Rybky sa začali skrývať na dne



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Rybky sa začali skrývať na dne

Odoslaťod Pavla23 » 09 Sep 2019 09:11 am

Dobrý deň, pred týždňom sme kúpili 35l akvárium s dvoma karasmi. Všetko bolo fajn rybky boli aktívne no pred troma dňami sme k nim pridali prísavníka a štyri krevetky (ktoré zmyzli ale to je iný problém) no a zrazu sa začali skrývať pod listami na dne. Mám pocit že reagujú na svetlo, lebo keď ho zapnem tak sa skryjú no nerozumiem lebo to svetlo majú od začiatku a začali to robiť až keď sme k nim pridali tie rastliny s novými nájomcami... Neviete mi poradiť?
Ps: rada by som pridala fotky no neviem ako. Keď mi poradíte pošlem foto ako to vyzerá :D
Pavla23
 
Príspevky: 1
Založený: 09 Sep 2019 08:49 am

Reklama

Re: Rybky sa začali skrývať na dne

Odoslaťod Mirko1A » 09 Sep 2019 10:45 am

ahoj,
35L akva na 2 karasy + prisavnika je totalne trapenie, absolutne nevhodne a to akvarium dlho nevydrzi.
idealne je to zrusiť už teraz, lebo budeš s tým mať len a len problémy a žiadnu radosť.
rybky niekomu podaruj, alebo ich rovno usmr, aby si predišla ich trapeniu.
Neviem ako máš založené to akva, ale kludne si ho nechaj a daj tam nanovo tie krevetky + húfik nejakých mini rybiek, napr. razborky.
tak nech sa dari
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Rybky sa začali skrývať na dne

Odoslaťod matte » 09 Sep 2019 12:56 pm

fotku das tak, ze daj ODPOVEDAT a pridat prilohu
a do buducna si treba najprv nastudovat poziadavky konkretneho druhu https://rybicky.net/atlasryb/karas_zlaty
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Rybky sa začali skrývať na dne

Odoslaťod matus.galan » 09 Sep 2019 23:22 pm

Rovnako musim suhlasit, kupene akva bez zakladnych znalosti alebo precitania si nieco o akvaristike.

Zle akva pre dane ryby, maly objem, rozdielne teplotne poziadavky pre ryby, casta vymena vody alebo potreba kvalitnej filtracie pri zacojnatkach...atd.

Odporucam rovnako akva zrusit, ryby darovat a na studovat si naozaj zaklady akvaristiky a zalozenia akva a vyber ryb alebo sa poradit.

Takto ryby len budes trapit az kym skor ci neskor neskapu.
Ako priklad ti odporucam sa zavriet na tyzden na wc alebo skusit zit v kupelni. To je idealny priklad toho ako sa tie ryby citia.

Drzim palce v dalsom rozhodnuti.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.