The Upside Down



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 19 Sep 2019 09:14 am

Zdravim osadenstvo, ako je uz pri mne zvykom, zase nieco chystam a rovnako je pri mne zvykom, ze temu zalozim o niekolko dni az tyzdnov (pri paludarku to dokonca bolo niekolko mesiacov) skor ako k tomu realne dojde, ale som dost nabudeny, tak asi preto.

Pustam sa do pre mna totalne neznamych vod, ale cpsi uz nastudovane mam + uz v predstihu mi pomaha uzivatel Hora (s ktorym konzultujem). Velkou inspiraciou sa mi stali akvarka od igora, DrSlamastiku a astra, kedze idem skusit blackwater.

AKVA: moja 30 l cube 29x29x35 (zo setu aquael leddy start smart)

FILTER: moj EHEIM 150 classic (2211), ktory kedysi "pohanal" 54l iwagumi (pohanal v uvodzovkach, kedze prietok isiel vzdy rapidne dole), vo filtri asi nebude vata, aby mi necistila vodu od huminovych latok...ale vo vrecuskach Eheim substrat PRO co mam zvysne v kombinacii s molitanom....
na filter chcem nasadit sklenene lily pipes co mam z aliexpresu (snad sa moja prva manipulacia podari, nahriat hadicu v teplej vode a nasadit ako kdesi pisal aj matus)
SUBSTRAT: mam zvysky ADA La Plata sand a kupil som strk 1-3mm a cele to chcem zmiesat pre prirodzeny look
DEKORACIE: 3 male red moore wood sa uz macaju........plus vhodne doplnim o nejake kamene (mam dost bridilice na tieto ucely popripade daco pozhanam)

Mam nedaleko jelsu strom tak zbieram si sisky a nejake listy a kupil som si aj zopar listov mandlovnika....plus do zasoby pozhanam niekde v lese aj dubove...
RASTLINY: kedze by mohlo ist o cistokrvny blackwater tak zrejme ZIADNE

HNOJENIE: nic len Sera Aquatan Blackwater (uz je na ceste)

Mozno to cele nedopadne dobre, nemam s blackwater skusenost, ale za pokus to stoji.....
Pripadne rady, ci chyby, ktorym sa vyhnut mi kludne napiste...budem vdacny a budem informovat ako postupujem
DAkujem chalani
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: The Upside Down

Odoslaťod DrSlamastika » 19 Sep 2019 11:56 am

Drzim palce, som rad ze si ma spomenul :) z akej casti sveta bude ten BW?

Mas tam vsetko popisane tusim az na svetlo, lea neviem preco chces davat tie dubove listy, podla mna su moc charakteristicke tvarovo pre nase pasmo, ci rastu aj v tropoch. Za 12 eciek kupis velky balik mandlovnikovych a mas to na par rokov pri tak malom akvarku.

A za seba na farbenie vody musim odporucit aj Torben (To od sery som nezohnal nazivo + torben ma tretinovu cenu ak ne este menej)
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 19 Sep 2019 12:40 pm

diky za tip na Torben, mam uz to od Sery, chapem ze lacnejsi, no este by trebalo pozriet rieditelnost, resp. pouzitie a mozno torbenu treba liat viac....uvidim, zatial takto.
- dubove listy som len kdesi cital, mam ten mandlovnik, takze tie dubove mozno nebudu, mozno nakoniec ani ta bridlica nebude, uvidim pri hrani sa s layoutom.....

co sa biotopu tyka......netusim....islo mi len o to aby to bolo blackwater - mam ale zopar kuskov ohniviek v tom akva co teraz planujem zmenit takze ak vydrzia vylovenie a presun, tak tam budu.....Hora mi dal ti na neonku modru, ja vsak trosku bojim, ze ide o male akva a budu v kuse stat na mieste, kedze mam pocit ze potrebuju dlzku...

kazdopadne rad si necham poradit..vdaka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod DrSlamastika » 19 Sep 2019 14:34 pm

Do tej tvojeje velkosti by pekne fitli vsetky rybky rodu Boraras popripade Microdevario kubotai. Vsetky ziju v tmavych vodach akurat je to azia. Tiez si myslim ze neonky modre potrebuju viac priestoru na plavanie. Tych mam teraz vo svojom BW jedenast kusov a su to zive rybky.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 19 Sep 2019 16:23 pm

kubotai som mal kedysi v iwagumi, no musim podumat, pozriem sa ake podmienky chcu, aby im nahodou nebolov BW zle...
ale je pravda ze ich farba by omnoho viac vynikla ako v mojom iwagumi
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 26 Sep 2019 19:46 pm

takze dnes som to spachal,
hlasim blackwater zalozene, pre mna to vyzera uzasne,
trosku mi vadi svetlo, pretoze v akva je to krasne tmave a svetlo OK, ale naokolo sa to svetlo odraza dost a posobi to divne,
uvidim mozno ked niekde nieco uvidim, tak kupim nieco s dlhym krkom (myslim nejaku stolnu LED bodovku)

sisky a listy mandlovnika som vyvaril a postupne dolieval do akva az kym nechytilo farbu, ktoru som pozadoval + pridal som aj SERA Aquatan Blackwater (v uzase som bol ked som to tam pridaval, vyzeralo to ako zhluk nejaky duch v tej vode, nez sa to rozplynulo)

Pridavam zopar fotiek, kvalita je vselijaka, mobil nema macro rezim a niektore fotky su naopak (kedze fotene selfie kamerou)

Lily pipes som nakoniec nepouzil, praktickejsie boli tie trubky z Tetra ex, ktore som mal v zalohe,
v strede dole asi nevidno mam jeden (myslim) mangrove koren a na nom red moore wood 3 kusy,
viem, este je co vylepsovat....uvidime ako to pojdem, mam vsak otazku:

naco si v zaciatkoch dat pozor? castejsie vymeny vody by mali byt ze? ako casto? nemam rastliny - nema co odburavat ziviny a ine latky....

dik za info, tipy, a Hora diky za tip ist bez rastlin je to zatial good, spokojny som..
Prílohy
Webp.net-resizeimage-4.jpg
Webp.net-resizeimage-3.jpg
Webp.net-resizeimage.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Hora » 26 Sep 2019 20:22 pm

vyzerá tajomne,super,do zajtra bude ešte krajšie,keď sa prečistí voda :pivo:
tie radiatorové odrazy rušia :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 26 Sep 2019 21:15 pm

dakujem, ano, uplne hrozne sa to foti ....
kokso take pekne sa mi to zda a ked odfotim hroza, des....
veru trosku sa to zahmlilo, tak len dufam, ze to prejde...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 27 Sep 2019 15:31 pm

momentalny stav: voda tmava paradna, ale zakalena, asi som schytal hned na zaciatok nalevnika, ostava mi asi len vydrzat a nemenit velmi vodu, aby som mu nepridaval ziviny.
Pridavam seachem stability, snad dosiahnem aspon aku taku bakterialnu rovnovahu co najskor.......
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod DrSlamastika » 28 Sep 2019 19:04 pm

Pekne to bude, nebudu ani plavajuce rastliny? Tie robia pekny dramaticky kontrast svetla ako sa derie popod ne :wink: a ryby su tiez radsej.

Inak ja som nikdy nic nevyvaral nerobil vyluhy, popravde dost farby to chyti aj s tych ponorenych papekov co su tam ako dekor.
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 28 Sep 2019 21:08 pm

Neviem do akej miery by mi to zafarbilo len to, ze by som tie listy mandlovnika pridal tam, pozeral som youtube kanal a george farmer vyvaral a potom dolieval, tak som si povedal, ze spravim rovnako.....

a rastliny nebudu ziadne, navyse ak by boli plavajuce tak ten externy filter by ich hnal hore dole.....

uz len cakam, kedy sa to troska precisti, tmave to je dost, len troku mutne, ale asi sa to zlepsuje.....
diky za pochvalu, updatnem ked bude zmena.....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 02 Okt 2019 21:16 pm

Od zalozenia som nevykonal nic, drzal som sa zasady nemenit vodu, ked je nalevnik a mam pocit ze zakal pomaly mizne, uz je voda priehladnejsia, i ked este neviem sam aka vlastne ma byt, kedze skusam blackwater.
Mam aj jednu novu fotecku, akurat ze je to fotka zboku....
ked bude voda ako tak priezracna, tak vymenim aj vodu a pridam trosku aquatanu aby zafarbenie ostalo cca rovnake
Prílohy
rsz_img_20191002_194622.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod matus.galan » 02 Okt 2019 23:18 pm

Super to je, neviem aku farbu svetla to mas ci bielu alebo zltu verziu. Zlta by bola lepsia ale podla mna budes aj tak kupovat nejake svetlo na stipec alebo stojanovu bodovku ako mam na svojej kocke aj ked uz BW nemam.

Spotka z toho urobi nieco uplne ine a hned tam budes mat tmave zakutia a svetle miesta. Je to nebo a dudy. Toto svetlo mam doma na 20tke, tam je to super na rastlinky bomba ale ma to velky rozptyl svetla co pri BW nie je idealne.

Kup akukolvek lacnu bodovku Obi, hornbach najlepsie led a vybavene. Odskusas doma a ked sa ti nebude pozdavat vratis spat a kupis inu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 03 Okt 2019 07:12 am

Jasne, musim to zmenit, vdaka za tipy, toto som Mal nazvys, velky rozptyl a do biela, daco pozhanam hadam AJ dost vysoke aby som nemusel majstrovat...
A diky za predbeznu pochvalu :roll:
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod j » 03 Okt 2019 07:30 am

Neviem ako to pôsobí na živo - ale z tej fotky mám pocit že sa pozerám na dno nejakej priehrady ktorú postihla toxická katastrofa. :)
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 03 Okt 2019 08:21 am

Pockaj to je kompliment ci ani nie? :D Ono zle SA foti a rozmazane to je, s mobilom Len a tam makro tazko...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod matte » 03 Okt 2019 09:58 am

je to zaujimave, mne to evokuje miestnost na vyvolavanie klasickych fotografii :)
a teda mne by sa tam aspon 1 rastlina pacila
inak samozrejme drzim palce, mozno aj ja raz vyskusam
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod matus.galan » 03 Okt 2019 13:36 pm

j napísal:Neviem ako to pôsobí na živo - ale z tej fotky mám pocit že sa pozerám na dno nejakej priehrady ktorú postihla toxická katastrofa. :)


Presne tak to ma vyzerat a BW su v juznej amerike povacsinou taketo aj realne :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 10 Okt 2019 19:44 pm

no konecne sa mozem "pochvalit", mal som dlho trosku mutnejsiu vodu, zrejme z toho bakterialneho boomu, ktory nastal....drevo bolo cele pokryte dobre znamym slizikom....tak som sa nazlostil, vybral 2 kusy von, brutalne ich osprchoval a dal naspat do akva...po par minutach bola voda poznatelne krajsia.....resp. cira (ak sa to pri blackwater vobec da tento pojem pouzit)
takze 2 weeks update:
po kliknuti na obrazok sa otoci spravne...
Prílohy
rsz_1img_20191009_182854.jpg
Hora sry za ten odraz radiatora vopred :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Hora » 10 Okt 2019 20:00 pm

načo máš v akva termostatickú hlavicu na nasávacej trubke? :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 13 Okt 2019 10:52 am

Hora napísal:načo máš v akva termostatickú hlavicu na nasávacej trubke? :?

zohrievam na teplotu podobnu v Amazonke :D
inak cca ako dlho po zalozeni si myslite ze clovek moze dat krevetky (neocaridiny) ak menil za dva tyzdne vodu len 2x ?
cca 4-5 tyzdnov bude ok? daval som kazdy den poroiadnu davku seachem stability, len tak ma zaujima :)
inak na rostlinna akvaria maju brutal 30% zlavu na stability, purigen, matrix.....vsetky balenia....kod do kosika: maximalnivykon
kupil som 500 ml stability za 16 eur
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod DrSlamastika » 15 Okt 2019 17:33 pm

ja som dal do krevetkaria za 2 tyzdne . . . vsetko v phode, dokonca si pochutnavali na tom soplovitom nanose co sa vytvara na dreve kratko po zalozeni. !
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 15 Okt 2019 20:46 pm

aha chapem, no uz len zohnat nejaku lance alternativu v okoli, albo pockam miesiąc a v KE bude nejaka burza...
hej ten slizik sa mi zase objavuje aj ked som minule korene vybral a paradne sprchol...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod matus.galan » 26 Okt 2019 00:40 am

Cau kolega,

Este stale hladas svetlo na toto akva?
Na svoju kocku idem nahodit novo objednane svetlo a moje dve Ikea spotky na drziaku budu na predaj kedze neplanujem dalsie BW tak skoro.

Ak budes mat zaujem daj mi vediet a mozme sa dohodnut :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.