Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 11 Apr 2018 21:45 pm

no tak som to dnes aj ja spravil, aj tak dost velky prietok... tak ale som nečakal, že slimaky tolko na*eru... :D ale čo sa dalo to som poodsaval, par slimakov som zobral tiež... nebude ich luto... stale ich tam je okolo 20kuskov. rozmyšlam nad nejakou rastlinou ktora rozumne doplni miesto v akva. Plus, chcem nasadit niečo na začiatok, nejake krevetky - vyhliadnute Bloody Mary, a z rybiek v plane Cory-Pyg, a razborky, no ale tu nastava trošku rozkol, hladam neake trpasliečie rybky, ktore ale budu aj farebne pekne, nenaročne na chov, pozeral som na Razbora Hengelova, Razbora škvrnochvostová (vykričnik), ale niečo vhodne do takej velkosti nadrže čo by bolo aj farebnejšie? (dôvod? žena)

////
dnes po necelom týždni cca 1/3 vody menena, akva som skoro tyžden nevidel, slimaky sa staraju zatial o neaku tu sanitu, filter som tiež preplachol, (samozrejmev vo vode z akva) žiadne zanesenie, prečistene kanaliky na rampičke, stale rozmyšlam, či tam nedam neaky "pohanač vody" ... ale zatial to asi necham tak...
///

dakujem za reakcie.
Prílohy
IMG_0334.jpg
akva 11.4.2018
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Reklama

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 20 Apr 2018 16:21 pm

Zdravíčko, ako je najlepšie mať nastavenú "rampu" z ktorej prúdi voda? samozrejme doteraz som som to mal, že pod cca 45° uhlom dopadala voda na sklo po ktorom potom stekala. len neviem či to je dostatočne postačujúce pre cirkuláciu vody... dnes ráno som ju trochu odchýlil, aby prúd vody striekal priamo na hladinu, tiež pod uhlom, je to cca 3cm od steny akvária, zdá sa mi určite že sa aj zvýšil prúd vody a o dosť viac sa to aj prevzdušňuje, je dobrý nápad to nechávať takto cez deň, a večer, keď človek spi, alebo ide spať, aby som to vrátil do polohy k stene akva, kvôli hluku?
ďakujem za postrehy... :)
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod INRP » 20 Apr 2018 20:15 pm

Rampu pod vodu na zadnú stenu prúd nasmerovať smerom k hladine a dopredu pod 45 uhlom. A je ticho.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 29 Apr 2018 21:30 pm

dnes som sa vratil po kratkej dovolenke/vylete... voda vymenena filter na test hodeny pod hladinu, raky, krevety už "lietaju hore-dole" ale stale sa mi to zda malo zelene, chcem vyplniť prezdne miesta,ale stale neviem čím... /// od začiatku bežim bez akejkolvek chemie, hnojiv a CO2...
///
je to možne, že v BA nezoženiem nikde Pygmejov? A ani borarasky škvrnochvoste?
///
slimaky rastu aj po diete, že nebolo akva krmene od utorka... zatial nechavam tak, nevadia mi nejak.

par foto na ukažku... ale k velkej zmene nedošlo:
Prílohy
IMG_0764.jpg
IMG_0763.jpg
IMG_0762.jpg
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 29 Apr 2018 21:31 pm

a ešte jedna
Prílohy
IMG_0765.jpg
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 10 Máj 2018 15:07 pm

pri osadení prvej osádky, sa začali objavovať aj prve problémy.
Nasadene:
8x Trigonostigma espei,
7x Corydoras pygmaeus
2x Otocinclus affinis

--Na sklách sa mi začala tvoriť zelena riasa, nie komplet, ale iba ako také zelene fliačiky, voda chytila trochu viac do žlta nádych. (foto č.1) Hodnoty vody nezmerne: NO2 - 0mg/l, NO3 - 0mg, NH3/NH4-0, PH- 7-7,5.

--ďalší problém, jeden pygmej stratil úplne farbu, ako keby vybledol a je tak trochu malátny. Nepodarilo sa mi ho sfotiť.

--neviem či to je problém, alebo je to normálne, Hygrophila difformis z vrchnej časti rastliny, rastu ako keby neviem to nazvať; "korene?" vid foto č.2.

Riešenia:
odstrániť riasu mechanicky "zoškrabať" a upraviť vodu? ako? môže to byť aj spôsobene veľkou teplotou v byte, pred nainštalovaním ochladzovania hladiny?
Prílohy
IMG_0810.jpg
foto č.2
IMG_0798.jpg
foto č.1
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod Jazvečík » 10 Máj 2018 15:21 pm

https://shrimpz.sk/riasy-v-akvariu/#zelen%C3%A1-prachovit%C3%A1-riasa- skús pozrieť toto :) možno by som zvážil aspoň PMDD, alebo výživné guličky do dna, prípadne aj nejaké bio CO2, náplň za 2€ od istého českého pána, nazvyme ho Gataj (aspoň niečo od neho je použiteľné :| ) a máš na mesiac pokoj od CO2, rastliky sa potešia, živočíchovia tiež, jediný, kto o niečo príde bude riasa :)
Jazvečík
 
Príspevky: 18
Založený: 12 Apr 2018 13:01 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod matte » 10 Máj 2018 15:56 pm

mne tiez odisiel 1 z 5 corydoras habrosus, odzaciatku bol bledy, maly a pasivny, ostatni su v pohode
tie fliaciky riasove sa mi zacali objavovat na prednom skle ako zacali slnecne dni, ja ich pred cistenim filtra (1 za 2 tyzdne) zoskrabem magnetom a v pohode
moja hygrophila corymbosa tiez vyhana rovnake korene od polovice stonky, ja mam skor problem, ze ma listy az na hladine a tieni, takze ju pravidelne strihnem v polovicke
ten racik oranzovy je paradny, aj ja rozmyslam nad takym
tiez sa snazim bez chemie, tekute co2 som daval iba ked sa mi objavila cierna stetinatka
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 24 Máj 2018 11:43 am

všetko fachči ako ma, iba jedna Espei-ka, je dosť taká ako by som to nazval, bez života, plave dosť akoby malátne, snaží sa ostať pri ostatných ale nestíha, nestíha štartovať ani za potravou a pod. foto je dosť nekvalitná, lepšie sa mi to nepodarilo sfotiť. Pláva tak, že chvost jej ťahá dole. Čím o nože byť, aby som sa vyvaroval v budúcnosti.
Prílohy
ryba.jpg
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod matus.galan » 24 Máj 2018 13:29 pm

Vyzera byt bez farby aj alebo ju postupne straca. Ja by som sledoval ako sa bude spravat pri krmeni, ci prijima alebo neprijima potravu, ci sa schovava alebo je v skupine. Ak neprijima potravu, schovava sa, jednoducho by som ju vylovil a zlikvidoval. Nema zmysel zachranovat jednu rybku a liecit ju v spolocnom akva a tym padom zatazovat aj ostatne. Stane sa,ze neikedy nejaka zomrie, je to normalne ak su ostatne OK. Takze by som to nejako velmi neriesil. Je lepsie ju vybrat predtym ako uhynie ako cakat co bude.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 24 Máj 2018 16:12 pm

jo stráca farbu je absolútne vyblednutá. Potravu prijíma, snaží sa udržať v húfe, ale sledoval som aj ako sa snažia niektorí jedinci ju "vyhnať bokom", ale asi spravím krátky proces...
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 15 Jún 2018 08:54 am

zdravíčko,
všetko fachčí ako má, len menši problém, opäť žlta voda, ale až taká ako moč... včera pred výmenou vody čista, dnes ráno kukám žlta až zakalená, je pravda, že som prihodil jelšove šišky a dubový lístok, už sa mi to osvedčilo (krevetky) je zafarbenie spôsobene tým? Rano na rychlovku robený test, tak zvýšene NO2... fotky pred a po.
ďakujem za reakciu.
Prílohy
14.6.2018.jpg
po
7.6.2018.jpg
pred
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 17 Jún 2018 13:15 pm

dnes som skusil odčerpat a vymenit tiež čast vody, a kuknut sa na filter. filtračne medium nebolo vobec zanesene, trošku okolo vrtulky, bolo nanesne bordelu, takou čistiacou kefkou som vyčisit čo sa dalo, ale prietok je aj tak mizerny (viď foto)...
Prílohy
filter.jpg
abcd
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 24 Júl 2018 15:29 pm

zdravíčko,
dlhšie som sa flákal, tak teraz trochu niečo. filter ako zázrakom sa nejak "prepláchol" a ide parádne, všetko zarastené, a celkom sa mi to páči, ale predsa, chcelo by to trochu zostrih. Chcel by som radu, ako najefektívnejšie zostrihnúť Hygrophilu.

Plus odišla mi ďalšia razborka, cela vybledla a za "ušami" tak v chrbtovej časti jej niečo vyrašilo, je to zlá fotka, ale možno niekto bude vediet čo jej bolo, ostatne su v pohode, aspoň sa tak tvária,

A dlho som už nevidel Otíka...

Krevetky sa množia jedna radosť.
Prílohy
IMG_1374.jpg
IMG_1372.jpg
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 04 Apr 2019 08:44 am

Ahojte,
tak po dlhšej dobe sa ozývam aj ja... akvarko sa rozrasta, resp. Cryptocoryny sa pekne rozrástli, iba v posledných 2 mesiacoch pozorujem väčší úbytok krevetiek, resp stále vidím aj nove maličké, ale nieje ich toľko ako kedysi (40-50) je ich tam dokopy zo 20, najväčšia "mama" má stále vajíčka na brušku, takže niekde musia byt potom uložene, osádka slimákov sa mi rozrástla o Heleny ktoré sa mi rapidne roznožili, je možne, že to oni likvidujú? alebo to môžu požrať aj prisavnici? (Moja Milá si zaželala, tak mame troch albínov, neviem ani čo to je za druh, chcela spraviť radosť, tak ich kupila v zoo dome)

Problem č.2, Hygrophila sa nerozrastá už takým štýlom ako niekedy, že rástla ako burina, sagytarie sa tiež už trochu ukľudnili.

Zmeny som spravil aj vo filtri, kde som namiesto jednej originál náplne dal biomolitan, a veru nezanáša sa tak ako tie náplne ktoré boli originál pri filtri

testy vody su všetky v norme No2 a No3 na minime.

prikladam Foto, fotené pri zlých podmienkach.
Prílohy
04.04.2019.jpg
momentálny stav.
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod matte » 04 Apr 2019 08:56 am

pekne akva, ancitrus asi tento https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_gold
hovori sa, ze ryba bordelar a narastie aj 15cm, ale su nadherni
tie helenky, ja fakt nechapem ludi, co si ich dobrovolne daju do akva, zlikviduju vsetky prospesne slimaky, rozmnozia sa, obcasne tusim mozu aj krevetku dat dole
cryptocoryny ti pekne rastu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod Mirko1A » 04 Apr 2019 14:48 pm

C. heleny určite nepožierajú krevetky, jedine tak uhynuté a nelikvidujú ani prospesne slimaky (napr. ani na clitona si netrufnu), zjedia tak max 1-2 kotulky za den

krevetky odchadzaju podla mna z 2 pricin - jedna su planarie, ktoré tam určite má a druhá je jednoducho vplyvom genetickej degenerácie tej populácie krevetiek

tie ancistrusy sa tam bohužiaľ absolutne nehodia a radšej by som zvolil tento druh (nejaký mikrohúfik 4-5 ks )
https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

nech sa dari
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod matte » 04 Apr 2019 16:03 pm

tak krevetky moznno nie, ale ja za ucitocne slimaky povazujem aj kotulky, piskorky a levatky
panciernickov malych mam 3, su skveli, len plachi
este tito podla popisu su vyborni https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny
zatial sa mi ich nepodarilo zohnat
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 22 Máj 2019 16:48 pm

zdravíčko,
otázka, chcel by som oživiť akva nejakým húfom menších rýb, rozmýšľal som na húfom cca 10ks,
ale potreboval by som poradiť, podmienkou by bolo aby boli čo najpestrejšie, ale chcem sa vyhniť živorodkam.
Ale či bolo by vhodne k espei (mam ich tam momentálne 6ks) dodať ešte jedny z týchto mini rybiek v takomto počte?
rozmýšľal som nad:

https://rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska

https://rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici

a neviem z akeho dôvodu mi kapú pancierničky (pigmejovia) ostatok rýb mám od začiatku (razbora espei (no jedna pošla))

ale dam im ešte šancu, ale necham si aj poradiť, že akym smerom by som sa ešte mohol pozrieť...
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod matte » 22 Máj 2019 23:05 pm

pozor bornejska je chov pomerne obtizny..
ja si v rozsirenom atlase dam minimalnu velkost akva a snadny chov a co mi vypise si este podrobne nastudujem a z toho uvazujem dalej
mne prave pygmejovia ziju vsetci, inak mozno je to aj tym, ze ci uz v case kupy nemaju niektore ryby uz problem, ked nenarocne odchadzaju nevedno preco
tieto su podla mna nenarocne a celkom fajn https://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.