SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov

Odoslaťod Milan ORAVA » 23 Okt 2019 18:24 pm

Používam vo filtri SZAT Clear Water Original,ktorý odstraňuje nitráty a voda je priezračná. Napriek tomu moje ryby nerastú,naopak,zdá sa,že sa scvrkávajú. Mal dom discusi,tie však vôbec nerástli,napriek tomu,že som tieto vložky menil každý tretí deň po regenerácii v kuchynskej soli. teraz chovám skaláre Pterophyllum altum peruensis albino,i tie akosi stagnujú. Pritom výborne sa kŕmia a chutí im potrava. Kŕmim mrazenou artémiou a JBL Grana discus,red Tiny Bits granulky O.S.I. Raz v týždni dostávajú sparené patentky alebo koretru. Myslím si,či tieto vložky SZAT Clear Water Original,síce dokonale čistia vodu od nitrátov,ale či náhodou neodstraňujú aj ďalšie prvky,minerály z vody a ryby vlastne chradnú. Ph mám 6,8 ,vodivosť 280 microsiemens. Vie mi niekto dať odpoveď na to,čo robím zle a ryby nerastú?
Milan ORAVA
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Apr 2009 00:45 am
Bydlisko: Nižná na Orave

Reklama

Re: SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov

Odoslaťod snajprik » 23 Okt 2019 20:35 pm

Ten zeolit s tým nemá nič, ale kludne stačí ho regenerovať aj raz mesačne. Zeolit vlastne zachytáva odpadové častice s vody a tým odoberá voľne živiny riasam, rastliny majú výhodu v tom že berú živiny s dna. Prečo ti nechcú rasť ryby netuším, možno to chce viac krmiť, ale ten zeolit za to určite nemôže.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Okt 2019 20:55 pm

Chce to začať s menej náročnými rybami, toto je už pre profíka
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov

Odoslaťod Milan ORAVA » 25 Okt 2019 14:21 pm

Chovám ryby 15 rokov... Nie som začiatočník. Prešiel som od živorodiek cez africké cichlidy až k amerikám. Mám 715 l akvárium,220l ,90 l,60,30 l.
Milan ORAVA
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Apr 2009 00:45 am
Bydlisko: Nižná na Orave

Re: SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov

Odoslaťod marko65 » 26 Okt 2019 08:48 am

Milan Orava:

ked ti akva slape, nepotrebuhes ziadny odstranovac nitratov. Samozrejme tym myslim pri dobrej starostlivosti ako je pravidelná udrzba, hygiena, neprekrovanie a neprerybnene akva. Pisal si, ze si skuseny akvarista, tak predpokladam ze to vsetko vies.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: SZAT Clear Water Original odstraňovač nitrátov

Odoslaťod kvietik » 26 Okt 2019 11:01 am

Anex je v pohode pomocnik pri udrziavani NO3 v norme. Je mozne ze odobera cast mineralov z akvarka ale isto nie v takom mnozstve aby ti ryby nevyrastli. Pouzival som ho pri diskoch takze viem z vlastnej skusenosti. Ak sa bojis dokup si mineraly do akvarka a pridavaj , doplni to potrebne latky. Problem ale mohol byt v nedostatocnom krmeni, parazity, pripadne zakrpatene ryby.
Co sa tyka skalarov, tak ten nazov je divny, urcite to nie su altumy, takze vyrastu iba ako klasika skalar - vyska cca 20 cm. Koretru im davaj v surovom stave, nemusis to liat horucou vodou. A mrazene mozes este mysis a krill napriklad.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.