Vykurovanie akvaria



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Vykurovanie akvaria

Odoslaťod Marcel » 08 Jún 2005 10:11 am

Uz to bolo davno :( ked som mal akvarium, ale znova si chcem zalozit nove :D . Islo by o cca 250-300 l akvarko. Kedze ho chcem umiestnit v miestnosti kde je cca 20 stupnov a mat v akvariu teplotu 25 stupnov naklady na vyhrievanie takehoto akvaria budu dost vysoke. Preto by som chcel vyuzit blizkost stupaciek ustredneho kurenia (50-60 stupnov) bytovky. Technicky je to jednoduche, ohrieval by som zadnu stenu akva alebo priamo vodu v akvariu. Jediny problem je zostrojit elektricky spinac, ktory by pri poklese vody pod 25 stupnov zapol male cerpadielko a pri naraste nad 26 stupnov toto cerpadlo vypol. Rozdiel medzi 300 W a 5-10W je dost podstatny.
Ma niekto s tymto riesenim skusenosti, popr. vedel by niekto navrhnut taketo elektricke zariadenie :?:
Dakujem.
Marcel
 
Príspevky: 1
Založený: 07 Jún 2005 17:08 pm

Reklama

Re: Vykurovanie akvaria

Odoslaťod kubrt » 08 Jún 2005 10:29 am

Nieco ti vyhreje svetlo, nieco cerpadlo a uz mas v AQ 23 st. C. A to uz poriesis aj ohrievacom. Zbytocne to asi komplikujes. Ale ak aj tak chces, tak to pories cez kontaktny teplomer a relatko.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Vykurovanie akvaria

Odoslaťod Igypop » 08 Jún 2005 14:36 pm

Mám 240L akva a 2x 30W predradníky a 2x 90cm trubice dokážu vykúriť kryt z bukasu bez vetrania na 37°C :? .

Vykurovanie pomocu ústredného kúrenia by som riešil až po založení, a nejakom čase prevádzky nového akvária. Podľa mňa to tiež nebude treba.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.