Ako rýchlo/pomaly treba napustiť 180l akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ako rýchlo/pomaly treba napustiť 180l akva

Odoslaťod serapis » 21 Apr 2019 09:33 am

Ahojte, budem kupovať 180l akva (doteraz 54, ktoré prasklo).Niekedy v rámci inej témy len tak spomenuté som čítala, že veľké akva treba napúšťať postupne, kvôli tlaku vody na sklo, aby si to "zvyklo".Samozrejme,už to neviem nájsť a ani nič na túto tému, alebo zadávam zlé slová do vyhľadávania :-( Vedel by prosím niekto poradiť konkrétne?Koľko litrov,ako dlho čakať a dať ďalšiu?
Ďalej by som sa chcela spýtať, či niekto z vás kupoval niekedy kamene do akva z takých obchodov, čo sa predávajú v kamenných obchodoch akože okrasné, do skaliek a do záhrad.Je ich tam spústa. Či by nemohli byť nejako škodlivé. Chcela by som seiryu kamene, možno by sa tam nejaké na ne podobali. ďakujem za rady
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Reklama

Re: Ako rýchlo/pomaly treba napustiť 180l akva

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Apr 2019 13:48 pm

serapis napísal:.. že veľké akva treba napúšťať postupne, kvôli tlaku vody na sklo, aby si to "zvyklo"....

-Mám podobný objem, hrubka skla 7mm a žiadny problém . Nič také, ako spomínaš. Napuštal som naraz a všetko v poriadku.
_________________________________________________________________________________________________
serapis napísal:Ďalej by som sa chcela spýtať, či niekto z vás kupoval niekedy kamene do akva z takých obchodov, čo sa predávajú v kamenných obchodoch akože okrasné, do skaliek a do záhrad...

-Áno, kupoval. Ked odfiltruješ vápenec (a kamene ho obsahujúce), tak ich zas až tak vela nie je. Čo si spomínam tak napr. : Andezit ,alebo Amfibolit.

na obr. Andezit .
Prílohy
20190421_124916.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.