Nové Lido 120



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Nové Lido 120

Odoslaťod hlub » 19 Jan 2020 02:09 am

Ahojte, momentálne ruším po 4 rokoch moje 20l akvárium a zakladám svoje druhé akvárium 120l, ktoré by som tu chcel prezentovať.

Akvárium bolo založené 20.12.2019

Akvárium:
Set Juwel Lido 120 l, 61x41x58 cm so skrinkou

Osvetlenie:
Juwel Helialux LED - 24W, 7200K, 3000lm
Helialux controller - svietenie momentálne nastavené 5 hod. na 80 % + hodina svitanie a hodina stmievanie

Filter:
Setový Juwel Bioflow 3.0, 500l/h

Substrát:
Jemný prírodný piesok 1- 4 mm - v popredí
Platinum Soil Normal - v pozadí

Dekorácie:
Andezit 3 ks
Drevo vínna réva
Sušené listy mandlovník, dub

Rastliny:
Valisneria Spiralis, V. Gigantea
Sagittaria Subulata
Hygrophilia Polysperma
Anubias Barteri Nana
Tiger lotus red
Bucephalandra red
nejaký mach

Ryby:
3x Black Molly

Chémia:
Seachem Stability, Pristine

Hnojivo:
Seachem Flourish Excel, Seachem Flourish, S. Iron
Prílohy
IMG_2311.JPG
Po založení
IMG_2321.JPG
Obrázok používateľa
hlub
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Jan 2020 19:35 pm

Reklama

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod hlub » 19 Jan 2020 02:38 am

Nejaké doterajšie postrehy:

:arrow: Hygrophilia a Anubias majú nové listy bledé so zelenými žilkami - trochu im cvrkám železo a Flourish.
:arrow: Sagitaria od založenia uz 4 týždne stagnuje - netušim kde je chyba.
:arrow: Black Molly mi krásne akvárium vyčistili od bieleho povlaku na koreni ( a že ho tam bolo), na druhej strane extrémne kadia, odsávam hadičkou každý deň a dolievam 10-15l čerstvej vody.
:arrow: Skúšal som tie zábehové tabletky Juwel bioboost (boli pribalené k setu) - neodporúčam ich, zostal z nich taký smradlavý sliz, ktorý sa zachytil v tom zelenom molitane (Nitrax).
:arrow: Zelený molitan Nitrax a molitan z uhlia som už vyhodil. Momentálne je skladba filtra biela vata, modré biomolitany a keramika (Cirax).
Obrázok používateľa
hlub
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Jan 2020 19:35 pm

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod lubosmihula » 19 Jan 2020 08:31 am

Môžeš skúšať, ale môžeš dopadnúť ako ja. Tiež som tipoval čo asi chýba a znehodnotil som vodu tak, že sa čudujem ze to prežilo. Odporúčam poslať vodu z akvária na rozbor ( pozri si profiplants.cz) chlapci to vedia seriózne, za 20,- máš laboratórne výsledky presné, Pribalíš k tomu aj liter vody z vodovodu a grátis ti spravia aj rozbor vstupnej vody. A budeš prekvapený čo chýba a čoho je veľa.
Len nesprav takú kravinu, že sa budeš riadiť kvapkovymi testami. Ukazujú bludy. Alebo naslepo pridávať prvky.
Tam na stránke máš presný postup ako to odoslať. Je to e-shop v ponuke rozbor vody.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod snajprik » 19 Jan 2020 08:48 am

Tvoj hlavný problém je svetlo rastlinkám trvá i 2 hodiny kým sa rozbehnú na plno, tak že keď máš tu možnosť svetlo nastav na 12 hodín a hraj sa s intenzitou, kludne začni na 40% ak sa ti začne tvoriť zelena riasa na sklách tak uber na 30% ak nie pridaj na 50% to si pozorovaním nastav. cca Od svetla ku dnu ti stačí 1000-1500lux pri low techu.
Máš low tech a keď denne meníš 20% vody nepotrebuješ nič žiadne železo či iné vodičky. Kludne to stačí aj 1x týždenne 20% vody.
S tím nitrax si to posral, ten ma špecifické vlastnosti fungovania mal ti NO3 odčerpávať si to naštuduj, ale pri tvojom zarybnení a rastlinách sa zaobídeš aj bez neho.
Máš to celkom pekne zariadene aj rozbehnuté, svetlo vyladiť, hnojivo i chemikálie vyhodiť a malo by to fungovať bez problémov.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod Hora » 19 Jan 2020 10:25 am

hlub napísal:Sagitaria od založenia uz 4 týždne stagnuje - netušim kde je chyba.

ona dokáže stagnovať aj dlhé mesiace
lubosmihula napísal:Len nesprav takú kravinu, že sa budeš riadiť kvapkovymi testami. Ukazujú bludy.

Aspoň vidíš,že u týchto výrobkov platí vyššia cena-lepšia kvalita.Škrblil si na JBL NO3 a veril Azotanu,čo je najhorší test na trhu.
Nakúpite lacné 3,4 eurové nahrážky a potom hádžete všetko do jedného vreca,keby si rovno priplatil za JBL,tak nemusíš robiť komplikované úkony.
Myslíš,že ,,chlapci z profiplants,, to naozaj laboratórne dávajú testovať?
Robia to ako akvaristiky,čo ti zistia chemizmus vody na počkanie tiež a rovno priznajú,že používajú JBL kvapkové testy,ktoré nemajú medzi dostupnými pre akvaristov na trhu konkurenciu v presnosti mg/l.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod lubosmihula » 20 Jan 2020 19:21 pm

Kamoš používa výhradne JBL testy, otestoval si vodu v akváriu q poslal aj na rozbor, tak sme zvedaví na výsledky, do akej miery budú totožné.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod Hora » 20 Jan 2020 21:17 pm

Super,bud tak dobry a daj do tvojej temy potom porovnanie,tiez som zvedavy,hoci uz pouzivam len NO3 a pH.
Ja som mal davnejsie moznost porovnat jeden z troch na pH 6-7,6 a Fe.U prveho bol rozdiel desatina a zelezo ukazalo presne s fotometrom.Ale stale verim,ze to su najlepsia varianta testovania vody,aj ked to neukazuje presnu hodnotu,no tiez neodskakuje ako lacne kvapky.Stupnice su neporovnatelne jemnejsie a farby maju odtiene skutocnej reakcie reagmentu,nie ako pri niektorych,ze sa nevies prirovnat k ziadnemu policku.
A este k vysledku tvojej vodovodnej,osobne sa mi nezda,ze mas dusicnany na nule,lebo aj na stranke Veolie z druheho polroka 2019 ich voda obsahuje.Vlastne stale v archivoch merani.
Hlub sorry :pivo:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod snajprik » 20 Jan 2020 21:49 pm

Raz ročne majú vodárne akciu čo testujú vzorky vody zadara ja využívam toto :)
Ale väčšinou sú všetky zložky zastúpene, jedine čo sa mení je ich koncentrácia a tu si vieš zmerať vodivosťou
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Nové Lido 120

Odoslaťod hlub » 21 Jan 2020 02:17 am

Ďakujem všetkým za reakcie.

Takže, zdvojnásobil som dobu svietenia, znížil som intenzitu na polovicu a pokúsim sa to pozorovaním odladiť. Stopol som zatiaľ pridávanie hnojív a idem poriešiť ten rozbor vody - vďaka za tip na Profiplants, asi to skúsim cez nich.

lubosmihula napísal:Kamoš používa výhradne JBL testy, otestoval si vodu v akváriu q poslal aj na rozbor, tak sme zvedaví na výsledky, do akej miery budú totožné.


Tak toto porovnanie by aj mňa zaujímalo, ak by si to tu potom zverejnil.
Obrázok používateľa
hlub
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Jan 2020 19:35 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.