Aké ryby do akvária 200litrov?



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Aké ryby do akvária 200litrov?

Odoslaťod j » 23 Mar 2019 08:35 am

Ešte ma napadlo - chceš miešať neónky s rasborami, čo síce nieje problém, ale neuvažoval si nad akvárkom s rybami z jedného kontinentu? Priamo biotopné to nebude, ale aspoň by neboli z opačnej strany zemegule.
Takže napríklad:
J. Amerika: neónky (a iné tetry - ja mám teraz s nimi v 200ke tetry priesvitné) + pancierničky + nejaké cichlidky/akary/apistogrami
Ázia: razbory + kardinálky + guramy (doporučujem perleťovú) + na dno nejaké sekavce ( https://rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy )
Afrika: už spomínané Pelvicachromis pulcher, alebo tá Anomalochromis thomasi + nejaké africké tetry + ešte neviem čo. O afrických rybách nemám moc prehlad.

P.S. mal som v 200ke aj skaláre - ale mám pocit že by si asi zaslúžili väčšiu nádrž.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Aké ryby do akvária 200litrov?

Odoslaťod juri89 » 26 Mar 2019 04:40 am

Ďakujem ti a ak sa ta môžem opýtať, ako to máš s počtami rýb v tvojom akváriu? Koľko kusov rýb z každého druhu? Pripadne myslíš ze by pri nich prežili krevety?
juri89
 
Príspevky: 17
Založený: 21 Mar 2019 11:47 am

Re: Aké ryby do akvária 200litrov?

Odoslaťod j » 26 Mar 2019 07:22 am

Ono sa mi na to ťažko odpovedá - tá osádka prešla v čase rôznymi štádiami - mal som tam od malawi cichlíd cez skaláre a vyššie spomínané altispinosi po súčastný stav. Donedávna som mal tie akary hnedé, ale z nejakých príčin postupne odišli. V súčastnosti tam pláva stádočko pancierničkov zelených (7 kusov), asi 12 - 14 kusov neóniek červených, asi 7 tetier priesvitných (tie by som chcel asi ešte nejaké dokúpiť nech je väčší húfik - velmi sa mi páčia), 4(5?)x otík a zbytky z predošlích osádok na dožitie - 1x "hokejka" + 3x tetra čierna. Čiže okolo 35 menších druhov rýb + neviem kolk slimákov "heleniek".
Čo sa krevetiek týka - u detí v menšom akváriu podobne osadenom tetrami, pancierničkami a otíkmi si krevetky žijú v pohode.

P.S. Ohladom skalárov a afriky - dajú sa chovať aj v 200ke, ale myslím že by si zaslúžili väčšiu nádrž, takže sa k ním už nejdem vracať.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.