor utoci na vsetko, teraz si na pygmejov zasadol aj do ohniviek skace, tusim jedine japonske krevetky sa ho neboja, najviac ma stve ked dam zradlo dnovym rybam tak si lahne na dno a vyziera to + z toho kradnu japonky
zase ak by sa ti krevetky mnozili, tak ma bettak postarane o program aj kvalitnu potravu
u mna su tiez plachi panciernickovia
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 20 Mar 2019 12:21 pm

no zatial som nespozorovala ine útoky ale chodi sa pozerat na albínov veľmi často, aj od zadu akoby na nich číhal, môj muž sa mu vyhráža, že skončí v záchode ak v tom bude pokračovať.. keby boli financie nazvyš tak by som kúpila ešte jedno menšie akvárko takej veľkosti ako máš ty alebo aspoň nano a tam by som ho dala na samotku lebo ja som bola dosť v strese z toho keď tú krevetku žral

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 24 Mar 2019 18:24 pm

pozerám čo za chumáč mi to plava v akvárku a to rozhryznuté telo krevetky

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 24 Mar 2019 18:28 pm

20190324_171339.jpg
Prílohy
20190324_171457.jpg
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 24 Mar 2019 18:50 pm

Je to normálny jav,zvlečenie malého panciera,nechaj ho v akváriu a pomaly ho zjedia.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 24 Mar 2019 19:11 pm

Ďakujem, Hora, potešil si ma!

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 24 Mar 2019 20:22 pm

co tak aktualne foto? najlepsie pocas krmenia?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 24 Mar 2019 23:12 pm

Ahoj Jarka,

Mach ako taky je celkovo slusny zberac bordelu :) a je jedno kde v akva je. Ak mas moznost kludne ho po case vyber von a preper ho v citej vode z vodovodu a vloz naspat, samozrejme ak nie je uchyteny alebo pri napustani vody skus liat vodu na mach aby sa ta spina dostala von ale ono zasa casom bude spina spat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 30 Mar 2019 19:47 pm

tak dnes najmensi panciernicek orange odpadol na dno a lezi tam hore bruskom no stale dycha.. je to taky malicky panciernik ktoreho mi pan daroval, je takej velkosti ako polovica razborky tak neviem, ci to nie je vyvojova vada.. ale videla som ho padat odrazu ako slimaky ktore zhadzuje betta tak dufam mu to nespravila ona.. teraz ako pisem komentar sa ale rozhybal no lezal tak aspon dve minutky a znova plava neviem cim by to mohlo byt no bolo to tak do 5 min.od zapalenia svetla tak snad nie sokovy stav

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 30 Mar 2019 21:25 pm

uz bol v pohode panciernicek a maly plesol po skle a pozeram a panciernicek zas vyvaleny.. teda cakam, ze ci sa z toho pozbiera..dufam, ze ho nedorazi betak

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 30 Mar 2019 22:08 pm

Je mozne ze sa vystrasil a vyletel smer sklo a naraz...to je take najbesnejsie kedze naozaj v mensim mnozstve su plache a celkovo pancierniky su dost plache aspon z mojich skusenosti a potom lietaju kade tade hlava nehlava ak sa nahodou buchne do akva alebo skrinky alebo ked cistim.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 30 Mar 2019 22:13 pm

dakujem za odpoved, Matus, no ano, su velmi plache, razborky aj betta su uplne super k dietatu aj ked my maleho velmi krotime raz za cas sa stane, ze im plesne na sklo a pancierniky maju strach aj z pohybu pri skle
.. dufam, ze sa z toho pozbiera.. tento je velmi miniaturny oproti ostatnym panciernickom tak asi nebude taky zivotaschopny

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.