Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?

Odoslaťod Zuzanaval » 29 Sep 2019 17:18 pm

Ahojte akvaristi. Moja cichlida ma nejaky problem a pregooglila som uz cely net a nic podobne som nenasla. Mam mesiac zalozene akvarium s cichlidami. 240 litrove. Je v nom dost cichlid a jasne ze sa do mna hned za to pustite, ale mame v plane v blizkej buducnosti robit vyse 500 litrove. je ich 41 a 5 prisavnikov.Tak aby boli odmalicka spolu a boli zvyknute. Filter je externy tetra 1200 ex plus. Vodu menim kazdy tyzden 1/3 vody. Dam aquatan a nitrivec. Krmim dainichi color fx a sera granured. Svietim neonkami day lite a cor lite. Mam tam 8x labidochromis yellow, 9x aulonocara fire fish coral red, 8x socolofi thumbi point, 8x mdoka white lips a 8x cynotilapia hara galirea reef prave s tymi mam problem. Po zalozeni akva som mala 5 dni problemy s dusitanmi ale uz je to v poriadku. Najprv mali tie hary kozne problemy, to sa instalaciou uv lampy upravilo a vsetko bolo ok. Pred 5 dnami som si u jednej vsimla trosku vacsie brucho, ktore jej vsak do druheho dna zmizlo. Potom som si u niektorych vsimla ze maju take priesvitno biele vykaly dlhe asi 2-3 cm. Myslela som ze je to malawi bloat. Tie vykaly su teraz raz normalne, raz trochu nitkove ale len u par rybiek. Inak vsetko ok. Zeru ako dive, supiny ok, oci nevypukle. Ale dnes sa u jednej objavil akoby vyduty analny otvor. A u asi 2 dalsich len taky naznak zeby to mohli mat tiez. Uz som z toho jelen.neviem co to moze byt. Uz som premysla ze ci to niesu ikry, ale mam ich len mesiac tak neviem posudit. A neustalou zmenou farby tohto druhu uz ani neviem ci je to samec alebo samica,ale skor samec takze ani neviem ci su tie ikry realna moznost. Pripajam foto celeho akva a chorej rybky. Ak sa stym uz niekto stretol prosim poradte co to je. Ak je to nejaka bakteria nechcem aby to chytili ine. Lebo v tom skalnatom akva sa daju vylovit len tak ze vyberiem vsetky kamene a nechcem im robit stres zasa. tak nech nerobim zbytocny zasah ked netreba. Dakujem vopred
Prílohy
20190922_200002.jpg
20190929_090433.jpg
20190929_154108.jpg
Zuzanaval
 
Príspevky: 14
Založený: 17 Mar 2019 10:54 am

Reklama

Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?

Odoslaťod matus.galan » 29 Sep 2019 21:55 pm

Ahoj, na zaciatok mam otazku, ako dlho su tam tie ryby?
Pokial ma ale dobre pamat neklame tak to bude samica a podla vsetkeho je pripravena na kladenie ikier.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Naposledy upravil matus.galan dňa 29 Sep 2019 22:00 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?

Odoslaťod Zuzanaval » 29 Sep 2019 22:00 pm

Ahoj. Akva je zalozene mesiac a pol. Rybky su tam mediac presne. Testy robim kazdy druhy den na no2 a no3 a to je ok.
Zuzanaval
 
Príspevky: 14
Založený: 17 Mar 2019 10:54 am

Re: Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?

Odoslaťod matus.galan » 29 Sep 2019 22:01 pm

Skoda, akva malo bezat min mesiac bez osadky ale tak to uz je vec kazdeho majitela. Choroba to ale nie je. Odporucam precitat ako prebieha mnozenie malawi alebo si hod so goutube malawi breeding a pozeraj videa.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?

Odoslaťod Zuzanaval » 29 Sep 2019 22:11 pm

No je tam moznost ze je to tak. Len ono to bude skor samec. Teraz vecer je tak silno pruhovano vyfarbeny. A uz sa mu to zmensilo trochu. Dala by som aj foto len by som musela pustat zasa komp a zmensit foto. Tieto hary su cudesny druh. V priebehu 24 hodin menia farbu ako chameleon. Kazdu chvilu ma iny odtien. Ale moze byt ze to je samica. Nehadam sa. Akvaristika je tazky sport. Odkedy mam toto akva tak len goooglim a googlim. Stale sa nieco deje. Aj ked ja to akva moc studujem asi a preto si vsimnem kazdu malu zmenu co by mozno ini ano neriesili
Zuzanaval
 
Príspevky: 14
Založený: 17 Mar 2019 10:54 am

Re: Vyduty analny otvor u cichlidy. Prosim co to je?

Odoslaťod Andrej Jakubík » 03 Feb 2023 15:07 pm

Samica pripravená na kladenie ikier...:)
už dlho som sa takto dobre nepobavil. Nepremýšľali ste nad prítomnosťou vnútorných parazitov? Možno by bolo fajn ich preliečiť.

reagujem neskoro, ale možno môj príspevok pomôže iným..
Andrej Jakubík
 
Príspevky: 70
Založený: 02 Feb 2023 23:25 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.