Weirwood 54l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 06 Jún 2019 18:48 pm

Andrejamazonia napísal:Zdar.No vyzerá to lepšie ako pár kameňov na zelenej planine :o

ja som az teraz pochopil, ze si narazal na moje iwagumi :D hehe, veru toto je krajsie a snad to bude aj pre ryby prijemnejsie .......


inac hej ako pisal Hora, frajerujem....asi ako vsetci aquascaperi na instagrame, kde vidime ich vytvory vacsinou pri zrode, malokedy (i ked su vynimky) po niekolkych mesiacoch/rokoch :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 13 Jún 2019 09:55 am

inac update:
vybral som z filtra jeden molitan co som tam sam na mieru vyrobil, a este som aj ten "predfilter" na vstupe dal prec,
zdal sa mi slaby prietok a pritom uz tam vo filtri nemam ani tu vatu...trosku tomu nechapem, mal som EHEIM 150 co mal prietok 300l/h a teraz tato Tetra ma 600 l/h a mam pocit ako by medzi tym nebol ani rozdiel,
stale sa mi to zda slabe....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Hora » 13 Jún 2019 10:38 am

Prvu vrstvu daj molitan tn 10 na zachytenie hrubsich necistot a zbytok len keramiku ako siporax a zvysis prietok na mozne maximum aj biologicka filtracia ostane.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 13 Jún 2019 10:46 am

teraz mam tak ako je viac menej na baleni nakreslene:
odspodu hore:
1. kos dole keramicke valceky -------cierny molitan (netusim aka tn)....
2. kos dole: tie cierne gulicky plastove
3. kos cierny molitan (netusim ake tn, ale rovnake ako to dole cca)

takze najlepsie ako?:
1. kos vyberiem valceky, necham molitan
2. kos necham gulicky
3. kos vyberiem molitan a nasypem eheim substrat pro....takto nejak?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Hora » 13 Jún 2019 11:42 am

Substrat pro nie je tak priechodny ako valceky,musis dosiahnut cestu najmensieho odporu.
Vyskusaj vybrat kos 3,ci poznas rozdiel na zvyseni cirkulacie,ked ano,dal by som valceky a jedno aky vyrobca,hlavne porovite nie hladke a aj plastove gulicky by som vymenil ak sa zvysi z balenia.Vyskusaj najprv bez trojky a uvidis.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 13 Jún 2019 14:51 pm

zatial sa prud mierne zlepsil, uvidim, ak nebudem spokojny hned robim ako vravis...tj.j vybrat cely kos, ci len ten molitan co je v nom? asi cele ze?

inac najlepsie tipy na hnedy vlaknity sajrajt...moje bucephalandry vyzeraju otrasne, cele hnede, jooj netesi ma ten pohlad, mam chut ich vybrat a poumyvat, ale ked oni pustaju nove listky....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Hora » 13 Jún 2019 15:04 pm

Ja povlak odstranujem tenkym stetcom,lepsie ako vyberat a zastavovat rast.
Staci molitan.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 13 Jún 2019 18:57 pm

no treti kos je prazdny (najvrchnejsi) a prietok sa nejak extra nezvysil, ako sranda na zaciatku temy som sa bal ze bude silny prud a ono sa mi zda slabe....a viem aj kde je pricina....to kolienko vypustove co ma same prave uhly kokso, pri eheime bol vypust taky oblucik a napriek tomu ze bol slabsi filter, tak "dostrelil" dalej, toto ide na moj vkus slabo.
Dnes som uz otvaral filter 2x, na dnes atci, necham to tak,
uvidim ako sa to bude vyvijat a pripadne sa pozriem ci mi dakde v najspodnejsom kosi cosi nezavadzia nejaky keramicky valcek, ci tam nie je dakde blizko ako nasava ta trubica vo filtri smerom dole...neviem
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 13 Jún 2019 18:59 pm

co sa povlaku tyka: zubnou kefkou ako tak, ale to len rozvirim a aj tak ten list neutriem poriadne,
ak by som chcel utriet poriadne, tak celu bucephalandru vytrhnem isto...lebo ja ich mam len tak vlozene medzi lavovymi....no uvidime, cakam, trosku som do filtra vyzmykal cosi z ineho filtra a pridal som nejakych otikov,
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod matus.galan » 13 Jún 2019 22:47 pm

Cau, k tomu filtru, ja som do svojho tie valceky nedaval. V uplne spodnom kosi su 3x molitany, origo cierny hruby, na tom stredny modry co som kupil a vyrezal a na tom biela vata. Vsetky ostatne kose su plne keramiky.

Roziel je taky, ze keramika je aj po mesiacoch pouzivania uplne cista a prietok stale rovnaky co som dost prekvapeny.

Ono ten set na vystup je dost shit. Ked tak kup sklenenu jet lily pipe alebo koovu a mas vybavene. Chihiros ma aj kovovu kde vies potom to kolienko otacat ak potrebujes zmenit uhol alebo kup eheim vystupnu rurku a vybavene :) alebo si jednu vyrob z plexi rurky ak mas doma tavnu pistol a niesi lavak.

Ja zatial ficim na spin lily takze nemam v akva mixer ale zasa nemam ani jednu riasu co je super. Idem ale prerabat akva a bude tam rampa tak uvidime co to bude potom.

Drz sa.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod matus.galan » 13 Jún 2019 22:52 pm

Inac na ten povlak na listoch by som skusil jemny maliarsky stetec alebo zober zene nieco z tasky, urcite tam ma tie take pudrove :D stetce.

Tiez je otazka ako velmi to drzi na tych listoch, ja som mal rovnaky problem po zalozeni akva ale postupne ako som menil vodu to slo prec. Teraz som si objednal od sikmacov taky ten balonik s trubickou aby som mohol vyfuknut bordel spomedzi rastlin kde sa neviem dostat, na to prilepim hadicu a ako vyfuknem bordel hned ho nasajem a mozno pojde aj povlak ak niekde ostal hlavne na buckach.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 14 Jún 2019 07:25 am

Idem teda popozerať nejaké Lily, a ako píšeš také ktoré by sa dali natočiť ,
Dal som pár rokov a za noc mi tie bucephalandra vyčistili ako tak, tak dúfam že ešte budú pokračovať,
Vďaka pani, aj za tie rady s filtrom, rozmýšľam ako to spravím, asi nejak podobne
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 14 Jún 2019 15:51 pm

takze stav:
spodny kos: molitan (cierny z balenia) + vata
stredny: plastove gulicky
vrchny keramika co bola naspodku (valceky ale hladke)

prud: v ramci akva ako tak asi fajn, koluje to tam i ked nie rychlo, avsak objednal som lily pipes z aliexpresu tak pockam,
zrejme ak by som nebol spokojny, tak vytiahnem tu vatu
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Weirwood 54l

Odoslaťod matus.galan » 14 Jún 2019 21:23 pm

Nezabudaj na jednu vec a to, ze vata ti pomaha zabezpecit aby sa ti nezanasala keramika. Ono osobne si myslim, ze ak by si mal v celom filtry len molitan a akva bude zabehnute poriadne tak by si nemal ziaden problem. Molitan fungoval dlhe roky v pohode a vela ludi takto fici vo velkom dodnes.

Pri keramike je potrebne zabezpecit aby sa jej pory neupchavali preto davas vatu pred vstup do dalsieho kosa aby si mal vodu co najcistejsiu a tym padom jedine co cistis je spodny kos kde mas molitan.

Ved ale uvidis, ja nepouzivam ani tie keramicke valceky ani tie plastove gulky, dal som tam dva balenia siporaxu valcekov a parada, lepsie ako eheim pro gulicky ktore slusne znizuju prietok.

A aby som to vysperkoval tak som kazdy jeden valcek do toho kosa vyskladal tak aby voda cez nich pretekala cize vsetky valceky na stojaka v tusim dvoch radoch :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 15 Jún 2019 06:52 am

matus vdaka za uzitocne tipy,
inak tie cierne plastove gulicky nepovazujete vo filtri za velmi dobre? mne sa zda ze maju dost dobru filtracnu plochu a su celkom priechodne, vsetci tak chvalite ten siporax a ja chapem, ale
mam doma tie hladke filterrings, plus eheim substrat pro...co vsetko stale kedysi nemale peniaze, preto sa mi nechce kupovat cosi dalsie,
uz tie akavristicke veci ani nemam kde skaldovat pomaly...a viete jak zeny? este lily pipes pridu :D:D:D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Hora » 15 Jún 2019 09:28 am

Hladké valčeky sú na mechanické čistenie,podobne ako Eheim mech,škoda koša,molitan urobí viac úžitku,keď nechceš iné média.
V tvojom akváriu nie je toľko hrubších plávajúcich častíc,aby boli hladké válčeky nutné.
Zanášanie u pôrovitých válčekoch som nikdy neregistroval ani u prerybneného akvária a to mám len hrubý molitán na vstupe.Vždy len prepláchnutie molitanu.
Pri Galaxkách pohoda aj bez vaty,keď riešiš čo najlepší prietok filtrom kvôli CO2.
Za roky prevádzky sa nakopí veľa teraz už nepotrebných vecí a stále sa budú :wink:

@Matúš vyskladať válčeky na stojato? Perfekcionizmus :)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 15 Jún 2019 13:25 pm

ach jaj, zase to idem menit :) skusenosti su predsa na nezaplatenie...
vyberiem hladke valceky z horneho kosa a dam tam molitan teda
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 15 Jún 2019 15:37 pm

takze momentalny stav:
spodny kos: molitan
stredny kos: plastove gulicky cierne
horny kos: molitan (zo zabehnutej tetry 400ky z paludaria)

inak co sa rybiek tyka: rozmyslam, ze galaxy pojdu dost do penazi a by ma porazilo keby nejaka zdochal :), tak rozmyslam o vacsej skupine tych najmensich razboriek skvrnochvostych aspon 30+ kusov, mam asi 25-30 v malom paludarku a pre nich to je raj, takze do 54tky ich myslim mozem dat aj cca +-40 (Hora chcem tvoj suhlas) :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 18 Jún 2019 10:47 am

skusil som dat na skusku jednu rybku - automaticky zacala lapat po dychu, t.j. vela co2,
tak som teda musel dat atomizer vyssie, aby tolko co2 neslo do vody....
teraz ale dilema:
ako zabezpecit dostatok co2 v celom akva a zaroven neudusit rybky....pretoze ked ho dam hore, potom je distribucia po akva trosku slabsia, ked ho dam dole tak je ho v akva zrejme vela,
otikov som hned vybral a prelovil do ineho akva zatial...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Hora » 18 Jún 2019 11:42 am

40ks je perfekt,to už je nebojácna zostava.
Mám 35ks v 30l aj s desiatkami krevetiek.Tiež som kupoval 15ks,ale po niekoľkomesačnom pridaní do 35ks je neporovnateľné chovanie a konečne sa neboja.Bol som nútený prekrmovať,pretože kým sa osmelili na padajúce vločky,tak prvá várka bola na dne,teraz pri padajúcom krmive je bitka o jedlo.Radikálne sa mi zregulovali kotúľky a teraz som už úplne bez,lebo som preložil
Štvorzubca trpasličieho k nim,keďže vo veľkom vykynožil slimákov behom pár týždňov a nechcel som riskovať Tylomelanie ako náhradnú potravu.

Všetko je o cirkulovaní vody.Myslím,že práve dole je menšia koncentrácia CO2 ako u hladiny,ale celkovo to je nevýhoda burčiaku,neregulovateľnosť.
Buď narobíš slabšiu náplň alebo daj atomizér tak,nech sa menej bublín/oparu dostane do cirkulácie z filtra a zbytok vyprchá von.
To si musíš nastaviť a je to na dlhšie pozorovanie ako 2-3 zmeny.
DC prilep zatiaľ v hornej časti akvária a drž sa reakcie farby.
Dúfam,že tam nemáš nejakú čínsku náplň,nech Ťa nezavádza do omylu,ale kvalitný reagment (JBL,Dennerle).
Si mohol zmerať pH vtedy,keď lapala u hladiny vzduch,koľko bolo znížené.
Najpresnejší test je JBL 6-7,4 so stúpajúcou stupnicou po dvoch desatinách.
Ostatné testy na trhu ti namerajú 6-6,5-7-7,5 je približné,informatívne.

Ja som tresol s burčiakom po dvoch rokoch kvôli podobným skúsenostiam a radšej bez alebo jednoznačne fľašu a môže ho tu snajprík ospevovať do neba,ale kto skúsil vie.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 18 Jún 2019 11:57 am

Vdaka Hora,
dnes poobede sa pustim do filtra opat,
ten prietok je strasny a musim s tym nieco urobit kym pridu tie lily pipes, vycistim aj hadice aj to plastove Ucko na vypuste a aj vpust (predpokladam, ze tam bude dost sajrajtu)
DC tiez este neprisiel tak cakam, na predajni u nas nemaju (napln ale mam cinksu ako pises)
a ako pises, je tu stale moznost ze sa na to co2 vykaslem, v prvom rade vsat dnes este ten prietok idem riesit (musi dakde daco byt nejaky sajrajt, ked v tom filtri mam len to, co som pisal naposledy,
vdaka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Hora » 18 Jún 2019 13:55 pm

Keď sa vybodneš na to cočkovanie,tak nemusíš nič robiť.
Kým nemáš rybky,u čínskej náplni si zmeraj zmeny farby v DC,koľko je pH pri zelenej a koľko pri svetlejšej zelenej.Ak nemáš ani test,naslepo dávkovať je ruská ruleta.
Neregistroval som u nikoho skúsenosť s kvalitou čínskej náplne (2,30€) do DC,ja kupujem JBL(3,50€) a cenovo zanedbateľný rozdiel,ale kvalitou výrazný myslím.
Za tých pár dní nebudú hadice zaondené,Lily veľmi pomôže plynulému oblukovému výpustu.Tá pravouhlá kolienková skládačka je na hanbu u takého výrobcu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 18 Jún 2019 19:39 pm

problem solved, huraaaa!!!
ze ma to nenapadlo skor!
no za tych par dni, kokso uz su to 3 tyzdne :) hadice a kohuty boli tak "zasrate", ze som to v zivote nevidel, ani ked som cistil hadice v iwagumi po asi roku, tak tu presli 3 tyzdne a nieco NESKUTOCNE! mne uz voda z vypustu len vytekala....
a teraz mam zase pracku, super, konecne !

skusim ked pride dropchcecker ako pises, na ph mam len papieriky, :)
VDAKA
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod snajprik » 18 Jún 2019 22:02 pm

PH meter kúp čínsky za 6-8€, je presni na 0,1 to bohaté stačí, kalibruje sa na známe PH tekutiny, doma mam tvrdú vodu so stálym PH 7,4 studnička ma 7,9 tak že nakalibrovať je to hračka, ( ja ho mam namočený v akváriu, tak stačí mi ho kalibrovať raz za 2 mesiace, odchýlka je minimálna mam ho vyše roka a pohoda, pred tým som mal pásiky a to bola sprostosť jeden mi ukazoval Ph 5,4 druhy pásik 6,8...
Ideálne k tomu dokúp konduktomer a podľa toho si zistíš tvrdosť vody. Je to dobra vec s toho si vypočítaš CO2, alebo môžeš miešať vodu.
CO2 stačí i minimálne sýtenie minimálne množstvo kolo 5-10mg/l keď ho dodávaš stále aj keď minimálne množstvo zabezpečíš, že ho nikdy v akva nebude 0 a rastlinky pekne porastu. Obsah CO2 si vypočítaš pomocou konduktomera- tvrdosť vody a Ph metra pomocou tabuľky si presne zistiš CO2, oveľa presnejšie ako nejaký dropchester čo ukazuje +- autobus.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.