Susena,ziva alebo mrazena potrava



Všetko okolo akvarijných rýb

aka je podla vas najlepsia potrava pre ryby

Mrazena
14
23%
Susena
15
25%
Ziva
31
52%
 
Celkový počet hlasov : 60

Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod marcelko007 » 06 Jún 2005 20:20 pm

Tymto prispevkom by som chcel pomoct hlavne zacinajucim akvaristom.

Cim krmite a s akymi druhmi potravi mate najlepsie skusenosti ci uz z mrazenou,susenou alebo zivou potravou. :wink:
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Reklama

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod majky » 06 Jún 2005 20:41 pm

no ja zivimi nitenkami .mrazenym ciklopom.hovadzym srdcom ale kupujem v mesiarni lebo v akvaristikach je drahe.potom krmim patentkami mrazenymi.susenu neuznavam ved to im rychlo vytravy.a este zivym ciklopom.asi tak v strucnosti :wink:
Naposledy upravil majky dňa 06 Jún 2005 21:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod Jožo » 06 Jún 2005 20:53 pm

Ja krmim vsetkym :-) vsetky druhy mrazenej potravy, ktoru dostat, vratane gamarusov, ktore vsak musim trochu nakrajat. Potom granule od Sera, Spirulina od...neviem koho, nejaky poliaci, catfish chips od Sera, vlocky, ale tie skutocne zriedka, kedze ziadna z mojich ryb im nevenuje pozornost. Lyofilizovane nitenky=0 bodov, nikdy. V lete od nasich zo zahrady zo suda larvy a kukly komarov. Ryby sa maju vtedy sice fajn, ale ak im nieco ujde...my doma sa fajn nemame....
Spominam na casy, ked som zbehol do chovproduktu na Zvonarsku a za 5,- Sk kupil jednu davku zivych niteniek, premytych a cistych.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod marcelko007 » 06 Jún 2005 21:37 pm

Ja najradsej krmim z mrazenou vecsinou dafnie a artemiu ryby sa mi za tym idu roztrhat.Tu mrazenu stredam aj so susenou.Krmim 3x dene a rano mrazena,na obed susena,na vecer mrazena.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod Jožo » 06 Jún 2005 21:47 pm

Marcelko, 3x denne je urcite fajn :-)
Problem je, ked ides rano o siedmej do roboty a prides o piatej.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod salik » 07 Jún 2005 08:08 am

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod majky » 07 Jún 2005 14:43 pm

no nitenky v okoli kosic nevymizly.len treba hladat kto hlada najde :o :o :o
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod majky » 07 Jún 2005 14:43 pm

hlavne pri odpadovych vodach .za domom kde odteka spinava voda z umyvadla...treba hladat
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod marcelko007 » 07 Jún 2005 14:53 pm

Jožo napísal:Marcelko, 3x denne je urcite fajn :-)
Problem je, ked ides rano o siedmej do roboty a prides o piatej.


Tak to ano.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod Breke » 07 Jún 2005 19:08 pm

ja zivou potravou nekrmim pretoze neviem kde to krmivo bolo odkial je atd...ale zopar krat som to rybam dal a vyzerali ze im to velmi chuti...ale ja ostavam pri mrazenom/susenom krmive
Breke
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 19 Máj 2005 10:17 am

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod marcelko007 » 07 Jún 2005 20:16 pm

Zo susenej najviac idu po vlockach od znacky LON.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod majky » 10 Jún 2005 13:44 pm

breke ziva sa nechava premivat.a ked ju nachytas tak vies z kadial ju mas alebo sa opitas toho co ti doda. :wink:
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod manoh » 12 Jún 2005 21:11 pm

ja kŕmim striedavo, jeden deň vločky(Novobel od JBL) a na druhý deň rozmrazená, na sitku premytá patentka a koretra pokvapkaná fishtaminom...nočným sumcom dávam po zhasnutí klesajúce špeciálne granule.
Obrázok používateľa
manoh
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 01 Jún 2005 18:57 pm
Bydlisko: Viš?ové pri Žiline

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod skala » 20 Jún 2005 10:47 am

vysledok tej ankety, teraz je to 8,9,15 ma predsa len prekvapuje. Najma pozicia susenej potravy. Maju ti, ktori na to odpovedaju sajn, co ryba zerie v prirode???
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod emkac » 20 Jún 2005 16:14 pm

skala napísal:vysledok tej ankety, teraz je to 8,9,15 ma predsa len prekvapuje. Najma pozicia susenej potravy. Maju ti, ktori na to odpovedaju sajn, co ryba zerie v prirode???


No, ja tiez krmim len vlockami. Mix troch druhov. Mrazene nitenky som na odporucanie zrusil. A teraz neviem, preco by som mal rybkam sposobovat zle.
Co zeru v prirode? Hm. Ale oni nie su v prirode. Je to mozno krute, ale je to tak. Ked by sme mali prehanat, tak v prirode ich ani nikto nekrmi, hladaju si vsetko sami.
Akva je podla mna DOST rozdiel oproti prirode.
Ano, viem. Ich strava je nieco ine, povodne ano. Ale aj clovek kedysi jedol surove maso, a teraz je na hamburgeroch. A nezomiera. A nevadi mu to, ked nevie co je lepsie.

Ono je to aj o tom, ako su rybky zvyknute. Ked nevedie, ze existuje ziva a onaka strava, tak su radi aj za susenu.

No a nakoniec choroby. casto sa (nespravnou manipulaciou) so zivou resp. mrazenou stravou do akva zanesu choroby. Teda na fore som nasiel dost prispevkov, kde sa takto choroba zaviedla. A pri krmeni susenou stravou sa taketo nieco nedeje.

No, tolko opacny extremny nazor. Mozno z toho vznikne zaujimava diskusia. :twisted:

emkac

p.s. Opakujem, bol som az moc extremny. Ale schvalne.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod glevo » 21 Jún 2005 08:01 am

emkac napísal:
skala napísal:vysledok tej ankety, teraz je to 8,9,15 ma predsa len prekvapuje. Najma pozicia susenej potravy. Maju ti, ktori na to odpovedaju sajn, co ryba zerie v prirode???


No, ja tiez krmim len vlockami. Mix troch druhov. Mrazene nitenky som na odporucanie zrusil. A teraz neviem, preco by som mal rybkam sposobovat zle.
Co zeru v prirode? Hm. Ale oni nie su v prirode. Je to mozno krute, ale je to tak. Ked by sme mali prehanat, tak v prirode ich ani nikto nekrmi, hladaju si vsetko sami.
Akva je podla mna DOST rozdiel oproti prirode.
Ano, viem. Ich strava je nieco ine, povodne ano. Ale aj clovek kedysi jedol surove maso, a teraz je na hamburgeroch. A nezomiera. A nevadi mu to, ked nevie co je lepsie.

Ono je to aj o tom, ako su rybky zvyknute. Ked nevedie, ze existuje ziva a onaka strava, tak su radi aj za susenu.

No a nakoniec choroby. casto sa (nespravnou manipulaciou) so zivou resp. mrazenou stravou do akva zanesu choroby. Teda na fore som nasiel dost prispevkov, kde sa takto choroba zaviedla. A pri krmeni susenou stravou sa taketo nieco nedeje.

No, tolko opacny extremny nazor. Mozno z toho vznikne zaujimava diskusia. :twisted:

emkac

p.s. Opakujem, bol som az moc extremny. Ale schvalne.


hej tvoj nazor si polozil do dost krajnej polohy az vyznieva naozaj smiesne....
naco vlastne potom sa snazis prisposobovat podmienky v akva ich prirodzenemu prostrediu?strk rastliny atd? a potrava tam nepatri?podla mna ano...a o to by amlo ist kazdemu akvaristovi aspon ja mamv taky dojem a preto som aj s akvami zacal...nic v zlom by the way
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod skala » 21 Jún 2005 16:03 pm

emkac, hamburger moje usta nezazili, ani nezaziju. nemienim byt tucni, ako blbi amici. nech to zradlo, z ktoreho sa mimochodom chlap nenaje radsej daju psom
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod luBBo » 21 Jún 2005 21:27 pm

súhlasím s emkáčom
moje gupky sa idú za vločkami zblázniť a to hovorí za všetko,,, čo ti chutí to je pre teba zdravé,,, myslím že tie ryby v akváriach, o prírode nikdy nepočuli
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod SoRex » 21 Jún 2005 23:13 pm

luBBo napísal:,,, čo ti chutí to je pre teba zdravé,,,

Člověče, začínáš mě zajímat. Tedy především Tvoje neortodoxní názory :wink:

Ale emkáčův příspěvek je i přes svou extrémnost alespoň z části akceptovatelný. Řada druhů se v přírodě s živou potravou totiž prakticky nesetká - pokud za ni nebudeme považovat i řasy a sinice. Ty jsou absolutně jedinou dietou na většině lokalit s výskytem například živorodek (a to je moje hřiště).
Jasně, že i pro ně je v chovech lepší živá potrava - ale obejdou se bez ní.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod skala » 22 Jún 2005 08:24 am

lubo, nehnevaj sa na mna, ala to co si napisal je totalna hlupost. cize, to co mi chuti, to je pre mna zdrave. Cize, ak mi chuti klobasa, vyprazany syr, slanina, to je pre mna dobre. Ale kludne, ak budem jest napr. stale ryzu a zemiaky, alebo trebars hovadzie maso, to je pre mna zdrave??? Preboha. Zamysli sa nad sebou.

Sorex, riasy a sinice nie su ziva potrava. Jemine, hadam nebudeme presadzovat prekruteny nazor, ze co sa samo nehybe nie je ziva potrava. .... A vsetkych "vlockarov" sa chcem spytat - pozrite sa na svoje ryba a povedzte mi, ci neojedaju z listov rastlin cosi, a niekedy aj zo skla. Pocuvam vasu spoved! Nie, alebo ano? ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod SoRex » 22 Jún 2005 09:00 am

skala napísal:Sorex, riasy a sinice nie su ziva potrava.

Pevně věřím, že z mého příspěvku nevyplývá, že si to myslím...
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod luBBo » 22 Jún 2005 21:18 pm

luBBo napísal:tko,,, čo ti chutí to je pre teba zdravé,,, my

milý SKALA:
toto pravidlo platí za podmienky že sa narodíš ako rybka :lol:
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod skala » 23 Jún 2005 08:45 am

no, lubo, snad keby som sa narodil v nejakej neporusenej rieke a maminka by ma vodila kam treba ;-)

lebo, keby som sa vyskoprtal v akvariu jedneho luba, ktory by mi stale nukal vlocky, granule, tak by som asi nebola taka pevna skalicka, ako som teraz. Bol by som cintlavy, cez silnejsi prud by som sa nepreplavala a vobec, bola by som mozno krasna modelka, chodila na missky, ale inak divna. :?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Susena,ziva alebo mrazena potrava

Odoslaťod Silvester Valentin » 23 Jún 2005 21:55 pm

Hehe,luBBo valas aj tu :o .no tak nanadavajte na tie vlocky az tak.su tam niekedy narvane vitaminy ktore ziva hadam ani neobsahuje v takom mnozstve.ide o to aby mali pestru stravu.co takto striedat im to kazdy den.asi Vam nadavat nebudu :D .krmim aj vlockami aj mrazenou a teraz v lete im nosim ked sa mi podari aj zivu.len musim dat na nu pozor.otvoril som vedierko a moj byt bol o 10 komarov bohatsi :cry:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.