skrinka pod 200l akvarium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

skrinka pod 200l akvarium

Odoslaťod dram » 03 Aug 2018 09:46 am

Zdravim priatelia,

chystam sa polozit 200l akvarium na skrinku/policu z IKEI, moze mi niekto potvrdit, ze je to zly napad, resp ze by nemal nastat problem ?

resp - pri 200l akvariu potrebujem vystuzenu skrinku, alebo ju mozem s kludom postavit aj na standardny nabytok?

Dakujem !
Prílohy
Screenshot_1.png
dram
 
Príspevky: 1
Založený: 03 Aug 2018 09:42 am

Reklama

Re: skrinka pod 200l akvarium

Odoslaťod Mirko1A » 03 Aug 2018 10:10 am

určite by som na Ikeu skrinku akvárium NEDÁVAL, možno tak 20 litrov.
uvedom si, ako sú riešené ikea spoje (drevené kolíky, max. nejaká skrutka) a aké drevo, resp. drevotrieska sa využíva (všetko čo najjednoduchšie, najľahšie, prehne sa aj pod pohárom vody). majú to presne prepočítané, aby to udržalo knižku, resp. potpourri vázičku, nič naviac.

určite by som zainvestoval do akva skrinky.
samotné akva má niekoľko kíl + voda + substrát a kamene...
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: skrinka pod 200l akvarium

Odoslaťod matus.galan » 03 Aug 2018 11:10 am

Ikea skrinky niesu kvalitna drevotrieska preto je aj taka cena. Je to spotrebak a 200L akva ktore bude mat nakoniec mozno aj 300kg urcite na to nedavaj.

Ak chces tak si ju budes musiet kompletne vystuzit. Boky, stred a na vrch nejaku poriadnu dosku este napr dubovu briebezku.

Nakoniec zistis,ze to nema zmysel takto riesit a jednoducho si skrinku kup bud to hotovu alebo si nechaj u stolara jednu vyrobit.

Ja som si dal vyrobit skrinku na styl ADA u stolara podla nacrtu co som nasiel na nete na 41x41x41 vyska 80cm, push dvierka v bielej farbe a zaplatil som nejakych 60€

Taktiez je otazka kam tam umiestnis filter, ci ti tam vojde atd...na kvalitnej skrinke netreba setrit.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: skrinka pod 200l akvarium

Odoslaťod juri89 » 22 Mar 2019 18:54 pm

Ahojte, akú máte skúsenosť so stolík i od juwelu, konkrétne tento :

https://www.juwelakvarium.sk/juwel-skri ... o-240-dub/

Udrží aj klasické akvária alebo iba origo? Pripadne myslíte že by ho trebalo ešte nejako zosilnit na 240 litrové akvárium?
Ďakujem
juri89
 
Príspevky: 17
Založený: 21 Mar 2019 11:47 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.