Nové Juwel Rio 240l



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod Seraph » 06 Jún 2019 20:52 pm

Tiež si myslím že 600l/h je málo, asi až žalostne malo, to má môj Tetra ex 600 Plus a mám ho v 54l akva a dokonca mám pocit, že to nejak slabo točí vodu....fakt
Tebe keď už tak viac zrejme Tetra Ex 800 plus ba možno i viac, kedysi dávno som urobil chybu s Eheim 150 a pritom mi Hora dobre radil už na začiatku,
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod DrSlamastika » 06 Jún 2019 22:12 pm

ja mam Tetru Ex 800 plus v 98 litry, budes chciet asi daco vecsie na 240tku. . .
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod Hora » 06 Jún 2019 22:45 pm

@Jano
je pochopiteľné,že pri tom sete,kde je snaha o maskovanie techniky do pozadia nechceš veľmi robiť zmeny,ale minimálne ak nie iný filter,tak prúdovému čerpadlu sa nevyhneš.
Niečo s takým výkonom by postačovalo
http://www..akvazahrada.sk/kategoria/tec ... 0-2500-l-h

JanJ napísal:Ako zistím na začiatku, že mám nedostatočnú cirkuláciu? Žltnutie listov, pomalý rast na určitých miestach? Len odhadujem.

Podľa farby Drop checkru (DC).
Slabý prúd z filtra jednoducho nepodrží dostatočne dlho plynové bublinky CO2 pod vodou a nevyužité sa vyparia nad hladinu.
Potrebujú pri vypustení pár sekúnd na úplné rozpustenie (vidieť voľným okom zmenšovanie a zmiznutie) , jedine dostatočný prúd to dokáže.
Pri hladine bude DC horko ťažko slabozelený,ale keby si ho dal ku dnu,tak tam ostane tmavý.Nízke/náročnejšie rastliny nebudú mať dostatok uhlíka pri fotosyntéze a silnejšom/dlhšom svetle.
Tu je preto dôležitý aj druh difúzora alebo atomizéra,pretože pri vnútornom filtri nemôžeš použiť reaktor.
Linknutý atomizéra urobí najjemnejší opar a tým pádom sa aj bublinky skôr rozpustia.
http://www..akvazahrada.sk/kategoria/tec ... tomizer-l/
a s tým čerpadielkom by si dokázal využiť maximum plynu alebo objednaj z Ali a máš do rezervy 3 za cenu 1 (kvalita hmly porovnateľná),aj tak je všetko z Číny
https://www.aliexpress.com/item/Aquariu ... 8c19253ce1
sklenené difúzory vyzerajú lepšie,no u cočkovania estetika bokom.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod JanJ » 03 Júl 2019 14:19 pm

Ahoj,

tak ubehli takmer 2 týždne od naštartovania akvária a rád by som sa podelil o prvé skúsenosti. :)

Substrát JBL Manado je skutočne pomerne ľahký a vyžaduje opatrnú manipuláciu, ale aspoň za mňa subjektívne vyzerá super. Pred umiestnením do akvária som ho niekoľko krát prepral. Po napustení vody bolo potrebné časť guličiek vyloviť z hladiny, ale išlo to pomerne jednoducho sieťkou na ryby. Zvyšok sa vyzbieral vo filtri, z ktorého sa potom odstránili pri prvej údržbe. Na sadenie rastrlín si je potrebné nájsť správny systém a potom to ide v pohode. Zdá sa, že valná väčšina sa ujala a prosperuje. Pridávam od začiatku CO2, hnojivo Seachem Flourish a Seachem Stability pre naštartovanie filtra. Svietim aktuálne 7 hodín denne s plánom postupne každý týždeň pridávať hodinu do cca 10.

Voda bola okamžite na druhý deň po napustení úplne čistá a zostáva taká až doteraz. Po týždni sa na drevách začali objavovať jemné biele riasy ("slime algae" pravdepodobne) a tento týždeň sa pridala veľmi jemná hnedá riasa na zadnej 3D ozdobe. Oboje je podľa akvaristov bežný jav v nových akvárkach a mali by obe samovoľne časom zmiznúť. Uvažujem v 3. týždni o nasadení aspoň krevetiek, ktoré by mali s riasou pomôcť.

Mám pocit, že diskutovaný filter zatiaľ akváriu postačuje, drop-checker umiestnený na druhej strane nádrže je neustále zelený. Trošku mám obavy o teplotu, pretože v týchto horúčavách sa šplhá až k 31°C, ale snáď to nebude taký problém.

Pridávam pár obrázkov z procesu:
Prílohy
IMG_20190701_180646.jpg
IMG_20190621_001005.jpg
IMG_20190620_180520.jpg
JanJ
 
Príspevky: 9
Založený: 30 Máj 2019 15:15 pm
Bydlisko: Praha

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod Seraph » 03 Júl 2019 14:56 pm

Ahoj, nevyzera to zle,
a este lepsie za par tyzdnov,
avsak mam pocit ze na tak velke akva trosku malo rastlin na zaciatok, ked tak pozeram, tak som asi porovnatelne mnozstvo rastlin pouzil nedavno pri starte mojej 54ky.....
na tie riasy bacha a aj s tym svietenim by som to extra neprehanal (predsa len tam names extra narocne rastliny)
s tou hnedou ti pomoze niekolko kusov otikov (otocinclus) i ked po istom case trosku "zleniveju"
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod JanJ » 03 Júl 2019 15:40 pm

Presne som si vravel, že vôbec neviem odhadnúť množstvo rastlín, ktoré by sa do akvárka hodili. Aby nebolo príliš preplnené, alebo naopak príliš prázdne.

Asi ešte skočím do akvaristiky dokúpiť pár sadeníc nejakých väčších rastlín dozadu a napríklad na pravú stranu. :)
JanJ
 
Príspevky: 9
Založený: 30 Máj 2019 15:15 pm
Bydlisko: Praha

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod Azaza3l » 05 Júl 2019 00:17 am

Dal si nieco pod to manado ? Ak ano tak co ?

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové Juwel Rio 240l

Odoslaťod JanJ » 05 Júl 2019 09:23 am

Ano, daval som tam zasobny substrat od Manada Aquabasis Plus.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
JanJ
 
Príspevky: 9
Založený: 30 Máj 2019 15:15 pm
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.