ONF flat one



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

ONF flat one

Odoslaťod Marshall » 16 Jún 2019 02:22 am

Po vyse polroku pouzivania tohto svetla som sa rozhodol napisat moje skusenosti, radosti a uskalia.

Vlastnim konkretne typ Flat one standard 90cm.

Dizajnovo jedno z najkrajsich svetiel na trhu. Elektronika s WiFi a appkou. No nekup to. Cize takto:

Svetlo svieti a svieti naozaj dobre. Zacal som si vsimat farby ryb a rastlin, ktore som predtym (Chihiros) ani nevedel, ze existuju. Skusal som ho na dry start (12hod na max) a svetielko bolo teplejsie, ale ziadna tragedia, zvlast na taky dlhy cas. 6500lm a 6500-22000K. Sladkoslano vodne svetlo a taka bude aj tato recenzia.

Prakticky jedina vec, ktoru som od toho svetla chcel je praobycajne sunrise/sunset mod a cuduj sa svete, taka moznost v aplikacii nie je, cize aj tak pouzivam obycajny Chihiros stmievac z PRC. Myslim ten obycajny za cca 10€, lebo Chihiros commander z neznamych pricin piska.. Velke sklamanie. Ak sa toto taiwancanom podari dat dokopy, maju u mna velke plus.

Pretoze je svetlo dost siroke ( klasicky model, pretoze je polozeny na akvariu) ostava ovela menej miesta na hadice externeho filtra. Moje akva ma hlbku 50cm a je to tak na hrane, cim sa dostavame k drziakom. Nedaju sa nijako regulovat, alebo docasne zvysit/znizit. Je to tak, ako to je a zhasla fajka. Tlacidla su velmi citlive na dotyk. Nebolo by na skodu pridat niekde posuvne tlacidlo uz len kvoli nahodnemu dotyku, alebo utieraniu prachu.

ONF si vsak dalo zalezat a svietidlo je naozaj vysoko technicky a kvalitne spracovane. Volny pad zo strechy by som neskusal, ale inac palec hore. Kabel je fajnovy, ako z detskej zehlicky.

Svetlo v konecnom dosledku nie je zle, len potrebuje vychytat muchy, ktore mali byt prec pri testovani. Ak by som ho mal kupit este raz, urcite by som pockal.

Obrázok

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: ONF flat one

Odoslaťod 1lasky » 16 Jún 2019 08:39 am

:pivo:
ak mozes, daj par fotiek, ako to vizera nazivo
1lasky
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 27 Mar 2003 21:28 pm

Re: ONF flat one

Odoslaťod snajprik » 16 Jún 2019 09:33 am

700€? moje akva 600L komplet so substrátom osvetlením filtráciou ma vyšlo na 270€. To už je fakt prepálená cena :)
Je tam stmievač 2,9€ RGB diódy 5€ meter, trafo 7€ wifi 12€ celkom brutálnu cenu si za to svetlo účtujú. Za ďalšie 90W na 90cm je fakt veľa svetla.
Cena 100-150€ by bolo aj tak veľa, ale primerane.
https://green-chapter-shop.myshopify.co ... m-standard
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: ONF flat one

Odoslaťod Marshall » 16 Jún 2019 09:59 am

Snajprik, no neviem, co ti mam na to povedat. Volny trh a slobodne rozhodnutie. Na trhu su aj svetla za tisice eur a to, ze ty si si svetlo zlozil sam..good for you.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: ONF flat one

Odoslaťod snajprik » 16 Jún 2019 13:43 pm

Ja som si svetlo nezložil sám. Ja mam svetlo od Ledvance ( Osram ) značkové 5 rokov záruka, presne parametre, životnosť 50 000h Ra 86 neutrálna biela 4000K 39W. Na dne 60cm hlbokého akvaria mam 6000Lux, a to za 50€ na tom frčím 1,5 roka 4 druhy koberčekov 17 druhy rastlín. Rastlinky spokojne riasy žiadne. Ja nemám problém s cenou, ale za svoje peniaze chcem odpovedajúcu kvalitu, nie nejaký predražený no name šunt s čiňaku. To že to stoji 700€ neznamená že kvalita toho výrobku odpovedá jeho cene. Je voľný trh a je na zákazníkovi či za svoje peniaze kúpi kvalitu značkovú overenú otestovanú a garantovanú. Či predraženú činu, kde si možno zákazník mysli, že keď to toľko stoji asi to bude i kvalitne? Omyl!
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: ONF flat one

Odoslaťod Marshall » 16 Jún 2019 14:00 pm

Tak to ti gratulujem. Mozes o nom tiez napisat recenziu :)

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: ONF flat one

Odoslaťod matus.galan » 16 Jún 2019 23:41 pm

Dik za recenziu Marshal, vidle som zopar tipkov z aquascapingu prezentovat to svetlo ale fuu za tie love by to malo vediet uz fakt slusne veci ak niem min zaklad ale tak ak niekto nema problem s cenou tak preco nie, matros to je kvalitny.

Snajprika neries, an pri aj z feldy urobil Audi A8 a tvrdil,ze je to lepsie ako audi lebo ma super svetlo za 20e...uz ho tu asi nikto neberie vazne z presne toho dovodu, ze ja mam doma to a stalo ma to menej a funguje to lepsie a bla bla bla.

Jasne vela robi aj reklama skejperov ale ak si spokojny nie je dovod riesit a je jasne, ze toto svetlo nie je pre niekoho kto iesi cenu vsak Snajprik? ;)

Dik a pekny vecer.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: ONF flat one

Odoslaťod snajprik » 17 Jún 2019 07:02 am

Matúš a čo je na tom, že za svoje prachy chcem kvalitný a výhodný produkt? :D
Osobne som sklamaný s tých akváriových osvetlení, 3 týždne do zadu sa mi dostalo do rúk akváriové svietidlo tiež 90cm s Prešovskej firmy, kde ich vyrábajú cca 300€! po rozobratí som bol sklamaný el. mechanizmus 23€ diódy čina cca 15€ obdĺžnikový hliník 2€ a tvarovane plastové šošovky tiež s Prešovskej firmy 2€. cca 50€ výrobne náklady.
Keby sa mi dostal do rúk aj tento ONF flat one pochybujem žeby som tam našiel niečo iné.
Ja osobne nemám problém s cenou, ale čo vlastne za tu cenu reálne dostanem.
PS: keď sme u Felície, tiež by som nadával, keby niekto za starú zhrdzavetu felku pýtal 70 000€, tiež by som tvrdil, že je to šialenstvo za tu cenu :D Odôvodnenie ceny veď starožitnosť a image nie :shock:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: ONF flat one

Odoslaťod Marshall » 17 Jún 2019 08:24 am

Snajprik, vyrobne naklady nie su iba material. Zahrna to testovanie prototypov, platy a skolenie zamestnancov, naklady na beh tovarne (stroje, linky, energie) a vela veci, ktore som ani nespomenul. Tiez zalezi od uspesnosti produktu na trhu. Firma dokonca musi platit aj dane.

Ak si myslis, ze si nieco kupil za vyrobne naklady, tak zijes v bubline.

Spomenul si teraz obdlznikovy hlinik. Za 2€? Ved vyrobne naklady za hlinik su mozno 2 centy pri tom objeme produkcie.

Nechapem, co na tom nechapes.



Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.