Špina v akváriu.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Špina v akváriu.

Odoslaťod Crestron » 09 Feb 2020 20:58 pm

Zdravím, 2 dni po založení 20l nano akvária sa mi na rastlinách vytvorilo niečo takéto.. v akvariu je použitý substrát tetra aquabasis plus, tetra: PlantaMin, Co2 Plus, AquaSafe, FilterActive Bacteria, 6W Led svetlo, Aquael PAT-mini filter. Teplota je urdžovaná na 26 stupňov, svietim cca 10 hodín denne a filter vypinám iba ak idem spať kvôli zvuku. Momentálne je založené týždeň a obývajú ho 5ks krevetiek a 1 prísavník.


Obrázok
Crestron
 
Príspevky: 8
Založený: 04 Nov 2006 13:25 pm

Reklama

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod lubosmihula » 09 Feb 2020 22:48 pm

Filter nevypinaj, musí bežať Non stop! Ináč nebude plniť biologickú filtráciu. Ak dobre pozerám, tou špinou myslíš hnedú riasu na listoch?
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Crestron » 09 Feb 2020 23:10 pm

Čiže je to riasa? Nie je na ňu nejako skoro po 2 dňoch od založenia?
Crestron
 
Príspevky: 8
Založený: 04 Nov 2006 13:25 pm

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Hora » 10 Feb 2020 08:43 am

skoro bolo vložiť krevetky s prísavníkom,keď ti na nich záleží a isto nemáš kontrolu nad hodnotou čpavku a dusitanov,teraz lepšie denne obmieňať 5,6l vody na ich zníženie po dobu aspoň dvoch týždňov,koncom druhého od založenia budú dusiky na maxime
primárne riešiš riasy,ale imunita krevetiek, ryby alebo jej životné potreby nezáujem,
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Seraph » 10 Feb 2020 10:20 am

a sice je to len 6W svetlo, ale na moj vkus svietis pridlho......10 hodin nesvietim ani v jednom zo svojich akva co funguju mesiace, roky.....
a vsetko ostatne co pisali vyssie plati, ak chces aby to osadenstvo prezilo teraz bude potrebne kazdy den az dva menit vodu aspon 1/3.....keby tam neboli zivocichy vpustene priskoro, nebolo by treba...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Crestron » 10 Feb 2020 12:43 pm

Čo teda s tou riasou keď sa vytvorila už po 2 dňoch od založenia? Je možné že som použil priveľa substrátu?
Crestron
 
Príspevky: 8
Založený: 04 Nov 2006 13:25 pm

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod matus.galan » 10 Feb 2020 13:03 pm

Ja len tak na rychlo ako bolo povedane.

1. Akva ma osadku a este nie je zabehnute! Velka chyba!
2. Filter sa nevypina iba pri cisteni. Ak vypinas filter na noc tak to ho tam ani nemusis mat ceri len vodu a nema ziaden funkcny efekt. Ak si chcel tichy fikter tak napr Dennerle eck filter nie je skoro vobec pocut.
3. Riesis bordel a riasu na rastlinach ale nechapes princip zabehu akvaria. Ak by si o tom mal nieco precitane tak by si to neriesil a dal akva min 4tyzdne po osadeni pokoj a riesil len pravidelnu vymenu vody.
4. Svietis vela! Na zaciatok by stacilo 6 hod a postupne mac 8 hod zalezi ako budes mat akva osadene.

Ps. Mam doma uz rok krasne fungujuce 20L Dennerle betarium ktore funguje od zalozenia bez najmensich problemov. Filter 24/7, voda 25C, tyzdenna vymena vody 30%, svietenie 6hod neskor 8hod. Zabeh 4tyzdne a nasledne isli dnu krevetky, alimaky a bojovnica.

Drzim palce aby ti to co si tam dal prezilo a rovnako ti odporucam si precitat zaklady zabehu akvaria. Ak chces mat doma akvarium a nie 20l kos na odpadky.

Som zvedavy ci mas na to si nieco precitat a urobit s tym s vojim akva poriadok. Netreba vela len chciet.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod matte » 10 Feb 2020 14:07 pm

hmm no skoda, ze si najprv nestudoval, ale ja ta chapem, to je typicky prvy nakup v akva obchode, kde ti nic o zabehu akvaria nepovedia
snaz sa robit ako chalani pisali + este dosad viac rastlin
ked mas vyzivne dno, hnojit nemusis, CO2
prisavnik aky konkretne? urcite by sa nemal chovat 1ks a do tak maleho akva ani nie je vhodny
mohol si si zalozit temu a ludia by ti tu poradili, co a ako
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Crestron » 10 Feb 2020 15:37 pm

Čiže na to tekuté hnojivo od tetry sa mám vykašľať? Čo sa týka co2 tak stačí tekuté či radšej co2 set aj keď je to iba také malé akva?
Crestron
 
Príspevky: 8
Založený: 04 Nov 2006 13:25 pm

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Seraph » 10 Feb 2020 16:47 pm

do 20l akvarka by som ziadne co2 nedaval, jedine ak by si chcel ist cestou high tech akva s nadherne zelenym kobercekom, mega silnym svetlom a hnojenim....
neviem ake mas presne rastliny,
najlepsie by bolo ist do temy Vase akvaria, tam si pridaj temu, pekne sa rozpis o vsetkom (filtracia, svetlo, substrat, rastliny, atd atd....)
taketo zakladanie tem, ze spina v akvariu je onicom - v zabehu ta este caka kopa hnedej riasy apod.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod Crestron » 10 Feb 2020 17:13 pm

Keby som ja vedel aké tam mám rastliny :D v akvaristike to šlo štýlom táté sa mi páči tak ju beriem :D
Crestron
 
Príspevky: 8
Založený: 04 Nov 2006 13:25 pm

Re: Špina v akváriu.

Odoslaťod matus.galan » 10 Feb 2020 20:16 pm

Tebe do akvaria netreba nic pridavat. Ziadne tekute akoze co2 a uz vobec nie co2 z flase lebo nerozumies zakladom.

Tebe staci aby si zacal robit zakladne veci na to aby si akva mal funkcne a stabilne. Potom ked bude fungovat niekolko mesiacov ako ma a bude prosperovat mozes riesit ci treba alebo netreba do akva nieco pridavat. Pokial mas ale dost penazi na vyhadzovanie kludne do toho mozes buchnut dalsich niekolko sto eur a potom sa pozerat ako ti tie peniaze vyplavu na hladinu a podobne.

Prosim ta, zaloz si vlastnu temu kde das vsetky info o akva, das tam celu fotku akva a potom mozme nieco riesit a radit. Momentalne tvoj problem si ty a nie to akva a snazime sa ti poradit.

Som zvedavy co s tym urobis :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.