Bojovnica pestrá [Betta splendens]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod vilo » 20 Nov 2018 10:02 am

záleží od jej kondície...kľudne by som ju choval pár týždňov osve, vykŕmil, aby jej dozreli ikry a potom ju pripustil k samcovi

mladé chceš odchovávať pri samcovi ?
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Reklama

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod lila26 » 20 Nov 2018 14:23 pm

Neviem nemám s tým skúsenosť. Chcela som mladé (už rozplávané) rozhádzať tak rôzne aj ku samcovi nejakú skupinku a aj k samičke. Mám dostatočne zarastené akvárka tak hádam prežijú tý najsilnejší. Chcem si to len vyskúšať a akosi aj rátam s tým že prvý odchov nemusí byť úspešný. Zajtra pôjdem pozrieť nejaké samičky a možno nejakú aj kúpim veď, aspoň bude mať čas si zvyknúť na nové prostredie. Po prevoze bude asi dosť vystresovaná. Budúcu stedu by malo prísť mrazené krmivo z Bratislavy, tak bude mať postarané o kvalitnejšiu potravu. A ešte jedna otázočka. Ak sa mi podarí odchovať aspoň zopár rybiek, mohla by som ich kŕmiť rozdrvenými sušenými dafniami, či mám kúpiť nejaké špeciálne krmivo. Viem že by som im mala chovať živú artémiu ale akosi sa mi do toho nechce. Ďakujem.
lila26
 
Príspevky: 13
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2018 17:56 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod vilo » 21 Nov 2018 16:06 pm

Plôdik je po vyliahnutí strááášne drobný (nie moc väčší ako táto čiarka , ), klasickú naliahnutú artémiu asi spočiatku nedá, bude preň príliš veľká. Skúsiť možno nejakú umelú potravu pre plôdik (ale ozaj tú najjemnejšiu práškovú alebo tekutú), prípadne zohnať nejaké nálevníky a pod. ... snáď niekto poradí konkrétnejšie - ja s odchovom labyrintiek nemám skoro žiadne praktické skúsenosti, kedysi ako malý chalan som odchoval 2 mladé bojovnice, vtedy som spočiatku použil na kŕmenie žĺtok z natvrdo uvareného vajca. Je dobré mať akvárium už dlhšie zabehnuté a zariasené, plôdik si tam možno aj sám nájde nejakú "mikro" potravu. V prípade núdze by som skúsil zohnať a dať do akvária nejaké suché kusy pálky, trávy a pod. z miest, kde sa hlavne na jar vyskytuje voda - je tam šanca, že prinesieš nejaké "mikro"organizmy v latentnom stave, ktoré vo vode ožijú a poslúžia ako potrava pre plôdik.
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod lila26 » 21 Nov 2018 17:15 pm

Ďakujem za odpoveď, posnažím sa niečo vymyslieť, uvidím určite vyskúšam aj ten žĺtok. Dnes som nazbierala dubové listy tak ich vysuším a dám do pôrodničky aby sa samička hneď z príchodu cítila bezpečne a príjemne. Dneska idem ešte do mesta pozháňať samičku tak sa poobzerám aj po nejakej strave pre plôdik.
lila26
 
Príspevky: 13
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2018 17:56 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod spid3r » 22 Nov 2018 13:09 pm

Sanders artemiu ti male v pohode daju, pripadne hadatko octove. Zltok dost kazi vodu a male ho velmi nemusia.

Odoslané z SM-G965F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod lila26 » 22 Nov 2018 18:56 pm

Tak sa mi niekde predsa len podarilo zohnať mrazenú patentku a cyklopa. Ten cyklop sa mi zdá dosť drobný tak som myslela že by som skúsila ten poprípade už niečo vymyslím. Pomiešam rôzne sušené žrádla dám si vysušiť šalát a špenát, všetko do v hmoždiary rozdrvím na prach a dám zamraziť do kociek. A aj ten žĺtok vyskúšam veď uvidím. Človek sa učí na vlastných chybách. Ďakujem všetkým za rady a pekný večer.
lila26
 
Príspevky: 13
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2018 17:56 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matus.galan » 23 Nov 2018 00:57 am

Ja davam kvalitnu mrazenu patentku aj ruzovy cyklop rybam a moja samicka bojovnice si na vsetko rada pomlsa len bacha hlavne pri patentkach aby ich nebolo vela, bojovnicsa sa rada brutalne prepcha.

Zo susenej zboznuje Hikari pre bojovnice.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod vilo » 23 Nov 2018 14:35 pm

Mrazený cyklop je pre čerstvý plôdik bojovníc príliš veľký... resp. možno sa v ňom nájdu aj kusy, čo dokáže plôdik prehltnúť, ale veľká časť bude nevyužitá a akurát prispeje k znečisteniu vody. Špenát, šalát je podľa mňa zbytočné dávať plôdiku, chce to živočíšnu zložku...
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod lila26 » 23 Nov 2018 20:55 pm

Dobre, veď akurát rozmýšľam že kúpim nejakú potravu pre plôdik a toho cyklopa začnem dávať až neskôr. Kedy by som ho mohla začať skrmovať? Môjmu samčekovy chutí úplne všetko živočísneho druhu a nemá problém sa prežrať aj sušenou dafniou. Samičku pôjdem vybrať asi budúci týždeň lebo všetky čo som zatiaľ videla sa mi zdali oproti môjmu Nerovy dosť malé a mali také fádne farby.
lila26
 
Príspevky: 13
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2018 17:56 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod vilo » 27 Nov 2018 10:40 am

Štandardne sa udáva, že potrava pre plôdik by nemala presiahnuť veľkosť jeho oka - toto platí pre potravu zhruba guľovitého tvaru, ako napr. cyklop.... trebárs červíčkovitá mikra môže mať dĺžku väčšiu, ale je tenká, takže ju plôdik dokáže zhltnúť (ale neviem, či by plôdik bojovnice bol schopný, resp. aj ochotný žrať mikry už dneď od začiatku).
Na otázku, kedy by si mohla skrmovať plôdiku cyklop, sa preto nedá jednoznačne odpovedať - závisí od rýchlosti rastu plôdika. Zároveň u labyrintiek je taká ošemetná vec, že zhruba po 3 - 4 týždňoch sa vyvíja plôdiku ten orgán "labyrint", a vtedy sa vraj často udávia hrubším krmivom, čiže v tomto období sa odporúča zase prejsť na čo najjemnejšiu potravu (a držať nízku hladinu vody).
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod lila26 » 09 Dec 2018 00:49 am

Aha, tak ďakujem za informovanie budem dávať pozor na to čo vyberiem. A ešte by ma zaujímala taká vec, či sa dá predpokladať akú farbu bude mať potomstvo. Počula som o šľachtení a niečo málo o štandardoch pre chov ale nemám v tom celkom jasno. Už mám samičku ale je dosť tmavá a samček je taký tyrkysovo-modrý a má čiernu hlavu. Samička oceľovo modré telo a perleťové plutvy. obaja sú Crowntail, tak som zvedavá čo z toho bude. Ak by na to bola aspoň nejaká približná tabuľka tak by som bola rada keby ju sem niekto dal. Ďakujem...
lila26
 
Príspevky: 13
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2018 17:56 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matte » 20 Máj 2019 20:04 pm

moj bojovnik ma uz 6 mesiacov 1 oko napuchnute a zahmlene - popeye
obcas sa to zlepsi potom zase zhorsi, neviem z coho, mal som pocit, ze fishtamin a esha2000 to zlepsia trochu, ale nie uplne, a nechcem furt nieco kvapkat do akva
teraz ho ma neviem preco zase v horsom stave, nie je to uplne zle oproti fotkam na nete ake brutalne popeye moze byt, ale je vacsie a zahmlenejsie ako druhe, inak je chalan vo forme, ma asi 1,5 roka
ak s tym mate niekto skusenost budem vdacny za rady, tu pisu siran horecnaty, antibiotika...idealne by som ho chcel vyliecit bez prelovenia zo spolocenskeho akva https://www.wikihow.com/Prevent-and-Tre ... Betta-Fish
Prílohy
IMG_20190520_194611_resized_20190520_075415721.jpg
IMG_20190520_194625_resized_20190520_074756710.jpg
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Máj 2019 09:32 am

Ťažko povedať, ak má už okolo odumreté tkanivo, tak na zlepšenie je nádej malá. Skúsiť ale treba
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matte » 22 Máj 2019 15:21 pm

nevidim ziadne odumrete tkanivo a myslim, ze nim aj stale vidi a celkovo je vo forme chalan, furt by zral, utoci na mensie ryby, furt sa vpredu naparuje, ale aj sa prediera vsetkymi zakutiami v akva, proste chova sa aj vyzera ako stastny bettak, az na to mierne zvacsene a zahmlene oko
aj lutujem ze som nevyskusal betta salt a vyhodil som ju
co mam skusit?
pridat filtracnu raselinu? mam tvrdu vodu a vsade na nete pisu, ze antibiotika, ale nikde na sk/cz shopoch ich nevidim predavat, aj ked zase neviem, ci by som to riskol
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Máj 2019 08:02 am

S antibiotikami pozor, radšej nie. Zatiaľ pozoruj ako sa to vyvinie. Je tam tlak, buď to praskne, alebo začne samohojenie. Odumreté tkanivo sa ukáže
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matte » 24 Máj 2019 10:36 am

ok, dakujem
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod penco888 » 07 Aug 2019 10:40 am

Zdravím,
nechcem zakladať nové vlákno preto to vkladám sem aj keď sú tu veľmi staré príspevky.
Zháňam na chov Betta imbellis viete mi niekto tieto ryby ponúknuť, alebo aspoň poradiť nejaký kontakt kde by som ich vedel zohnať. Ideálny stav by bol chovateľ.
Ďakujem
penco888
penco888
 
Príspevky: 10
Založený: 07 Aug 2019 10:31 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matus.galan » 07 Aug 2019 11:11 am

penco888 napísal:Zdravím,
nechcem zakladať nové vlákno preto to vkladám sem aj keď sú tu veľmi staré príspevky.
Zháňam na chov Betta imbellis viete mi niekto tieto ryby ponúknuť, alebo aspoň poradiť nejaký kontakt kde by som ich vedel zohnať. Ideálny stav by bol chovateľ.
Ďakujem
penco888


Ahoj,

Jediny kto by podla mna vedel tento druh zohnat je https://www.flowerfish.pl/ hod si ich na youtube, pravidelne dovazaju priamo vybrane druhy z Azie, posielaju vsade nie je problem, robia aj online youtube drazby. Maju betty ktore bezne nikde nekupis aspon nie u nas.

Ja sa chystam zobrat nieco podobne ked ta moja starka dozije tiez od nich. Dufam,ze pomoze.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod penco888 » 07 Aug 2019 11:23 am

Zdravím,
ďakujem za radu, zbežne som pozrel ich eshop aktuálne žiadne betty v ponuke. Skúsim ich ešte kontaktovať.
Ešte raz ďakujem.
penco888
penco888
 
Príspevky: 10
Založený: 07 Aug 2019 10:31 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matus.galan » 07 Aug 2019 11:25 am

Musis pozriet youtube, vsetko davaju pravidelne aj live videa atd. Teraz su prave v azii a idu vyberat dalsie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod spid3r » 07 Aug 2019 11:48 am

Skus sa popytat v lokalnej akvaristike ak objednavaju ryby z Petra Aqua nemal by byt problem aby ti ich objednali.

Odoslané z SM-G965F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod penco888 » 07 Aug 2019 11:48 am

O.K.
Registroval som sa u nich na zasielanie newsletteru.
penco888
 
Príspevky: 10
Založený: 07 Aug 2019 10:31 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod newsted » 07 Aug 2019 12:29 pm

Lokalna akvaristika, ktora berie ryby od Ullmana. Mal ich v ponuke, mal som ich v akvaristike. Kvalita Ullmanovych ryb je vsak dost kolisajuca.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod penco888 » 16 Aug 2019 08:21 am

Zdravím,
chcem sa ešte raz poďakovať za rady. Rybky, ktoré som zháňal už sú doma.
Zatiaľ vkladám len foto na rýchlo po doručení. Lepšie foto vložím keď sa trochu aklimatizujú po ceste.
Prílohy
betta female.jpg
betta male.jpg
penco888
 
Príspevky: 10
Založený: 07 Aug 2019 10:31 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.