Dennerle Nano Cube 60l



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matus.galan » 27 Nov 2019 10:42 am

Tazko povedat, zalezi ako velmi bude to dno zarastene, ak velmi tak potom radsej clithony. Tie su fakt super slimaky a hlavne tie vajicka niesu tak mega ako pri neritine a hlavne idu dole lahsie :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 27 Nov 2019 11:19 am

Ahojte, dakujem za postrehy a pripomienky k slimakom. Dno je (bude) dost zarastene a nechcem aby sa mi tam niekto zavrtaval :-) Povodne som chcela Neritina- vojenska prilba ale koli tym vajickam skusim asi Clithony. Koren ma este stale ten biely povlak, tak mozno by im chutil :-) Skusla som ho aj odstranit kefkou ale potom sa to rozsirilo aj na rastliny ako taka pavucina to teraz vsade vyzera. Ak by to nechceli tak im kupim zihlavove peletky, lebo riasu zatial nemam tak aby mi nepomreli.
Tak pat kusov bude dobre?
Hora : dakujem za milu poznamku, ze prijemne akvarium ( srdiecko mi podskocilo) :-)
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matte » 27 Nov 2019 11:53 am

clithonov moze byt 5, krmit ich netreba, oni si nieco najdu
biely povlak a celkovo bordel v mojom 60l akva mi zmizol po nasadeni slimakov, japonskych kreviet a rybiek behom 2 dni
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matus.galan » 27 Nov 2019 19:53 pm

Sliz a podobne je beezny zabehovy jav a zmizne postupne kazdou vymeniu vody, co to odsajes netreba to prehanat, jt to v kazdom akva a ano 5x bude fajn.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 03 Dec 2019 15:39 pm

Ahojte, tak slimaky su uz doma(5ks clithony). Chcela by som si posondovat ostatnych buducich clenov mojho akvaria. Krevetky som vybrala zatial Japonica a Pinokio. Pisala som si s Ondrejom zo shrimp.sk . Odporucil mi tieto k bojovnici, tie male by vraj boli jej potravou. Tak skusim 5+5. No a na stred uvazujem o Razborke klinoskvrnitej tak 10-15ks. A samozrejme Betta .Co vy na to? Pripadne ine tipy. A privitam aj skusenosti kto ich uz mate doma v akva, ci je to dobra volba.
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matte » 03 Dec 2019 18:09 pm

moj bojovnik ked bol mlady utocil na prisavnikov otocinclusov a panciernikov habrosusov, male modre krevety zlikvidoval, aj velke farebne kotulky, teraz ked uz ma 2 roky a zle vidi, tak uz len polihuje, uz len obcas pri krmeni je agresivny
japonske krevetky nemal sancu a rybam vo vodnom stlpci nerobil zle, mal som nahodne prinesenu krevetku pinokio a po nejakom case zmizol, ja by som mozno mandarinkove skusil ku bojovnici, okrem japonskych
u mna bez problemov s bojovnikom tetry ohnive, parik mrenky duhovej a hufik panciernicka maleho
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matus.galan » 03 Dec 2019 20:05 pm

Pri takom objeme nebudes mat s osadkou problem pri bojovnici. Mozem to posudit z vlastnej skusenosti.

Mam 2r samicu bola vo velkej 80l kocke kde boli krevetky, slimaky, otici, pancierniky, tetry ohnive atd...ziaden problem.

Teraz uz ma svoje 20l akva kde su len krevetky neocaridina yellow neon lebo ak tam bolo cokolvek dalsie bol pruser. V malom priestore je agresivna a vsetky aj mensie ryby hnala stale prec, krevetky neriesi, sem tam sa s nimi natahuje o jedlo ale inac plne v pohode.

Takze v tvojom pripade by som nevidel problem ak pojdes do vyberu co si si zadala ak sa ti nezapaci nieco ine.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 10 Dec 2019 00:25 am

Ahojte, tak krevetky su uz zabyvane. Pekne cistia listy, koren, sklo. Krmivo si ani nevsimnu.Hlavne,ze som im kupila tri druhy. Skusila som zihlavove peletky a aj granulky. Nic. Neviem kto to potom bude jest :-) Dnes som bola v akvaristike(udajne najlepsej v BB) Pan mi odporucil razborky male a razborky galaxy. 10+10. Nebude to uz vela? Myslite,ze dobry vyber? V stredu mu pridu nove rybky tak sa mam zastavit. No a samozrejme bojovnica este.
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod Hora » 10 Dec 2019 10:31 am

vero1974 napísal:No a na stred uvazujem o Razborke klinoskvrnitej tak 10-15ks. A samozrejme Betta .

Hoci máš 60l objem,ale pre väčšie ryby od malých Rázboriek ako R.klinoškvrná je lepšie 60l akvárium 60cm dlhé kvôli plávaniu.Ona bude žiť pri dobrej starostlivosti,len 38 cm je také nútené.Ja som ťa prehováral na klasické :wink:
vero1974 napísal: Pan mi odporucil razborky male a razborky galaxy. 10+10. Nebude to uz vela? Myslite,ze dobry vyber? No a samozrejme bojovnica este.

Lepší výber na rozmery akvária,veľa určite nie pri tých minirybkách,galaxky sú na svoju malosť pomerne živí plavci,zase to obmedzovanie dlžkou :? a ešte možná nenáročná varianta
https://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
Naozaj sa neboj (máš dobrý filter a tieto rybky produkujú minimum odpadu) a urob 2x20 húfiky buď Razbora malá s galaxy alebo škvrnochvostovými.A najideálnejšie by bol len jeden druh v počte 30-40,ale jasné,že každý chce viac druhov.
Súžitie s Bojovnicou bez ubúdania rybiek v pohode.
Po 20ks nie je veľa,tie menšie sú bojazlivé a pri pohybe okolo akvária sa schovávajú.
Viac jedincov rovnakého druhu dodáva sebavedomie a potláča plachosť a lepšie vynikne početnejšia skupinka.

OT: ja mám v 30l 35 ks Razboriek škvrnochvostových roky,bola s nimi aj Bojovnica,pygmejovia,rôzne druhy slimákov,desiatky kreviet,vodu zaťažovali stovky kotuliek ,rastlinstvo len obyčajné machy a nikdy nebol problém,takže sa nemusíš obávať,že 10+10 alebo spoločnosť Bojovnice je nevhodné.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 10 Dec 2019 10:53 am

Hora dakujem za radu...ja si pamatam,ze si mi radil dlhsie akvarium, ale tak clovek sa uci na vlastnych chybach, vela veci by som uz urobila inak. Tak ked budem niekedy zakladat nove akva budem si to pamatat :-) Ale bez vasich rad by som urcite nebola tam kde dnes, za co Vam vsetkym patri obrovske DAKUJEM ....krd uvidim rybky nazivo potom sa rozhodnem. Urcite kupim len tie mensie.
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matte » 10 Dec 2019 17:07 pm

a tetry ohnive?
razbory skvrnochvostove su pekne, malicke, ale u mna 2-3 plavaju v hufiku s ohnivkami a ostatne su schovane v tieni
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 13 Dec 2019 18:34 pm

Ahojte, v akvariu sa mi zacala tvorit hneda riasa a pozorujem,ze aj zelena take chumace a vlakna. Na hnedu som sa docitala, ze v novozalozenych akvariach sa objavi ako prva, kym nie su rastliny zakorenene. Preco sa objavila u mna az teraz? Moje rastliny uz pekne rastu aj som niektore strihala. Je to v pohode?
A co ta zelena? Vela svietim? Svetlo mam chihiros A301 plus nastavene na polovicny vykon a svietim od 15-23 (8hodin). Ten biely povlak na koreni stale pretrvava. Ani slimaky a ani krevetky sa nim nekrmia. Objavila som tri male slimaciky, neviem kde sa vzali teraz po mesiaci.
Zajtra vymenim 1/3 vody. Co s tymi riasami? Zmyznu same? Ci daco s nimi treba robit? Mate skusenosti?
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 13 Dec 2019 18:38 pm

Riasa
Prílohy
IMG_0060.JPG
IMG_0059.JPG
IMG_0058.JPG
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 13 Dec 2019 18:39 pm

Riasa
Prílohy
IMG_0061.JPG
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matte » 15 Dec 2019 00:07 am

niekomu sa to tu robilo tiez na koreni a dal ho von vydrhol poriadne pod horucou vodou, vratil a bolo lepsie
pripadne vyvarit
ak sa da vybrat, ja by som ho vykefoval
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matus.galan » 15 Dec 2019 00:23 am

Nic nevytahuj, nechaj akva bezat, stale funguje len kratko, vsetko chce svoj cas aby si to sadlo, rovnako aj cas svietenia, mnozstvo svetla atd...netreba to prehanat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod Hora » 15 Dec 2019 10:59 am

Presne ,koreň nechaj na pokoji a len odsaj z povlaku,čo sa dá,zbytočne budeš vyberať,kefovať,vyvárať,aj tak by sa znova objavil,jednoducho musí prejsť svojim procesom adaptácie vo vode.
Tieto prvé riasy sú zábehové,ale nepočítaj,že budeš bez rias.Vždy budeš mať nejaké viditeľné a už len záleží na podmienkách svetla,prehnojenia,prerybnenia,prekrmovania.
Ostaň na rovnakom čase svetla a zníž ešte o jeden stupeň (ja by som urobil tak) alebo skráť svetlo o hodinu a nechaj intenzitu rovnakú alebo pridvihni svetlo na nožkách vyššie od hladiny ak je rezerva.Takto aspoň obmedzíš zelené riasy,tvoje druhy rastlín to zvládnu,vláknité odstraňuj ručne,hnedé z listov,kameňov hubkou alebo štetcom,nepridávaj hnojivá naviac.
Limnophily vyťahuj celé,strihni v polovici a posaď.Ona sa rýchlo chytí novými korienkami,bočné výhonky z materskej rastlinky sú totiž oveľa slabšie ako hlavná vetva.Takto sa ti aj korene nerozmohnú po dne v nepriateľnom množstve pri dlhšom zasadení jednej rastliny.Si mesiac od založenia,na ďalší už bude dobre.
:arrow: Dúfam :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 15 Dec 2019 22:35 pm

Dakujem za rady. Akva som vycistila. Vymenila 1/3 vody. Riasy som rucne poodstranovala, tie hnede isli najtazsie. Koren poodsavala. Voda sa pekne vycistila.Limnophilu som zatial len ostrihala, lebo aj tak bola hneda navrchu. Nabuduce ju vyberiem a zasadim to co odstrihnem. Mam tam dva druhy aquatica a sessiliflora. Tu prvu neskor zrusim.Rastie velmi rychlo.Tak uvidime co bude za par dni.
Prílohy
IMG_0062.JPG
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 15 Dec 2019 22:44 pm

V utorok by mi mali prist rybky 30 ks
https://rybicky.net/atlasryb/razbora_ranongska
Dufam,ze som dobre vybrala.
Este mam otazku. Mam uz vycistit filter? Tie lili pipe su uz zvnutra hnede.
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matus.galan » 15 Dec 2019 23:21 pm

Filter mas externy, nema byt este cim zaneseny takze nic netreba cistit. Filter cistis az ke je prietok znizeny. Ohladne lily tam je to otazka toho ci znesies trosku spiny, riasy alebo nie. Ciste budu vzdy len nejaky cas. Osobne odporucam zakupit este jednu sadu a potom jednu nahodot a druhu vycistit. Rovnako ak by sa ti stalo,ze jednu rozbijes budes mat hned nahradu.

Ono staci trosku nepozornosti a uz mas z jednej dve :) taktiez odporucam pred davanim dole alebo nasledne nasadzovanim hadicu nahriat. Bud tepla voda alebo fen, potom sa nasadzuje aj dava dole jednoduchsie, ale hlavne opatrne. Mne sa podarilo jednu rozbit ale len raz :) aj to ked som nou buchol. K tomu dufam,ze mas aj kefku na cistenie lily, bez nej to vycistis uz jedine ak ich das do nadoby v ktorej budes mat roztok sava a vody, ten to da vsetko dole na jednotku, preplachnes a vybavene.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 15 Dec 2019 23:38 pm

Prud je stale rovnaky, tak filtre cistit nebudem. Lili je spinava hlavne ta nasavacia. Na hadice sa mi nasadzali celkom dobre.
Hadice som najskor namocila do horucej vody. Kefku na ne mam. Toho sava sa trosku obavam.
Matus, co hovoris na vyber ryb?
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod matus.galan » 16 Dec 2019 14:20 pm

Vyber ryb je v pohode len neviem ci ich bude dost vidiet v tej soleti zelenej kedze aj ich farba je taka zlto zelena. Ono je ich dost to problem nie je len to bude take vyrazne ako napr keby tam boli galaxy alebo tetra ohniva alebo neonka modra a podobne...


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 16 Dec 2019 14:32 pm

Ja som schvalne vybrala take aby neboli napadne. Aj krevetky mam preto Japonicu a Pinkokio lebo su priesvitne. Nechcem tam vela roznych farieb.Dominantna a vyrazna bude bojovnica. Nikde som to nevidela, len v mojej hlave skrsla taka myslienka :-) tak dufam, ze nebudem z vysledku sklamana :-) :-):-)
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dennerle Nano Cube 60l

Odoslaťod vero1974 » 11 Jan 2020 16:08 pm

Ahojte, prikladam sucasny stav mojho dvoj mesacneho akva.
Mam tam 30 razbora kubotai, 5 slimakov clithon, 1 bojovnica, 3 prisavniky a mala som krevetky japonica a pinokio ale tie zahadne zmyzli alebo sa skryvaju, lebo sem tam najdem zvleceny pancierik. Myslite,ze ich daco aj pozralo? Na zaciatku som kupila 10 a potom este 8. Asi styri mi uhynuli. Ale ostatne nevidim. S tymi prisavnikmi som asi prestrelila. Za prve dorastaju az do 15cm a su strasne divi. Pozitivne ale je,ze krasne vycistili cele akvarium. Koren je cisty az si myslim,ze aj ten zeru, riasy na skle a rastlinach uz nie su. No zeru aj rastliny zopar anubiasov a velmi im chuti sagitaria. Listy tak cistia,ze je z niektorych len mriezka. Musim ich darovat. Ak ich chytim :-) 26.1. je u nas v BB akvaburza poradte nieco vhodne takto pracovite cim by som ich nahradila.
A este slimaky kotulky asi, prisli s rastlinami a uz kladu vajicka. Myslela som,ze bojovnica si pochuti, ale dako si ich nevsima.
Prílohy
IMG-20200108-WA0002.jpg
IMG_1560.jpg
IMG_1516.jpg
vero1974
 
Príspevky: 48
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2019 20:51 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.