Juwel Rio 180 led vs. Eheim Vivaline 180 led



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Juwel Rio 180 led vs. Eheim Vivaline 180 led

Odoslaťod peteraj » 10 Aug 2019 12:01 pm

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom založenia nového akvária. Rozhodujem sa medzi Juwel Rio 180 led a Eheim Vivaline 180 led. Na týchto kompletoch ma najviac zaujalo to, že už sú kompletne zariadené.

Avšak pri oboch som našiel mínusy. Pri akváriu Juwel bol prvý mínus silikón na zadnej strane akvária, kde sa vytvoril "pukel". V akvaristike mi hovorili, že to problém nie je, že to tam je len viac silikónu, preto sa chcem opýtať na Váš názor.
Druhé mínus pri tomto akváriu bola hrúbka skla 6mm. Je to postačujúce na takúto veľkosť akvária? Pri akváriu Eheim je hrúbka skla 8mm.

Mínus pri akváriu Eheim vidím v tom, ako mi bolo povedané, že Eheim vsadil na kvantitu a nie kvalitu v posledných rokoch a tiež, že náhradné komponenty sú ťažko reklamovateľné, vraj ich treba posielať kade tade.

Budem rád za všetky príspevky a rady. Veľmi mi pomôžete v rozhodovaní.

Ak táto téma tu už bola, ospravedlňujem sa, hľadal som nejaké príspevky ohľadom týchto akva, no nič som nenašiel

Ďakujem.
peteraj
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Aug 2019 11:43 am

Reklama

Re: Juwel Rio 180 led vs. Eheim Vivaline 180 led

Odoslaťod Seraph » 10 Aug 2019 13:34 pm

zaujimave sety, ten eheim som si musel pozriet, este som o nom nepocul....akurat ze na roznych eshopoch mi ukazalo roznu hrubku skla....na jednom dokonca bolo 10 mm, na inom 8 a na jednom 6....ale k veci:

ten pukel na juwel LED - to je na tom jednom kuse u Vas v obchode? ved objednaj inde...
moja rada: vyber si to, ktore vyhovuje tvojim estetickym predstavam a viac ti "pasuje" - ak ta akvaristika chyti viac, vacsinu (ANO VACSINU) veci, ktore tieto sety maju vymenis, tak som dopadol aj ja....z 54 litroveho setu mam uz len sklo....(ohrievac v byte je zbytocnost, filter som upgradol na externy, atd atd...)

ale na druhej strane si uvedomujem pritazlivost toho, ze clovek kupi vsetko spolu a este aj s celkom peknou skrinkou, ja vsak dnes uz viem, ze set by som uz nekupil, dal by som niekomu vyrobit sklo akva, kupil externy filter, kvalitne LED svetlo atd atd (nehovorim ze sety su nekvalitne, len lepsie je si sam prisposobit veci resp. neplatit za nieco co netreba)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Juwel Rio 180 led vs. Eheim Vivaline 180 led

Odoslaťod Stando24 » 11 Aug 2019 21:39 pm

Pekné sety ja osobne mám Juwel Rio 300 a Juwel Rio 125. Čo sa týka setu je to určite veľmi dobre spracovanie a kvalita není o čom. Samozrejme z obydvoch som hneď vyrezal filter sa mi viac páči externý a je oveľa účinnejší ohrievač som do kúpil prísavky a ide bez problémov.
Čo sa týka toho akože pukel si myslel hrčka silikónu na zadnej vnútornej spodnej stene a mam to aj na 300 aj 125 asi tam niečo zastavuje alebo niečo také nieje to nadpoj a zase ak nejdeš mať holé akvárium tak to substrát zakrije a ani nevieš o tom.
Originálne skrinky krásne sedia a ladia k akváriu a sú ako oni uvádzajú na 3x večšiu hmotnosť ako ma full akvárium tak snáď nepôjde k zemi :-)
Všetko má svoje plus a mínus každý set ja som tiež dlho vyberal ak máš daky dotaz kľudne sa opýtaj chcem si tu aj tému založiť s mojím akva ale nikdy nestíham :) a akva mam od októbra :-) :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Juwel Rio 180 led vs. Eheim Vivaline 180 led

Odoslaťod snajprik » 11 Aug 2019 23:00 pm

Ďalšia cesta je dať si to vyrobiť. Polepia ti akvárium s akého len skla chceš. Urobia ti 3D pozadie, zabudujú vnútorný filter, i dodajú skrinku keď chceš, podľa vlastného výberu. Záleží na tvojej šikovnosti, ja som si len dal polepiť akva a zvyšok som si vyskladal sám.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.