Neplatici



Re: Neplatici

Odoslaťod ferryno » 19 Feb 2014 21:23 pm

Je pravda že to človeka naštve veď niekto premieňa koníček na eura a po pár neúspechoch klesa dôvera. Ja osobne som tiež par krát chcel objednať z burzy či z netu ale skor mam pochybnosti o dodavke alebo kvalite. Až po pár upozornení že na toho a toho je spoľah tak vtedy objednávam. Ja si myslím že to je od Denisa dobrý krok to tu zavesiť nech "kolegovia" vedia čo a ako
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Reklama

Re: Neplatici

Odoslaťod denis » 19 Feb 2014 21:31 pm

cezar.milan napísal:To mlčanie, teda tvoje mlčanie bolo podozrivé, tak sa nečuduj. Rovnako Denis mal dať hneď vedieť ak prebehla platba a hlavne kedy.

milan tu som to napisal, po vyse troch tyzdnoch prisli.
denis napísal:tak dnes (16 Aug 2013) mi od cloveka v prvom mojom prispevku prisli peniaze.

niekolko sukromnych sprav tu na akve, este viac mailov, na ktore nie su ziadne odpovede, preco neposlal peniaze. viac sa mi k tomu pisat nechce
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Neplatici

Odoslaťod cezar.milan » 19 Feb 2014 22:37 pm

Prepáč, neprehliadol som, ale nečítal som znova a to som mal, moja vina.
Tak potom nieje čo riešiť, je to len výkrik trafenej husi.
Nech sa ti darí naďalej!
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Neplatici

Odoslaťod Darios » 04 Sep 2014 00:01 am

Dobrý deň keď už tu ta téma je tu prihodím skúsenosť čerstvú.

Narazil som na jedného k****a čo si cez dobierku nechá poslať rastliny, ale potom si ich nepreberie. X telefonátov a keď už zdvihne sa vykrúca a hodí vinu na poštárku. Bolo dohodnuté kedy to posielam kedy to príde, že si to preberie. Nestalo sa je to CH*** s veľkým písmenom. Zistil som si že je aj neplatič a ma manko vyše 3000 euro v poisťovni. Pekne to len ukazuje čo to je za človeka.

Jeho meno adresa :

Peter Klučiar
Kamenná 849 / 11
951 97 , Žitavany

Ak ho niekto pozná napíšte mi súkromnú spravu.
Darios
 
Príspevky: 8
Založený: 31 Júl 2012 05:38 am

Re: Neplatici

Odoslaťod hooopy » 06 Aug 2016 19:50 pm

ziadam vsetkych, ktori chcu pripevat do tejto temy, aby boli vecní.
Informacie, ktore sa tu ocakavaju su viac menej kontaktneho charakteru. Nie je to debata o nakupoch cez ebach, daniach, poplatkoch a pod. je to zoznam neplaticov. ak mate skusenost s neplaticom, vypiste tu jeho data.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Neplatici

Odoslaťod matus.galan » 06 Aug 2016 23:04 pm

Ja len dodam,ze by som si na tieto plne udaje dal bacha...a tiez informacie...dobry pravnik by toto vedel pouzit proti vam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Neplatici

Odoslaťod Stando24 » 08 Jan 2020 22:32 pm

Pridám aj ja svoju skúsenosť pred sviatkami som posielal filter na dobierku jednému "pánovi" z Nitri a keďže bolo vysoký dátum tak som poslal bez zálohy ale ako som zistil bola to chyba ako písal že číslo zásielky atď nech si to hneď preberie na pošte bla bla bla ale zásielka sa mi samozrejme vrátila a ďalšie výdavky tak ak niekomu pomôže aby sa neprerobil ako ja

Peter Michalovič
Alexyho 3668
94911 Nitra
0948836115
pepomichalovic@gmail.com
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Neplatici

Odoslaťod prasan » 09 Jan 2020 00:05 am

A čo na to samotný kupujúci? Pred sviatkami mala určite i pošta či kurier frmol,či sa to náhodou nevrátilo i bez doručovania adresátovi.Niekedy sa i poštárka tvári,že doručila a pritom to hodí bratovi a nie mne do schránky.To je ešte ten lepší prípad.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Neplatici

Odoslaťod Stando24 » 09 Jan 2020 06:45 am

Bol to balík na poštu stal tam 18 dní počas toho som mu písal a ze hej hej že si hneď pôjde po to ale nestalo sa tak. Takže bol od pošty informovaný sms a lístkom plus odomna číslom zásielky
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Neplatici

Odoslaťod prasan » 09 Jan 2020 11:22 am

Tak to je potom kus vola.Ľudia sú kadejakí,aj mne sa už pár krát stalo.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Neplatici

Odoslaťod Stando24 » 09 Jan 2020 11:30 am

Veď to ale keď si niečo objednáš a pak to ignoruješ moja strata je necelých 10 eur, ale keby posielam rastlinky tak je večšia a vráti sa iba blato. Proste je to vôl :) a nič na tom nezmením :) ja som posielal aj sem z fóra semiačka barclaya a keď mu došlo prebral si a pak ma vyplatil na účet iba za cenu dopravy a obálky bublinkavej. Proste sú ľudia ignoranti a arogantný atď ale to som len chcel upozorniť ak mu niekto bude posielať niečo nech si dá pozor alebo ho pozná nech ho :) pozdravy :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Neplatici

Odoslaťod Hora » 09 Jan 2020 12:45 pm

Stando,určite je nekorektné správanie a oblbovanie z jeho strany,mňa by to tiež nahnevalo,ale s tým uverejnením adresy,mailu ,čísla bez jeho súhlasu môžeš mať ďalšie problémy.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neplatici

Odoslaťod Seraph » 09 Jan 2020 14:39 pm

ja by som to nebral az tak tragicky, poskytol mu udaje a zachoval sa ako sa zachoval...nech teraz pyka a kludne aj verejne !!!
nebudme teraz uplne pokakani z GDPR a inych sprostosti....kto chce kam....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Neplatici

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Jan 2020 23:02 pm

Presne tak! Údaje poskytol, údaje poznajú už na pošte, údaje poznajú aj doručovatelia a nevidím nikde ich zneužitie. Takže správne!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Neplatici

Odoslaťod prasan » 09 Jan 2020 23:42 pm

Ja som tiež za,že sa zverejnili údaje.S prepáčením hajzlíci si ťažko vstúpia do svedomia ale aspoň tá skupina poctivých kupujúcich či predajcov sa tak môže čiastočne chrániť.Za také niečo sa postihovať nedá,tak nech sme trocha chránení čo i len takto.Prečo by mala poctivosť doplácať na lajdákov.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Neplatici

Odoslaťod Azaza3l » 10 Jan 2020 00:12 am

Možno by bolo vhodné uviesť v inzerate že objednávateľ súhlasí zo zverejnením osobných údajov ak si objednávku neprevezme...ale stále je to na hrane, objednávku môže realizovať iná osoba z nekalým úmyslom.
Buď robiť obchod cez ebay alebo paypal...tam platíte vopred ale pri nedodani tovaru je takmer 100% istota vrátenia alebo zaviesť platbu vopred aspoň za poštovné a nepoľaviť :)

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Neplatici

Odoslaťod Stando24 » 10 Jan 2020 08:05 am

Vo všetkom je pravda ako mal som zálohu aj v inzeráte ale keď to chcel pred Vianocami tak sa to dalo len hneď poslať lebo inak by to nedošlo kvôli zdržaniu prevodu ale zjavne mal iné úmysly alebo ktovie čo. Proste posledný krát som poslal bez zálohy. Ale tie osobne neviem či sa to netýka r.č. a tak ale je to jedno je už tu :) a zas je dosť takých chudákov čo úmyselne objednávajú takto a pak nepreberáju zámerne, možná je to aj tento prípad alebo je to debil čo sa rozhodol proste sa na to vykašľať a ignorovať. Normálny človek keby chcel objedná a rozhodne sa že to nechce alebo že mu do toho niečo prišlo alebo to nepotrebuje zájde na poštu odmietne zásielku ktorú automaticky hneď vrátia odosielateľovi a záplaty mu poštovné náklady s tým spojené môj názor :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Neplatici

Odoslaťod Hora » 10 Jan 2020 11:04 am

Stando24 napísal:Ale tie osobne neviem či sa to netýka r.č.

https://www.zodpovedne.sk/index.php/sk/ ... ych-udajov
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Neplatici

Odoslaťod matte » 10 Jan 2020 11:58 am

mali by sme mu vsetci napisat, ze je h ajzel
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Neplatici

Odoslaťod Stando24 » 10 Jan 2020 13:31 pm

matte napísal:mali by sme mu vsetci napisat, ze je h ajzel

Tak to vôbec nie o to mi vôbec nešlo proste upozorniť na človeka ak by náhradou niekto posielal. Ja som mu napísal na mail že veľmi pekne "ďakujem" že svet je hneď krajší keď sú taký ľudia ako "on" a toť vše :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Neplatici

Odoslaťod Stando24 » 12 Feb 2021 18:38 pm

https://zvierata.bazos.sk/inzerat/12131 ... vodnik.php
Kuknite na inzerat je to presne ten istý človek čo aj mňa ako sa povie odrbal furt robí falošné objednávky a používa stehne číslo 0948836115. Riešil ho tu aj z fóra jeden písal mi SS zaňho ale nakoniec od neho prevzal zásielku po tom čo mu napísal ze je to trestný čin a že bude konať. Číslo používa stehne a furt iné meno tak bacha naňho hlavne na tel. číslo
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Neplatici

Odoslaťod kiko98761 » 12 Feb 2021 20:08 pm

je to sice minimum čo sa penazí týka za tie rybky ale ten čas.. ktory ste mohli stráviť uplne inak.. ten je na nezaplatenie.. toto fakt vie vytočiť a stále zašnem čo to žije medzi nami za ludí :( no ja osobne by som to určite riešil.. vieme že je vodič sanitky(nemusi byť) čislo maš(dnes sa už dá podla čísla zistiť), meno som pozeral ale samozrejme menovcou má viac ale dalo by sa nejak k nemu dopátrať určite :) .. nech takýto zmrd toto nerobí aj nadalej ..
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Re: Neplatici

Odoslaťod prasan » 10 Nov 2022 13:03 pm

Ako je teraz moderné, tak sa veci riešia cez Facebook. Slovákov by som chcel upozorniť na niektorých českých kolegov. Konkrétne na pána Davida Thála, ktorý funguje na importoch a tuším, že má i skupinu gupywau. Najprv predá ryby. Obchod prvý krát prebehol celkom v poriadku. Potom vás navnadí na nový import na osvieženie krvi. Hovorím si: Prvý obchod ok, tak som súhlasil. Pošlete mu peniaze a príde po čase výhovorka s videom, že sa importu nedarí a nemôže ho poslať. Nechcel som byť zlý, viem ako to s importom býva. Dohodli sme sa, že stačí, ak mi inokedy pošle ryby alebo späť polovicu platby čo som mu poslal. Dva roky naťahovania. Výhovorky na Covid, rodinné problémy, sťahovanie a podobne. Po dvoch rokoch mi poslal len polovicu z polovice, ktorú mi mal vrátiť. Ďalšia platba ostatku dlžných peňazí neprišla dodnes. Takže David Thál si neplní čo má a do budúcna odporúčam sa tomuto predajcovi račej oblúkom vyhnúť.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predchádzajúca

Naspäť na "Ad acta"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.