Akvárium a malé dieťa



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 31 Mar 2019 10:17 am

Je to aj o počte. Ak majú ryby početný húf, tak sa neboja. Ja napríklad mam problém strčiť ruku do akvarka, pred tým som ich postrašil sieťkou, ale už ani ta nepomáha. Po sklách môžem búchať koľko chcem max 1-2 cm rybky uskočia ale hneď sú späť.
Keď tých razboriek trošku viac dokúpiš, tak sa budú báť menej...
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matte » 31 Mar 2019 22:06 pm

jarkabarka napísal:padat odrazu ako slimaky ktore zhadzuje betta

:o tvoj je kreativny
betaci su sice betari, ale zabavni, moj ma dobru naladu a uz hodinu robi bububu pri skle :mrgreen:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 31 Mar 2019 23:27 pm

snajprík, viem, že je chyba, že pancierničkovia sú v malom počte, no objem nepustí, mám 6 pancierničkov orange a 3albínov, 11ks razbora klinoškvrnná a 12 malých espei plus 1 bettu na 125l akvárko. ten jeden maličký orange mal určite nejaké zranenie lebo som zaregistrovala jeho prudký pád, teraz sa zdržiava stále dole pri prednom skle a zdá sa mi, že výrazne dýcha.. zrejme to bude ako Matúš píše nárazom do skla alebo útokom betty.. je to také zvláštne, že inak sa orangovia ukrývajú skôr vzadu a teraz je stále pri predných sklách a nie je plachý, pripadá mi to akoby si tým pýtal pomoc no neviem ako by som ho mohla zachrániť.. matte, ty zbožňuješ toho bettáka, no ja stále zvažujem zriadiť preňho samotku 30l ak je teda útočníkom ktorý ublížil pancierničkovi.. muž mu hrozí záchodom.

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Apr 2019 15:46 pm

tak už pravdepodobne zahynul ten pancierniček, leží hore bruškom a nevidím dýchanie, nechápem.. ale tak dúfam, že len stres a ten úder o kryt.. Snajprík, ty si expert na svetlo, nevieš prosím či existuje aj nejaký stmievač co len napojím na moje setové svetlo?ja vidím najväčší stresor rybiek v zapalovaní svetla. zásahy sú teraz minimálne, vyzerá to tam ako v džungli a majú veľa ukrytov

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Apr 2019 19:06 pm

orezala som koreň aby som zaň mohla nasadiť rastliny, takto vyzerá na reze teda mi pripadá, že je to lakované drevo a preto sa tak veľmi šúpal
Prílohy
20190401_184635.jpg
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 01 Apr 2019 21:26 pm

Drevo nebude lakovane jednoducho ma v sebe vodu kedze koren nasaje vodu to je v poriadku, podla mna je uplne normalny.

Skor to co sa supalo bola jemna kora na koreni.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 01 Apr 2019 21:28 pm

Ja som ti to pisla na zaciatku ak si pozries,ze pancierniky su bojkovia. Mal som ich vo svojom 6x velke a stale to bolo rovnake. Nema zmysel riesit na svetlo pripadny stmievac alebo postupne rozsvecovanie. Nechaj to tak. Bud to ryby zvladnu, akva zarastie este viac a budu tmavsie miesta alebo to jednoducho nepreziju a tak budes na buduce riesit nieco ine a nie pancierniky.

Netrap sa tym nema to zmysel a pojde to len a len zbytocne do penazi.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 01 Apr 2019 21:55 pm

ďakujem Ti, Matúš, máš pravdu, asi by to nebola lacná záležitosť.. áno, máš pravdu, že som sa mohla riadiť tymi radami zo začiatku.. no všetko má svoje pre aj proti.. to pozitívum vidím v tom, že sú od chovateľa teda nestresujem sa aspoň diagnostikou chorôb teraz ako pri úhyne razborky.. tento panciernik čo uhynul bol strasne maličký bol polovičný oproti ostatným tak možno preto horšie reagoval na stres.. akvárko mám teraz dosť zarastené ale hlavne kvôli ceratophylu ktoré sa strašne rozrástlo a vypĺňa veľkú časť akvária, už to vôbec nevyzerá dobre ani esteticky tak sa ho chystám zajtra vybrať a zhodnotiť čo s tým a aký je stav akvárka bez neho lebo zacláňa všetko ostatné, potom sem hodím fotky

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod matus.galan » 01 Apr 2019 22:53 pm

Strihaj Jarka, vsetky stonkovky mozes v pohode cvakat noznicami ako som ti pisal. Ak potrebujes mam jedny velke noznice zahnute doma :) za 3e+ postovne su tvoje ked tak napis spravu bude s ati lepsie strihat ako tie manikurne.

Potom to co ostrihas daj do vedra s vodou z akva a hod na bazos za par supiek osbny odber a ked sa niekto ozve predas a nieco sa ti vrati a ak nie vyhodis. Takto sa ti moze z toho co si do akva dala vrstit a tak ako ty,ze by as niekde kde je tazsie zohnat niektore sprastlinky je mozne p,ze ludia sa ozvu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 01 Apr 2019 22:54 pm

Len dodam k panciernickom moj postreh, kamarat mal tusim 8 ks v 105L, boli strasne bojazlivy, stale sa schovavali ked sa len clovek priblizil k akvariu, potom po nejakom case vymenil nadrz za cca 200L a z panciernickou boli zrazu uplne ine ryby, uz sa neschovavaju a su vyslovene exibicionisti, vodu aj rastliny, vlastne vsetko prehadzoval zo stareho, jedine co sa zmenilo bola velkost nadrze. A su to zrazu ine ryby.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 10:04 am

DrSlamastika, určite to môže byť, že ak im aj nevyhovujú podmienky, sú takí a hlavne je ich málo, pán chovateľ ich mal veľa pokope v malých akvárkach ale sám vravel že tí orange sú plachí, no to až keď som ich mala v sáčku dodal.. zatiaľ podmienky na veľké akvárko nemám tak im to musím spríjemniť v tejto nádrži
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 10:14 am

Vybrala som za lavórik ceratophyla lebo to bolo nim preplnené a konečne vidim stav rastlín a nie je to veru bohviečo.. tie posledné rastlinky z aquascaperi nič moc, sagitaria vyzerá že sa drží len zubami-nechtami a hygrophyla polysperma z tej tam je len jeden konárik ani nechápem, kde zmizla či sa rozpadla a postupne som vyhodila listy.. bola totiž pod koreňom a na ňu klesalo ceratophylum...ludwige sa bud rozpadaju listy alebo ich obzierajú slimáky.. no skutočne neviem, či tam to ceratophylum vrátim, lebo veľmi skreslovalo stav akvária, mala som pocit aké to je zarastené a všetkemu sa darí a nie je to tak
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 10:18 am

20190402_095132.jpg
neviem, čo je s tou ludwigou.. podľa mňa im môžu chýbat asi najskôr živiny pretože som v decembri dávala hnojivo jbl ale robila som veľmi časté zásahy, ktorými sa vyplavovalo do celého akvária a pridávala som stale viac rastlín aj na miesta kde som možno nedávala hnoj.guličky
Prílohy
20190402_095237.jpg
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod luko36 » 02 Apr 2019 10:22 am

ak môžem, môj nazor, malo svetla, vypada taka stratena, zatienená. Ludwiga rastie pekne aj bez hnojiv, len ma rada svetlo.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 10:29 am

luko36 napísal:ak môžem, môj nazor, malo svetla, vypada taka stratena, zatienená. Ludwiga rastie pekne aj bez hnojiv, len ma rada svetlo.
ďakujem Luko, som vďačná za názory ktoré ma niekam posúvajú.. no ja som sa snažila o to zatienenie kvôli rybkám aby neboli také vystresované lebo razborky aj pancierničkovia majú vraj radšej tmavšie prostredie, tienila som hladinu a dávala aquatan blackwather ale som si vedomá, že to pre rastlinky nemusí byť naj..

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 02 Apr 2019 11:02 am

-neviem,čo je na tom pravdy,čo nám s Lukom písal Larix,že Ludwigia je závislá skôr na nízkej hodnote NO3 ako sile svetla,no jeho Old to dokazuje
- bolo pravdepodobné,že stratí sýtosť,ale machy máš pekné na koreni ,naozaj Ti ich závidím :wink:
-Ceratophyllum väčšinu vyhoď a nechaj v minimálnom množstve,že máš v prípade núdze na rozrastanie,úplne by som sa ho nezbavoval
-sa nehanbi za celú fotku akvária,nech vyzerá hocijak
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 11:36 am

Hora, ďakujem Ti, šupla som tam to ceratophylum viac ako polovicu naspäť este predtým ako som si prečítala tvoj príspevok.. no vyzerá to bez neho dosť divne a prázdno.. prave pre to by som ho asi mala vybrať lebo takto sa uspokojím ze je to zarastené a neriešim nic a vskutku je to bieda bez neho, ten stav je horší ako ked som pridávala poslednu fotku lebo som stavala na tom, že sa mi rozrastú nove rastlinky a dari sa jedine machom a aj tie sa zanášajú.. to no3 nie je úplne nulove ale asi tak 10 keď som posledne merala
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 11:37 am

tu je fotka aktualny stav
Prílohy
20190402_112636.jpg
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod DrSlamastika » 02 Apr 2019 12:27 pm

pekne
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 12:47 pm

dakujem Dr slamastika ale ja nie som s tym spokojna, tie rastliny su na riedko a tahaju sa za svetlom, ta limnophila sa tahala uz po hladine tak som ju zostrihala a posadila dozadu.. chcela by som mat pekne huste rastliny ale nie je to tak

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod snajprik » 02 Apr 2019 13:17 pm

Nie je ďaleko deň kedy aj ty začneš miešať cukor s droždím :mrgreen:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 13:38 pm

snajprík, nenahováraj ma lebo sa na to dám a buchne mi to tu a bude vymaľované.. no pozerám poslednu fotku celého akvárka a bolo to oveľa krajšie..

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod jarkabarka » 02 Apr 2019 13:48 pm

predtým a teraz.. jednoznačne zhoršenie.. čo teraz? rastiny sú zostrihnuté, preto ich vyzera byt menej a zostrihnutá ludwiga uz nerastie tak do červena.. bude to zivinami alebo čím?
Obrázok používateľa
jarkabarka
 
Príspevky: 897
Založený: 11 Júl 2018 13:42 pm

Re: Akvárium a malé dieťa

Odoslaťod Hora » 02 Apr 2019 13:51 pm

hm s polovicou je ho tam veľa,vtedy muselo silno zachytávať svetlo,
nevadí,ešte ho prerieď,ostrihaj všetko do polovice a ono sa rozrastie opäť,len treba čakať
už tu nerieš dookola tie svetelné šoky,jedno zasvietenie denne nezabíja ,nečakaný stres je chvíľkový a sú ešte bojazlivejšie ryby
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.