Nástenne aquarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Nástenne aquarium

Odoslaťod Rastlinkár » 16 Mar 2019 20:52 pm

Zdravím , rád by som sa podelil o svoju skúsenosť s nástennym akváriom . Pred rokom ma tento nápad nadchol a rozhodol som sa si ho kúpiť. Prečítal som si na nete o akvaristike hádam všetko avšak negatívne reakcie na to ako ryby trpia v akvariu o šírke 10 cm a všetky problémy akvaristov s riasami a pod.ma takmer odradili . Napokon som to riskol a kupil som ho a musim povedat že neľutujem ani trochu. Akvarium je 50 L . Možno mám veľke šťastie ale darí sa mi až podozrivo dobre. Prešiel už rok , akvarium je perfektne zabehnuté, nebojujem s riasami, rastiny rastu, ryby stále žiju a čisteniu sa venujem raz týždenne asi 15 minut. Od založenia tam mám asi 30 drobných razboriek , jedneho prísavníka a dve slimáky . Teraz som prikúpil aj dve polozobanky a začínam uvažovať o krevetkách . Každému ho odporúčam, mne robí veľkú radosť. Prikladám aj fotku,
Prílohy
AAE73F9B-BCF7-4435-AC64-1FB146135575.jpeg
Obrázok používateľa
Rastlinkár
 
Príspevky: 6
Založený: 16 Mar 2019 20:01 pm

Reklama

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod DrSlamastika » 17 Mar 2019 00:55 am

gratulujem
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Mar 2019 15:30 pm

v tom nežijú, ale prežívajú
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Rastlinkár » 22 Mar 2019 16:56 pm

Aj ja vo svojej garsonke potom len prežívam . Taký je život , nemôžme mať všetci paláce, ale keď si jeden raz kupim , potom kúpim aj rybám väčšie akvárium aby sme aj s rybami žili
Obrázok používateľa
Rastlinkár
 
Príspevky: 6
Založený: 16 Mar 2019 20:01 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod lubosmihula » 22 Mar 2019 19:51 pm

pokiaľ sú tam maličké rybky myslim, že je to v pohode. Je to jednoduché a pekné. V takom akvariu by krásne ukázal veľký húf pidirybiek jeden druh.
drzim palec:)
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Mar 2019 22:34 pm

Rastlinkár napísal:Aj ja vo svojej garsonke potom len prežívam . Taký je život , nemôžme mať všetci paláce, ale keď si jeden raz kupim , potom kúpim aj rybám väčšie akvárium aby sme aj s rybami žili

Lenže ty máš na výber, oni nie
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod j » 25 Mar 2019 07:32 am

lubosmihula napísal:pokiaľ sú tam maličké rybky myslim, že je to v pohode. Je to jednoduché a pekné. V takom akvariu by krásne ukázal veľký húf pidirybiek jeden druh.
drzim palec:)

No veď podla popisu tam má velký húf pidiribiek. Otázny je ten prísavník. Ak je to malý druh ako otík, je to ešte akceptovatelné (aj keď im asi tiež svedčí menšie stádečko - na druhú stranu nemám pocit že by sa u mňa nejak húfovo správali - skôr si každý žije svojim životom), pre väčších prísavníkov je to malé. Treba si ustrážiť množstvo a správne zloženie rýb a môže to fungovať bezproblémovo.

K rozmerom akvária. Tých 10 cm hrúbky nie je vela, ale keď sa nad tým zamyslím - nie je lepšie (pri rovnakom objeme vody) mať dlhšie akvárium, kde sa môžu ryby pene rozplávať, popreháňať sa hore dole, ako keď sa len tak motkajú v nejakej kocke?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod snajprik » 25 Mar 2019 08:03 am

Ak doň umiestni ryby zodpovedajúce rozmeru, nevidím problém, určite sa tie mini rybky majú lepšie v tomto 50L ako v nejakom 10-20L akvarku. Iná vec by bola keby tam narval skaláre :mrgreen:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Pštros » 25 Mar 2019 10:05 am

podla mna je to ok, akva vyzera pekne a aj rybky, myslim, ze maju dost priestoru... na specificky tvar si isto zvyknu a neriesia to... 50l je akurat.
Poznam cloveka, co ma presne v takomto akva afriku a 15cm prisavnikov... to uz je koncentrak... ale povedat si neda. :twisted:

Tak nech dalej robi radost. A krevetky by som v klude pridal. :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Rastlinkár » 25 Mar 2019 19:04 pm

Ja ani o iných rybkách neuvažujem , razborky sú veľmi milučké ryby a nemaju viac ako 3cm takže majú miesta dosť :) vyskúšam ešte nasadiť zopár modrých krevetkek , dúfam že sa im bude dariť :)
Obrázok používateľa
Rastlinkár
 
Príspevky: 6
Založený: 16 Mar 2019 20:01 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Mar 2019 16:58 pm

Ak by ste poznali problém, tak by ste vedeli, že v tomto akváriu sa vzájomne "zrkadlia" strany. Boli ste už niekde v zábavnom parku v "krivých" zrkadlách? Takto sa tie rybky cítia.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Rastlinkár » 30 Mar 2019 16:30 pm

I.P. Pavlov napísal:Ak by ste poznali problém, tak by ste vedeli, že v tomto akváriu sa vzájomne "zrkadlia" strany. Boli ste už niekde v zábavnom parku v "krivých" zrkadlách? Takto sa tie rybky cítia.


Vy ste teda tak múdry , až nemám slov ... takú hlúposť som nepočul ani nepamätám ... odpoveďami Vás len podporujem v písaní nezmyslov . Radšej už Vás budem ignorovať...
Obrázok používateľa
Rastlinkár
 
Príspevky: 6
Založený: 16 Mar 2019 20:01 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Apr 2019 13:09 pm

Váš názor je pre mňa irelevantný, pretože viem o čom hovorím. Ja naopak nepodporujem tkzv. "imidžovky", ktoré majú "vylepšovať" dizajn obývacieho priestoru a neriešia biotop akvária.
Je to ako s liehovými kozubmi na stenu, kým nespôsobili požiar, tak boli fajn. Kam to až musí zájsť v tomto prípade?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod DrSlamastika » 02 Apr 2019 13:51 pm

I.P.Pavlov, neries to proste niektory lusia su xxxxxx :) mne to skor pride ko nejaky dovozca tychto veci a nenapadna reklama.

Doteraz som si myslel ze sirka je 15cm ale ono to ma len 10 cm, to je fakt hruza, a este ked som videl kolko za to chce niekto na bazosi :D Ale ocividne aj to si najde kupcov, inak by to nevyrabali.

Ja by som tam dal maximalne krevetky.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Hora » 02 Apr 2019 14:15 pm

Hruza? Dr. ale ty si do polovičného objemu natlačil aj ryby aj krevetky ,takže to akvárium nie je na tom tak zle.
Dobre vystihnuté :arrow:
j napísal:K rozmerom akvária. Tých 10 cm hrúbky nie je vela, ale keď sa nad tým zamyslím - nie je lepšie (pri rovnakom objeme vody) mať dlhšie akvárium, kde sa môžu ryby pene rozplávať, popreháňať sa hore dole, ako keď sa len tak motkajú v nejakej kocke?

ak tam má nejaké najmenšie Borarasky,tak je to ok a nakoniec aj podľa fotky majú pekný priestor na plávanie vzhľadom na ich veľkosť.
Netreba mu kaziť radosť,keď ju má :pivo:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod DrSlamastika » 02 Apr 2019 15:20 pm

nemyslim si horicka :) ale sak to tvoja vec
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Apr 2019 11:43 am

Na Slovensku je všetko dobré a v poriadku, kým sa niečo nestane a tak to bude i s týmto. Ono sa to tu už neraz riešilo a nikomu to dlho nevydržalo, myslím obhajobu tohto nezmyslu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Hora » 03 Apr 2019 16:26 pm

dpč pred rokom si sa nad akváriom s rovnakým rozmerom rozplýval a teraz tu hejtuješ/te
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod matte » 04 Apr 2019 10:30 am

podla mna je to pekne a 2cm rybickam sirka 10 cm nemoze vadit, ked maju meter na plavanie, zive rastlinky, funguje to
toto je je naopak uplny des, ak to niekto kupi a da tam zive rybky https://www.ubergizmo.com/2007/09/av100 ... -aquarium/
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Pštros » 04 Apr 2019 10:44 am

Ani mne nedá... koľko rybacích psychológov tu máme... :angel:
Objem dostatočný, akvárium funguje, zrkadlenie je veľmi diskutabilné, ryby jednoducho vidia cez sklo von , stále sa pozerajú cez jednu vrstvu skla, nie ako my, keď zvonku vidíme zadnú stenu cez prednú... ale keďže nemám ani rybacie oči ani mozog, neviem na 100% dokázať.
Ak niekto nemá priestor na klasické akvárium, je toto úplne normálna záležitosť, ktorá môže fungovať a robiť radosť.
Všetko je to o človeku, ktorému sa to dostane do rúk a čo s tým spraví.
Je to inde ako gule a vázy s objemom 1l a aj tie fungujú... Či?

Inak, ten nápad so skrytou reklamou je ... zaujímavý... 8)
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Apr 2019 11:16 am

Ako vravím, sme na Slovensku.....
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Pštros » 05 Apr 2019 11:43 am

I.P. Pavlov napísal:Ako vravím, sme na Slovensku.....

Hm, som čakal niečo duchaplnejšie. Na toto sa nedá ani uraziť. :(
Tak nič. Pekný víkend :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod Hora » 05 Apr 2019 13:16 pm

Sme na Slovensku,sme národ neprajný a závistlivý,ale to už nemá nič spoločné s akvaristickým fórom.
https://www.startitup.sk/preco-sa-na-sl ... enavistou/
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nástenne aquarium

Odoslaťod DrSlamastika » 05 Apr 2019 13:52 pm

Tak proste I.P.Pavlov ma proste fobiu z malich nadrzi, ved aj mne napisal ze lutuje moje rybky v 8L koncentraku, a rovnako aj mnohy iny, a pritom som od zaciatku pisal ze je to docasne. (uz su vsetky prestahovane)

Hora, prepac ze som bol tak utocny, ty si to nezasluzis, snazis sa ludom pomahat, len ma fascinuje ako je mozne ze toto akva stoji 2 kila a skutocne forma ako to tu rastlinkar prezentoval mi prisla ako reklama.

Takto to fungovalo aj na noziarenskom fore, niekto vychvalil noz v nejakom vlakne do nebies, nafotil, povedal co vsetko zvlada a za den bol v inzercii. A rastlinkar, nenechaj sa znechutit a bojuj za svoje presvedcenie :mrgreen:
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.