Aký filter? Do 60l akvária



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Natka » 04 Nov 2019 19:27 pm

Ahojte mám menší problém kúpila som nedávno zabehnuté akvárium a voda bola kalná tak som musela dať dva vnútorné filtre lebo jeden nestíhal. (Oba filtre som kúpila spolu s akvariom) Mám v pláne kúpiť nový ale neviem sa rozhodnúť. Zaujal ma molitánový dvojramenný filter (Aqua nova NSF-60l) ale chcem radu skúsenejších pretože som si neni istá že urobím dobre. V akvárium mám gupky, jednu parmičku žraločiu, troch prísavníkov a päť tetier červenoplútvych. Prosím poraďte nejak som z toho zúfalá. Ďakujem.
Natka
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2019 23:22 pm

Reklama

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod marlo » 04 Nov 2019 20:17 pm

Nechceš radšej vonkajší filter ?
Je výkonejší ,väčšia plocha pre nitrifikačné baktérie. Pohodlnejšie čistenie .
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod matte » 05 Nov 2019 11:08 am

v tejto teme sa spominaju dobre vnutorne filtre dennerle-nano-cube-60l-t18150.html
ja by som napriklad vonkajsi nechcel ani zadarmo :mrgreen:
teraz mam eheim biopower 160 v 60l akva a som spokojny, ale cistim raz za 2 tyzdne kvoly haklivej bojovnici
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Seraph » 05 Nov 2019 11:18 am

matte, matte, pockaj rok a povies presny opak.....uz nikdy nie vnutorny filter...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod matte » 05 Nov 2019 11:59 am

ale ved uz budem mat 2 roky o chvilu akva s vnutornym, ja som zastanca logiky a ked je substrat, rastliny, kamene, drevo, skla plne nitrifikacnych bakterii tak ci je objem filtra 0,5l alebo 5l nie je taky rozdiel, lebo aj tak je vacsina bakterii mimo filtra, cize pomer nie je 1:10 ale povedzme 10,5:15, ci?
cistenie mi problem nerobi
samozrejme nespochybnujem, ze je externy lepsi, ale u mna amatera s kompaktnym akva a vyslovene netechnickeho cloveka vyhrava vnutorny, ked si spocitam vsetky vyhody, nevyhody a rizika
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Natka » 05 Nov 2019 13:23 pm

Ja by som kúpila aj vonkajší len ho nemám kde mať. Neviete mi poradiť nejaký fajn a tichý filter lebo môj je pomerne dosť hlučný preto som rozmýšľala nad tým molitánovým.
Natka
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2019 23:22 pm

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Natka » 05 Nov 2019 13:24 pm

A každopádne ďakujem za radu od všetkých :roll:
Natka
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2019 23:22 pm

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod matus.galan » 05 Nov 2019 14:24 pm

Ono ke tazko povedat ci ten a ten bude tichy alebo nie. Musis sa na to pozerat aj z tej stranky,ze ten filter musi byt na to akva a ryby dostatocne silny, musime mat miesto na filtracne naplne, bude fungovat 24hod 365 dni tak aby co to vydrzal. Treba napisat co s tym akva este planujes, co vsetko tam bude, kolko ryb atd a taktiez kolko chces do toho filtra vlozit penazi.

Ak nemas miesto na externy tak jedine interny alebo zavesny a tu zasa ide o to ci mozes mat zavesny alebo nie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod matte » 05 Nov 2019 15:05 pm

tento nepocujem, musim pozerat ci sa hybe hladina https://www..akvariumonline.sk/eheim-vnu ... 40113.html
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Hora » 05 Nov 2019 17:22 pm

matte napísal:ja by som napriklad vonkajsi nechcel ani zadarmo ..............objem filtra 0,5l alebo 5l nie je taky rozdiel..........vyhrava vnutorny, ked si spocitam vsetky vyhody, nevyhody a rizika

toto môže napísať ten,kto sa oháňa bojazlivosťou z vytečenia a videl externý filter len na obrázku,ale tvoj názor

Natka,
Nepísala si koľko máš rýb a hlavne :!: počet,druh rastlín,lebo pri živorodkách,ktoré produkujú oveľa viac odpadu by som vyberal práve filtre s väčším objemom kvôli stabilite akvária.
Ten čo chceš nie je samotný filter,k tomu bublifuku budeš potrebovať ešte vzduchovací motorček a tie sú podľa druhu počuteľne vibračné ako klasické filtre.Samozrejme záleží na výrobcovi,napr. vzduchovací Atman je super zvukový plašič pripevnený na zapichnutom roxory v zemi ako prevencia proti krtkom na záhrade :?
Mimochodom ten človek,čo Ti predal celú výbavu aj s rybami bol fakt člen :arrow: Mrenka žraločia do 60l.Budeš musieť robiť zmeny nielen vo filtrácii.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Natka » 06 Nov 2019 16:27 pm

Čo všetko budem musieť urobiť? Lebo teraz už fakt mám pocit že budem musieť kúpiť väčšie akvárium :cry: a všetko na novo spraviť.
Natka
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2019 23:22 pm

Re: Aký filter? Do 60l akvária

Odoslaťod Hora » 06 Nov 2019 20:29 pm

Kvôli jednej rybe nebudeš kupovať niekoľkostolitrové akvárium.
Zisti si,kedy bol menený alebo prepraný štrk,keď je kalná voda a pri sťahovaní ostalo akvárium čiastočne zavodnené.
Do tohto objemu je veľmi dobrý filter Aquael turbo 500.Dá sa použiť ako čerpacia hlava s dosť objemným molitanom,no aj tak by som používal medzikus s keramikou.Jeho filtračná plocha je asi najväčšia s porovnaním s konkurentmi v podobnom výkone.
Skús dať aktuálnu fotku akvária a nemusíš opisovať nič viac,čo tam je.
Len som tak pozrel,že najlacnejší set 60l stojí 46€,to sa oplatilo kupovať od ruky a nevieš jeho životnosť,vápenaté nánosy,škrabance.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.