Stratena 180l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Stratena 180l

Odoslaťod yooda » 23 Sep 2019 19:35 pm

Zdravim Vas,

pred casom som sa rozhodol zalozit nove akvarium:
zalozene 4.9.2019

osvetlenie: LED pasik studena biela 3x1m dokopy 57,6W(nastaveny stmievacom na asi 75%, 7 hodin svietenia)
filter: fluval 205-biomolitan, zeolit cca 150g, aktivne uhlie cca 150g, matrix seachem 500g, keramicke valceky 500g, seachem purigen 100g
dno: dennerle nutribasis 6v1 - 4,8kg, rataj volcano black 16l
dekoracie: zopar sutrov amano rock
bakterie: seachem stability
co2: tlakova flasa 500g zatial bez nocneho vypinania(cca 100 bubliniek/min)

Hnojenie:invital ferox npk complete 3x8ml/tyzdenne, tenso cocktail 20ml/tyzdenne
Udrzba: raz tyzdenne vymena 25-30% vody

rastliny:
Eleocharis sp. Mini
Alternanthera reineckii Mini
Limnophila hippuroides
Ludwigia palustris
Echinodorus amazonicus
Ammania sp. Bonsai(invitro) po 2 dnoch odhnila
Pogostemon erectus
Echinodorus uruguayensis

22.9.2019 namerane hodnoty: ph 7,5, NO2-0, NO3-40, Fe-nemozem namerat aj ked ho tam pridavam pomerne dost, GH-15 °dH(vsetko Dajana testy)

23.9.2019
Obrázok


zivocichy:
zatial len 12 ks tetra cervenousta

Po necelych 3 tyzdnoch zacala prekvitat hneda riasa,rastlinam nieco chyba nerastu tak ako by mali najma eleocharis sp. mini
Poprosil, by som o radu co mam zle pripadne co treba zmenit aby to zacalo konecne pekne rast a ako sa zbavit tej hnedej riasy.
yooda
 
Príspevky: 107
Obrázky: 0
Založený: 22 Júl 2013 16:42 pm

Reklama

Re: Stratena 180l

Odoslaťod Robo1 » 24 Sep 2019 06:38 am

Ja by som problém videl v tom svetle.
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: Stratena 180l

Odoslaťod snajprik » 24 Sep 2019 14:21 pm

Ja vidím problém v hnojení, v substráte maš 5kg hnoja a ešte do toho leješ 24ml silného hnoja a 20ml ďalšieho hnoja, to akva je total prehnojene. Jedine čo brzdi zelenú riasu je veľké množstvo CO2 čo neplatí pre čiernu riasu, tej to nevadí.
Tak že pri štarte akvária sa prví mesiac používa ferox complete a až keď sa rastlinky rozbehnú potom sa prechádza na ferox NPK (silne svetlo bez ryb). To sa týka keby si tam mal len lávovú drť. Lenže tam máš i 5kg hnoja pod substrátom i stým treba počítať.
Za ďalšie ak chceš rastlinne akva a koberčeky tak ideál lacná a kvalitná voľba je platinum soil, mam ho 2 roky stačí jemne sýtenie CO2 a občas vymeniť vodu nič viac všetko rastie rýchlo a zdravo, žiadne smradľavé vodičky a chemikálie netreba, všetko je v substráte.
Svetlo: zistíš čo máš jednoducho. Do mobilu si stiahni aplikáciu luxmeter, mobil daj od svetla tak ďaleko ako je dno od svetla a máš výsledok v luxoch a vieš na čom si.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Stratena 180l

Odoslaťod yooda » 24 Sep 2019 18:16 pm

Dakujem,

Nameral som tam 50 000 luxov co sa mi zda nie velmi realne cislo pri 7200 lumenoch. Prestal som hnojit, zatial ide len co2. Mna este napadlo ci to nemoze byt kolisanim hladiny co2, kedze som sa s tym dost dlho hral, no uz asi tyzden to je ustalene.
yooda
 
Príspevky: 107
Obrázky: 0
Založený: 22 Júl 2013 16:42 pm

Re: Stratena 180l

Odoslaťod Hora » 24 Sep 2019 19:53 pm

yooda napísal:Hnojenie:invital ferox npk complete 3x8ml/tyzdenne, tenso cocktail 20ml/tyzdenne
namerane hodnoty: ph 7,5,Fe-nemozem namerat aj ked ho tam pridavam pomerne dost,

Dosť predajcov Tensa doporučuje kvôli jeho využitiu rastlinami pH do 7,niektorí až 7,2.
Taktiež je dôležité v akej vode ho rozrábaš,pretože ho vyšším pH znehodnotíš už pri nasypaní do fľaše.Ak ho aj namiešaš do demineralizovanej vody a potom dávkuješ do akvária s vyšším pH,tak samozrejme zbytočne,keď si okolo 7,5.
Používaš naviac ferox a teda by si mal namerať aspoň nejaké reakčné zafarbenie.Urob si test do malého množstva vody, prikvapkaj Tenso (ak je rozrobené v demi alebo destilovanej vode) a zvlášť do druhej dávky akvarijnej vody ferox.
Zmeraj ,či test vôbec ukáže prítomnosť Fe.Tie lacnejšie kvapky za moc nestoja,česť výnimkám.
Neviem aký je Dajana spoľahlivý,no JBL je určite lepšia voľba a nie vyhodené €. S Tensom by som prestal vzhľadom na pH.

Hnedá riasa v drvivej väčšine zmizne za pár dní u čerstvých akvárii,ale tiež obstrekujem SFexcelom a preventívne dávkujem.
Nech sa Ti darí,ale s tak malou CO2 fľaškou budú nervy a budeš pozerať viac kg,
2,4 kilovky vynechaj a kúp od 6 viac na tvoj objem,cca 100 B/min. nie je žiadna sláva pri stláčaní pH so skleneným difúzorom a pri cočkovaní slabším filtrom .Ak budeš obmieňať v budúcnosti difúzor,tak si nasaď radšej Bazooku kvôli lepšiemu využitiu plynu a menším stratám.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.