Zavzdusnovanie filtra



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod luko36 » 29 Nov 2019 19:10 pm

Zdravim, po case by som Vas chcel poziadat o radu. Mam fikter SunSun 703b, a pouzivam CO2, docasne bolo cwz difuzer skleneny, kym prisiel reaktor Ista,ktory mam zapojeny na vystup filtra a vrtulky sa pekne tocia. Probkem nastal po zapojeni reaktora, fikter sa zacal zavzdusnovat, reaktor sa plni vzduchom a znizi sa prietok filtra extremne, vznika neskutocne mastna hladina. Pridavam fotku zapojenia. Prosim o radu co som urobil zle. Filter som niekolko krat uz precistil a vzdy po par hodinach je v nom vzduch.
Prílohy
received_442095199789184.jpeg
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Reklama

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod Azaza3l » 29 Nov 2019 22:51 pm

A dobre ho odvzdusnujes ? Úplné odvzdusnenie nejaký čas trvá, ja aj naklanam filter na každú stranu niekoľko krát, ono sa odvzdusni aj bez toho ale nejaká trocha vzduchu tam bola aj po 2 dňoch. A to potom robí problém.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod luko36 » 29 Nov 2019 23:04 pm

Odvzdusnujem nonstop, po case ani bublina a za par hodin zas filter plny vzduchu. Nechapem odkial sa tam vobec berie.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod Hora » 30 Nov 2019 11:28 am

luko36 napísal:Probkem nastal po zapojeni reaktora, fikter sa zacal zavzdusnovat, reaktor sa plni vzduchom a znizi sa prietok filtra extremne.

Keďže máš reaktor na výstupnej hadici,tak jemu by som zavzdušňovanie nepripisoval určite.
Ak dosiahneš vypustenie vzduchu po čistení z filtra,tak neexistuje,že ho mám po čase späť,je to uzavretý obvod,jedine mi vychádza,že silou podtlaku v kanystri (i/y ?? rôzne varianty sa píšu :) ) niekde naťahuje pomaly v niektorej časti tesnení vzduch.Neviem,či dostaneš od niekoho odpoveď,ako to vyriešiť alebo konkrétnu chybu.
Osobne by som skúsil zvýšiť prietok cez filter,tak ak máš jemnejšie náplne vyber,nechaj len molitan,hrubú keramiku a porovnáš za pár hodín.Voda musí pretekať najmenším odporom a ak by sa potom nezavzdušňoval,tak tzn. že ti nasáva falošný vzduch niekde z vonkajšej časti filtra.Reaktor nechaj napojený.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Dec 2019 18:25 pm

@luko36
odpoveď je ale veľmi jednoduchá. Tento reaktor ti bude fungovať pri filtroch, ktoré majú prietok do 400L/hod.
Tento "nestíha" danému filtru, brzdí mu prietok a zavzdušňovanie je vlastne nedokonalé rozpúšťanie CO2-jky. Nerád ti to hovorím, ale tebe treba o hodne väčší. Ver mi, viem o čom hovorím
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod Hora » 03 Dec 2019 12:56 pm

Zavzdusnovanie je vlastne nedokonale rozpustanie co2-jky?
Keby mal reaktor napojeny na nasavanie,tak moze byt,ale na vytokovej hadici s prietokom 700/800l/hod. sa nerozpusteny plyn nema sancu dostat spat a on ma problem so zavzdusnenym filtrom vzdy po par hodinach.
Cisto hypoteticky,ak by odstavil plyn do reaktora,tak zavzdusnovanie by malo stale vznikat vo filtri.
Mne z toho vychadza stale nasavanie falosneho vzduchu.
Treba skusat a samozrejme odstranit ,ak to bude pokracovat aj s vypnutym plynom,skontroluj vsetky vonkajsie napojenie hadice-trubky-ventily.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Dec 2019 19:25 pm

Vieš ty vôbec o čom hovoríš?????
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Dec 2019 19:41 pm

To máš to isté, vždy na vývod Z FILTRA
https://www.youtube.com/watch?v=xdbnNUaOm0c
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod Marshall » 05 Dec 2019 03:09 am

Mam to tiez nejako podobne a zopar veci mi je nejasnych a zopar uplne samozrejmych.
1. Akym sposobom si sa zbavil vzduchu z reaktora pri prvom zaliati filtra.
2. Ako vies, ze sa filter zavzdusnuje? Len z toho, ze sa reaktor plny plynom (moze to byt vzduch, ale aj (ako pise Pavlov) nedokonale resp. skoro ziadne rozpustanie CO2.
3. Ten reaktor je naozaj maly a prepac 'cinsky sunt'
4. Skus vypnut CO2 (ako radi Hora) a uvidis, ci sa bude zavzdusnovat aj nadalej.
5. Mozno mas len chybny kus. Vsetko je mozne.

Viac ma momentalne nenapada, ale myslim, ze tomu prideme na kloub.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Dec 2019 18:45 pm

Ak vypne CO2, tak mu to ( síce pomalšie), ale i tak zaplní bublinkami vzduchu z filtra, tam sa rovnako zhromažďuje, prípadne (baktériami)tvorí kyslík. To nie sú zlé reaktory,mal som ho napojený na EHEIM 2213 a do 60L akvária to úplne 100% fungovalo. Dal som ho na TT600 a mal som rovnaký problém ako je tu opísaný.
Rovnako dobre funguje na vnútorné filtre, povedzme v tomto prípade, na čerpaciu hlavu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod luko36 » 06 Dec 2019 07:29 am

vdaka za rady, nemal som v týždni vobec čas napísať :
namiesto pôvodného nasávacieho koša mam nasadený nerezový kôš (sitko) ako ochranu pred nasávaním kreviet, toto sitko ako som si až cez vikend všimol , sa ale velmi lahko zanasa drobnými lístočkami od rastliniek a iným bordelom, trebalo len začať robit dokladnejsiu kontrolu a prebehnut to rukov par krat, filter už nepodsava vzduch.
vdaka za rady a prepáčte že som nemohol skôr napísať.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Zavzdusnovanie filtra

Odoslaťod Hora » 06 Dec 2019 09:50 am

I.P. Pavlov napísal:Vieš ty vôbec o čom hovoríš?????

nie,dodnes som nevedel,že baktérie tvoria kyslík 8)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.