Preklepy v akváriach



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Stalo sa Vám niečo podobné?

Ano
5
20%
Nie
14
56%
Možno
6
24%
 
Celkový počet hlasov : 25

Preklepy v akváriach

Odoslaťod paulovic » 02 Jún 2005 13:12 pm

:idea: Túto tému som otvoril z dôvodu vyvarovania podobných preklepov v akváriu, pri výmene, údržbe, založení ...
Prosím prispievajte len s pravdivými a konkrétnymi udalosťami z akvária o úhyne. Prípadne aj s ponaučením, aby to bolo zrozumiteľné aj pre začínajúcich akvaristov.
:idea:

Akva cca 200l, voda 7 Ph, 10 Kh, NO3 50, Fluval 204, CO2 momentálne mimo prevádzky, UV-C.

2.6.2005 ráno som si všimol plávajúcu mŕtvolku Nemacheilus fasciatus (slíž šikmopásy) rybka na ikonke :cry: . Po vytiahnutí som zbadal aj druhého, (viac som ich naštastie nemal). Ostatné ryby plávali oťapené popri hladine. Ešte ráno som zahájil výmenu vody cca 30 litrov. Zatiaľ to vyzerá, že to pomohlo. V priebehu dvoch dní sa pripravujem na veľkú výmenu cca 50:50.
K otrave došlo zrejme z mojej blbosti, keď som im predchádzajúci deň ráno rozmrazoval patentky a zabudol som im ich dať do akva. Celý deň boli v kuchyni a po príchode domov som tam,"ja debil" poz. autora, bez rozmýšľania vlial. Po naliatí neforemnej masy som sa "zobudil" a rýchlo som to vylovil (čo som našiel) ryby o to nejavili veľký záujem. Predpokladám, že niečo popapali, niečo sa my nepodarilo vybrať a to bol kolaps celého akvaria. Tesne pred výmenou som nameral NO3 cca 80, PH, KH, v norme. Ostatné veličiny (otravy) nepoznám.

Ponaučenie: po rozmrazení potravy okamžite do akvária skrmiť !

Nech im je kanalizácia ľahká. :cry:
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Reklama

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod skala » 02 Jún 2005 13:37 pm

kanalizacia, kanalizacia!!! hm :-( a co chudacikovia kocurikovia a chlpotave macicky?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod king » 02 Jún 2005 18:29 pm

Ja to cichlidam davam mrazene priamo z mraznicky. Robim chybu?
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Tono Lackovič » 02 Jún 2005 18:59 pm

Ja to robim nasledovne-vyberiem kocku mrazenej potravy,dam ju do kelimku od zavinacov a napustim tam vodu,potom sa to roztopi,vlejem to do sietky,preplachnem tecucou vodou a skrmim.
Co poviete?
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod paulovic » 03 Jún 2005 07:57 am

AkvaTonyy napísal:Ja to robim nasledovne-vyberiem kocku mrazenej potravy,dam ju do kelimku od zavinacov a napustim tam vodu,potom sa to roztopi,vlejem to do sietky,preplachnem tecucou vodou a skrmim.
Co poviete?


taktiež, mrazák, rozmraziť, a šup do akva. Len v onen kritický deň nie :oops:

PS: vyzerá, že ostatné osadenstvo pláva bez ujmy na zdravý.

:!: Záver: pri akejkolvek otrave, podozrení, malátnosti, okamžite treba vymeniť časť vody. :!:
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Rusalka » 03 Jún 2005 08:35 am

nemozem to robit tak,ze rozmrazim a mam to v kelimku cely den v chladnicke a podavam im to? do vecera to ale vzdy miniem.
Rusalka
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Mar 2005 10:59 am
Bydlisko: Bratislava-Raca

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod jacik » 03 Jún 2005 09:06 am

nemusite to vobec rozmrazovat. male ryby si aj tak len odstipkavaju co sa zo zmrazenej kocky uvoli - takze zeru len uz rozmrazene patentky. no a velkym rybam to zda sa tiez nevadi. moji panciernickovia bez problemov zeru zmrazene patentkove kocky cca 5x5x5mm - prakticky hned ako sa im zmestia do papulky.
povedal by som, ze rozmrazovanim patentiek vedla akvaria riskujete v pripade skazenia teplom omnoho viac.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod paulovic » 03 Jún 2005 09:17 am

jacik napísal:nemusite to vobec rozmrazovat. male ryby si aj tak len odstipkavaju co sa zo zmrazenej kocky uvoli - takze zeru len uz rozmrazene patentky. no a velkym rybam to zda sa tiez nevadi. moji panciernickovia bez problemov zeru zmrazene patentkove kocky cca 5x5x5mm - prakticky hned ako sa im zmestia do papulky.
povedal by som, ze rozmrazovanim patentiek vedla akvaria riskujete v pripade skazenia teplom omnoho viac.


neviem či ryby môžu prechladnúť a čo ked začnú kýchať :lol:
problém u mňa je ten, že potrebujem aby padli na dno, kde si ich hadíci a moja celá háved rozoberie. Mrazené pláva na hladine a dlho trvá kým spadne na dno.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Atilla » 03 Jún 2005 09:30 am

neviem co sa s tym tak babrete rano otvorim mrazak vyberem cokoladu zamavam s nou na hladine kym sa uvolni tolko patentiek (alebo ina potrava to co momentalne davam) a je to. dam to potom s5 do mrazaku
robim to uz dost dlho a vsetko zije
skusane od afrik po tetry

patentku padaju hned na dno
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod XP » 03 Jún 2005 11:31 am

Ja sa klonim k metode ŽAVES (pre neznalych "žádne velké srání" pozn.prekl.) odlomim kocku dve z cokoladky a sup do akvarka, radsej dve casti aby sa nepomlatili na jednom mieste, tak dam na jeden kraj jednu a na druhy kraj druhu kocku, a vzdy nieco padne na dno, kde prebieha nasledne dozber malych ryb a panciernickov... Otazkou je aj kupa kvalitnych a cistych patentiek (kupujeme vo velkom kvoli cene) ale kvalita je lepsia ako blistrovanyx polskych patentiek (koretier) v obchodoch.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Ceco » 03 Jún 2005 11:33 am

Ja to preplachnem v sitku a dam to do takeho lievika, ktory je urceny na skrmovanie niteniek a dam to aj s lievikom do akvarka. Obcas s tym trosku potrasiem, nech sa toho uvoli viac a padne na dno.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod durc » 03 Jún 2005 13:41 pm

Nebudem zakladat new topic,ale citam ze kvalitne mrazene krmivo.Pokial javiem,co sa tyka patentiek,je v obchode k dostatiu iba to polske krmino s cervenym zadnym obalom(larwa ochotky)-tak neviem.Pri krmrni kazdu jednu kocku ovoniam-nie ochutman a clup dnu.Stalo sa mi,ze bola pokazena,aspon vona tomu nasvedcovala... Poradte popripade ineho vyrobcu mraz.patentiek na slovensku...HI
Obrázok používateľa
durc
 
Príspevky: 28
Obrázky: 1
Založený: 03 Nov 2004 10:13 am
Bydlisko: Levice

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Breke » 03 Jún 2005 14:41 pm

inak patentky su aj dost krvave...a ked ich date do vody moc rychlo sa vam skali voda v akvariu do biela :( a zacne to strasne smrdet...ale zase mrazena potrava rybyckam chuti :) len tam treba davat pozor nato aby sa nestalo to co autorovi alebo mne ze som im dal moc nezjedli a akvarko sa skalilo tak som vymenil rovno celu vodu
Breke
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 19 Máj 2005 10:17 am

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod petersveter » 03 Jún 2005 15:40 pm

Vyrobca mrazenych krmiv na Slovensku fy. ZooJomis,Senec,Mlynska 69,tel:0905 319 858,e-mail:zoojomis@stonline.sk .Velmi sa mi osvedcili koretry a mix (koretra,patentka,daphnia)ale robia aj ine.
Obrázok používateľa
petersveter
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2004 18:54 pm
Bydlisko: PK-okolie

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Kubo » 03 Jún 2005 18:31 pm

Mrazene krmiva su dobre ale je to svinstvo lebo moje ryby potom skoro vzdy dostanu chorobu cize ja to robim nasledovne:Zoberem flasku dam do nej vodu a do tej vody hodim patentky a potom pridam silnejsi roztok lieciva Multimedikal a necham to vzduchovat asi 15 minut potom uz iba presitkujem a hadzem do akva a to vsetko robim len koli zdraviu ryb inak som to nikdy nerobil a vzdy nejaka ta ryba na to doplatila.Poslednu dobu dost velke svinstva obsahuju tie patentky :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Breke » 03 Jún 2005 19:14 pm

ja krmim ryby v 2 akvariach a hned im to tam zmrazene hodim a zatial som nemal problem a takto to uz robim dost dlho
Breke
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 19 Máj 2005 10:17 am

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Ceco » 04 Jún 2005 23:09 pm

Kubo, ides na to moc "sterilne". Ak su ryby vo vynikajucej kondicii, dokazu sa s pripadnymi neziaducimi obsahmi mrazenych patentiek vysporiadat same. A zaroven si buduju imunitu. Ja skrmujem mrazene patentky (podotykam, ze preplachnute pod vodou) uz vyse 2 rokov a nikdy som doteraz (klop klop) nespozoroval, ze by narobili problem. Ak sa deje to co pises, ze po kazdom krmeni bez sterilizacie ti nieco ochorie, treba hladat chybu/problem niekde inde.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Silvester Valentin » 05 Jún 2005 11:20 am

ZVS.Suhlasim s Cecom.Krmim s patentkami od Poliakov a nemam ziaden problem.Rozmrazim a sup do vody aj s vodou.Ony pustia trochu krvi a rybky sa idui za nimi pozabijat ako zraloky :lol: .Jediny problem bol s velkostou ked mi ich 2 mlade nezvladli.Pouceny som uz to druhe zachranil a ono fakt dostalo rozum :shock: a teraz papa len to co zvladne.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod manoh » 05 Jún 2005 19:11 pm

Ja rozmrazím premytím v sitku, pokvapkám fishtaminom a šup to tam...ževraj keď sa roztápa kocka v akvarku, uvoľňujú sa do vody fosforečnany a dusičnany z tej krvavej vody, a krmivo formy "čokoláda" jej obsahuje dosť...ja používam patentku a koretru balenú v kuse v polkilových placatých sáčkoch tá neobsahuje toľko vody...
Obrázok používateľa
manoh
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 01 Jún 2005 18:57 pm
Bydlisko: Viš?ové pri Žiline

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Ceco » 06 Jún 2005 08:53 am

OK, ale spat k teme, lebo sme trochen odbocili. Toto skrmovanie mrazenej potravy sa tusim preberalo niekde v inej teme.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Anet » 08 Jún 2005 11:29 am

Ja som prisla takymto preklepom o moj odchov skalarikov :cry:
Moj najdrahsi ma nahanal, ze chce elementku, kde som mala malicke skalare
a v tej rychlosti som ich supla do mojej asi 70-ky. O par minut zacali sa malicke nafukovat a kapat :cry: Ja blba :oops: som im postupne nemenila vodu, ale som ich dala do uuuuplne inej vody nez v akej boli predtym. Od tohto trapasu som sa uz o odchov nepokusila :oops:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Preklepy v akváriach

Odoslaťod Silvester Valentin » 08 Jún 2005 23:09 pm

Mojim najvacsim preklepom (zatial) bolo to krmenie prilis velkou potravou.Moja najkrajsia a najvacsia mlada rybka sa poriadne napratala a tichucko odpocivala pod filtrom.Kedze som nevedel ci to zvladnu tak som ich pri tom futrovani sledoval.Na dne zostali 2 pakomarie larvy.Musel som odbehnut na 30 minut . Ked som sa vratil nasiel som ju hore analnou plutvou a z papule jej trcala ta prekliata larva.Teraz ich sledujem ci to zjedia vsetko a ked nie zvysky odsajem.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.