rastliny do akva biotop Malawi, mbunas



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rastliny do akva biotop Malawi, mbunas

Odoslaťod keso » 09 Jún 2005 13:21 pm

Ahojte,

po cca 3 rokoch som sa rozhodol, ze idem trochu pomenit moje akvarium. Je to biotop Malawi Mbunas.
Chcem sa spytat ci existuju nejake rastliny, ktore sa do toho biotpou hodia a hlavne ktore vydrzia pri mojich chichlidach.

dakujem.


mpr.
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Reklama

Re: rastliny do akva biotop Malawi, mbunas

Odoslaťod manoh » 12 Jún 2005 18:27 pm

Všeobecne sa odporúčajú do malawiakva odolné(tvrdé a horké) rastliny s poriadnymi koreňmi - anubiasy, silnejšie druhy echinodorov popr. valisnéria...ale napr. švagrovi v 400l akva nevydržalo pri zebrách, socolofoch a afrách nič, zničili aj umelú rastlinu...ja úspešne v mojom zarastenom(valisneria, echinodorusy, sagittaria, hygrophila) 360l akva chovám labidochromisy a zebry bez najmenšej ujmy na rastlinách :)
Obrázok používateľa
manoh
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 01 Jún 2005 18:57 pm
Bydlisko: Viš?ové pri Žiline

Re: rastliny do akva biotop Malawi, mbunas

Odoslaťod keso » 13 Jún 2005 08:36 am

No skusim nieco im tam dat a uvidim.
Prerabam akvarium, kde mam labidochromisy, pseudotrophesuy, melanochromisy a iodotropheusy.
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: rastliny do akva biotop Malawi, mbunas

Odoslaťod Vladoo » 13 Jún 2005 09:30 am

Dost dlho som skusal dat do Malawi akva nejake tie rastlinky,zatial bez uspechu a pravdupovediac vzdal som to.Na anubias isli chytracky vzdy okusali novy prirastok-stare listy nechali na pokoji.Ked anubias "vytlacil" asi 15 novy list a zas ho odhryzli :? -tak sa mi ho ulutostilo :oops: a daroval som ho k menej "rastlinozravym" rybam.
Obrázok používateľa
Vladoo
 
Príspevky: 24
Obrázky: 21
Založený: 28 Aug 2003 14:47 pm
Bydlisko: Nitra

Re: rastliny do akva biotop Malawi, mbunas

Odoslaťod Thomasman » 13 Jún 2005 09:40 am

Ja mam v 200 l akva. Sagitariu mam tam 20 ks rybiek /red-fin,socolofi.king/ rastliniek sa ani nedotkl stale mi vyhana nove listy v sobotu som ju musel dokonca obstrihat.Skus ju tam dat.
Thomasman
 
Príspevky: 21
Založený: 12 Máj 2003 11:10 am

Re: rastliny do akva biotop Malawi, mbunas

Odoslaťod keso » 13 Jún 2005 17:14 pm

No tak som dnes kupil dve rastliny, podla Baumaxu je to Vallisneria asiatica... uz su cca 20 minut v akvariu a zatial nic, ryby neprejavuju ziadny zaujem :lol:

Uvidime zajtra rano ....
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.