Ktora ryba mohla zozrat neonku?



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod Kubo » 06 Jún 2005 17:15 pm

Dusana napísal:Caute, mam podobny problem. Prednedavnom sme doma napocitali o jednu tetru neonovu menej a uz je to asi tyzden co ju nemozeme najst :cry: :oops: :cry: Asi jej teda niet. Nikde v okoli akvarka ziadna rybicka nebola, asi ju teda niekto zozral. Ale kto???? Rybie osadenstvo:9 tetier neonovych, 1 gurama perletova, 3 mecune, dve botie, 1 prisavnik a 1 falosna SAE. Od vcera aj mecune plavaju s obzratymi plutvami, najprv som podozrievala guramu lebo je dost protivna ale nakoniec si sme zistili ze sa obzieraju same ked sa nahanaju. Myslite si, ze niektora ryba mohla zozrat ubohu neonku? Trosku som sa rozpisala :roll: Dakujem vsetkym co sa ozvu
To je tak vies ked nemas hufiky ryb ale z kazdej kupis iba po 1-max.3 kusy tak to potom takto vyzera ze sa idu zahlusit medzi sebou a neustale sa buzeruju v prirode niesu ryby zvyknute zit samotarsky myslim tie akvariove ryby. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod Jožo » 06 Jún 2005 21:54 pm

Podla mna to bol karas. Mam 4 velkych skalarov (350l akva, dobre krmene skalare) a 20 neoniek, okrem ineho. Nazivaju si spolu v mieri uz asi 9 mesiacov. Zato (vid moja tema Microglanis Iheringi) mam dvoch uz spominanych sumcov, ktori zeru mrenky o dusu (mrenky nadherne, myslim), ale neonka nezmizla ani jedna.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod majky » 06 Jún 2005 22:12 pm

podla mna to bol ten karas .skalare by ich akurat tak obkusaly.a dokoncili by to ancistrusy
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod Jožo » 06 Jún 2005 23:09 pm

Suhlas s Kubom. Nechcem byt protivny, ale ked mi zo 70-80 ryb zmizne neonka :-) kto by si to vsimol a na druhej strane, snazime sa napodobnit prirodu, nie? A tam sa zerie vsetko navzajom. Jedno zive je potravou ineho ziveho...silnejsieho, rychlejsieho...hladnejsieho. Ked ma prestanu bavit mrenky, neonky a podobne male rybicky, pridu na rad pirane, ktore som choval niekolko rokov a tak...kolobeh. Dufam, ze ma nezjete za nazor :-)
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod Dusana » 07 Jún 2005 06:55 am

KUBO: Vies ono ta gurama povodne nebola sama, len jej kamaratka umrela :cry: , falosnu SAE vo dvojici sa nam chovat neoplatilo, mali sme dve ale to bola jedna cela vystresovana a tak sme jednu dali prec a botie su aspon ze dve. Nie je to vela, ale na velkost akvarka a pocet ostatnych ryb myslim akurat. Ta tetra bola taka chudatko asi chora, plavala tak nakrivo(trosku), predtym sme im liecili krupicku co prezili vsetky az na tu jednu guramu. Nevsimla som si ze by botie mohli byt take potvory, asi si na ne posvietim. Dakujem vam vsetkym.
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod kaishu » 15 Máj 2006 17:33 pm

No Ahoj , ako by som.Ryby nemam tak dlho,ale myslim rozhodol si sa pre roznorode akvarko.Ako uz pisali , je mozne, ze je to robota skalara.Zas ja som mal ten isty problem,co ty-boli to Guramy.Najprv zlikvidovali Betu bojovnicu, potom sa pustili do neoniek.Pokial uz je Tetra nahlodana a dobita od Guram,uz si ju podaju aj iny uzivatelia tvojho akvaria.Aspon toto bol moj poznatok suzitia Gurama VS Tetra neonova.
Obrázok používateľa
kaishu
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Máj 2006 23:38 pm

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod nanuska » 15 Máj 2006 18:59 pm

emkac napísal:Ahojte,
asi to bol skalar.
Tento vikend som cital v nejakej knihe, ze sa vyslovene neodporuca davat dokopy skalare a neonky, pretoze neonka je oblubena pochutka skalarov.

emkac


::to je stara znama vec,...
PS: for nefroniK: karas s neonkami? tak to som este nepocula :lol:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod minqo27 » 11 Máj 2009 21:53 pm

skade mate tie mučune a tu betu bojovnicu?prosim ak ste z KE povedzte obchod.thanks..
Obrázok používateľa
minqo27
 
Príspevky: 112
Obrázky: 25
Založený: 11 Máj 2009 21:50 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod 88MATo88 » 16 Jan 2010 15:23 pm

Zato ja mam 3 neonky, ktore utocia na skalara!?!? Uz ma odkusene z tykadla. Zlozenie 2x danio, 3x neonka, 1x skalar, 1x prisavnik.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod jankoo » 27 Jan 2010 01:05 am

No CARASSIUS (závojnatka) mne 2 závojnatky zabili samca gupky a hneď ho aj rozobrali (kukal som to).
a na jednej stránke je Skalár - pokojná, húfovitá, voľný priestor, spoločenská nádrž, loví neónky ! (LOVÍ NEÓNKY) :pivo:
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jan 2010 10:09 am

88MATo88 napísal:Zato ja mam 3 neonky, ktore utocia na skalara!?!? Uz ma odkusene z tykadla. Zlozenie 2x danio, 3x neonka, 1x skalar, 1x prisavnik.



njn, tak potom mas neonky s chutou na "adrenalinove sporty" pokial ti utocia na skalara co je dost nezvycajne ... to ze ma skalar "odkusane tykadla" ako pises moze by aj nevhodnymi podmienkami chovu ... cize asi nebudu "odkusane" ale skor je mozne ze sa mu rozpadavaju .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktora ryba mohla zozrat neonku?

Odoslaťod Tomas54 » 27 Jan 2010 11:52 am

a v akom akva mas toho skalara ?
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.