Zvýšenie PH vody



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zvýšenie PH vody

Odoslaťod Stando24 » 29 Nov 2019 11:36 am

Zdravým našiel som dve témy podobného charakteru ale žiadnu takúto.
Mám menší "večší" problém založil som si Nano akvarko 30l dno som dal platinum soil skali dragon stone asi 4 druhy rastlín Ammania sp. Bonsai, Bacopa monniera, Bucephalandra Leaf Green, Rotala rotundifolia a mach na koreni spiky moss. Po dvoch dňoch som dal co2 1bublinka za cca 4sec dropcheker zelený ale ph vody som zmeral a je ani nie 5 čo je dosť málo :|
Tak chcem sa touto cestou popýtať či jesto nejaký spôsob ako zvýšiť ph vody bez poškodenia substrátu či použiť dáky ph buffer ako je Seachem Neutral Regulátor alebo niečo iné či to má zmysel alebo ísť bez co2 a ako sa to ukáže. V akva chcem mať jednu bojovnicu samca a Kreverk blue dream asi.
Hodím aj foto ale to je s prvého dňa a na druhy som ešte dosádzal lebo som všetko nemal naraz ted som v práci nemám to ako cvaknut a idem do mesta že kuknem niečo keď tam budem za rady ďakujem
Obrázok
Obrázok
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Reklama

Re: Zvýšenie PH vody

Odoslaťod snajprik » 29 Nov 2019 17:22 pm

Teraz máš ideálnu vodu pre krevetky caridina CRS taivan tiger... Takú vodu majú radi tetry ako neónky kaprozupky... Fakt nedučím kde vidíš problém.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Zvýšenie PH vody

Odoslaťod Stando24 » 30 Nov 2019 10:58 am

No uvidíme ako sa to ustáli včera večer to bolo cca dákych 6 podľa sera kvapkoveho testu Ph dropchecker stejna farba co2 furt 1 bubla za 4sec cca či sa ph ustáli uvidíme :) akva v zabehu týždeň tak ešte si hľadá svoje hodnoty ale to ph som bol taký prekvapený. A tie CRS sú pekné krevetky ale náročnejšie a vzhľadom že som ich zatiaľ nechoval vodu dávam cez uhlíkový filter na odstránenie chrolu do všetkých akva nemám osmózu či by sa mi udržali ale uvidím mám ešte dáke tri týždne na rozmyslenie. Ale vďaka za info som ani nevedel že im je dobre také nízke hodnoty :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Zvýšenie PH vody

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Dec 2019 18:27 pm

Treba tomu nechať čas, je to biotop, nie kávovar
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.