cenova ponuka na zalozenie kavaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod snajprik » 12 Jan 2020 17:25 pm

Ešte si zabudol na automatické hnojivo a kŕmenie :) To akva s tou všetkou technikou bude vyzerať ako ufo s 80-tych rokoch, sama hadička kábel pipak, blikač, merač :D
Mam s kôr pocit že ho to odradí ako poteší.
Na druhej strane ak mu to urobí šikovný aquascaper a bude sa mu o to chodiť starať a nastavovať, môže to vyzerať zaujímavo, ale ako začiatočník a sám to rýchlo skonči fiaskom.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod Robo1 » 13 Jan 2020 06:47 am

Len ma tak napadlo. Nebude lepšie kuknúť na Juwel akva rady RIO? Ja si ho neviem vynachváliť. Čo sa svetla týka je silné až až a vnútorný filter keď sa dobre zložia filtračné média je super. Za tú cenu hotové akva a netreba riešiť ani svetlo ani filter.
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod 100dola » 14 Jan 2020 21:35 pm

Hora - co znamena udrziavat techniku? moje predstavy su zrejme skreslene a ano, cital som aj o akvariach bez filtrov a co2, ktore su sebestacne, ale to je ina liga, takze pre mna je zatial cesta jasna

snajprik - ano, vie to akvarko vyzerat velmi pekne, videl som ho na vlastne oci, dve trubicky po bokoch nie je pri rastlinnom akvarku zakryt napriklad rastlinou :)

Robo1 - ono ani tak nie je problem kupit si set, ako sa postarat aj o ten obsah, ten mi uz v Hornbachu nepredaju

Skuste prosim pochopit, ze si to nechcem zakladat sam, aj jednotlive komponenty, ktore ste mi tu uz ponukli, ze by bolo lepsie kupit oproti ponukanym z nacenenia si necham niekym dat dohromady, povysvetluje mi co a ako, parkrat mi s tym pomoze a potom sa o to akvarium budem starat sam, nechcem skusat a experimentovat, chcem vediet ako sa o ten vysledok mam starat a udrziavat ho najlepsim moznym sposobom ako budem schopny.

niektory si kupia auto jazdenku da si ho pekne dohromady povymiena suciastky a uziva si proces, inemu staci kupit si auto, vediet natankovat a nezabudnut ho dat do servisu raz rocne niekomu skontrolovat - pointa? obaja sa vedia tesit z jazdy rovnako :)


skusim to zhrnut z toho co ste mi zatial poradili:
1. pre rastlinne akvarium je vyhodnejsie radsej dat vysku aspon na 90 cm
2. povodny filter nahradit tymto - Tetra EX Plus 800 / Eheim professionel 250
3. skaly skusit zjednat na 20-25€ za 10kg (dragon stone 20kg za 60€)
4. CO2 0.5kg staci ale za 170€ je to vela - alternativa 160€ 8l flaša s nočným vypínaním (.akvazahrada.sk)
5. osvetlenie: dve rampy sincor jednu White a jednu wrb / Chihiros LED A 90cm
6. Substrát platinum soil powder / dark soil (8l cca 21€ treba dve vrecká)
7. bez phrevu vody
8. Akvarijný štrk Hagen tmavý, cca 20l + výživové tablety
100dola
 
Príspevky: 7
Založený: 02 Okt 2019 21:23 pm

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod Stando24 » 14 Jan 2020 21:49 pm

Výška nie 90 ale 50 písal 90 to by si sa potápa :)
Filtre sú fajn výber na tebe.
Skaly jednoznačne lepšia cena.
Co2 omnoho lepšia voľba 8kg fľaška
Ja sa prikláňam k 2x sincor osvetlenie
Substrát áno oba sú dobré ja osobne mám platinum soil power a som spokojný "zatiaľ len 2 mesiace ale rastie všetko"
Ohrev záleží ako sa ti bude voda držať
A štrk hagen nemáš de dať lebo platinum a iné výživné substráty sa nezakryvaju iba zásobné podkladové substráty
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod Robo1 » 15 Jan 2020 06:47 am

Tie kamene ani netreba zjednávať. Teda keď ich plánuješ objednať z netu tak na .akvazahrada.sk stoja 25e 10kg
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod Hora » 15 Jan 2020 16:34 pm

100dola napísal:co znamena udrziavat techniku? moje predstavy su zrejme skreslene a ano, cital som aj o akvariach bez filtrov a co2, ktore su sebestacne, ale to je ina liga, takze pre mna je zatial cesta jasna

Pozri,akvária tu zakladajú ženy,tak sa nepodceňuj,že to nezmákneš a istotne je low tech jednoduchšia cesta alebo level ak chceš, ako high tech.Samozrejme nikto ťa nesmeruje na bezfiltrové akvárium (možno ak sa prihlási jirko skúsi :D ) .
Len ty vieš,kto ti ponalieval do hlavy rozumy o nutnosti všetkej vypísanej techniky (mimochodom ešte skimer ti tam chýba) alebo si to vyčítal sám,takže si chceš uľahčiť akvaristický život.Základ je dostatok vhodných rastlín s ohľadom na chemizmus vody,nie prístrojov.
Tvoje predstavy sú,že s množstvom techniky to bude jednoduchšie,ale opak je pravda.
Ak sa ti aj niekto znalý bude pravidelne starať o údržiavanie všetkého,tak určite nebude u teba doma každý deň a pri silnejšom svetle,hnojení je treba kontrolovať vodu denne.Ak to začneš flákať,začnú sa kumulovať nespotrebované prvky a za chvíľu riasa.Čo urobíš? ...pustíš UV lampu...omyl bratu,tak jednoduché to nie je.
UV lampa nie je až taký prístroj ako sa propaguje.Osobne som ju nikdy nepoužíval,ale videl som zariasené akvárium,kde bola používaná cez rok a riasy boli.Všetci tu dookola bojujú s prvými príznakmi rias,u novozaloženého akvária to je bežný jav,po určitej dobe to je chyba v stabilite,kondícii rastlín,množstva,druhov a veľa záleží na údržbe,nie na pustení lampy.
Riasa je bežná,udržať ju v minimálnom množstve sa dá,nerátaj s bezriasovým akvárium za pomoci UV nikdy!!!
Automatické dávkovače nastavíš,ale kolísanie hodnôt živín prvkov bude vždy iné podľa stavu a schopnosti rastlín,presádzania.
Dlhodobo kontrolovať zase skoro denne testami základné prvky je na výdrž extrémna práca a z takého akvária sa človek ani nebude veľmi radovať.
Fakt sa v dobrom spamätaj a založ si sám klasické akvárium,filter TT 800 ok,Platinum soil ok,keď silou mocou chceš set CO2 ok,pH kontroler je len bonus k cočkovaniu a s tým si pomôžeš v stabilite,takže aj tento kúsok techniky ok,zo svetla si vyber,ktoré chceš alebo na ktoré ťa tu prehovoria,ale nenakupuj ko....tiny,ktoré ti narobia viac problému ako úžitku.
Automatické krmítko je vec pre lenivcov.Radšej nedám rybám týždeň jesť v mojej neprítomnosti ako mám dávkovať podľa nekontrolovateľného automatu,ktorý aj napriek nastaveniu množstva krmiva dávkuje viac ako je zdravé pre ryby a zanedlho máš problém.Sám píšeš,že chceš sledovať akvárium,tzn, si prítomný viac dní v týždni,tak si vychutnávaj ručné,pomalé krmenie a nenechávaj to na stroj.
Dávkovač živín tiež nepotrebuješ,Platinum(a ničím sa neprykrýva) v prvých mesiacoch je schopné dodať živiny pre rastliny plnohodnotne v maximálne zarastenom akva a po 4-5-6 mesiacoch môžeš obdeň jemne pricvrkávať Profito bez nutnosti testovania.

100dola napísal:Skuste prosim pochopit, ze si to nechcem zakladat sam, aj jednotlive komponenty, ktore ste mi tu uz ponukli, ze by bolo lepsie kupit oproti ponukanym z nacenenia si necham niekym dat dohromady, povysvetluje mi co a ako, parkrat mi s tym pomoze a potom sa o to akvarium budem starat sam, nechcem skusat a experimentovat, chcem vediet ako sa o ten vysledok mam starat a udrziavat ho najlepsim moznym sposobom ako budem schopny.

Povedz dôvod,prečo si ho netrúfaš založiť sám?
Nie je to nič zložité,ak máš potrebné veci.
Vložíš substrát,vytvoríš/priblížiš sa k chcenému layoutu,posadíš rastliny,nainštaluješ ostatnú techniku a spustíš,to zvládneš sám.Nejaký cieľový layout si popozeraj po nete,že máš akú takú predstavu alebo zavolaj na jeho vytvorenie niekoho,kto to robil,tu obavy chápem,nie každý je kreatívny.
Prvé týždne to bude nevábne,ale po mesiaci už začne nadobúdať prírodný vzhľad,samozrejme nesmieš šetriť na rastlinách,lebo tie kamene neporastú,ani nepomôžu so zvýšenými živinami (nepreháňaj to s nimi).CO2 set nie je tiež zložité napojiť a po vložení obrázkov ako to máš ti ľudia poradia.Na cočkovanie je lepšia varianta použiť rampu po celej dlžke zadnej steny ako len z výpustnej trubice,filter je dostatočne naddimenzovaný a myslím,že ešte ho budeš krotiť jemnejšími náplňami,hoci TT sú omnoho slabšie pri podobných výkonoch oproti konkurencii.
Kalibrovanie pri kvalitnej sonde bude čo štvrťrok,žiadna veda,raz to urobíš s pomocou a už budeš vedieť na budúce.
Fľašu 0,5kg je hlúposť,taktiež 2kg nič moc.Minimálne kúp 5kg.
Filter,svetlo,substrát máš predstavu.
Kontroler pH je kvalitný tento s pribalenou sondou:
https://www.akvaland.sk/macro-aqua-ph-kontroler/
na plyn je najlepší tento druh vnútorného atomizéru,sklenené sú nekvalitné na dlhšiu životnosť alebo potom reaktor,ale naozaj tento linknutý válček dokáže udržať hmlu v pohode
https://www.akvaland.sk/vnutorny-atomizer-50mm/
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod snajprik » 15 Jan 2020 19:20 pm

Ako s tým čo hora napísal súhlasím, jedine to CO2 príliš komplikujete. Ale ako dik za pripomenutie, na čisto som zabudol na svoj burčiak s novembra, myslel som že cez Vianoce vymením náplň, tak s menším opozdenim ale predsa :D Ešte že to je tak blbovzdorne aj keď na to zabudnem buble to menej ale stále :D Ďalší termín výmeny náplne sú voľby, dúfam že na to zase nezabudnem a nebudem to meniť až na veľkú noc :D ale pre istotu som dal 350g cukru na 2g droždia tak že teoreticky do veľkej noci by to malo dať keď zabudnem. Je lepšie dodávať alespoň málo CO2 než žádné. :pivo:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod 100dola » 16 Jan 2020 19:46 pm

hora: samozrejme, akvaria zariaduju aj zeny, dokonca soferuju kamiony a sefuju velkym firmam :) pytas sa preco to nechcem zakladat sam - jednoducho nemam vztah k akvaristike, rodina chcela akvarium a je mi jasne, ze ani manzelka, ani male deti sa o ten podvodny mikrosvet starat nebudu
nacital som si vela toho, nejake temy, ako zacat som presiel aj z tohto fora, mam nejake casopisy, kupil som si pdf od zahranicneho akvaristu,...rozbolela ma hlava z toho vsetkeho, nevadi mi ked akvarium vznika postupne a ze bude zariasene na zaciatku, chapem ze ma vsetko svoju postupnost a potrva to, kym vznikne v akvariu ekosystem, v ktorom sa udrzia rastliny a prisposobia sa aj ryby, len nechcem robit zaciatocnicke chyby, skusat to, kupovat nove a nove, presadzat, premiestnovat,...

Spat k teme - ak k tejto cenovej ponuke uz nemate ziadne vyhrady alebo odporucania, tak by som tuto temu s velkou vdacnostou uzavrel - ozaj ste mi pomohli.

Vidim, ze to tu na fore zije a budem sa tesit na dalsiu komunikaciu - mozno casom zmenim na akvaristiku nazor.

Uz mam cenovu ponuku aj od Akvaland.sk, ale uz sa budem vediet bavit konkretnejsie s clovekom, ktory mi robi to nacenenie - vdaka vam
100dola
 
Príspevky: 7
Založený: 02 Okt 2019 21:23 pm

Re: cenova ponuka na zalozenie kavaria

Odoslaťod Seraph » 16 Jan 2020 21:49 pm

tak potom sem zavitaj s vysledkom, sekcia Vase akvaria a budeme cakat na novu temu :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.